dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 497 z 893
Pokaż wyniki od 9.921 do 9.940 z 17843
  1. #9921

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ty to masz niewątpliwie wysoką kulturę dyskusji.
    Mam taką jak kulibob, a i trochę lepszą od twojej. Nie pasi ci jak nazywam wypowiedzi kulibota a tobie one się podobają? chyba tak skoro ich nie komentujesz w żaden sposób wiec jesteś też z rasy panów? To by wiele wyjaśniało.

  2. #9922

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    To nie jest przymus, to jest obowiązek.
    Tak samo jak obowiązek zapinania pasów czy jazdy z ograniczeniami.
    Pal sześć jak jakiś przygłup nie stosuje się do zasad bo może zabić przede wszystkim siebie i jednego chwasta będzie mniej.
    Ale w epidemi chodzi o to, że te przygłupy od czipów,grafenow czy gramofonów, mogą zabijać innych,łącznie z niewinnymi dziećmi a może przede wszystkim dzieci.
    Jak ktoś tego nie rozumie to naprawdę do zamkniętego obozu się nadaje.
    I widzę tutaj wschodnią stronę Polski do odizolowania...niech się tam taplaja między sobą, szkody dużej nie będzie.
    Z tego co mi wiadomo osoby zaszczepione również chorują i zarażają, a to że podobno łagodniej przechodzą to rzecz subiektywna. Nie uważam że szczepionka na tym etapie produkcji jest panaceum na covid. Pewnie za kilka lat powstanie taki środek. Na ten moment nie ma się czym zachwycać.

  3. #9923

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    To może zamiast kłamać zdecyduj w końcu co Cię najbardziej "uwiera" w moich postach.
    Tym którzy się z Tobą nie zgadzają za wszelką cenę starasz się "przykleić jakąś łatkę".
    Twoje "personalne wycieczki" nie są w stanie mnie obrazić a tylko mnie bawią (wątpię czy wiesz z jakiego powodu)

  4. #9924
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Ja tak bez związku z covidem.

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    nawet głupiego apapu
    Apap tj. paracetamol jest niebezpieczny właśnie przez jego bagatelizowanie.
    Paracetamol jest najszęściej przedawkowywanym lekiem na świecie i odpawiada za setki śmierci (chyba tysiące) i dziesiątki tysięcy hospitalizacji (rocznie świat).
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  5. #9925

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Ja tak bez związku z covidem.


    Apap tj. paracetamol jest niebezpieczny właśnie przez jego bagatelizowanie.
    Paracetamol jest najszęściej przedawkowywanym lekiem na świecie i odpawiada za setki śmierci (chyba tysiące) i dziesiątki tysięcy hospitalizacji (rocznie świat).
    Dziękuję za tą garść bezcennych informacji.

    Też rzucę pewno ciekawostką. Najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami są komary. Ponad 700 tys ofiar ludzkich rocznie. Widzisz analogie ?

  6. #9926
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.304
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo osoby zaszczepione również chorują i zarażają, a to że podobno łagodniej przechodzą to rzecz subiektywna. Nie uważam że szczepionka na tym etapie produkcji jest panaceum na covid. Pewnie za kilka lat powstanie taki środek. Na ten moment nie ma się czym zachwycać.
    W czasie III fazy testów 9 osób które dostały szczepionkę zachorowało na COVID (169 zachorowało spośród tych, które dostały placebo - a obydwie grupy były tej samej wielkości). 160/169=95%. To właśnie z tego wynika 95% skuteczności szczepionki. Bo jakby liczyć ilość zachorowań przez liczbę zaszczepionych (9/21 720) to skuteczność wyszłaby -99,9585635359116%. Ale to nie tak się liczy.
    Źródło danych

    Do tego dnia mniej więcej 101 milionów osób w Stanach Zjednoczonych zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.
    [...]
    Zestawienie danych o infekcjach w populacji zaszczepionej w ciągu pełnych 4 miesięcy (10 626 przypadków) i infekcjach w całej populacji z jednego tylko tygodnia w końcu kwietnia tego roku (355 tys.) pokazuje, że warto się szczepić, bo ryzyko złapania koronawirusa przez zaszczepioną osobę jest naprawdę niskie.

    Źródło

  7. #9927

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czasie III fazy testów 9 osób które dostały szczepionkę zachorowało na COVID (169 zachorowało spośród tych, które dostały placebo - a obydwie grupy były tej samej wielkości). 160/169=95%. To właśnie z tego wynika 95% skuteczności szczepionki. Bo jakby liczyć ilość zachorowań przez liczbę zaszczepionych (9/21 720) to skuteczność wyszłaby -99,9585635359116%. Ale to nie tak się liczy.
    Źródło danych

    Do tego dnia mniej więcej 101 milionów osób w Stanach Zjednoczonych zostało w pełni zaszczepionych przeciwko COVID-19.
    [...]
    Zestawienie danych o infekcjach w populacji zaszczepionej w ciągu pełnych 4 miesięcy (10 626 przypadków) i infekcjach w całej populacji z jednego tylko tygodnia w końcu kwietnia tego roku (355 tys.) pokazuje, że warto się szczepić, bo ryzyko złapania koronawirusa przez zaszczepioną osobę jest naprawdę niskie.

    Źródło

    Więc proszę mi jeszcze wytłumaczyć tak po chłopsku. Dlaczego jest taka nagonka na osoby nie zaszczepione. Skoro szczepienie jest takie skuteczne to niezaszczepieni nie powinni stanowić zagrożenia. Jedynie dla samych siebie.

  8. #9928
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Dziękuję za tą garść bezcennych informacji.
    A proszę.

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Też rzucę pewno ciekawostką. Najbardziej śmiercionośnymi zwierzętami są komary. Ponad 700 tys ofiar ludzkich rocznie.
    A to akurat zależy, który filmik na YT puścisz, bo może być 700 tys, 830 tys albo i 3 mln.


    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Widzisz analogie ?
    Mój wpis był natury refleksyjno-ciekawostko-ogólnej.
    Mimo, że popełniłem go cytując ciebie to teraz widzę, że nie do ciebie pisałem.
    Nadal jednak komuś może sie przyda.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  9. #9929
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Więc proszę mi jeszcze wytłumaczyć tak po chłopsku. Dlaczego jest taka nagonka na osoby nie zaszczepione. Skoro szczepienie jest takie skuteczne to niezaszczepieni nie powinni stanowić zagrożenia. Jedynie dla samych siebie.
    Wyobraźnia nie przyswaja, że jest mnóstwo osób, które z różnych powodów nie mogą być szczepione ?
    Wyobraźnia nie przyswaja,że dzieci też mogą załapać wirusa ?
    Wyobraźnia nie przyswaja, że kilka czy kilkanaście milionów ludzi,którzy zachorują to ponowne zamknięcie gospodarki ?

    Skutki tego co powyżej wyobraźnia też nie pojmie ?
    Dlatego trzeba zamknąć i odizolowac całkowicie tych bez wyobraźni.

  10. #9930

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    W czasie III fazy testów 9 osób które dostały szczepionkę zachorowało na COVID (169 zachorowało spośród tych, które dostały placebo - a obydwie grupy były tej samej wielkości). 160/169=95%. To właśnie z tego wynika 95% skuteczności szczepionki. Bo jakby liczyć ilość zachorowań przez liczbę zaszczepionych (9/21 720) to skuteczność wyszłaby -99,9585635359116%. Ale to nie tak się liczy.
    Niestety tego tak nie można liczyć/szacować, skuteczność szczepionki określa się dopiero po zakończeniu badań, a te jeszcze trwają, więc mówienie o jej skuteczności w tej chwili nie jest dobrym pomysłem. To zawsze będzie budziło spore wątpliwości i podważało autorytet osób podających takie rewelacje.

  11. #9931

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Dla polmozgow i chorych ludzi z sekty antyszczepionkowej:

    Obowiązek szczepienia dzieci 2021
    Zgodnie z informacjami Ministerstwa Zdrowia w Polsce mamy obowiązek szczepienia dzieci przeciwko chorobom zakaźnym:

    -gruźlicy,
    -błonicy,
    -krztuścowi,
    -poliomyelitis,
    -odrze,
    -śwince,
    -różyczce,
    -tężcowi,
    -wirusowemu zapaleniu wątroby typu B (WZWB),
    pnenumokokom,
    -Haemophilus influenzae typu B (HIB),
    rotawirusom (dla dzieci urodzonych po 31 grudnia 2020 r.).


    Takim szczepieniom już jako dzieciak byłem poddany, ponad 40 lat temu....
    Kiedyś w/w choroby też powodowały epidemie i dlatego wymyślono szczepionki przeciw...
    Ale jak ktoś jest naprawdę pozlmozgiem to tego nie wie I nie zajarzy o co kaman...

    Wschód Polski bryluje w skromnym wyposażeniu czaszki..
    Dlatego odciąć od Polski niech się kumają z kim chcą na wschodzie.

    I tak jak wyżej, tego anonim nie pisał tyko Arturo we własnej osobie
    Że się nie boję ?
    min.zero ?
    Nie takie rzeczy robiło się w PRL-u przeciwko PZPR=PIS
    O chlubo pomroczności jasnej nie w liście problem tylko czasie ich aplikacji. Tu dla nabrania rozumu porównaj kalendarzyk szczepień krajów Zachodu z tym polskim. Wiem, różnicy mentalnie nie jesteś w stanie zrozumieć Niemniej jednak spróbuj Cuda się zdarzają

  12. #9932

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ryni Zobacz post
    Niestety tego tak nie można liczyć/szacować, skuteczność szczepionki określa się dopiero po zakończeniu badań, a te jeszcze trwają, więc mówienie o jej skuteczności w tej chwili nie jest dobrym pomysłem. To zawsze będzie budziło spore wątpliwości i podważało autorytet osób podających takie rewelacje.
    Z Izraela donoszą https://www.unz.com/ishamir/covid-riots/

    I tłumaczenie na polski jakby mgła mózgowa nie pozwalała na czytanie w oryginale: https://marucha.wordpress.com/2021/0...ki/#more-94044

  13. #9933

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wyobraźnia nie przyswaja, że jest mnóstwo osób, które z różnych powodów nie mogą być szczepione ?
    Wyobraźnia nie przyswaja,że dzieci też mogą załapać wirusa ?
    Wyobraźnia nie przyswaja, że kilka czy kilkanaście milionów ludzi,którzy zachorują to ponowne zamknięcie gospodarki ?

    Skutki tego co powyżej wyobraźnia też nie pojmie ?
    Dlatego trzeba zamknąć i odizolowac całkowicie tych bez wyobraźni.
    Nie przejmuj się moją wyobraźnia. Nie jestem antyszczepionkowcem. Podchodzę do tego sceptycznie, mam takie prawo. Czas pokażę kto miał rację. Możliwe że kiedyś się zaszczepię i będę dumnym posiadaczem paszportu. Kto wie, może w formie jakiegoś tatuażu na czole. A Ty arturo wyluzuj. Żonę swoją też byś odizolował jakby się nie chciała zaszczepić ?

  14. #9934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wyobraźnia nie przyswaja, że jest mnóstwo osób, które z różnych powodów nie mogą być szczepione ?
    Wyobraźnia nie przyswaja,że dzieci też mogą załapać wirusa ?
    Wyobraźnia nie przyswaja, że kilka czy kilkanaście milionów ludzi,którzy zachorują to ponowne zamknięcie gospodarki ?

    Skutki tego co powyżej wyobraźnia też nie pojmie ?
    Dlatego trzeba zamknąć i odizolowac całkowicie tych bez wyobraźni.
    Ostatnie doświadczenie Polski z zarazą było we Wrocławiu. Szczepieni mieli wolny wstęp i wyjazd przez kordon sanitarny. A zamknięcie dotyczyło jedyni chorych i tych co mieli potwierdzony kontakt.

    Dla rozumnego ówczesne przepisy wałczyły z zarazą , dzisiejsze z ludźmi i gospodarką.

    Ale słusznie ludzi bez wyobraźni o naturze mentalnego niewolnika trza zamykać . Choć NWO zaplanowało ich likwidację tylko w czasie rozwleczoną

  15. #9935
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Mnie nurtuje dlaczego możni tego świata postanowili wybić tych karnych i potulnych a pozostawić tych, którzy w przyszości mogą im się sprzeciwić. Jakaś zmiana w zarządzie tajnych i możnych i teraz tam idioci zasiadają?
    Tak, przyznaję się do nierozumienia zjawiska i tak chciałbym aby mi ktoś wyjaśnił bez złośliwości.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  16. #9936

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post
    Mnie nurtuje dlaczego możni tego świata postanowili wybić tych karnych i potulnych a pozostawić tych, którzy w przyszości mogą im się sprzeciwić. Jakaś zmiana w zarządzie tajnych i możnych i teraz tam idioci zasiadają?
    Tak, przyznaję się do nierozumienia zjawiska i tak chciałbym aby mi ktoś wyjaśnił bez złośliwości.
    Możliwe że wcale nie ma żadnego planu. Wszystko dzieje się w takim chaosie że ciężko się w tym połapać. A jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi.

  17. #9937
    Banned
    Arturo1972

    Zarejestrowany
    Dec 2020
    Skąd
    Przyszowice
    Kod pocztowy
    44-178
    Posty
    2.007

    Domyślnie

    Cytat Napisał obrzydliwy Zobacz post
    Nie przejmuj się moją wyobraźnia. Nie jestem antyszczepionkowcem. Podchodzę do tego sceptycznie, mam takie prawo. Czas pokażę kto miał rację. Możliwe że kiedyś się zaszczepię i będę dumnym posiadaczem paszportu. Kto wie, może w formie jakiegoś tatuażu na czole. A Ty arturo wyluzuj. Żonę swoją też byś odizolował jakby się nie chciała zaszczepić ?
    Żona, jako, że służba zdrowia, szczepiła się jako jedna z pierwszych w rodzinie, czyli ma czipa.
    Grafenu nie ma na pewno bo koleżanka ją szczepiła czyli pod odpowiednim kątem i w odpowiednie miejsce go dostała
    Oboje mamy pfizera a w rodzinie nie mam nie zaszczepionych,nawet wśród nieletnich

  18. #9938

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Z Izraela donoszą https://www.unz.com/ishamir/covid-riots/

    I tłumaczenie na polski jakby mgła mózgowa nie pozwalała na czytanie w oryginale: https://marucha.wordpress.com/2021/0...ki/#more-94044
    I co ja mam z tym zrobić? To zestawienie kilku ciekawych informacji z ostatnich kilku miesięcy z których co bystrzejsi już wyciągnęli wnioski.

  19. #9939
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.358

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wyobraźnia nie przyswaja, że jest mnóstwo osób, które z różnych powodów nie mogą być szczepione ?
    Mnóstwo to znaczy ile, jakie to liczby w skali całego społeczeństwa? To co piszesz pachnie szantażem emocjonalnym - ktoś ma zaryzykować, przyjąć nowy, będący w fazie testów preparat, żeby teoretycznie ktoś inny poczuł się bezpieczniejszy? Nie kupuję takiego argumentu.
    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wyobraźnia nie przyswaja,że dzieci też mogą załapać wirusa ?
    Mogą i co z tego? Kilka dni kataru, przeziębienia i po wszystkim.
    Cytat Napisał Arturo1972 Zobacz post
    Wyobraźnia nie przyswaja, że kilka czy kilkanaście milionów ludzi,którzy zachorują to ponowne zamknięcie gospodarki ?
    No to szczepić tych, którzy jak zachorują to trafią do szpitala - seniorów, otyłych, cukrzyków.
    Albo zmienić taktykę i nie zamykać gospodarki w obronie przed chorobą która zagraża określonym grupom, tylko chronić te grupy przez zakażeniem, a reszcie dać żyć normalnie. Będzie taniej dla budżetu i wygodniej dla społeczeństwa.

  20. #9940
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

Strona 497 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony