dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 79 z 79
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Ja nie docenię bo mam płytę fundamentową na styrodurze i tak szpilki musze wbijac i tak, ale to nie zmienia faktu, ze Wy elektrycy nie potraficie sie w tej kwestii dogadać....

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    ale to nie zmienia faktu, ze Wy elektrycy nie potraficie sie w tej kwestii dogadać....
    o i tu masz pełną rację, co elektryk co fachowiec to inna opinia i jeden na drugiego, że on to fuja wie, tak się nie robi, że to partactwo, że to wybuchnie, że się zagotuje, wykipi czy jeszcze coś gorszego . Wielu robi ów uziom a czy ktoś to mierzy i sprawdza, wątpię. Nawet elektryk pomiarowiec papier podpisuje a jak mu każesz sprawdzić to będzie mruczał pod nosem.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Ja nie docenię bo mam płytę fundamentową na styrodurze i tak szpilki musze wbijac i tak, ale to nie zmienia faktu, ze Wy elektrycy nie potraficie sie w tej kwestii dogadać....
    Ja też będę miał płytę i w projekcie mam napisane "uziom otokowy lub szpile". Zupełnie się na tym nie znam. Co będzie lepsze?

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    o i tu masz pełną rację, co elektryk co fachowiec to inna opinia i jeden na drugiego, że on to fuja wie, tak się nie robi, że to partactwo,
    To dotyczy nie tylko elektryków, ale wszelkich fachowców różnych branż.

  5. #65

    Domyślnie

    Żeby nie było,ale temat jest czy dawać chudziak pod fundament a tu 3 strony o uziemieniu,może by tak wydzielić"niepotrzebne" posty do odpowiedniego tematu?

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Prąd też jest suchy a jednak płynie.

    Załącznik 407247

    Jak więc zauważyłeś wypadkowa rezystancja jest zależna od długości i powierzchni kontaktowej uziemienia.
    Mając więc wyłącznik różnicowo prądowy RCD 30mA i napięcie dopuszczalne jakie może się pojawić np. na obudowie w sieci napięcia przemiennego na poziomie 50V spełniamy wymogi instalacji już na poziomie 1660 Ohm
    Owe 30 Ohm wynika z pozostałych wymagań i czasów zadziałania .
    A jeszcze dodam, że wg tej tabelki (z błędami w nazwie - nie ma czegoś takiego jak glina pylista jest glina pylasta) w przypadku piasków i żwirów ta rezystywność jest mniej więcej od 10 do 25 razy gorsza , czyli dla mnie jako laika w tych sprawach wynika, że taki sam uziom w fundamencie w glinach może spełniać warunki ale już w piaskach niekoniecznie, może się okazać, że uziom szpilkowy będzie dużo skuteczniejszy i tak go będzie trzeba wykonać wbijając szpilki aż do warstwy nawodnionej ( z elektrolitami - bo przecież w ziemi nie ma wody destylowanej ). Czyli w tym przypadku uziom w fundamnecie będzie sztuką dla sztuki. Ale jak prawda objawiona głosi, ten heretyk co bednarki w fundamencie nie zatopi i jeszcze jej do zbrojenia nie przyspawa!!

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Kto Wam ludzie każe robić uziomy fundamentowe? (poza WT oczywiście i normami). Nie róbcie i tyle, Wasz dom Wasza sprawa. Dziwię się, że Mareks77 tutaj tłumaczy to bo jest to bezsensowne jak widać, strata czasu i nerwów. Jak ktoś jest anty to będzie tą jałową dyskusję ciągnął przez 100 stron, widocznie ma czas i chęci.

  8. #68
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    ^^
    Nie manipuluj, gdzie jest napisane, że ma to być uziom fundamentowy ? Wiesz w czym problem, w tym, że traktujecie ludzi jak idiotów i wmawiacie im pewne rzeczy jako prawdy objawione! Ja jestem anty takim stwierdzeniom jakie prezentujesz, ale na pewno nie jestem anty uziomowi fundamentowemu.
    Jest zapewne wiele rozwiazań i uziom fundamentowy nie jest jedynym i to, że ktoś nie zaleca spawania bednarki do zbrojenia nie jest karygodnym błedem !!

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    nie manipuluj, gdzie jest napisane, że ma to być uziom fundamentowy
    w wt §184.

  10. #70
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.283

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    ^^
    Nie manipuluj, gdzie jest napisane, że ma to być uziom fundamentowy ? Wiesz w czym problem, w tym, że traktujecie ludzi jak idiotów i wmawiacie im pewne rzeczy jako prawdy objawione! Ja jestem anty takim stwierdzeniom jakie prezentujesz, ale na pewno nie jestem anty uziomowi fundamentowemu.
    Jest zapewne wiele rozwiazań i uziom fundamentowy nie jest jedynym i to, że ktoś nie zaleca spawania bednarki do zbrojenia nie jest karygodnym błedem !!
    Nikt nikomu nic nie wmawia, ani nie sądzi że taki uziom jest panaceum na wszelkie zło.
    Jest po prostu tani i łatwy do wykonania bez dodatkowych prac polowych.
    To raczej Ty się uparłeś aby udowadniać teorie przeciwne.
    Nie wiem czy to jakiś typ przekory , i po Twoich wpisach można posądzić Cię wręcz o jakąś obsesję w temacie uziomów fundamentowych.
    Tu może troszkę zboczę z tematu chudziaka ale jeśli chodzi o obsesję i paranoje to przychodzi mi na myśl tylko polityk o imieniu Antoni.
    Te wszystkie teorie spiskowe o elektrykach można równie dobrze zastosować do każdego innego zawodu.

    Możesz także odebrać telefon i pójść na ponoć refundowane przez Unię EU darmowe badania, ale pierw będziesz musiał wysłuchać darmowej pogadanki w której prowadzący sprzeda Ci komplet garnków za kilka tyś. i w promocji rozłoży na raty.
    I w ten sposób tak oplatają Cię te sieci pajęcze

    Zawołaj sobie hydraulika to także stwierdzi że poprzednik spartolił instalację.

    To tak samo jak byśmy opierali leczenie o diagnozy kilku lekarzy pierwszego kontaktu.
    Bez dodatkowych badań każdy postawi trochę inną .
    Ten zawód ma jednak taką wyższość że może wykonywać badania, testy i dopiero o nie opierać jak to określiłeś prawdy wyzwolone.
    W innych zawodach czasem testy nie pomagają bo to zwykła złośliwość rzeczy martwych.

    Temat chudziaka pod fundamentami jest dla mnie zamknięty.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-02-2018 o 09:30
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  11. #71
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    w wt §184.
    Przecież jest tam jasno napisane, że dopuszcza się wykonanie uziomu instalacji elektrycznej poprzez wykorzystanie metalowych przewodów sieci wodociągowej!!

    Tak więc nawet sam ten głupi paragraf nie nakazuje wykonania bezwglednego uziomu w postaci uziomu fundamentowego.

    Paragraf wyjątkowo niedopracowany, zresztą jak wiele w polskich przepisach, ktoś sobie wymyślil, że tylko tak ma być i koniec kropka.
    Ostatnio edytowane przez jacentyy ; 15-02-2018 o 09:28

  12. #72

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    Kto Wam ludzie każe robić uziomy fundamentowe?
    Wszystko w porządku?
    http://www.edwardmusial.republika.pl...ndamentowe.pdf

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000)
    marcin225

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Zachodniopomorskie
    Posty
    1.845

    Domyślnie

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Jak już coś cytujesz to w całości a nie wybiórczo. Sens mojej wypowiedzi jest jasny.

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Przecież jest tam jasno napisane, że dopuszcza się wykonanie uziomu instalacji elektrycznej poprzez wykorzystanie metalowych przewodów sieci wodociągowej!!
    "Dopuszcza się wykorzystywanie jako uziomy instalacji elektrycznej metalowych przewodów sieci wodociągowej, pod warunkiem zachowania wymagań Polskiej Normy dotyczącej uziemień i*przewodów ochronnych oraz uzyskania zgody jednostki eksploatującej tę sieć.
    "

    No jak dla Ciebie to jest jasne to gratuluje Nie znasz norm, nie znasz WT jak się okazuje, nie wiesz nic, a bezsensu dyskutujesz jak zwykły internetowy trol.
    Dla mnie również się kończy dyskusja w tym temacie
    Ostatnio edytowane przez marcin225 ; 15-02-2018 o 09:40

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Nikt nikomu nic nie wmawia, ani nie sądzi że taki uziom jest panaceum na wszelkie zło.
    Jest po prostu tani i łatwy do wykonania bez dodatkowych prac polowych..
    No do końca łatwy skoro jest tyle różnych zdań na jego temat i różnych zaleceń, a dodatkowo pojawiają sie rozwiązania przy których głupie zapisy z WT w ogóle nie mają sensu , np izolowane płyty fundamentowe, a i ławy czasem wykonuje się w styrodurze , z róznymi foliami pe pod.

    Powiedz mi czy w przypadku suchych piasków i wody na 3-4 m dla typowego budynku wyjdzie czy nie wyjdzie pomiar ? A jak wyjdzie to w jakim przedziale ?
    Czy jest to lekko ponizej tych 30 ohmow czy grubo ponizej 30 ohmow?



    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    To raczej Ty się uparłeś aby udowadniać teorie przeciwne.
    Nie wiem czy to jakiś typ przekory , i po Twoich wpisach można posądzić Cię wręcz o jakąś obsesję w temacie uziomów fundamentowych.
    Tu może troszkę zboczę z tematu chudziaka ale jeśli chodzi o obsesję i paranoje to przychodzi mi na myśl tylko polityk o imieniu Antoni...
    Prosiłem Cie waż słowa, czy ja Ci robie odrazu wycieczki osobiste, typu beton itd ?

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin225 Zobacz post
    No jak dla Ciebie to jest jasne to gratuluje Nie znasz norm, nie znasz WT jak się okazuje, nie wiesz nic, a bezsensu dyskutujesz jak zwykły internetowy trol.
    Dla mnie również się kończy dyskusja w tym temacie
    Buraczku, akurat norm elektrycznych nie znam, WT w całości też nie znam bo i po co , ale wkurw... mnie takie Twoje.. pier...że nic nie wiem...

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar smigloxxx
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Ostróda
    Kod pocztowy
    14-100
    Dzielnica
    Ostróda
    Posty
    382

    Domyślnie

    Cel stosowania podkładu z chudego betonu pod fundamenty.
    • jego zadaniem jest uniemożliwienie wycieku tzw. zaczynu cementowego podczas wylewania właściwego betonu.
    • chroni podłoże przed zmianą stanu plastyczności (im większy stopień plastyczności tym gorsze warunki),
    • chroni pręty zbrojeniowe przed zabrudzeniem gliną (zbrojenie musi być w otulinie betonowej, a pręty zabrudzone łatwiej korodują)

  17. #77

    Domyślnie

    Cytat Napisał markosbrezowski Zobacz post
    Panowie jak się nie znacie to proszę o mało fałszywych info !
    Prosimy więc o prawdziwe info !
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  18. #78
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał markosbrezowski Zobacz post
    Panowie jak się nie znacie to proszę o mało fałszywych info !
    Brawo Ty - zatem oświeć nas tymi prawdziwymi.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  19. #79

    Domyślnie

    A co zrobić gdy koparka wykopała nierówno wykop? Chce zrobić płytę 20 cm pod zejście piwnicy, na równi z ławami piwnicy. Ale wykop jest jak na zdjęciach poniżej - w jednym miejscu jest na głębokość 20 cm czyli tyle co płyta a w pobliżu ław domu 35-40 cm, a drugim końcu jest 10-15 cm. Jest tam glina więc teoretycznie mógłbym lać płytę bezpośrednio na glinie, ale jak mam takie nierówności to muszę je wypełnić chudziakiem, czy gruzem? I w miejscu gdzie jest za płytko muszę na te 10 cm wybrać dodatkowo?



Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony