dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar valdes
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-843
    Posty
    8

    Domyślnie Hałasująca membrana pod dachówką ? - izolacja ?

    Witam serdecznie.
    Mam do was pytanie może ktoś pomoże w rozwiązaniu problemu a mianowicie.
    Mam dom piętrowy z cegły z lat 60-tych. Dach robiony ok 8-10 lat temu. Na piętrze są skosy w pokojach a powyżej jest coś w rodzaju strychu ale nieużytkowy. Podczas jak wieje wiatr membrana strasznie hałasuje coś w rodzaju jak byście wstrząsali płachtą jest to strasznie uciążliwe. Budowa dachu raczej standard dachówka, łaty, kontrłaty, membrana, krokwie. Odległość między krokwiami ok 70cm lecz membrana nie wygląda na jakąś bardzo luźną ale jak nawet ręką popukać w nią to jest głośno.Na wysokości skosów w pokojach pod membraną jest jeszcze (z tego co mogłem zobaczyć) izolacja która dolega do membrany i tutaj na skosach w pokojach tego hałasu nie ma. Moje pytanie bo chcę dać izolacje również na tym stryszku ale nie wiem czy może dolegać do membrany czy musi być dylatacja jakaś? Łaty i kontrłaty są grubości ok 3 cm tak że membrana nie dotyka w ogóle do dachówki. Z tego co od kilku dni czytam stosuje się sznurowanie czy sznurować pomiędzy membraną a izolacją ? Dodam że ten strych nie będzie użytkowy po prostu chcę zlikwidować hałas. Podłoga na tym stryszku jest wyłożona izolacją.
    Podpowiedzcie co i jak zrobić żebym sobie nie narobił jakiś kłopotów z wilgocią bo na dzień dzisiejszy nie ma żadnych problemów z tym.
    Z góry dziękuje za pomoc i podpowiedzi Valdes

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar aiki
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Chojnice
    Kod pocztowy
    89-600
    Posty
    2.626
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    Jeśli dojdziesz do tego jaka to membrana to będzie można odpowiedzieć jak ze szczeliną.
    Wysokoparoprzepuszczalna można watę kłaść na styk, jeśli nie to szczelina wentylacyjna i sznurowanie.
    Choć nie wiem czy te same zasady obowiązują na strychu nieużytkowym.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar valdes
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-843
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał aiki Zobacz post
    Jeśli dojdziesz do tego jaka to membrana to będzie można odpowiedzieć jak ze szczeliną.
    Wysokoparoprzepuszczalna można watę kłaść na styk, jeśli nie to szczelina wentylacyjna i sznurowanie.
    Choć nie wiem czy te same zasady obowiązują na strychu nieużytkowym.
    Dzięki za odpowiedź.
    No właśnie nie bardzo wiem jak to zdiagnozować niestety nie widzę żadnych napisów na niej. Tylko tyle że od strony poddasza jest biała a od strony dachówki jest czarna. Może jakieś sugestie jak to sprawdzić ?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    A podbitka jest zamontowana? Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar valdes
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-843
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    A podbitka jest zamontowana? Pozdrawiam.
    Andrzeju jak pisałem w pierwszym poście jest dachówka, łaty, kontrłaty, membrana czy jak to się tam nazywa, krokwie i nic więcej nie ma na tym stryszku no może oprócz ocieplenia które jest ułożone na podłodze stryszku tzn między belkami poziomymi i na nich ok 20 cm. Na skosach w pokojach dodatkowo między krokwiami jest ocieplenie włożone i w sumie tam dolega ono do membrany. Niestety nie wiem co masz na myśli z tą podbitką. Może uda mi się to zrobie zdjęcie stryszku i dodam.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez valdes ; 11-04-2014 o 10:24

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Podbitka to element dachu zakrywający od spodu fragmenty krokwi wystające poza ściany budynku. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar valdes
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-843
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Podbitka to element dachu zakrywający od spodu fragmenty krokwi wystające poza ściany budynku. Pozdrawiam.
    Witam ponownie Andrzeju.
    Dzięki za wytłumaczenie ale niestety nie ma czegoś takiego bo krokwie nie wystają poza ściany. Ściany pionowe kończą się - nazywa się to opaska czy jakoś tak beton zbrojony wylany dookoła domu. Obok tego zamocowane są rynny a powyżej już tylko widać dachówki. Może to coś podpowie więcej bo ja nie znam się jakoś specjalnie na tym. Pozdrawiam i proszę o podpowiedzi co z tym począć.
    Pozdrawiam


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0154.jpg
Wyświetleń:	99
Rozmiar:	96,4 KB
ID:	254567

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Przy tak wykonanym dachu w moim przekonaniu wiatr nie może powodować głośnego trzepotania folii. Tym bardziej że wolna przestrzeń jest niewielka a pozioma warstwa izolacji skutecznie wycisza. aby to sprawdzić trzeba tam wleźć jak wieje wiatr. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar valdes
    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Szczecin
    Kod pocztowy
    70-843
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Przy tak wykonanym dachu w moim przekonaniu wiatr nie może powodować głośnego trzepotania folii. Tym bardziej że wolna przestrzeń jest niewielka a pozioma warstwa izolacji skutecznie wycisza. aby to sprawdzić trzeba tam wleźć jak wieje wiatr. Pozdrawiam.
    Witam. No właśnie zaglądałem kilka dni temu jak wiało trochę i jednak hałasuje mocno jak się wejdzie na strych co słychać również mocno w pomieszczeniach poniżej stryszku. Niby ta membrana jest naciągnięta, jakoś specjalnie nie zwisa ale podczas jak wieje naciąga ją trochę w kierunku dachówek i za chwile puszcza i wtedy jest hałas trzepotania.
    Na mój gust laika w tych sprawach jeżeli na wysokości skosów w pomieszczeniach jest położona między krokwiami ocieplenie które przylega do tej membrany i tutaj w ogóle nie słychać tego hałasu i nic się nie dzieje jeżeli chodzi o wilgoć itd to jak bym dał ocieplenie na stryszku między krokwiami które dolegało by do membrany to zapewne hałas by się skończył tylko nie wiem właśnie czy nie zrobię sobie problemu z wilgocią. Przy najbliższym wianiu spróbuje nakręcić może filmik jak to pracuje i hałasuje może to coś podpowie.
    Pozdrawiam

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nie mam prawa Ci nie wierzyć. Zrobiłbym dwie rzeczy:
    - sprawdziłbym czy na połaci nie ma popękanych dachówek,
    - posklejałby połączenia folii.
    A tak na marginesie Twój przypadek to kolejny dowód, że folia nie nadaje się na krycie wstępne.
    Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony