dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 110 z 129
Pokaż wyniki od 2.181 do 2.200 z 2565
  1. #2181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ale o czym w ogóle mowa...
    Ktoś, kto nie ma garażu w bryle budynku nie wie, jaki to komfort wejść zimą, prosto z domu, do niewychłodzonego auta, otworzyć wrota z pilota, bramę z pilota i po prostu wyjechać do pracy.
    Mało tego. Ktoś, kto nie ma garażu w bryle budynku nie wie, jaki to komfort wejść w upalne dni latem, prosto z domu, do nienagrzanego auta! Nie wiem, co lepsze, czy latem chłodne wnętrze, czy zimą ciepłe, ale wiem, że w aucie stojącym pod wiatą takiego komfortu nie uświadczysz.
    Pozostaje tylko kwestia ceny takiego rozwiązania, bo wiadomo, że garaż w bryle to są dodatkowe koszta, no ale za komfort trzeba zapłacić. Tak samo, jak za izolację, wentylację mechaniczną, czy też klimatyzację w domu.
    Czy warto? Po ponad dwóch latach użytkowania garażu, nie mam żadnych wątpliwości, że warto! Natomiast gdybym przy budowie domu musiał się liczyć z każdym groszem, to pewnie te dodatkowe koszta przeznaczyłbym na inne, bardziej potrzebne cele. Samochód to tylko dodatek do całości. Niemniej jednak, kiedyś mógłbym żałować, że nie mam tego komfortu. Chociaż gdybym nigdy go nie doświadczył, wtedy pewnie nie miałbym czego żałować i wiata byłaby spoko.
    No nie do końca.
    Budując dom 17 lat temu też upierałem się na wiatę ale przekonano mnie że tak na prawdę niewiele większa to równica w kosztach bo fundament i dach byłby i w wiacie i garażu to była kwestia 3 ścian, niedrogiej bramy i jednago okna. Ocieplenie też jest nieproporcjonalne bo byłoby na ścianie domu a tak jest częściowo przeniesione na ściany garażu.

    Na zakończenie odniosę się tylko ze nie każdy musi chodzić do pracy i jak pogoda mi nie odpowiada to nigdzie nie wychodzę bo nic nie muszę.

  2. #2182
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał deel Zobacz post
    Latem znacznie trudnej wykonuje się badania termo kamera IR
    Ja mam certyfikat wychowawcy kolonijnego. Równie dobrze świadczy o wiedzy, czy szron to opad (i o innych zjawiskach atmosferycznych) jak Twoje certyfikaty.

  3. #2183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ale o czym w ogóle mowa...
    Ktoś, kto nie ma garażu w bryle budynku nie wie, jaki to komfort wejść zimą, prosto z domu, do niewychłodzonego auta, otworzyć wrota z pilota, bramę z pilota i po prostu wyjechać do pracy.
    Mało tego. Ktoś, kto nie ma garażu w bryle budynku nie wie, jaki to komfort wejść w upalne dni latem, prosto z domu, do nienagrzanego auta! Nie wiem, co lepsze, czy latem chłodne wnętrze, czy zimą ciepłe, ale wiem, że w aucie stojącym pod wiatą takiego komfortu nie uświadczysz.
    Pozostaje tylko kwestia ceny takiego rozwiązania, bo wiadomo, że garaż w bryle to są dodatkowe koszta, no ale za komfort trzeba zapłacić. Tak samo, jak za izolację, wentylację mechaniczną, czy też klimatyzację w domu.
    Czy warto? Po ponad dwóch latach użytkowania garażu, nie mam żadnych wątpliwości, że warto! Natomiast gdybym przy budowie domu musiał się liczyć z każdym groszem, to pewnie te dodatkowe koszta przeznaczyłbym na inne, bardziej potrzebne cele. Samochód to tylko dodatek do całości. Niemniej jednak, kiedyś mógłbym żałować, że nie mam tego komfortu. Chociaż gdybym nigdy go nie doświadczył, wtedy pewnie nie miałbym czego żałować i wiata byłaby spoko.
    A jaki komfort pracować z domu pojadę do biura raz w tygodniu o ile pojadę ... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  4. #2184
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    A jaki komfort pracować z domu
    Jak popracujesz tak dłużej, to będziesz wiedział, jak to trudne, żeby "wyjść z pracy" pracując w domu. A nie wychodząc z pracy przez rok czy dwa wykończysz się psychicznie (jak kto woli wypalisz zawodowo).

    A co do garażu w bryle - dwaj moi bezpośredni sąsiedzi mają garaże w bryle. W żadnym samochód nie parkuje. Trochę droga ta graciarnia i w budowie, i w ogrzewaniu.

  5. #2185
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ale o czym w ogóle mowa...
    Ktoś, kto nie ma garażu w bryle budynku nie wie, jaki to komfort wejść zimą, prosto z domu, do niewychłodzonego auta, otworzyć wrota z pilota, bramę z pilota i po prostu wyjechać do pracy.
    Mało tego. Ktoś, kto nie ma garażu w bryle budynku nie wie, jaki to komfort wejść w upalne dni latem, prosto z domu, do nienagrzanego auta! Nie wiem, co lepsze, czy latem chłodne wnętrze, czy zimą ciepłe, ale wiem, że w aucie stojącym pod wiatą takiego komfortu nie uświadczysz.
    Pozostaje tylko kwestia ceny takiego rozwiązania, bo wiadomo, że garaż w bryle to są dodatkowe koszta, no ale za komfort trzeba zapłacić. Tak samo, jak za izolację, wentylację mechaniczną, czy też klimatyzację w domu.
    Czy warto? Po ponad dwóch latach użytkowania garażu, nie mam żadnych wątpliwości, że warto! Natomiast gdybym przy budowie domu musiał się liczyć z każdym groszem, to pewnie te dodatkowe koszta przeznaczyłbym na inne, bardziej potrzebne cele. Samochód to tylko dodatek do całości. Niemniej jednak, kiedyś mógłbym żałować, że nie mam tego komfortu. Chociaż gdybym nigdy go nie doświadczył, wtedy pewnie nie miałbym czego żałować i wiata byłaby spoko.
    Kolejna rzecz strefa buorowa zimą i latem. Mam taki garaż z pomieszczeniem technicznym ma45m2 a ile rupieci tam idzie upchnąć
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  6. #2186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak popracujesz tak dłużej, to będziesz wiedział, jak to trudne, żeby "wyjść z pracy" pracując w domu. A nie wychodząc z pracy przez rok czy dwa wykończysz się psychicznie (jak kto woli wypalisz zawodowo).

    A co do garażu w bryle - dwaj moi bezpośredni sąsiedzi mają garaże w bryle. W żadnym samochód nie parkuje. Trochę droga ta graciarnia i w budowie, i w ogrzewaniu.
    Poco to grzać?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  7. #2187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Poco to grzać?
    Żeby w sypialni nie trzeba było ruskim zwyczajem dywanów na ścianach wieszać i pufasem pryskać. Qle i tak te dywany nie powstrzymają grzania ściennego w garażu

  8. #2188
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Żeby w sypialni nie trzeba było ruskim zwyczajem dywanów na ścianach wieszać i pufasem pryskać. Qle i tak te dywany nie powstrzymają grzania ściennego w garażu
    Garaż to doklejka u mnie anie cześć mieszkalna 20cm miedzy domem a garażem i 20cm miedzy garażem a światem zewnętrznym
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  9. #2189

    Domyślnie

    W bloku jeden samochód parkowałem w garażu, drugi na zewnątrz. Nikt mi nie wmówi, że garaż jest niepotrzebny. I nie chodzi o skrobanie szyb, bo w zeszłym roku robiłem to może ze 3 razy.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak popracujesz tak dłużej, to będziesz wiedział, jak to trudne, żeby "wyjść z pracy" pracując w domu. A nie wychodząc z pracy przez rok czy dwa wykończysz się psychicznie (jak kto woli wypalisz zawodowo).
    Od samego początku pracuję tyle za ile jest mi płacone. W obecnej firmie mam nawet przykaz nie robienia nadgodzin. Wybija godzina, zamykam komputer i wychodzę z pokoju. Zupełnie jak w biurze. Komputera służbowego nie widzę do następnego rana. A maila służbowego z telefonu wywaliłem kilka lat temu.

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A co do garażu w bryle - dwaj moi bezpośredni sąsiedzi mają garaże w bryle. W żadnym samochód nie parkuje. Trochę droga ta graciarnia i w budowie, i w ogrzewaniu.
    Jak zwykle do powiedzenia mają najwięcej ci co nie mają. U mnie samochód się mieści. A drugi ponownie będzie się mieścił jak skończę taras. W najbliższym sąsiedztwie na zewnątrz stoją samochody tam gdzie nie ma garażu.

  10. #2190
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Skoro piszemy o tym jak to u innych - jeden z moich znajomych wybudował dom, miał zonę, dwójkę dzieci i na tyle mu wystarczało Trafił mu się jednak złoty strzał i stereo..znaczy bliźniaki. Zrobił więc z ogrzewanego garażu dodatkowy pokój. Kolejny znajomy, leśnik, dostał leśniczówkę na zadupiu, więc z niej zrezygnował,z garażu ogrzewanego zrobił biuro a na samochody postawił po czasie nowy.
    Ja buduję teraz mały domek 82m2 docelowo dla dwóch osób plus ogrzewany garaż 24m2 dla moich zabawek, a jak któreś moje dziecko założy rodzinę i będzie po nas tam mieszkać, to zawsze będzie miało możliwość rozbudowy części mieszkalnej i postawienia garażu obok jak będzie takowa potrzeba.

  11. #2191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    zawsze będzie miało możliwość rozbudowy części mieszkalnej i postawienia garażu obok jak będzie takowa potrzeba.
    Co stoi na przeszkodzie, żeby rozbudować dom gdy taka niezbyt często spotykana potrzeba zajdzie, gdy nie ma garażu? I żeby to były prawdziwie użytkowe metry i pomieszczenia, a nie mieszkanie w garażu po demontażu słabo izolującej i nieszczelnej za to koszmarnie drogiej bramy garażowej? Czy może wyrko stanie przy tej zimnej "ścianie"?

  12. #2192

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać, że w garażu mam 2 pętle podłogówki. Jednej do dziś nie zalałem nawet wodą Druga też jeszcze nawet nie odpowietrzona.

  13. #2193
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Co stoi na przeszkodzie, żeby rozbudować dom gdy taka niezbyt często spotykana potrzeba zajdzie, gdy nie ma garażu? I żeby to były prawdziwie użytkowe metry i pomieszczenia, a nie mieszkanie w garażu po demontażu słabo izolującej i nieszczelnej za to koszmarnie drogiej bramy garażowej? Czy może wyrko stanie przy tej zimnej "ścianie"?
    W rozbudowie domu po latach często przeszkadzają przepisy, czy choćby poczucie estetyki. Do tego szkoda wielu osobom cokolwiek zniszczyć wokół domu, szczególnie jak zrobili oczko wodne, skalniak itp własnymi rękami.
    Nie rozumiem jaki problem z garażu zrobić "prawdziwe użytkowe metry? Dla mnie demontaż bramy, zamurowanie i ocieplenie ściany to żaden problem. Ogrzewanie podłogowe jest.

  14. #2194
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bajprzeznet

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Łódź
    Posty
    157

    Domyślnie

    Gdybym miał dwa razy tyle $$ na dom to bym budował z garażem.. pewnie auta bym tam nie trzymał bo wiata jest moim zdaniem wygodniejsza, ale sam garaż by się przydał. Minus tylko że pod wiata trochę pizga przy wymianie klocków

    Ale obrzydliwie bogaty nie jestem więc mam garaż blaszany i już wiem że też tam auta nie będę trzymał bo szkoda mi miejsca, wole go inaczej zagospodarować.

    Garaż w bryle jest wygodny, ale niestety nie oszukujmy się, dosyć drogi i rozumiem każdego kto z niego rezygnuje bo mu szkoda kasy.

    agb, masz zdrowe podejście do pracy, ale 90% pracujących zdalnie nie potrafi o 16 wyłączyć kompa i do 8 rano zapomnieć o pracy. Z tyraniem jak głupi osioł maja problem nawet ludzie na etatach a co dopiero w wolnych zawodach lub zleceniowcach.

  15. #2195
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Nayri

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    Chmielnik pod Rzeszowem
    Kod pocztowy
    36-016
    Posty
    493

    Domyślnie

    Cytat Napisał bajprzeznet Zobacz post
    Gdybym miał dwa razy tyle $$ na dom to bym budował z garażem.. pewnie auta bym tam nie trzymał bo wiata jest moim zdaniem wygodniejsza, ale sam garaż by się przydał. Minus tylko że pod wiata trochę pizga przy wymianie klocków

    Ale obrzydliwie bogaty nie jestem więc mam garaż blaszany i już wiem że też tam auta nie będę trzymał bo szkoda mi miejsca, wole go inaczej zagospodarować.

    Garaż w bryle jest wygodny, ale niestety nie oszukujmy się, dosyć drogi i rozumiem każdego kto z niego rezygnuje bo mu szkoda kasy.

    agb, masz zdrowe podejście do pracy, ale 90% pracujących zdalnie nie potrafi o 16 wyłączyć kompa i do 8 rano zapomnieć o pracy. Z tyraniem jak głupi osioł maja problem nawet ludzie na etatach a co dopiero w wolnych zawodach lub zleceniowcach.
    Mój mąż będąc w biurze miał problem z konczeniem pracy po 8h i teraz zdalnie ma dokładnie tak samo. Ale ma naliczany czas pracy co do minuty, więc nie robi tego za darmo przynajmniej.

    Ja zmieniając pracę od razu mówiłam: "15:30 wyłączam kompa, wstaję i jadę po dziecko". I tak robie a jeżeli faktycznie coś trzeba skończyć po południu czy wieczorem, to raportuje tego dnia więcej godzin i w ciagu miesiąca je sobie odbieram.

    Natomiast w naszym przypadku "trudniej wyjść z pracy, będąc w pracy". W biurze, choćby się waliło i paliło, to na obiad, kawę, herbatę zawsze musiał być czas. Zdalnie, z domu, zdarza się, ze nie tylko nie zjemy obiadu do 16, ale nawet herbaty nie ma czasu zrobić...
    Na szczescie niezbyt często.

    Osobiscie zawsze wolałam i dalej wolę pracować zdalnie. Jest robota, to się robi. Nie ma - to sie nie traci czasu bezsensownie w biurze. I nie trzeba dojeżdżać

  16. #2196
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Chyba się nie bardzo zrozumieliśmy...
    Ja piszę o GARAŻU, w którym trzymam AUTO, a nie o graciarni, czy też innych wynalazkach...

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    A jaki komfort pracować z domu pojadę do biura raz w tygodniu o ile pojadę ... Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Co nie zmienia postaci rzeczy, że za każdym razem, kiedy wyściubisz nos poza dom, komfortowo wchodzisz do auta.
    I tyle.
    Aż tyle, albo tylko tyle - każdemu wg potrzeb.

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    jeden z moich znajomych wybudował dom, miał zonę, dwójkę dzieci i na tyle mu wystarczało Trafił mu się jednak złoty strzał i stereo..znaczy bliźniaki. Zrobił więc z ogrzewanego garażu dodatkowy pokój. Kolejny znajomy, leśnik, dostał leśniczówkę na zadupiu, więc z niej zrezygnował,z garażu ogrzewanego zrobił biuro a na samochody postawił po czasie nowy.
    No naprawdę twoje, jakże inteligentne wypowiedzi, przemawiają za tym, żeby nie robić garażu w bryle budynku, bo a nuż trafi się komuś "złoty szczał", albo leśniczówka na zadupiu i pozamiatane...
    Ech... szkoda strzępić klawiatury...
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 02-08-2020 o 17:04

  17. #2197
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grzesio1712

    Zarejestrowany
    Jul 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-232
    Posty
    322

    Domyślnie

    @Misterhajt, to znaczy, że masz dom skrojony na miarę. Zdecydowana większość moich znajomych nie ma miejsca na auto w garażu. O ile ja bardzo chciałbym taki garaż, to niestety nie mogę sobie na to pozwolić.

  18. #2198
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak bym miała kasę i dużą działkę oczywiście wybudowałabym wielki garaż (ale nie w bryle, tylko dostawiany z przejściem bezpośrednio do domu). I to nie taki na samochód, ale też rowery i mały warsztat hobby.
    I ogród zimowy, i większą jadalnię (lub osobny pokój do gier, bo teraz niektóre planszówki się nie mieszczą na obecnym stole) i większą spiżarkę i kuchnię w której zmieściłaby się wyspa i ho, ho co by jeszcze...

  19. #2199
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Chyba się nie bardzo zrozumieliśmy...
    No naprawdę twoje, jakże inteligentne wypowiedzi, przemawiają za tym, żeby nie robić garażu w bryle budynku, bo a nuż trafi się komuś "złoty szczał", albo leśniczówka na zadupiu i pozamiatane...
    Ech... szkoda strzępić klawiatury...
    Zanim zacznie się "strzępić klawiaturę" warto poczytać ze zrozumieniem. Podałem przykłady, że warto mieć garaż w bryle i to ogrzewany, bo oprócz oczywistych dla mnie oczywistości, jak przechowywanie w nim motocykli, samochodu i "grzebania w nich, mogą się trafić sytuacje, które opisałem. Nie pojąłeś, cóż....

  20. #2200
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    grv

    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Mała Nieszawka
    Kod pocztowy
    87-103
    Posty
    417

    Domyślnie

    Myślę, że nie ma nad czym dyskutować. Garaż w bryle jest komfortowy i żadna wiata nie będzie lepszym rozwiązaniem. Pozostaje jedynie kwestia kosztów - a to tak jak z każdą inną rzeczą (ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją etc...). Mam garaż i wiatę. Jedno auto stoi w garażu, drugie na zewnątrz. Nie znajduję żadnego plusa trzymania auta pod wiatą. Dodatkowo z garażu mam przejście do wiatrołapu lub spiżarni, więc nie trzeba się telepać z zakupami, tylko od bagażnika do regałów mam 2 metry.
    Projekt TK44 piętrowy, 153m2 pow. użytk., pow. netto 182 m2; ściany Porotherm, Polstyr 15cm 0,38; podłoga EPS100 17cm 0,38; strych Isover 0,41 30cm; dachówka Roben; kocioł Buderus GB072 14kW + RC300 + pogodówka + termostaty Salus + głowice Salus, Galmet 140l.

Strona 110 z 129

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony