dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 706 z 754
Pokaż wyniki od 14.101 do 14.120 z 15062
  1. #14101
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Witam,
    czy są jakieś różnice między tabletkami soli do zmiękczaczy?
    pozdrawiam
    Jeśli są to gdzieś na 4 miejscu po przecinku... ogólnie wszystkie robią to samo.

  2. #14102

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Jeśli są to gdzieś na 4 miejscu po przecinku... ogólnie wszystkie robią to samo.
    Czyli nie ma znaczenia co się kupi? Żeby nie zostawiły złogów są takie?

  3. #14103
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zerko1 Zobacz post
    Czyli nie ma znaczenia co się kupi? Żeby nie zostawiły złogów są takie?
    To nie zależy od marki soli...
    Co jakiś czas nie dosypuj soli i daj się rozpuścić temu co zostaje w zbiorniku (w razie potrzeby zamieszaj). To powinno wystarczyć.

  4. #14104

    Domyślnie

    Witam


    Może ktoś będzie tak miły i zinterpretować wyników badań wody z studni.





    Opcje a koszt
    1.Uzdatnianie do celów spożywczych?
    2.Tylko do podlewana ogrodu?
    3. Nowa studnia?
    4.Woda z wodociągu tak za 2/3lata

  5. #14105
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek++ Zobacz post
    Może ktoś będzie tak miły i zinterpretować wyników badań wody z studni.
    Brakuje kilku istotnych parametrów jeśli chciałbyś tą wodę uzdatniać (np. pH, utlenialność) ale widząc to co jest chyba poszukałbym innej możliwości niż walka z tą wodą...

    Opcje a koszt
    1.Uzdatnianie do celów spożywczych?
    2.Tylko do podlewana ogrodu?
    3. Nowa studnia?
    4.Woda z wodociągu tak za 2/3lata
    Nie wiem jak głęboka jest ta studnia, ale może warto poszukać głębiej lub gdzieś indziej? Może warto sprawdzić mapy geologiczne (lub popytać sąsiadów) czy woda bywa lepsza?
    Próba uzdatnienia tej wody to przynajmniej 3 filtry i to nie musi być koniec... do podlewania ogrodu każda woda się nada - byle z węża, a nie jakieś automatyczne zraszacze (zapchają się).

  6. #14106
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek++ Zobacz post
    Opcje a koszt
    1.Uzdatnianie do celów spożywczych?
    2.Tylko do podlewana ogrodu?
    3. Nowa studnia?
    4.Woda z wodociągu tak za 2/3lata
    Cześć.

    Do konkretnej wyceny należałoby powtórzyć badanie wody i sprawdzić kilka dodatkowych parametrów, tak jak napisał kolega qbek. Koszt uzdatnienia tej wody na cele spożywcze to kwestia kilkunastu tys. zł.

    Koszt uzdatniania wody na podlewanie zależy od zapotrzebowania na tę wodę.

    Jeśli byłbyś zainteresowany konkretną wyceną, to zapraszamy do kontaktu na [email protected]

    Wykonamy dodatkowe badania i testy obciążeniowe na wodzie w celu doboru odpowiedniego rozwiązania
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  7. #14107

    Domyślnie

    Witam!
    Po przemyszleniu wyszlo ze filtr ktory wstepnie chcialam kupic - Ecowater - wedlug parametrow nie jest taki super: glowica niewidoma jaka, zloze nie levavit i na razie nie jest dostepny.
    Znow wybieram i prosze porady.

    Cześć,

    generalnie do tych potrzeb najlepszym rozwiązaniem byłby zmiękczacz wody z 25-30 l złoża jonowymiennego (np. Ecoperla Vita 25).

    Jeśli jednak zależy Ci na niewielkich wymiarach urządzenia, zobacz np. model Ecoperla Vita 12.
    Tak, bardzo mi zalezy na wymiarach, bo mam mala wnieka w lazence w mieszkaniu a nie dome.
    I jeszcze polecali mi nie 1" a 3/4" zatwor dla moich rur.

    1. Wedlug wymiarow najliepiej mi pasuje Zmiękczacz Ecoperla Slimline CS 17 https://www.filtry-do-wody.info/prod...limline-cs-17/
    2. Troche wiekszy w wymiarach ale z glowicej Clack Zmiękczacz Ecoperla Softcab 12 https://www.filtry-do-wody.info/prod...la-softcab-12/
    3. I tez bardzo kompaktny w szer/gleb Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 18 https://www.filtry-do-wody.info/prod...iqsoft-eco-18/ ale tu znow glowica Erie i niema info nakont zloza.

    Czy mozecie cos poradzic w tym wyborze?
    Czy sa glowicy Erie bardzo gozej niz Clack?

    Pozdrawiam, Maria

  8. #14108
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    kropekkkk

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    84
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam. Doradzi ktoś jak uzdatnić wodę w studni aby się nadawała do mycia i spożywania.
    Interesuje mnie dodatkowo filtr w kuchni aby mieć wylewkę z wodo zmineralizowana i demineralizowana.
    Muszę wziąć pod uwagę że wyniki wody mogą się zmienić i może pojawić się odrobina żelaza manganu. Czy azotyny i azotany brać pod uwage? Bakterie to myślę że lampa UV sobie poradzi.

    Parametry wody:
    Barwa 5 mg/l Pt
    Mętność 2,4-+ 0,6 NTU
    pH 7,1
    Przewodność właściwa w 25°C 653
    Jon amonowy poniżej 0,09 mg/l NH4+
    Azotyny poniżej 0,022 mg/l NO2-
    Azotany 1,5 mg/l NO3-
    Żelazo ogólne poniżej 33 mikro g/l Fe
    Mangan 123+-17 mikro g/ Mn
    Twardość ogólna 352 CaCO3
    Bakterie 0

    Dziękuję za pomoc

  9. #14109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał kropekkkk Zobacz post
    Witam. Doradzi ktoś jak uzdatnić wodę w studni aby się nadawała do mycia i spożywania.
    Interesuje mnie dodatkowo filtr w kuchni aby mieć wylewkę z wodo zmineralizowana i demineralizowana.
    Muszę wziąć pod uwagę że wyniki wody mogą się zmienić i może pojawić się odrobina żelaza manganu. Czy azotyny i azotany brać pod uwage? Bakterie to myślę że lampa UV sobie poradzi.

    Parametry wody:
    Barwa 5 mg/l Pt
    Mętność 2,4-+ 0,6 NTU
    pH 7,1
    Przewodność właściwa w 25°C 653
    Jon amonowy poniżej 0,09 mg/l NH4+
    Azotyny poniżej 0,022 mg/l NO2-
    Azotany 1,5 mg/l NO3-
    Żelazo ogólne poniżej 33 mikro g/l Fe
    Mangan 123+-17 mikro g/ Mn
    Twardość ogólna 352 CaCO3
    Bakterie 0

    Dziękuję za pomoc
    Z tych parametrów chyba tylko mangan jest przekroczony i ewentualnie podwyższona barwa i mętność. Twardość też jest spora. Jeśli do picia rozważasz osmozę podzlewową to taka woda nadaje się już do użytku. Ze względów użytkowych proponowałbym ją tylko zmiękczyć...
    Jeśli chcesz się dodatkowo zabezpieczyć od potencjalnego pojawienia się żelaza to można zamiast złoża zmiękczającego dać złoże wielofunkcyjne.
    Lampa UV nie zaszkodzi.

  10. #14110
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cześć, niedawno przy okazji modernizacji kotłowni musiałem zamontować zmiękczacz do wody i wybór padł na Vitecco Smart Rain 25 l. Fitr wstępny też jest założony przed (był w zestawie)

    Problemem w okolicy, gdzie mieszkam jest dość twarda woda: przy teście wody surowej wg testu kropelkowego na 5 ml: twardość to ok 25~ stopni niemieckich.

    Uruchomiliśmy zmiękczacz, zrobiliśmy szybkie płukanie złoża. Na drugi dzień rano woda zaczęła mieć lekko gorzkawy posmak i widać w niej taki bardzo drobny biały osad. Woda na wyjściu miała około 3-5 stopni niemieckich. Teraz pojawia się w niej taki też lekki gorzkawy zapach. Czuć też to w herbacie po przegotowaniu. Instrukcja niestety niewiele mówi na ten temat.

    Zapuściłem pełne płukanie złoża (w toku).

    Co może być przyczyną takiego czegoś?
    .

  11. #14111
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barszcz Biały Zobacz post
    Cześć, niedawno przy okazji modernizacji kotłowni musiałem zamontować zmiękczacz do wody i wybór padł na Vitecco Smart Rain 25 l. Fitr wstępny też jest założony przed (był w zestawie)

    Problemem w okolicy, gdzie mieszkam jest dość twarda woda: przy teście wody surowej wg testu kropelkowego na 5 ml: twardość to ok 25~ stopni niemieckich.

    Uruchomiliśmy zmiękczacz, zrobiliśmy szybkie płukanie złoża. Na drugi dzień rano woda zaczęła mieć lekko gorzkawy posmak i widać w niej taki bardzo drobny biały osad. Woda na wyjściu miała około 3-5 stopni niemieckich. Teraz pojawia się w niej taki też lekki gorzkawy zapach. Czuć też to w herbacie po przegotowaniu. Instrukcja niestety niewiele mówi na ten temat.

    Zapuściłem pełne płukanie złoża (w toku).

    Co może być przyczyną takiego czegoś?
    Zmiękczenie o 20-22 stopnie niemieckie spowoduje wprowadzenie do wody ok 160-180 mg sodu na każdy litr wody. Jeśli w wodzie surowej miałeś już pewną jego ilość to taka wartość może dawać gorzki posmak... tym bardziej przy jednoczesnym usunięciu innych pierwiastków (wapnia i magnezu) nadających wodzie smak.
    Zazwyczaj jednak pozostawienie w wodzie kilku stopni twardości pozwala pozbyć się tego efektu. Nie tłumaczy to także białego osadu.

  12. #14112
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Barszcz Biały

    Zarejestrowany
    May 2014
    Skąd
    Trzebnica
    Kod pocztowy
    55-100
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Zmiękczenie o 20-22 stopnie niemieckie spowoduje wprowadzenie do wody ok 160-180 mg sodu na każdy litr wody. Jeśli w wodzie surowej miałeś już pewną jego ilość to taka wartość może dawać gorzki posmak... tym bardziej przy jednoczesnym usunięciu innych pierwiastków (wapnia i magnezu) nadających wodzie smak.
    Zazwyczaj jednak pozostawienie w wodzie kilku stopni twardości pozwala pozbyć się tego efektu. Nie tłumaczy to także białego osadu.
    Zrobiłem pełną regenerację złoża.

    Problem się zmniejszył.

    Lekki posmak w tle jest - jednak takie coś jak herbata czy kawa smakuje już normalnie. Zmniejszyła się znacznie także ilość zawiesiny.

    Jako drugi etap na sterowniku przestawiłem twardość wody z 400 mg/dl na 250~ i zobaczymy jaki da to efekt (z 20-22 stopni redukcji na około 15).
    Generalnie widać, że brak pełnej regeneracji złoża po napełnieniu mógł sprawić, że cząstki soli dostały się dalej. Będę obserwował kilka dni - może po prostu zostaną wypłukane z czasem z instalacji.
    .

  13. #14113
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barszcz Biały Zobacz post
    Zrobiłem pełną regenerację złoża.

    Problem się zmniejszył.

    Lekki posmak w tle jest - jednak takie coś jak herbata czy kawa smakuje już normalnie. Zmniejszyła się znacznie także ilość zawiesiny.
    A przy uruchomieniu (zanim puściłeś wodę na instalację) nie robiłeś płukania/regeneracji?

    Jako drugi etap na sterowniku przestawiłem twardość wody z 400 mg/dl na 250~ i zobaczymy jaki da to efekt (z 20-22 stopni redukcji na około 15).
    Nie wiem jak wygląda menu w tym sterowniku ale takie zmiany raczej spowodują przeliczenie objętości wody między regeneracjami (czyli rzadsze regeneracje), a nie fizyczne "mniejsze" zmiękczanie.

    Generalnie widać, że brak pełnej regeneracji złoża po napełnieniu mógł sprawić, że cząstki soli dostały się dalej. Będę obserwował kilka dni - może po prostu zostaną wypłukane z czasem z instalacji.
    Jeśli nie zrobiłeś pierwszego płukania i regeneracji przy uruchomieniu zmiękczacza, to raczej nie były to cząstki soli. Ale cokolwiek to było powinno zostać wypłukane.

  14. #14114
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał mara.03 Zobacz post
    Witam!
    Po przemyszleniu wyszlo ze filtr ktory wstepnie chcialam kupic - Ecowater - wedlug parametrow nie jest taki super: glowica niewidoma jaka, zloze nie levavit i na razie nie jest dostepny.
    Znow wybieram i prosze porady.



    Tak, bardzo mi zalezy na wymiarach, bo mam mala wnieka w lazence w mieszkaniu a nie dome.
    I jeszcze polecali mi nie 1" a 3/4" zatwor dla moich rur.

    1. Wedlug wymiarow najliepiej mi pasuje Zmiękczacz Ecoperla Slimline CS 17 https://www.filtry-do-wody.info/prod...limline-cs-17/
    2. Troche wiekszy w wymiarach ale z glowicej Clack Zmiękczacz Ecoperla Softcab 12 https://www.filtry-do-wody.info/prod...la-softcab-12/
    3. I tez bardzo kompaktny w szer/gleb Zmiękczacz Erie IQsoft Eco 18 https://www.filtry-do-wody.info/prod...iqsoft-eco-18/ ale tu znow glowica Erie i niema info nakont zloza.

    Czy mozecie cos poradzic w tym wyborze?
    Czy sa glowicy Erie bardzo gozej niz Clack?

    Pozdrawiam, Maria
    Cześć,

    głowice Erie także charakteryzują się wysoką jakością. Jeżeli wymiary Slimline CS 17 najbardziej Ci odpowiadają, to jest to dobry wybór.

    Dodatkowo ten model posiada więcej złoża niż np. Softcab 12 / Vita 12, zatem będzie bardziej wydajnym rozwiązaniem.

    W serii Erie IqSoft Eco jest także złoże Lewatit
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  15. #14115
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kasialubuskie

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam,
    Prosiłabym o pomoc w doborze urządzenia do zmiękczenia wody.
    Poniżej parametry wody z wodociągu Gorzowskiego.
    Rodzina 2+2- przewidywane zużycie ok. 10 M3 na miesiąc. Dom jest podłączony do szamba.

    Zależy nam na piciu wody prosto z kranu. Czy warto montować dodatkowo filtr węglowy albo osmozę na kranie w kuchni? Dodatkowo zaznaczę, że nie lubimy wody mineralnej, więc osmoza mogłaby być jedynie filtrująca.

    Na ten moment mam tylko średni filtr rurowy (sznurkowy), a instalacja jest wykonana z Alupexa.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	jakość wody.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	73,5 KB
ID:	459728

  16. #14116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasialubuskie Zobacz post
    Witam,
    Prosiłabym o pomoc w doborze urządzenia do zmiękczenia wody.
    Poniżej parametry wody z wodociągu Gorzowskiego.
    Rodzina 2+2- przewidywane zużycie ok. 10 M3 na miesiąc. Dom jest podłączony do szamba.
    Myślę, że 30 litrowy zmiękczacz będzie odpowiedni.
    Poziom manganu jest na granicy normy, ale obecność zmiękczacza może nieco zmniejszyć ten parametr.

    Zależy nam na piciu wody prosto z kranu. Czy warto montować dodatkowo filtr węglowy albo osmozę na kranie w kuchni? Dodatkowo zaznaczę, że nie lubimy wody mineralnej, więc osmoza mogłaby być jedynie filtrująca.
    W teorii do picia wody z kranu nie potrzebujecie żadnych dodatkowych filtrów. Ale woda zmiękczona ma swój specyficzny posmak, który nie wszystkim smakuje. Osmoza może go usunąć, ale powinna mieć też mineralizator, bo picie takiej wody zupełnie bez minerałów też nie jest wskazane. Nawet po mineralizatorze to nie będzie woda bardzo "mineralna" bo tych minerałów będzie niewiele (ale wystarczająco aby woda nie była jałowa i miała smak).
    Osmoza dodatkowo zabezpiecza przed potencjalnymi bakteriami czy innymi zanieczyszczeniami. Niestety ma też wady - produkuje ścieki (jest to całkiem dobrej jakości woda) i zajmuje trochę miejsca.

  17. #14117
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Kasialubuskie

    Zarejestrowany
    Jun 2022
    Skąd
    Gorzów Wielkopolski
    Kod pocztowy
    66-400
    Posty
    2

    Domyślnie

    Rozumiem. W takim razie jaki zmiękczacz warto by zastosować? Z dobrymi parametrami i oczywiście przystępną ceną.
    Dla mnie największym problemem tej wody jest kamień. Straszliwie się osadza, a walka z nim to dramat.
    I kolejne pytanie. Czy jeżeli mam możliwość, to może warto do kuchni doprowadzić wodę która nie przejdzie przez zmiekczacz, a pod zlewem zamontować dodatkowe filtry, np. węglowy , ew. Osmozę jedynie filtrującą?
    Smak wody mineralnej jest dla mnie niestety nie do przejścia. Z butelkowanej smakuje mi tylko woda źródlana i coś takiego chciałabym uzyskać.
    Ostatnio edytowane przez Kasialubuskie ; 14-06-2022 o 08:56

  18. #14118
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KLARSAN
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    4.062
    UZDATNIANIE WODY - FILTRACJA WODY W DOMU I W PRZEMYŚLE Zajmujemy się analizą wody, doborem urządzeń, montażem, serwisem. Oferujemy produkty oraz usługi dla odbiorców indywidualnych i firm. www.klarsan.pl LOKALIZACJA: Cała Polska TELEFON: 42 279 64 00 E-MAIL: [email protected]

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasialubuskie Zobacz post
    Rozumiem. W takim razie jaki zmiękczacz warto by zastosować? Z dobrymi parametrami i oczywiście przystępną ceną.
    Dla mnie największym problemem tej wody jest kamień. Straszliwie się osadza, a walka z nim to dramat.
    I kolejne pytanie. Czy jeżeli mam możliwość, to może warto do kuchni doprowadzić wodę która nie przejdzie przez zmiekczacz, a pod zlewem zamontować dodatkowe filtry, np. Osmozę?
    Cześć,

    jeśli chodzi o zmiękczacz wody, to polecamy model Ecoperla Slimline CS 30 lub Softower S.

    Jeżeli masz możliwość, aby w kuchni podłączyć wodę surową, to warto rozważyć też opcję zamontowania ultrafiltracji. Przygotowuje ona naprawdę smaczną i jednocześnie czystą wodę, pozostawiając sole mineralne. Zatem twardość wody byłaby bez zmian (wapń i magnez), a woda byłaby dużo lepsza do picia. Ultrafiltracja działa w dodatku przepływowo, nie generuje odrzutu do kanalizacji. Zatrzymuje przede wszystkim bardzo małe zanieczyszczenia mechaniczne oraz chemiczne, poprawia smak i zapach wody. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej o tego typu filtrze:

    https://youtu.be/YFzYS9w9q1s

    Natomiast w przypadku odwróconej osmozy nie ma konieczności przeciągania wody surowej do kuchni. Miękka woda wpuszczana do osmozy przedłuży żywotność membrany. Zaletą osmozy jest jednak maksymalnie oczyszczanie wody i zabezpieczanie przed bakteriami.
    Analiza fizykochemiczna wody dla użytkowników forum Muratordom w cenie 99 zł.
    Wyślemy kuriera, który odbierze butelkę wody z Twojego domu. Zapraszamy do kontaktu.

    Zobacz kanał o filtracji wody na YouTube i grupę filtry do wody na Facebooku

  19. #14119
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Integer

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Barszcz Biały Zobacz post
    Cześć, niedawno przy okazji modernizacji kotłowni musiałem zamontować zmiękczacz do wody i wybór padł na Vitecco Smart Rain 25 l. Fitr wstępny też jest założony przed (był w zestawie)

    Problemem w okolicy, gdzie mieszkam jest dość twarda woda: przy teście wody surowej wg testu kropelkowego na 5 ml: twardość to ok 25~ stopni niemieckich.

    Uruchomiliśmy zmiękczacz, zrobiliśmy szybkie płukanie złoża. Na drugi dzień rano woda zaczęła mieć lekko gorzkawy posmak i widać w niej taki bardzo drobny biały osad. Woda na wyjściu miała około 3-5 stopni niemieckich. Teraz pojawia się w niej taki też lekki gorzkawy zapach. Czuć też to w herbacie po przegotowaniu. Instrukcja niestety niewiele mówi na ten temat.

    Zapuściłem pełne płukanie złoża (w toku).

    Co może być przyczyną takiego czegoś?
    Cześć
    A nie masz przypadkiem instalacji / fragmentu instalacji z miedzi?
    Jeśli tak - musisz pilnować aby nie obniżyć twardości poniżej ~3,5dH

  20. #14120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.080

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasialubuskie Zobacz post
    Rozumiem. W takim razie jaki zmiękczacz warto by zastosować? Z dobrymi parametrami i oczywiście przystępną ceną.
    Dla mnie największym problemem tej wody jest kamień. Straszliwie się osadza, a walka z nim to dramat.
    I kolejne pytanie. Czy jeżeli mam możliwość, to może warto do kuchni doprowadzić wodę która nie przejdzie przez zmiekczacz, a pod zlewem zamontować dodatkowe filtry, np. węglowy , ew. Osmozę jedynie filtrującą?
    Smak wody mineralnej jest dla mnie niestety nie do przejścia. Z butelkowanej smakuje mi tylko woda źródlana i coś takiego chciałabym uzyskać.
    Tak jak sugerował Klarsan - jeśli masz możliwość podciągnięcia osobnej nitki do kuchni to tam wystarczy filtr UF i masz wodę do picia.
    Jeśli jednak będziesz zmiękczać wodę także w kuchni to już raczej RO.

Strona 706 z 754

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony