dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 47
  1. #21

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:38

  2. #22

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:38

  3. #23

    Domyślnie

    To forum jest naprawdę do kitu, aby odpowiedzieć godzina czasu mało.
    Stos, gmina ma prawo zadecydować gdzie ma stać ogrodzenie ale od drogi jeżeli droga jest gminna bo prawo mówi że ogrodzenie frontowe należy uzgadniać z zarządcą drogi. Jeżeli gmina ingerowała w ogrodzenie między sąsiadami to nie miała prawa.

  4. #24

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:38

  5. #25

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:38

  6. #26

    Domyślnie

    Jeżeli zarządca drogi jest gmina to jako zarządca ma takie prawo że jednemu nakazuje 2 m a drugiemu nie.

  7. #27

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:38

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Sądzisz że piaskowa droga idąca przez środek pola ma różne przeznaczenie lewej i prawej strony.
    Ja nie sądzę, ja tylko stwierdzam jak mówi prawo. W takim razie zapytam, kto jest zarządcą tej drogi?

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Gmina może wykupić grunt w trybie takim czy innym. Płot kazali ci odsunąc na 2 metry, ale na swoim terenie 15 cm od granicy stawiasz co 3 m szyny kolejowe na sztorc i w betonie. Nie łączysz niczym , więc to nie jest płot i mogą cię cmoknąć - czystymi ustami. Chcą poszerzyć drogę? Podział, szacunek i wykup nieruchomości. Jeśli gminy na to nie stać to niech się odwali. Chyba że jest zapis w MPZP o poszerzeniu, ale to ty masz mieć lepszego adwokata.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lew2 Zobacz post
    Skoro tacy twardzi to nie zyskają. Nie mogą przytulić się do twojego ogrodzenia. Nie mogą wchodzić na Twój teren za ogrodzeniem o szerokości 5 dm. Załóż kamery i barierę podczerwieni prawie na granicy i za każdym razem jak przekroczą teren wzywaj policję o naruszenie własności i żądaj rekompensaty za zniszczenie roślin na Twoim terenie.
    wynajmij firmę ochroniarską. Wypuść lwy.
    Serio? On ma się męczyć i to jeszcze z tak prozaiczną rzeczą?
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-07-2021 o 22:34

  11. #31

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  12. #32

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  13. #33

    Domyślnie

    Czy gmina podała Ci na papierze przyczynę odsunięcia się od drogi o te 2 m? Jak sądzę to ta piaskowa droga jest gminna,tak?

  14. #34

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Trudno to nazwać drogą ale na mapach występuje jako działka drogowa numer 422 należąca do gminy.
    Przyczyny nie podali a nawet nie dostałem tego na piśmie.
    Jedyna odpowiedź na moje zgłoszenie to pismo w którym gmina się zgadza na na dwa zjazdy z mojej działki na drogę.
    O 2 metrach w tym piśmie nic nie ma. Zakomunikowali mi to jedynie ustnie.
    No to nie powiem dosłownie kim jesteś (bez obrazy oczywiście), skoro nie masz tego na papierku to nie ma o tym mowy. Było trzeba robić ogrodzenie w granicy od drogi i gmina mogla by Cię cmoknąć, a tak dałeś się po prostu zastraszyć.

  16. #36

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał stos Zobacz post
    Możesz pisać co chcesz ja Cię nie powstrzymam.
    Musisz jednak zrozumieć że od gminy wiele zależy i wywoływanie wojny z gminą do niczego dobrego dla mnie nie doprowadzi.
    Ok, ale o jakiej wojnie mówisz? na słowa? To ze ktoś z gminy by Ci powiedział że masz wybudować się w narożniku działki to byś się wybudował? Nie bój, już nie te czasy gdzie urzędnik był bogiem i co powiedział było święte. Na absurdalne zarządzenia czy wydane decyzje w dzisiejszych czasach jest sposób i jest popyt dla mediów, one tylko czekają aby nagłośnić sprawę a jak zauważyłem nic tak nie oddziałuje pozytywnie jak wizyta telewizji na gruncie.

  18. #38

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Czy w ogóle jest obowiązek zgłaszania budowy płotu niższego niż 220cm? Po co to robić.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  20. #40

    Domyślnie

    .
    Ostatnio edytowane przez stos ; 28-01-2022 o 11:37

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony