dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 72 z 84
Pokaż wyniki od 1.421 do 1.440 z 1677
  1. #1421
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikrob7 Zobacz post
    Witam wszystkich, chciałem poprosić o doradzenie w zakupie zmiękczacza do wody, oraz jego ulokowania. Mieszkać będą 2 osoby dorosłe plus dziecko, na chwilę obecną zużywamy rocznie 101 metrów sześciennych wody. Wodę będę miał z wodociągu miejskiego, a podgrzewana będzie piecem dwufunkcyjnym.

    Według wodociągów i analiz z 2020 r. woda powinna być średnio twarda na poziomie 11,4 stopni niemieckich, (mgCaCO3/dm3) 190.
    Mineralizacja wody stan na rok 2021:
    Sód mg/l 8,79,
    Potas mg/l 1,167,
    Wapń mg/l 53,148,
    Magnez mg/l 7,12,
    Wodorowęglany mg HCO3-/l 190.
    Suma wszystkiego 260,225.

    Zmiękczacz będę chciał umieścić w wiatrołapie, ponieważ tam będzie licznik i gniazdko elektryczne. Wnęka na szafę powinna mieć do 60cm głębokości, teoretcznie można pogłębić o kilka cm (nie wiem czy zmiękczacz zmieści się prostopadle do ściany, czy powinien być ustawiony równolegle). Przed zmiękczaczem chcę zamontować porządny filtr mechaniczny z zaworem do spłukiwania zanieczyszczeń (poproszę doradzić, jaki wybrać), oraz bypass.


    Co do zmiękczacza po wielu przeczytanych postach przekonałem się do firmy Erie IQsoft Eco 18 ze względu na europejskie pochodzenie, jak na razie tylko w jednym sklepie internetowym znalazłem, że jest dostępny, w reszcie na zamówienie. Wczoraj wyczytałem tutaj na forum, że Erie zostało wykupione przez firmę Pentair, czy teraz u nich powinienem szukać tego produktu?
    Drugi model jaki biorę pod uwagę to Clack Flamingo c10.

    Jeżeli się uda to zamieszczę zdjęcie projektu mieszkania.Załącznik 459028
    Do takiego zużycia radziłbym zmiękczacz z 15-18 litrami złoża - w tym przypadku 10 litrowe Flamingo chyba będzie za małe.
    Jeśli chcesz to zamontować we wnęce na szafę to zwróć uwagę na to gdzie będzie odpływ wody z płukania zmiękczacza, oraz pamiętaj, że w czasie wymiany wkładu (lub spłukiwania osadów) też może się rozlewać woda.
    Głębokość standardowego zmiękczacza w obudowie kompaktowej to ok 50 cm więc powinien się zmieścić prostopadle do ściany, ale filtr wstępny będzie musiał być z boku.

  2. #1422

    Domyślnie

    Który filtr mechaniczny z płukaniem wstecznym byś polecił qbek17?

    W przyszłym tygodniu wkracza hydraulik i chcę mu zlecić przygotowanie wszystkiego, między innymi odpływ popłuczyn można będzie zrobić, ponieważ za ścianką znajdować się będzie kuchnia. Co do rozlewania wody, czy jest możliwość uniknięcia tego przykrego etapu? (jakoś zabudować zmiękczacz) będę chciał szafę podzielić na dwie części, z czego w lewej był by zmiękczacz, a z prawej strony kurtki i buty. Jeszcze mam jedno pytanie, licznik wody znajduje się przy wejściu w tej nieszczęsnej wnęce na szafę. Najchętniej widział bym urządzenie w łazience, tylko rozgałęzienie będzie na początku.
    Ostatnio edytowane przez mikrob7 ; 11-04-2022 o 19:20

  3. #1423
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikrob7 Zobacz post
    Który filtr mechaniczny z płukaniem wstecznym byś polecił qbek17?
    A po co Ci to płukanie wsteczne (nie jestem pewien czy nie mylisz tego z opłukiwaniem)? Ono jest dobre kiedy masz dużo ciężkich osadów, które dadzą się wypłukać z filtra. Przy wodzie wodociągowej to zazwyczaj są naprawdę małe drobiny, które czepiają się wkładu i raczej nie chcą się same odpłukiwać (a przynajmniej nie w dużym stopniu). Zazwyczaj kończy się to wyjmowaniem wkładu i jego mechanicznym czyszczeniu lub wymianie.
    Polecałbym Ci raczej filtr w którym wkłady wymienia się łatwo i wygodnie, a same wkłady są tanie (np. piankowe). Wymiana raz na pół roku powinna wystarczyć.

    W przyszłym tygodniu wkracza hydraulik i chcę mu zlecić przygotowanie wszystkiego, między innymi odpływ popłuczyn można będzie zrobić, ponieważ za ścianką znajdować się będzie kuchnia. Co do rozlewania wody, czy jest możliwość uniknięcia tego przykrego etapu? (jakoś zabudować zmiękczacz) będę chciał szafę podzielić na dwie części, z czego w lewej był by zmiękczacz, a z prawej strony kurtki i buty.
    Zmiękczacz możesz zabudować i ewentualnie zaizolować od wilgoci (oklejenie pianką?), a płukanie robi się automatycznie i nie ma wtedy rozlewania wody.
    Ale filtr wstępny raz na jakiś czas musisz rozkręcić i wtedy ciężko nic nie rozlać...

    Jeszcze mam jedno pytanie, licznik wody znajduje się przy wejściu w tej nieszczęsnej wnęce na szafę. Najchętniej widział bym urządzenie w łazience, tylko rozgałęzienie będzie na początku.
    Możesz pociągnąć same rury do łazienki i z powrotem...

  4. #1424

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    A po co Ci to płukanie wsteczne (nie jestem pewien czy nie mylisz tego z opłukiwaniem)? Ono jest dobre kiedy masz dużo ciężkich osadów, które dadzą się wypłukać z filtra. Przy wodzie wodociągowej to zazwyczaj są naprawdę małe drobiny, które czepiają się wkładu i raczej nie chcą się same odpłukiwać (a przynajmniej nie w dużym stopniu). Zazwyczaj kończy się to wyjmowaniem wkładu i jego mechanicznym czyszczeniu lub wymianie.
    Polecałbym Ci raczej filtr w którym wkłady wymienia się łatwo i wygodnie, a same wkłady są tanie (np. piankowe). Wymiana raz na pół roku powinna wystarczyć.


    Zmiękczacz możesz zabudować i ewentualnie zaizolować od wilgoci (oklejenie pianką?), a płukanie robi się automatycznie i nie ma wtedy rozlewania wody.
    Ale filtr wstępny raz na jakiś czas musisz rozkręcić i wtedy ciężko nic nie rozlać...


    Możesz pociągnąć same rury do łazienki i z powrotem...
    Obecnie w mieszkaniu korzystam z filtru z wkładem piankowym, według ulotki wymiana co 12 m3 wody, to tak raz na dwa miesiące wymieniam, myślałem, że filtr samoczyszczący był by lepszym rozwiązaniem, łatwiejszym w obsłudze, chociaż widzę, że siatka filtrująca to 100 lub 90 mikronów. Przy obecnym korpusie irytowało mnie zawsze to, że nie za każdym razem dobrze uszczelka się ułoży i często musiałem podejmować kilka prób by nic nie ciekło. W mieszkaniu będą dwie łazienki, jedna na dole (wanna), druga na górze (prysznic), jeżeli zdecyduję się na filtr piankowy, to ilu calowy filtr powinien być, by nie trzeba było go często wymieniać?
    Ostatnio edytowane przez mikrob7 ; 12-04-2022 o 08:46

  5. #1425
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikrob7 Zobacz post
    Obecnie w mieszkaniu korzystam z filtru z wkładem piankowym, według ulotki wymiana co 12 m3 wody, to tak raz na dwa miesiące wymieniam, myślałem, że filtr samoczyszczący był by lepszym rozwiązaniem, łatwiejszym w obsłudze, chociaż widzę, że siatka filtrująca to 100 lub 90 mikronów. Przy obecnym korpusie irytowało mnie zawsze to, że nie za każdym razem dobrze uszczelka się ułoży i często musiałem podejmować kilka prób by nic nie ciekło. W mieszkaniu będą dwie łazienki, jedna na dole (wanna), druga na górze (prysznic), jeżeli zdecyduję się na filtr piankowy, to ilu calowy filtr powinien być, by nie trzeba było go często wymieniać?
    Wymiana co konkretną objętość wody to zazwyczaj parametr podawany przy wkładach zmiękczających/odżelaziających... nie spotkałem się jeszcze z pianką, która by miała taki zapis. To jest tylko filtr mechaniczny - on zatrzymuje zawiesinę i może się zapychać (wtedy będzie spory spadek ciśnienia) i to może być przesłanką do szybszej wymiany. Poza tym profilaktyczna wymiana co 6-12 miesięcy.
    Rozwiązania uszczelek są różne w różnych filtrach, ale zazwyczaj nie ma z nimi problemu. Profilaktycznie można ją też wymieniać co kilka wymian wkładów.
    Co do dokładności filtracji to zazwyczaj 20 um w zupełności wystarcza. Możesz oczywiście filtrować dokładniej, ale im dokładniej tym szybciej się może zapychać.

  6. #1426
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Ahoj
    Bardzo prosze o pomoc w zakupie zmiękczacza do wody bo jestem laikiem w tej dziedzinie a lada moment będę mieć hydraulików na kwadracie i kompletnie o nim zapomniałem. nie chce tez wybrać pierwszego lepszego uzdatniacza i wdepnąć na jakaś mine .

    Do rzeczy: w domu Mieszkać będą 2 osoby dorosłe plus 2 dzieci + pies , wanna codziennie , także myślę ze rocznie około160 metrów sześciennych wody pójdzie. Wodę będę miał z wodociągu nie ze studni. Mam badania wody z wodociągów czy mogę sie nimi sugerować jeśli chodzi o twardość mojej wody zeby dobrać ustawienia mojej przyszłej stacji ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022.04._P.P.-2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	459093 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021.06._P.U.-3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	459094 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021.06._P.U.-2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	459095

    Czy ktoś może odszyfrować te cyferki i mi powiedzieć czy mam bardzo twardą wodę , ewentualnie podać w skali tej niemieckiej ?

    Po lekturze wątku skłaniałbym sie na : https://allegro.pl/oferta/automatycz...sol-7260129056

    ale nie wiem czy czasem nie za duży? moze 20 albo 25l ?

    Kurcze balans , dzowniłem jescze do ecoperli , zapronowali : https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Z...Softower-S/583 .... wszystko fajnie ale koszt 4690 .... liczyłem ze sie zamknę w 2k...

    Jeszcze pytanie - taka stacja ile mniej więcej będzie generować popłuczyn do kanalizacji ? 50 litrów na dobę / tydzień ?
    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc .
    Ostatnio edytowane przez przemo22627 ; 20-04-2022 o 13:18

  7. #1427
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    Ahoj
    Bardzo prosze o pomoc w zakupie zmiękczacza do wody bo jestem laikiem w tej dziedzinie a lada moment będę mieć hydraulików na kwadracie i kompletnie o nim zapomniałem. nie chce tez wybrać pierwszego lepszego uzdatniacza i wdepnąć na jakaś mine .

    Do rzeczy: w domu Mieszkać będą 2 osoby dorosłe plus 2 dzieci + pies , wanna codziennie , także myślę ze rocznie około160 metrów sześciennych wody pójdzie. Wodę będę miał z wodociągu nie ze studni. Mam badania wody z wodociągów czy mogę sie nimi sugerować jeśli chodzi o twardość mojej wody zeby dobrać ustawienia mojej przyszłej stacji ?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2022.04._P.P.-2.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,4 KB
ID:	459093 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021.06._P.U.-3.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	459094 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2021.06._P.U.-2.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	459095

    Czy ktoś może odszyfrować te cyferki i mi powiedzieć czy mam bardzo twardą wodę , ewentualnie podać w skali tej niemieckiej ?

    Po lekturze wątku skłaniałbym sie na : https://allegro.pl/oferta/automatycz...sol-7260129056

    ale nie wiem czy czasem nie za duży? moze 20 albo 25l ?

    Kurcze balans , dzowniłem jescze do ecoperli , zapronowali : https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/Z...Softower-S/583 .... wszystko fajnie ale koszt 4690 .... liczyłem ze sie zamknę w 2k...

    Jeszcze pytanie - taka stacja ile mniej więcej będzie generować popłuczyn do kanalizacji ? 50 litrów na dobę / tydzień ?
    Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc .
    Cześć,

    do podanej twardości i zużycia wody najbardziej wydajnym rozwiązaniem będzie zmiękczacz wody z minimum 30 l złoża. Możesz także wybrać model z 35 l złoża, np. Ecoperla Toro 35.

    Mniejsze modele (20-25 l) przy takich potrzebach będą częściej się regenerować, czyli automatycznie generować większe zużycie wody i soli podczas regeneracji. Najlepiej wcelować w model, który będzie regenerował się co 10-14 dni. Przy większych zmiękczaczach ilość wody podczas regeneracji wynosi zazwyczaj około 130-160 litrów.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  8. #1428
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    Czy ktoś może odszyfrować te cyferki i mi powiedzieć czy mam bardzo twardą wodę , ewentualnie podać w skali tej niemieckiej ?
    Twardość wynosi ok 17 dH. Nie jest to bardzo twarda woda.

    ale nie wiem czy czasem nie za duży? moze 20 albo 25l ?
    Do Twojego zużycia i tej twardości (przy założeniu zmiękczenia do zera) raczej szukaj modelu z 30-35 litrami złoża.

    .... liczyłem ze sie zamknę w 2k...
    W tym budżecie znajdziesz tylko tanie, chińskie urządzenia. Solidny sprzęt będzie kosztował od ok 3500-4000 PLN.

    Jeszcze pytanie - taka stacja ile mniej więcej będzie generować popłuczyn do kanalizacji ? 50 litrów na dobę / tydzień ?
    Jeśli dobierzesz rozmiar do zużycia (czyli np 35 litrów) to regeneracja wypadnie co ok 2 tygodnie. Każda regeneracja to ok 130-150 litrów do ścieków. Możesz sobie przeliczyć... rocznie to 26 regeneracji czyli 3,4-3,9 m3 (czyli jakieś 2,5% wody uzdatnionej).

  9. #1429
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Dziekuje KLARSAN i qbek17 za pomoc ! Jeszcze pytanie , bo posiadam przydomową biologiczną oczyszczalnie SBR ( Wobet zbs-6c/kp : https://www.wobet-hydret.pl/blog/dob...-do-6-osob-rlm ) , czy popłuczyny mogę "zrzucać" do niej czy będzie problem ?

  10. #1430
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    Dziekuje KLARSAN i qbek17 za pomoc ! Jeszcze pytanie , bo posiadam przydomową biologiczną oczyszczalnie SBR ( Wobet zbs-6c/kp : https://www.wobet-hydret.pl/blog/dob...-do-6-osob-rlm ) , czy popłuczyny mogę "zrzucać" do niej czy będzie problem ?
    Według opinii producenta - tak

    Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat: https://youtu.be/3a6d9V96yP0
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  11. #1431
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał KLARSAN Zobacz post
    Według opinii producenta - tak

    Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat: https://youtu.be/3a6d9V96yP0

    Z całym szacunkiem ,,, opinia producenta swoim tokiem a praktyka jednak jest zgoła inna , zwłaszcza w długofalowym terminie. Oglądałem ten film i obawiam sie żę to tylko albo aż "marketing" a jak jest na prawdę wyjdzie w praniu po x czasie... A nie chce byc tym jednym z pierwszych którym ta sól rozwali cos.


    Wracając jeszcze do tematu. Będę miał problem bo niemam kratki ściekowej w piwnicy i będzie problem z tymi popłuczynami jak je podać do rury kanalizacyjnej, w pomieszczeniu gdzie najbardziej pasuje mi ustawienie zmiękczacza jest rura przy suficie , są jakieś moze pompy przepływowe które by podniosły te popłuczyny na 2 ~ 2,1metra i przepompowywałaby je do kanalizy ?

    Pytanie jak mocno "podaje " zmiękczacz te popłuczyny? To jest jakis szybki zrzut np 10 litrów na sekundę?

  12. #1432
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemo22627 Zobacz post
    Z całym szacunkiem ,,, opinia producenta swoim tokiem a praktyka jednak jest zgoła inna , zwłaszcza w długofalowym terminie. Oglądałem ten film i obawiam sie żę to tylko albo aż "marketing" a jak jest na prawdę wyjdzie w praniu po x czasie... A nie chce byc tym jednym z pierwszych którym ta sól rozwali cos.
    Generalnie to zależy od typu oczyszczalni (niestety nie podpowiem jak się ma to do Twojego typu) ale w większości przypadków nie ma problemu ze ściekami ze zmiękczacza. Ogólna zasada jest taka, że im większa POŚ tym mniejszy wpływ tych ścieków na jej pracę.

    Wracając jeszcze do tematu. Będę miał problem bo niemam kratki ściekowej w piwnicy i będzie problem z tymi popłuczynami jak je podać do rury kanalizacyjnej, w pomieszczeniu gdzie najbardziej pasuje mi ustawienie zmiękczacza jest rura przy suficie , są jakieś moze pompy przepływowe które by podniosły te popłuczyny na 2 ~ 2,1metra i przepompowywałaby je do kanalizy ?
    Nie ma potrzeby szukania pompy - zmiękczacz wypuszcza ścieki pod ciśnieniem więc spokojnie popchnie je te 2 metry w górę. Musisz tylko wykonać podłączenie do rury pod sufitem tak, aby popłuczyny wpadały do niej przez syfon (czyli w praktyce połączenie jest potrzebne od góry tej rury)

    Pytanie jak mocno "podaje " zmiękczacz te popłuczyny? To jest jakis szybki zrzut np 10 litrów na sekundę?
    Regeneracja zmiękczacza składa się z kilku etapów, w czasie których zrzuty są różne. Największy przepływ jest w czasie płukania wstecznego i dopłukiwania (w większości domowych zmiękczaczy ten przepływ wynosi nie więcej jak 8-9 litrów na minutę i trwa zazwyczaj 5-10 minut, zależnie od ustawień danej głowicy). Jest też etap solankowania, który trwa zazwyczaj ok 60 min, ale wtedy przepływ jest dużo niższy (ok 1-1,5 litra na minutę).

  13. #1433

    Domyślnie

    Witam wszystkich, chciałam poprosić o doradzenie w zakupie zmiękczacza do wody.
    Mieszkanie na 3 pietrze w nowym dome miasta.
    Woda dosyc czysta, chodzi tylko o zmiagczeniu, bo ma ponad 20 stopni miemieckich.
    Mieszkać będą 2 (+1) osoby dorosłe, na chwilę obecną zużywamy miesiecznie 10-12 metrów wody.
    Wodę będę miała z wodociągu miejskiego.

    Zmiękczacz będę chciała umieścić w lazence a woda bedzie isc i do lazenki i do kuchni.
    Lazenka nie jest duza, dlatego bardzo wazne sa maly wymiary filtra.

    Na razie mysle o Ecowater: https://ecowater.pl/produkty/zmiekcz...refiner-boost/

    Co sadziece?
    Moze filtr weglowy mnie nie bardzo potrzebny, ale nie znaliazlam nic takiej wydajnosci i mniejszych wymiarow i nie chinskie.


    Pozdrawiam.

  14. #1434
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    przemo22627

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Myszków
    Kod pocztowy
    42-300
    Posty
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Generalnie to zależy od typu oczyszczalni (niestety nie podpowiem jak się ma to do Twojego typu) ale w większości przypadków nie ma problemu ze ściekami ze zmiękczacza. Ogólna zasada jest taka, że im większa POŚ tym mniejszy wpływ tych ścieków na jej pracę.
    Rozmawiałem już z Wobetem do mojej oczyszczalni będzie raczej marginalny wpływ miał zrzut solanki , raczej trzeba sie martwić o drenaż czy sól sie nie bedzie krystalizowała na otworach w skrzynkach rozsączeniowych ale to wyjedzie w praniu.


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Nie ma potrzeby szukania pompy - zmiękczacz wypuszcza ścieki pod ciśnieniem więc spokojnie popchnie je te 2 metry w górę. Musisz tylko wykonać podłączenie do rury pod sufitem tak, aby popłuczyny wpadały do niej przez syfon (czyli w praktyce połączenie jest potrzebne od góry tej rury)
    To byłaby wspaniała wiadomość ! Pogadam jeszcze z ecoperlą czy poda fatycznie na te 2m bez wspomagania jakiejś zewnętrznej pompki.


    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Regeneracja zmiękczacza składa się z kilku etapów, w czasie których zrzuty są różne. Największy przepływ jest w czasie płukania wstecznego i dopłukiwania (w większości domowych zmiękczaczy ten przepływ wynosi nie więcej jak 8-9 litrów na minutę i trwa zazwyczaj 5-10 minut, zależnie od ustawień danej głowicy). Jest też etap solankowania, który trwa zazwyczaj ok 60 min, ale wtedy przepływ jest dużo niższy (ok 1-1,5 litra na minutę).
    Dzieki wielkie za informacje i pomoc ! Jeszcze tylko pytanie czy za te ~3500k jest sens brać Ecoperla Toro 35 L złoże czy są jakieś lepsze w tym samym budżecie ewentualnie tańsze a podobnej jakości urządzenia ?
    Ostatnio edytowane przez przemo22627 ; 16-05-2022 o 14:19

  15. #1435
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mara.03 Zobacz post
    Mieszkać będą 2 (+1) osoby dorosłe, na chwilę obecną zużywamy miesiecznie 10-12 metrów wody.
    Wodę będę miała z wodociągu miejskiego.
    Na wejściu do mieszkania tylko zimna i dopiero u siebie grzejesz? Jak nie, to podaj zużycie samej zimnej. Bo na ciepłej zmiękczacza nie założysz.

    A co do filtra - IMO wstępny --> zmiękczanie do zera. A do picia pod zlewem osmoza z mineralizatorem.

  16. #1436

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Na wejściu do mieszkania tylko zimna i dopiero u siebie grzejesz? Jak nie, to podaj zużycie samej zimnej. Bo na ciepłej zmiękczacza nie założysz.

    A co do filtra - IMO wstępny --> zmiękczanie do zera. A do picia pod zlewem osmoza z mineralizatorem.
    Zuzyzie samej zimnej wody to 6 metrow.

  17. #1437
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał mara.03 Zobacz post
    Zuzyzie samej zimnej wody to 6 metrow.
    Czy twardość wody to 20 stopni czy "ponad 20"? Jeśli ponad - to ile?

    Jeśli zmiękczasz z 20 do zera, i chcesz obsłużyć 6 m3 to potrzebujesz zmiękczacza na 20 litrów złoża.

  18. #1438

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Piszę w małym pośpiechu, mam nadzieję że nie pominę istotnych rzeczy.

    W domu, gdzie będę się wprowadzać, wyniki wody są następujące (wybrane):
    Mętność: 0,39 NTU
    Barwa: 5 mgPt /l
    Zapach: z 0 akceptowalny
    Odczyn pH: 6,9
    Twardość ogólna: 427 mg/l
    Azotany: 186 mg/l
    Chlorki: 46 m/l
    Żelazo: <15 ug/l
    Mangan: <24 ug/l
    Brak bakterii.

    Woda ma być używana na razie przez dwie dorosłe osoby, później może więcej. "Typowe" użycie: kąpiel, gotowanie, picie, AGD.
    Czy wystarczający byłby następujący zestaw: na wejściu zmiękczacz wody, a w kuchni dodatkowo do gotowania i picia filtr odwróconej osmozy (odpowiednio bez i z mineralizacją)? Czy może są filtry, które zmiękczają i filtrują azotany jednocześnie - tylko czy jest to opłacalne? Jakie urządzenia polecacie w dobrym stosunku jakość i utrzymania do ceny?

    Co do azotanów - z informacji, które udało mi się znaleźć wynika, że mogą one być najbardziej szkodliwe przy regularnym spożywaniu w dużych ilościach. Jak to się ma do kąpieli, czy również mogą szkodzić (dorosłym, noworodkom)?

  19. #1439
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Czy wystarczający byłby następujący zestaw: na wejściu zmiękczacz wody, a w kuchni dodatkowo do gotowania i picia filtr odwróconej osmozy (odpowiednio bez i z mineralizacją)? Czy może są filtry, które zmiękczają i filtrują azotany jednocześnie - tylko czy jest to opłacalne? Jakie urządzenia polecacie w dobrym stosunku jakość i utrzymania do ceny?
    Układ zmiękczacz + RO6 będzie najbardziej odpowiedni do takich zastosowań.

  20. #1440
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał wmar19 Zobacz post
    Witam wszystkich!

    Piszę w małym pośpiechu, mam nadzieję że nie pominę istotnych rzeczy.

    W domu, gdzie będę się wprowadzać, wyniki wody są następujące (wybrane):
    Mętność: 0,39 NTU
    Barwa: 5 mgPt /l
    Zapach: z 0 akceptowalny
    Odczyn pH: 6,9
    Twardość ogólna: 427 mg/l
    Azotany: 186 mg/l
    Chlorki: 46 m/l
    Żelazo: <15 ug/l
    Mangan: <24 ug/l
    Brak bakterii.

    Woda ma być używana na razie przez dwie dorosłe osoby, później może więcej. "Typowe" użycie: kąpiel, gotowanie, picie, AGD.
    Czy wystarczający byłby następujący zestaw: na wejściu zmiękczacz wody, a w kuchni dodatkowo do gotowania i picia filtr odwróconej osmozy (odpowiednio bez i z mineralizacją)? Czy może są filtry, które zmiękczają i filtrują azotany jednocześnie - tylko czy jest to opłacalne? Jakie urządzenia polecacie w dobrym stosunku jakość i utrzymania do ceny?

    Co do azotanów - z informacji, które udało mi się znaleźć wynika, że mogą one być najbardziej szkodliwe przy regularnym spożywaniu w dużych ilościach. Jak to się ma do kąpieli, czy również mogą szkodzić (dorosłym, noworodkom)?
    Odwrócona osmoza usunie azotany z wody, niestety tylko tej w kuchni w jednym punkcie. Jeżeli chciałbyś uzdatnić wodę z azotanów w całym domu i mieć bezpieczną wodę także podczas kąpieli, to my proponujemy zastosowanie oddzielnej stacji do usuwania azotanów z wody oraz zmiękczacza wody do redukcji twardości.

    https://youtu.be/_oFuWn_UxTc

    https://www.ecoperla.pl/filtry-na-caly-dom/nitratower/
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

Strona 72 z 84

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony