dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 38 z 38
  1. #21
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Sam sobie możesz kleić, kto Ci broni? Piszę o ekipach - jak myślisz ile klei na klej + piankę? Mam wątpliwości, czy znalazłbym chociaż jedną

    Niewielki odsetek domów nadaje się do samodzielnego kładzenia styropianu. Naprawdę trzeba co nieco umieć, żeby obrobić glify, osadzić parapety itp. I mieć rusztowania!
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nałożysz 4cm albo więcej piany?
    Na nierówności (w tym gdy szalunek się trochę przesunął) - kucie lub tarcie styropianu. Szkoda materiału by robić takie gigantyczne szpary. Jak to potem zlicujesz?
    Norma to chyba 2 cm w pionie na 4 m muru. Tyle można zgubić na kleju. Większy problem to zlicowanie ocieplenia od zewn. Fundamenty robiłem XPS z frezem. Z elewacją nie popełniłem już tego "błędu"
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    XPS na fundamenty kleiliśmy pianoklejem i szło bardzo szybko i przyjemnie.
    Potem kładliśmy siatkę z klejem - zdecydowanie dłużej i brudno.
    Plus kleju z worka widzę w cenie.
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  4. #24
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.918

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Sam sobie możesz kleić, kto Ci broni? Piszę o ekipach - jak myślisz ile klei na klej + piankę? Mam wątpliwości, czy znalazłbym chociaż jedną

    Niewielki odsetek domów nadaje się do samodzielnego kładzenia styropianu. Naprawdę trzeba co nieco umieć, żeby obrobić glify, osadzić parapety itp. I mieć rusztowania!
    Jak to mówią - to że o czymś nie wiesz, nie oznacza, że nie istnieje.
    Tym systemem ocieplałem w połowie lat 90tych domu w Zagłębiu Ruhry. W samej mojej mieścinie są trzy ekipy, które tak robią, bo uczyli się u mnie zanim poszli na swoje.
    Tu, na forum, pisano że jednej z firm w Polsce, udało się uzyskać patent na tę metodę.
    W "drugą stronę" - właśnie mamy remont przedszkola i ekipa gdzieś z centrum kraju, która wygrała przetarg, kładła styro na same placki. Na naszą uwagę stwierdzili, że nikt tak nie robi, że musi być przewiew by nie było wilgoci itd. Kierownik budowy szybko ich nowej metody nauczył. Pytanie tylko, czy będą ją stosować u inwestorów, którzy na ogół wiedzy nie mają.

    Na niemieckim styro Knaufa jest pokazane gdzie nakładać klej. Dziwnym trafem po obwodzie jest ..wężykiem ..kleju czy pianki? https://www.sklep.pkcomplex.pl/files...CE%BB-31-2.jpg

    Są ekipy takie i owakie. Ja w starych domach albo najpierw skuwam tynki albo nie robię elewacji . Krzywe ściany najpierw .równam cienkimi styro zamiast walić tony kleju. Metodę na klejenie mam taką a nie inną, a to, że inne ekipy, szczególnie deweloperka tak nie robi, nie jest dla mnie absolutnie żadnym argumentem.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jak perfekcyjnie wyprowadzisz pion muru o wysokości 4m? Buduje się warstwa po warstwie od poziomicy, która ma swoją dokładność. A jak ponad murem jest drewniana ściana szczytowa, wystająca poza wieniec o 1 - 1,5 cm, to tyle trzeba skądś wziąć. Czasem są nadlewki na wieńcu - to nie apteka!
    Ja nie wyprowadzam, bo nie jestem murarzem. Ekipa, która u mnie budowała to zrobiła i mnie to wystarcza.
    Moją dobrą ocenę ich pracy potwierdziła ekipa od stolarki, a później tynkarze.
    Więc chyba to nie rocket science
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Na nierówności (w tym gdy szalunek się trochę przesunął) - kucie lub tarcie styropianu. Szkoda materiału by robić takie gigantyczne szpary. Jak to potem zlicujesz?
    Norma to chyba 2 cm w pionie na 4 m muru. Tyle można zgubić na kleju. Większy problem to zlicowanie ocieplenia od zewn. Fundamenty robiłem XPS z frezem. Z elewacją nie popełniłem już tego "błędu"
    Jaką masz grubość styropianu?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  7. #27
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    XPS na fundamenty kleiliśmy pianoklejem i szło bardzo szybko i przyjemnie.
    Potem kładliśmy siatkę z klejem - zdecydowanie dłużej i brudno.
    Plus kleju z worka widzę w cenie.
    Tzn. po ile kupowałeś worek a po ile pianę?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  8. #28
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Są ekipy takie i owakie. Ja w starych domach albo najpierw skuwam tynki albo nie robię elewacji . Krzywe ściany najpierw .równam cienkimi styro zamiast walić tony kleju. Metodę na klejenie mam taką a nie inną, a to, że inne ekipy, szczególnie deweloperka tak nie robi, nie jest dla mnie absolutnie żadnym argumentem.
    Jasne, że nie. Widać trafiałem na ekipy o innej kulturze pracy.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Jaką masz grubość styropianu?
    20.
    Cena: kilkanaście - 30-kilka za puszkę vs 20-30 zł worek.

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Sam sobie możesz kleić, kto Ci broni? Piszę o ekipach - jak myślisz ile klei na klej + piankę? Mam wątpliwości, czy znalazłbym chociaż jedną

    Niewielki odsetek domów nadaje się do samodzielnego kładzenia styropianu. Naprawdę trzeba co nieco umieć, żeby obrobić glify, osadzić parapety itp. I mieć rusztowania!
    Wybrałem pianę bo chronicznie nie lubię czyścić narzędzi
    Do tego - część domu ocieplałem "z doskoku", po pracy mając np godzinę do zmierzchu.
    Koszt był sprawą drugorzędną, przez pewien okres prac miałem pomocnika, który "przytrzymywał" płyty, więc nie traciłęm na to czasu.
    Mam parterówkę, więc bez rusztowań obleciałem wszystko za wyjątkiem paru warstw na szczytach.

    Glify, parapety - o zasady montażu pytałem tutaj, dostałem sporo podpowiedzi i raczej zrobiłem to dobrrze, bo nic nie pęka, nic nie podcieka, nie zacieka itp
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Cena: kilkanaście - 30-kilka za puszkę vs 20-30 zł worek.
    No to wszystko jasne.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  12. #32
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Glify, parapety - o zasady montażu pytałem tutaj, dostałem sporo podpowiedzi i raczej zrobiłem to dobrrze, bo nic nie pęka, nic nie podcieka, nie zacieka itp
    Akurat nie miałem na myśli niewiedzy, tylko brak "ręki" do tego. Trzeba umieć machać pacą, a nie tylko wiedzieć jak ją trzymać.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    No to pacą akurat nie machałam (warstwę zbrojoną i tynk kładl już wykonawca), co do zakresu prac przy ociepleniu jakaś wybitna praktyka nie była wymagana
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    No to wszystko jasne.
    tzn.?
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

  15. #35
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    tzn.?
    Rozumiem, że to w przeliczeniu na m2 płyty, bo inaczej to nic nie jest jasne
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  16. #36
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Z dwa lata temu to robiłem, więc pamięć mało świeża. Z tego co pamiętam : Jedna puszka wystarczyła na 6-8 płyt bogato klejonych. Klej z worka szedł na siatkę . Z worka 3 wiadra. Starczyło na min 3 x więcej (gdzie przy zatapianiu siatki więcej schodzi kleju. Takim liczeniem na oko - klej z worka jest 2x tańszy. Jeśli kupimy klej tylko do styro zamiast do styro i siatki, to wyjdzie 4x taniej.
    Ostatnio pianokleje też podrożały - wszystko już +30 zł widzę za puszkę (przynajmniej w marketach).

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.409
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sativum Zobacz post
    Z dwa lata temu to robiłem, więc pamięć mało świeża. Z tego co pamiętam : Jedna puszka wystarczyła na 6-8 płyt bogato klejonych. Klej z worka szedł na siatkę . Z worka 3 wiadra. Starczyło na min 3 x więcej (gdzie przy zatapianiu siatki więcej schodzi kleju. Takim liczeniem na oko - klej z worka jest 2x tańszy. Jeśli kupimy klej tylko do styro zamiast do styro i siatki, to wyjdzie 4x taniej.
    Ostatnio pianokleje też podrożały - wszystko już +30 zł widzę za puszkę (przynajmniej w marketach).
    Nie ma sensu kleić styropianu klejem do siatki, bo to niepotrzebnie podraża. Jednak trochę teraz ten klej kosztuje, nawet bardzo trochę. Kupowałem miesiąc temu ze dwadzieścia worków takiego z wysokiej póki i płaciłem 41-46 zł za worek kleju do siatki (wysoka półka produktu)! Nie tak dawno płaciłem 23 za worek. Co się dzieje, co się dzieje...
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Sativum
    Zarejestrowany
    Nov 2021
    Kod pocztowy
    62-023
    Posty
    1.840

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Nie ma sensu kleić styropianu klejem do siatki, bo to niepotrzebnie podraża. Jednak trochę teraz ten klej kosztuje, nawet bardzo trochę. Kupowałem miesiąc temu ze dwadzieścia worków takiego z wysokiej póki i płaciłem 41-46 zł za worek kleju do siatki (wysoka półka produktu)! Nie tak dawno płaciłem 23 za worek. Co się dzieje, co się dzieje...
    kierownik produkcji znanego producenta mówił mi, że do grafitu mam brać siatka/klej. Nie jestem pewien dlaczego tak mówił, ale wziąłem jak kazał (i tak planowałem tak zrobić).
    Pomogłem? Kliknij podziękuj

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony