dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25
  1. #21
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    jebadeon

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-125
    Posty
    202

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Się ludzie nie nauczą nie wierzyć projektantom. Architekt był w ogóle na działce? pewnie nie bo drogo by to wyszło.

    Takie bagienko może nie dać rady odebrać całej wody z działki. Jako uzupełnienie ok.

    Może jednak udałoby sie z tymi spadkami. Nie wiem jakie to są wielkości, ale jak nieduże, to może zrobić wokół domu murki oporowe/wysokie krawezniki. Tak 80cm od domu. Od nich spadek na zewnątrz działki, a do domu kruszywo i drenaż do oczka.
    Woda z dachu do naziemnego zbiornika i do ubikacji
    Zaufałem , wydawało mi się, że ma pojęcie. Nie było go na działce. Ale wysokości przecież ma na mapie do celów projektowych. I one się zgadzają z rzeczywistością. A jednak zaprojektował mnie w dole. Ja głupi...

    Murki oporowe. Jak blisko można podejść domu? Można krawężniki oprzeć o ściany budynku? Ja sobie przez chwilę we łbie wyobraziłem "cokół" wysunięty z XPS z jakąś folią izolująca od wilgoci. Bo jeszcze rozważam podsypanie. Jestem w dole od 40 do 50 cm z każdej strony
    Ostatnio edytowane przez jebadeon ; 26-10-2020 o 21:24

  2. #22

    Domyślnie

    Zbierz ziemię i zrób spadki

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Murki oporowe. Jak blisko można podejść domu? Można krawężniki oprzeć o ściany budynku? Ja sobie przez chwilę we łbie wyobraziłem "cokół" wysunięty z XPS z jakąś folią izolująca od wilgoci. Bo jeszcze rozważam podsypanie. Jestem w dole od 40 do 50 cm z każdej strony
    Nie o ściany budynku, do metra od niego. Kruszywo na zwykłej głębokości aby ściany były normalnie odkryte. Od murków zrobisz spadki a pod kruszywem drenaż do jakiś zbiorników, studni chłonnej. Nie bedzie tego dużo. Jak masz dach z okapem to jeszcze mniej.
    Wszystko zależy jakie to są róznice terenu.

    Cytat Napisał Andrzej733 Zobacz post
    Zbierz ziemię i zrób spadki
    Ale wszystkie działki sąsiednie ma wyżej to skąd i po co ma wybierac ziemie?

  4. #24

    Domyślnie

    Normalnie, murki oporowe robisz na granicach działek, wyjdą pewnie 80 cm, wybierasz ziemię z działki robiąc spadki od domu, rynny spinasz do studni chłonnej.
    Jak zrobi murki przy domu to stworzy się problem z wejściem do domu, a tak to będzie miał wszystko normalne.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Napisał jebadeon Zobacz post
    Warstwa przepuszczalna jest na 200cm
    A woda na 120cm...
    To przejdzie z tą studnią?
    - Studnia chłonna powinna mieć głębokość ok 3m licząc od poziomu terenu, jednocześnie będąc 1,5m nad poziomem wód gruntowych.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony