dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 12
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 235
  1. #121
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Dziwne jest, że zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci, którzy nie mają i nie używają tego o czym piszą. Ja nie latam na międzynarodową stację kosmiczna to sie nie wypowiadam o komforcie podróży. Ale widać , że część osób, która niewątpliwie jest wykształcona w jakimś kierunku i posiada w tym kierunku wiedzę uważa, że zna się na wszystkim. Nie przeszkadza im to, że nigdy nie mieli styczności z tym o czym piszą. Polak nie chodzi do lekarza bo ma wystarczającą wiedzę medyczną. Jest dobrym adwokatem, projektantem i geodetą. Każdy zna się na elektryce i w małym paluszku ma budowę komputera.
    Masz wiedzę w danym temacie, użytkujesz dany sprzęt? To twoje wpisy są mile widziane. A nie mędrkuj jeden z drugim na podstawie opowieści zasłyszanych w kolejce po bułki.
    Na pewno założycielowi tematu chodziło o to aby wypowiadał się ktoś kto nie posiada automatyki . Te wypowiedzi są najcenniejsze. Fotohobby..twoim hobby jest fotografika? Poczekaj na temat o lustrzankach. Wtedy będziesz grał pierwsze skrzypce.
    Założyciel tematu powinien teraz spytać tych przeciwników..jak wam się użytkuje ten system. Jakie plusy i minusy. A odpowiedź będzie następująca.. sorry nie wiemy bo nie mamy.
    I zaraz usłyszymy jakże popularną odpowiedź.
    ,,Jest wolność wypowiedzi...mogę pisać co chcę,,
    Masz rację, jednak pytanie jest do wszystkich tych którzy mają i nie mają domów inteligentnych. Ja dołączam się do pytania do tych którzy już mają to rozwiązanie co konkretnie ono im dało i jak na razie po pierdo nie o Chopinie nie ma konkretnych odpowiedzi.

  2. #122

    Domyślnie

    Gaweł..ale to pierdo o Chopinie jak to poetycko nazwałeś będzie się ciągnęlo w nieskończoność. A dlaczego? Bo przeciwnicy tych systemów na każdą podaną zaletę systemu znajdą 1000 kontrargumentów i będą się wymądrzać, że użytkownik tego systemu jest w błedzie.
    Ktoś napisze, że lubi poprzez automatykę sterować poidełkiem dla chomika to niech tak zostanie. Wydał kasę, uważa to za zaletę systemu i tyle. A zaraz się znajdzie ktoś kto napisze, że
    - mi to szwagier podlewa chomika
    - mam odpowiedzialną córkę, która dba o chomika
    - mój chomik sam sobie uzupełnia wodę w poidełku

    Widzisz..ty sam znów pytasz o zalety. Jeśli ja ci napiszę, że zaletą dla mnie jest to, że np brama mi się sama otwiera na podstawie geolokalizacji auta, to zaczną się wpisy że oni sami sobie potrafią brame otwierac a ja zostanę sprowadzony do poziomu idioty, który nie potrafi otworzyć bramy
    Uszanujesz moją odpowiedź o bramie i przemilczysz?

    Gdyby ktoś stworzył temat, czy warto kupić pralkę to będziecie pisali po co skoro można prać ręcznie?

    Ilu z was ma wentylację mechaniczną a pewnie na forum byliście atakowani po co wam...Na każdy wasz argument zawsze znalazł się kontrargument że to nie jest potrzebne.
    Tutaj robicie to samo.
    Jeszcze raz napiszę..szanujcie czyjeś decyzje. Jeśli są one sprzeczne z waszą wizją domu to co... w nieskończoność będziecie udowadniali , że gość nie ma racji?

    Gaweł te odpowiedzi tu były tylko nie akceptujecie ich.
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 31-07-2020 o 19:18

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Gaweł..ale to pierdo o Chopinie jak to poetycko nazwałeś będzie się ciągnęlo w nieskończoność. A dlaczego? Bo przeciwnicy tych systemów na każdą podaną zaletę systemu znajdą 1000 kontrargumentów i będą się wymądrzać, że użytkownik tego systemu jest w błedzie.
    Ktoś napisze, że lubi poprzez automatykę sterować poidełkiem dla chomika to niech tak zostanie. Wydał kasę, uważa to za zaletę systemu i tyle. A zaraz się znajdzie ktoś kto napisze, że
    - mi to szwagier podlewa chomika
    - mam odpowiedzialną córkę, która dba o chomika
    - mój chomik sam sobie uzupełnia wodę w poidełku

    Widzisz..ty sam znów pytasz o zalety. Jeśli ja ci napiszę, że zaletą dla mnie jest to, że np brama mi się sama otwiera na podstawie geolokalizacji auta, to zaczną się wpisy że oni sami sobie potrafią brame otwierac a ja zostanę sprowadzony do poziomu idioty, który nie potrafi otworzyć bramy
    Uszanujesz moją odpowiedź o bramie i przemilczysz?

    Gdyby ktoś stworzył temat, czy warto kupić pralkę to będziecie pisali po co skoro można prać ręcznie?

    Ilu z was ma wentylację mechaniczną a pewnie na forum byliście atakowani po co wam...Na każdy wasz argument zawsze znalazł się kontrargument że to nie jest potrzebne.
    Tutaj robicie to samo.
    Jeszcze raz napiszę..szanujcie czyjeś decyzje. Jeśli są one sprzeczne z waszą wizją domu to co... w nieskończoność będziecie udowadniali , że gość nie ma racji?

    Gaweł te odpowiedzi tu były tylko nie akceptujecie ich.
    Jeżeli te powody były podane to wskaż proszę, bo ja na prawdę jestem ciekawy , ten przykład z geolokalizacją i bramą czemu nie to jest jakiś przykład, ale nie rozumiem sensu.

    Podam taki przykład czy mieć suszarkę do prania? Może to fanaberia ale koszt 1300 zł , nie trzeba wieszać prania, ręczniki i pranie jest miekie i odkłaczone, nie trzeba miejsca do wieszania , nie trzeba prasować nie ma się zawilgoconego pomieszczenia. Na minus trzeba wydać 1300 zł.

    Odnosząc się do tej bramy z geolokalizacją trzeba poczekać 20 sekund minus i można schłodzić sprężarkę z aucie to plus.A teraz ile zysk tych 20 sekund kosztuję ?? i co ewentualnie można sobie kupić.

  4. #124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jeżeli te powody były podane to wskaż proszę, bo ja na prawdę jestem ciekawy , ten przykład z geolokalizacją i bramą czemu nie to jest jakiś przykład, ale nie rozumiem sensu.

    Podam taki przykład czy mieć suszarkę do prania? Może to fanaberia ale koszt 1300 zł , nie trzeba wieszać prania, ręczniki i pranie jest miekie i odkłaczone, nie trzeba miejsca do wieszania , nie trzeba prasować nie ma się zawilgoconego pomieszczenia. Na minus trzeba wydać 1300 zł.

    Odnosząc się do tej bramy z geolokalizacją trzeba poczekać 20 sekund minus i można schłodzić sprężarkę z aucie to plus.A teraz ile zysk tych 20 sekund kosztuję ?? i co ewentualnie można sobie kupić.
    Tak samo jak suszarka do prania , otwierana brama na podstawie geolokalizacji nie koniecznie jest dla wszystkich przydatna . Ktoś może powiedzieć a po kiego mi suszarka, która niszczy odzież , zużywa prąd, przecież mam suszarnię na strychu i jak sobie uprasuje żelazkiem to żadna suszarka tego tak nie zrobi .
    Tak samo z geolokalizacją, jak mieszkasz na uboczu i wjazd masz na mało ruchliwej ulicy to czekanie nawet 30 sek nie jest problemem, ale jak jest to wjazd przy ruchliwej ulicy, to blokujesz ruch i narażasz sam siebie na to, że ktoś Ci może wjechać w tyłek .
    Ja osobiście nie korzystam z geolokalizacji, ale otwieram bramy z telefonu bo po prostu lubię jak podjeżdżam mam otwarte bramy wjazdową i garażową.
    A jak chcesz bardziej konkretnie to mając automatykę domową i planując zamontowanie klimy kanałowej możesz wybrać wersję o mniejszej mocy niż wymaga tego metraż do schłodzenia. Montując przepustnice sterowane automatyką ustawiasz odpowiedni algorytm chłodzenia np salon w godzinach kiedy w nim przebywasz do godz 21 a sypialnie od godziny 21 . Dzięki temu oszczędzasz na cenie samej klimy i na prądzie bo mniejsza moc to mniejszy pobór .
    Ostatnio edytowane przez isom ; 31-07-2020 o 21:30

  5. #125

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    A jak chcesz bardziej konkretnie to mając automatykę domową i planując zamontowanie klimy kanałowej możesz wybrać wersję o mniejszej mocy niż wymaga tego metraż do schłodzenia. Montując przepustnice sterowane automatyką ustawiasz odpowiedni algorytm chłodzenia np salon w godzinach kiedy w nim przebywasz do godz 21 a sypialnie od godziny 21 . Dzięki temu oszczędzasz na cenie samej klimy i na prądzie bo mniejsza moc to mniejszy pobór .
    Tu ja się wlaczę w dyskusję. Ile kosztują siłowniki do przepustnic (A potrzeba kilka na dom)? Plus sterownik do nich? Raczej dużo. I niekoniecznie tansza klima rekompensuje ten wydatek.

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Sterownikiem może być Aktor za 310 zł 8x 16A http://www.intelektronik.pl/oferta.php
    a przepustnica z siłownikiem w zależności od średnicy http://www.insbud.org/PL/produkty-88...lownikiem.html
    zakładając, że masz 5 kanałów 125 to za całość zapłacisz około 1200 zł
    A jak masz trochę zmysłu technicznego to zrobisz to nawet za mniejsze pieniądze
    Ostatnio edytowane przez isom ; 31-07-2020 o 22:20

  7. #127

    Domyślnie

    Gaweł, z całym szacunkiem, ale nikt nie wymaga tutaj zrozumienia sensu od ciebie. To na podstawie naszych wszystkich wypowiedzi załozyciel ma ocenić, czy chce automatykę domu. On bez twojej pomocy wie, ze może brame otworzyc ręcznie bez automatyki. Jeśłi napisałem, że otwieranie domu czy bramy geolokalizacją to zaleta, to twoim jedynym argumentem na udowodnienie, ze to jednak jest wada było napisanie, ze to bezsensu . No i juz gościu wie wszystko Prosze podaj jedną z wad, którą zauważyłeś, uzywając przez dłuższy czas geolokalizacji do otwierania bramy.
    Następnie....Ja nazwałem geolokalizacje zaletą, a ty nazywasz to przykładem. To dlatego nie widzisz tu zalet Idąc tym tokiem rozumowania, wszystkie wady, które są tu wypisane to nie wady ale tylko przykłady.

    Jedyne, co się u was powtarza to dwa słowa..cena i oszczędności.. Co wy myślicie, ze gośc który rozpatruje instalację, nie orientuje sie kompletnie że będzie go to kosztowałao kilkadziesiąt tyięcy złotych polskich? A moze jemu nie o oszczedności chodzi, nie o licznie dziennych groszowych zysków, przedstawiania tego w postaci wykresów, tabelek, porównać.

    Właśnie ten argument jest tutaj non stop przytaczany jako wada - cena. Ale zrozumcie, ze dla niektorych to nie jest wada.

    To jest jak walka dobra ze złem Nigdy sie nie skończy. Tak było od wieków. Bracia Wright byli wyśmiewani, Henry Ford tez nie miał łatwego zycia, Coby nie iść za daleko w przeszłość, ci którzy zakładali pompy ciepła z 10 lat temu byli na forum szarlatanami. Kopciuch był bogiem. Ogrzewanie podłogowe wywoływało usmiech politowania i opowieści o tonach wzbijającego się kurzu. Wentylacjia mechaniczna....po co płacić za cos co przeciez działa w sposób naturalny....tak mawiaja tu na forum. Brak komina w domu na wsi, boże panie to jak pan będzie palił?

    Ja tak, życzę wszystkim, spotkajmy sie tu na forum za 10 lat i posmiejemy sie z naszych wpisów, Zaprawde mówię, wam, Jeszcze w 2013 roku tutaj na forum emocje rozpalał temat czy rozdzielnia elektryczna powinna byc montowana w garażu czy nie.

    Tak z 10 lat temu nikomu przez myśł nawet nie przyszło, że deweloper będzie musiał udostępnic instalacje teleinformatyczną do każdego mieszkania w budynku. A tu proszę nawet panie światłowody doprowadzają.

    Historia nas oceni
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 31-07-2020 o 22:52

  8. #128
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał isom Zobacz post
    Moim skromnym zdaniem nie jest i pisałem Ci o tym już kilka razy. Mam nadzieję, że ten post będzie pomocny i tylko utwierdzi Cię w przekonaniu, że absolutnie nie potrzebujesz wydawać kasy na coś, co może tylko utrudnić życie, bo może się zepsuć.
    Dokładnie tak.
    I mam nadzieję, że parę osób czytając ten wątek pomyśli "faktycznie to nie ma sensu - płacić gruba kasę za coś, co w dużej części oferują producenci sprzętów (systemów) ?
    Za "jedną apkę" jeden "serwer" ?
    Który gdy padnie położy mi wszystko...

  9. #129
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    .
    I zaraz usłyszymy jakże popularną odpowiedź.
    ,,Jest wolność wypowiedzi...mogę pisać co chcę,,
    Nie tylko. Bo jak czytam argumenty, typu "musisz mieć inteligentny dom, bo inaczej Twój gość może dostać że zraszacze w twarz", albo "musisz mieć automatykę, aby wykorzystać "darmowe KWh" z PV na grzanie wody, czy zmywanie" to ogarnia mnie śmiech.
    Bo może ktoś w automatyce orientuje się nieźle, ale w innych tematach wykazuje się olbrzymią niewiedzą i kreuje absolutnie sztuczne (dla posiadacza systemu nawadniania, czy PV) potrzeby.
    Zresztą - kiedy widzę na forum ogólnobudowlanym użytkownika, który napisał kilkaset postów w jednej tematyce, to już wiem - sprzedawca (instalator), albo fanatyk.
    Tak, czy tak - niedobrze.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie tylko. Bo jak czytam argumenty, typu "musisz mieć inteligentny dom, bo inaczej Twój gość może dostać że zraszacze w twarz", albo "musisz mieć automatykę, aby wykorzystać "darmowe KWh" z PV na grzanie wody, czy zmywanie" to ogarnia mnie śmiech.
    Bo może ktoś w automatyce orientuje się nieźle, ale w innych tematach wykazuje się olbrzymią niewiedzą i kreuje absolutnie sztuczne (dla posiadacza systemu nawadniania, czy PV) potrzeby.
    Zresztą - kiedy widzę na forum ogólnobudowlanym użytkownika, który napisał kilkaset postów w jednej tematyce, to już wiem - sprzedawca (instalator), albo fanatyk.
    Tak, czy tak - niedobrze.
    daję + w ten sposób bo przekroczyłem limit

  11. #131

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    ... Jeśłi napisałem, że otwieranie domu czy bramy geolokalizacją to zaleta, to twoim jedynym argumentem na udowodnienie, ze to jednak jest wada było napisanie, ze to bezsensu . No i juz gościu wie wszystko Prosze podaj jedną z wad, którą zauważyłeś, uzywając przez dłuższy czas geolokalizacji do otwierania bramy.
    Nie dla każdego zaleta. Ja np. parkuję cały dzień na ulicy przed posesją, a dopiero na noc wjeżdżam do środka. Dlatego otwieranie bramy za każdym razem jak się zbliża auto do domu, nie jest (akurat dla mnie) przydatne. Zresztą otwarcie bramy z pilota to tylko jedno kliknięcie a pilot wisi cały czas przy podsufitce.

    I tak jest z każdym elementem IB. Po prostu nie dla każdego jest ona przydatna.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Nie tylko. Bo jak czytam argumenty, typu "musisz mieć inteligentny dom, bo inaczej Twój gość może dostać że zraszacze w twarz", albo "musisz mieć automatykę, aby wykorzystać "darmowe KWh" z PV na grzanie wody, czy zmywanie" to ogarnia mnie śmiech.
    A ja mam ubaw jak czytam te bzdury, które wypisujesz. Tobie naprawdę potrzeba znacznie więcej czasu niż 10 min na zrozumienie tego co czytasz. Gdzie wypatrzyłeś stwierdzenie "musisz mieć "? Wstaw chociaż jeden cytat proszę. Musisz to Ty kiedyś umrzeć no i może podlać trawnik żeby się nie pozbawić komfortu mieszkania.

  13. #133
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał mistalova Zobacz post
    Nie dla każdego zaleta. Ja np. parkuję cały dzień na ulicy przed posesją, a dopiero na noc wjeżdżam do środka. Dlatego otwieranie bramy za każdym razem jak się zbliża auto do domu, nie jest (akurat dla mnie) przydatne. Zresztą otwarcie bramy z pilota to tylko jedno kliknięcie a pilot wisi cały czas przy podsufitce.

    I tak jest z każdym elementem IB. Po prostu nie dla każdego jest ona przydatna.
    słuszna uwaga do tego można sobie dodać male dzieci przez jakis czas i psy i huj z inteligencją bo gogówno otworzy bramę a ciebie akurat wstrzyma smieciarka i nie dojedziesz w zadanym przez gównointeligentne ustrojstwo. Czy maszyna jest dla człowieka czy odwrotnie masz jeszcze jedno gówno które dyktuje ci co robić i kiedy.

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie też inteligentny dom musiałby zaprosić do domu psa przed otwarciem bramy
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  15. #135
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie też inteligentny dom musiałby zaprosić do domu psa przed otwarciem bramy
    +

  16. #136
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    isom

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Kod pocztowy
    56-400
    Posty
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie też inteligentny dom musiałby zaprosić do domu psa przed otwarciem bramy
    To po Ci ten chiński tani wideodomofon z możliwością otwarcia furtki przez chmurę ? Przecież pies tak samo jak przez bramę może wybiec przez furtkę . Czy nie wywaliłeś pieniędzy w błoto czasem ?

  17. #137
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.606
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wideodomofon nie otwiera furtki, tylko zwalnia elektrozaczep. Furtkę otwiera kurier.
    Od 2 lat nie zdążyło się, żeby pies przy tym uciekł. Bardziej interesuje go ten, kto go akurat odwiedza

    Otwarcie bramy z odległości 200m skutkowaloby tym, że pies wybrałby się na spacer.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-08-2020 o 12:56
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    słuszna uwaga do tego można sobie dodać male dzieci przez jakis czas i psy i huj z inteligencją bo gogówno otworzy bramę a ciebie akurat wstrzyma smieciarka i nie dojedziesz w zadanym przez gównointeligentne ustrojstwo. Czy maszyna jest dla człowieka czy odwrotnie masz jeszcze jedno gówno które dyktuje ci co robić i kiedy.
    No tak brakuje argumentów to zaczyna sie używanie wulgaryzmów.
    Podobna zasada jest u antyszczepionkowców i płaskoziemców. Nie mamy dowodów, nie mamy badań, bazujemy tylko na naszych wywmysłach ale to my mamy rację.

    Gaweł...z niecierpliwością czekałem na wpis o dzieciach na podwórku w trakcie otwierania bramy. To jest najczęstrza bzdura podawana przez przeciwników.
    1. O jakich dzieciach ty piszesz? 3 letnich, 10 letnich czy moze 18 letnich? Mam nadzieje, że jesteś odpowiedzialnym rodzicem i tych mniejszych dzieci nie zostawiasz samych na podworku aby nie wpadły pod ciągnik tam u was? No a jeśli chodzi o te starsze 15 lat i wzwyż..czy nie przesadzasz? Daj im troche swobody

    2. Widać, że masz pojęcie znikome o automatyce. Na siłę wymyslasz argumenty aby tylko wygrać. Trać czas przed komputerem i wymyślaj dalej. Pojęcia o pozycjonowaniu GPS nie masz za grosz. Nie wiem czy wiesz, ale mozna określi odległość od domu, w którym geolokalizacja zadziała. Może to byc 10 metrów, kilometr itp. I co ty na to mądralinski? Może ty trzymasz śmieciarkę zaraz przy bramie i dlatego masz zablokowany wiazd? Pamiętaj przestaw smieciarkę i możesz otworzyc bramę.

    3. Poza określeniem parametrów geolokalizacji są reguły. Domyślam się , że masz w domu jakis najprostrzy system alarmowy, który pewnie sam montowałeś bo jestes the best of the best. To wyobraź sobie, że są te lepsze droższe alarmy, które są połączone a automatyką. Jak wiesz w alarmach tez mozna wprowadzać reguły, zależności.Pewnie masz w alarmie ustawioną taką najprostrzą: Kiedy zazbrajasz alarm na noc uzbrajasz np strefę parteru aby kiedy śpisz w nocy i zachce ci sie do ubikacji mozesz iść bez rozbrajania alarmu.
    To postaraj się zrozumieć, że to dopiero początek góry lodowej

    3. Z geolokalizacją jest podobnie Np taka reguła...nie otwieraj bramy, kiedy na podwórku jest dziecko. No bo w twoim przypadku puszczasz malutkie dziecko samopas na podwórko. I zaraz będzie atak...wooow a skąd brama ma wiedzieć , ze dziecko jest na podwórku. To prostrze niz ci sie wydaje. Ale twoje wyssane z palca bajki o samotnym malutkim dziecku na podwórku odrzucę jako bujdę

    4. Masz jakąs tam klameczkę w furtce i kluczyk do niej? Każdy z domowników ma swój kluczyk prawda? No widzisz..u mnie jest fajniejszy kluczyk i klameczka. Każdy z domowników ma przypisany swoj kod kluczyk. I pod każdego z domowników dom zachowuje sie inaczej. I np kiedy to wyimaginowane twoje dziecko otworzy drzwi ( od furtki czy od domu) swoim kodem bo wraca z przedszkola czy tam żłobka, to system wie kto jest w domu. I nie pozwoli otworzyc bramy wjazdowej np ze wzgledu na niemowlaka na podwórku, który tylko czycha aby wybiec za brame. Klameczka w drzwiach rejestruje tez otwarcie drzw w domu ( bo oczywiście twoje malutkie dziecko dosiega do klamki, a nie przepraszam, masz dla niego klamke zamontowana na 50 cm od podłogi) I wtedy jeśli matka i dziecko sa w domu to system wie kto jest w domu i może ostrzec matkę, że drzwi sie otworzyły, czyli dla matki znak, ze niemowlak chce poznac świat.

    5. Mam pisac dalej, czy poczekac na ciebie az przytoczysz kolejną wade wyssana z palca bo...oczywiście nie masz automatyki w domu. Zona jest w domu z dzieckiem, ty wracasz z pracy zamartwiając się, ze twoje malenkie dziecko wyskoczy na ulicę kiedy brama sie otworzy. Brrrrr. A moze tak: Zona w domu dostanie powiadomienie, ze za tyle i tyle minut podjeżdżasz pod dom Jest to proste do ogarnięcia...np błyśnięcie świateł w określonum kolorze w pomieszczeniu w którym jest zona. (Błagam nie pytaj mnie skąd dom ma wiedzieć, gdzie jestes autem w danej chwili i w którym pomieszczeniu jest zona) I wtedy żona ma czas sprawdzić gdzie jest dziecko prawda? Może tez zamknąc psa.

    6. BTW opisz mi procedurę twojego przyjazdu do domu...Podjeżdzasz, naciskasz pilota będąc jeszcze w samochodzie, brama sie otwiera i psy tylko czekają aby uciec do suczki sąsiadki? Nie mów, ze podjeżdzasz, wysiadasz z samochodu, otwierasz powoli furteczke aby najpierw zamknąc psy i wsiadasz zadowolony do samochodu aby otworzyc brame i wjechac na podwórko

    7. I tutaj też odpowiedź do kolegi mistalowa..A co mi broni też miec fajny bryloczek wiszący na podsufitce i nacisnąć przycisk aby jednak brama sie nie otworzyła? Woow no fakt jakie to proste. I tylko malutkie pytanie..rozumiem, ze zimą uwielbiasz trzymac cały dzien samochód na sniegu i mrozie zamiast w cieplejszym garażu? Rozumiem tez że lubisz wędrowac z samochodu do domu w czasie ulewy, bo przecież samochód do wieczora ma stac przed bramą.Mogę dodac również argument z zakupami. I oczywiście z tego wynika, że masz jeden samochód...no tak to upraszcza sprawę. Masz rację Gaweł...uwagi kolegi Mistalowa były słuszne, że hej


    Zaden z adwersarzy ciągle nie odpowiedział na pytanie na jakiej podstawie wypisuje wady? Macie ta automatyke w domu czy nie?
    Odpowiedzcie na proste pytanie. Tak czy nie?
    Ostatnio edytowane przez rhein ; 01-08-2020 o 15:19

  19. #139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    No tak brakuje argumentów to zaczyna sie używanie wulgaryzmów.
    Podobna zasada jest u antyszczepionkowców i płaskoziemców. Nie mamy dowodów, nie mamy badań, bazujemy tylko na naszych wywmysłach ale to my mamy rację.

    Gaweł...z niecierpliwością czekałem na wpis o dzieciach na podwórku w trakcie otwierania bramy. To jest najczęstrza bzdura podawana przez przeciwników.
    1. O jakich dzieciach ty piszesz? 3 letnich, 10 letnich czy moze 18 letnich? Mam nadzieje, że jesteś odpowiedzialnym rodzicem i tych mniejszych dzieci nie zostawiasz samych na podworku aby nie wpadły pod ciągnik tam u was? No a jeśli chodzi o te starsze 15 lat i wzwyż..czy nie przesadzasz? Daj im troche swobody

    2. Widać, że masz pojęcie znikome o automatyce. Na siłę wymyslasz argumenty aby tylko wygrać. Trać czas przed komputerem i wymyślaj dalej. Pojęcia o pozycjonowaniu GPS nie masz za grosz. Nie wiem czy wiesz, ale mozna określi odległość od domu, w którym geolokalizacja zadziała. Może to byc 10 metrów, kilometr itp. I co ty na to mądralinski? Może ty trzymasz śmieciarkę zaraz przy bramie i dlatego masz zablokowany wiazd? Pamiętaj przestaw smieciarkę i możesz otworzyc bramę.

    3. Poza określeniem parametrów geolokalizacji są reguły. Domyślam się , że masz w domu jakis najprostrzy system alarmowy, który pewnie sam montowałeś bo jestes the best of the best. To wyobraź sobie, że są te lepsze droższe alarmy, które są połączone a automatyką. Jak wiesz w alarmach tez mozna wprowadzać reguły, zależności.Pewnie masz w alarmie ustawioną taką najprostrzą: Kiedy zazbrajasz alarm na noc uzbrajasz np strefę parteru aby kiedy śpisz w nocy i zachce ci sie do ubikacji mozesz iść bez rozbrajania alarmu.
    To postaraj się zrozumieć, że to dopiero początek góry lodowej

    3. Z geolokalizacją jest podobnie Np taka reguła...nie otwieraj bramy, kiedy na podwórku jest dziecko. No bo w twoim przypadku puszczasz malutkie dziecko samopas na podwórko. I zaraz będzie atak...wooow a skąd brama ma wiedzieć , ze dziecko jest na podwórku. To prostrze niz ci sie wydaje. Ale twoje wyssane z palca bajki o samotnym malutkim dziecku na podwórku odrzucę jako bujdę

    4. Masz jakąs tam klameczkę w furtce i kluczyk do niej? Każdy z domowników ma swój kluczyk prawda? No widzisz..u mnie jest fajniejszy kluczyk i klameczka. Każdy z domowników ma przypisany swoj kod kluczyk. I pod każdego z domowników dom zachowuje sie inaczej. I np kiedy to wyimaginowane twoje dziecko otworzy drzwi ( od furtki czy od domu) swoim kodem bo wraca z przedszkola czy tam żłobka, to system wie kto jest w domu. I nie pozwoli otworzyc bramy wjazdowej np ze wzgledu na niemowlaka na podwórku, który tylko czycha aby wybiec za brame. Klameczka w drzwiach rejestruje tez otwarcie drzw w domu ( bo oczywiście twoje malutkie dziecko dosiega do klamki, a nie przepraszam, masz dla niego klamke zamontowana na 50 cm od podłogi) I wtedy jeśli matka i dziecko sa w domu to system wie kto jest w domu i może ostrzec matkę, że drzwi sie otworzyły, czyli dla matki znak, ze niemowlak chce poznac świat.

    5. Mam pisac dalej, czy poczekac na ciebie az przytoczysz kolejną wade wyssana z palca bo...oczywiście nie masz automatyki w domu. Zona jest w domu z dzieckiem, ty wracasz z pracy zamartwiając się, ze twoje malenkie dziecko wyskoczy na ulicę kiedy brama sie otworzy. Brrrrr. A moze tak: Zona w domu dostanie powiadomienie, ze za tyle i tyle minut podjeżdżasz pod dom Jest to proste do ogarnięcia...np błyśnięcie świateł w określonum kolorze w pomieszczeniu w którym jest zona. (Błagam nie pytaj mnie skąd dom ma wiedzieć, gdzie jestes autem w danej chwili i w którym pomieszczeniu jest zona) I wtedy żona ma czas sprawdzić gdzie jest dziecko prawda? Może tez zamknąc psa.

    6. BTW opisz mi procedurę twojego przyjazdu do domu...Podjeżdzasz, naciskasz pilota będąc jeszcze w samochodzie, brama sie otwiera i psy tylko czekają aby uciec do suczki sąsiadki? Nie mów, ze podjeżdzasz, wysiadasz z samochodu, otwierasz powoli furteczke aby najpierw zamknąc psy i wsiadasz zadowolony do samochodu aby otworzyc brame i wjechac na podwórko

    7. I tutaj też odpowiedź do kolegi mistalowa..A co mi broni też miec fajny bryloczek wiszący na podsufitce i nacisnąć przycisk aby jednak brama sie nie otworzyła? Woow no fakt jakie to proste. I tylko malutkie pytanie..rozumiem, ze zimą uwielbiasz trzymac cały dzien samochód na sniegu i mrozie zamiast w cieplejszym garażu? Rozumiem tez że lubisz wędrowac z samochodu do domu w czasie ulewy, bo przecież samochód do wieczora ma stac przed bramą.Mogę dodac również argument z zakupami. I oczywiście z tego wynika, że masz jeden samochód...no tak to upraszcza sprawę. Masz rację Gaweł...uwagi kolegi Mistalowa były słuszne, że hej


    Zaden z adwersarzy ciągle nie odpowiedział na pytanie na jakiej podstawie wypisuje wady? Macie ta automatyke w domu czy nie?
    Odpowiedzcie na proste pytanie. Tak czy nie?
    pitu pitu

  20. #140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomekWaw
    Zarejestrowany
    Apr 2020
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    158

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rec Zobacz post
    Jak chcesz pomóc innym w temacie to zamieść kilka zdjęć albo krótki filmik popularyzujący konkretne rozwiązania w automatyce domowej.
    Cytat Napisał rhein Zobacz post
    Masz wiedzę w danym temacie, użytkujesz dany sprzęt? To twoje wpisy są mile widziane.
    No to proszę, przykład praktyczny ode mnie:
    https://www.youtube.com/watch?v=AEzESeKYJDc

Strona 7 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony