dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pytanie odnośnie alarmu

    Witam.Mam następujące pytanie; niedługo wstawię okna i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami (znajomym w tamtym roku w pobliskiej wsi zakosili okna) dom nie ma żadnej instalacji (prąd mogę podłączyć przedłużaczem od sąsiada) aktualnie mieszkam ok.200-300 metrów od miejsca gdzie się buduję-i samej syreny alarmowej na tym budynku nie usłyszę.,chodzi mi o taki alarm że jak ktoś mi się włamie lub wyciągnie okno to mnie zaalarmuje w domu gdzie śpię(może być np.syrena u mnie na budynku lub coś innego).czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

    ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Zainteresuj się urządzeniem o nazwie Ekspander GSM, to jest dokładnie to, czego potrzebujesz.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert999 Zobacz post
    Witam.Mam następujące pytanie; niedługo wstawię okna i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami (znajomym w tamtym roku w pobliskiej wsi zakosili okna) dom nie ma żadnej instalacji (prąd mogę podłączyć przedłużaczem od sąsiada) aktualnie mieszkam ok.200-300 metrów od miejsca gdzie się buduję-i samej syreny alarmowej na tym budynku nie usłyszę.,chodzi mi o taki alarm że jak ktoś mi się włamie lub wyciągnie okno to mnie zaalarmuje w domu gdzie śpię(może być np.syrena u mnie na budynku lub coś innego).czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

    ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.
    Zobacz ten moduł gsm Kompakt 5 http://www.assc.pl/cgibin/shop?info=23029

  4. #4

    Domyślnie

    dzięki za rady.a jeszcze jedno ile można do niego podłączyć czujników ruchu ?i czy są one w zestawie w cenie 449zł..jeszcze raz dzięki.
    Ostatnio edytowane przez Robert999 ; 04-03-2011 o 22:12

  5. #5

    Domyślnie

    Wejdź na Allegro, wyszukaj dział Dom i Ogród › Budownictwo i Akcesoria › Elektryka i akcesoria › Alarmy > ELMES - GSM2

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jarek.P
    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Skąd
    pod Warszawą
    Posty
    7.502
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    442

    Domyślnie

    Z polecanych przeze mnie ekspanderów, typowe mają cztery wejścia, ale czujek możesz podlączyć i "pincet", łącząc ich wyjścia szeregowo.

    J.
    Dom w Lesie - Dziennik Budowy
    Nie tylko Dom w Lesie - moja strona

    Zasadzić dom, spłodzić drzewo i wybudować syna... czy jakoś tak...

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar subo
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert999 Zobacz post
    Witam.Mam następujące pytanie; niedługo wstawię okna i chciałbym się jakoś zabezpieczyć przed złodziejami (znajomym w tamtym roku w pobliskiej wsi zakosili okna) dom nie ma żadnej instalacji (prąd mogę podłączyć przedłużaczem od sąsiada) aktualnie mieszkam ok.200-300 metrów od miejsca gdzie się buduję-i samej syreny alarmowej na tym budynku nie usłyszę.,chodzi mi o taki alarm że jak ktoś mi się włamie lub wyciągnie okno to mnie zaalarmuje w domu gdzie śpię(może być np.syrena u mnie na budynku lub coś innego).czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

    ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.
    Proponuję pomyslec przyszlosciowo i wziac pod uwage normalna centralke alarmowa z czujkami, sygnalizatorem itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Chyba taniej będzie postawić budkę cieciowi

  9. #9

    Domyślnie

    Taniej wyjdzie pętla z cienkiego drutu.
    Czujki będą się wzbudzały od wszystkiego (gryzonie, ptaki, ciepło, zimno, kurz).
    Te 200-300m można puścić radiowo, kwestia przeszkód po drodze.
    Brak stałego zasilania, czyli akumulator i obudowa i coś do ładowania akumulatora.
    W kwocie 250zł powinieneś się zmieścić + własna robocizna.

    Przykład takiego prostego sterowania - http://allegro.pl/zdalne-sterowanie-...584653790.html

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    15-ty

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-360
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert999 Zobacz post
    Witam......... czy jest to możliwe? jeśli tak to jaki alarm kupić?na allegro jest duża ilość alarmów ale niestety się kompletnie na tym nie znam.

    ps. przepraszam za treść i formę tekstu ale nie wiedziałem jak składniej to wszystko opisać.

    Potrzebujesz standardowy system alarmowy (osobiście uważam, że najlepiej centrala SATEL - z wyjątkiem Versy) i nadajnik GSM, jeśli w przyszłości będzie tam stacjonarna linia telefoniczna to nadajnik Satel GSM-4, a jeżeli nie będzie linii telefonicznej to wystarczy nadajnik Satel LT-1. Czujniki najlepiej niech dobierze instalator i odpowiada za ten dobór. Odradzam kupowanie czujników na allegro bo wtedy instalator nie odpowiada za ich dobranie, a odpowiedni dobór czujników to jedna z najistotniejszych spraw przy zakładaniu systemu alarmowego.

    Warto też zainteresować się Krajową Siecią Alarmową http://zabezpieczenia.org
    Ostatnio edytowane przez 15-ty ; 04-08-2011 o 13:18

  11. #11

    Domyślnie

    Prościej ogrodzić i kupić psa, zawsze to będzie motywacja do chodzenia na spacery

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał redcode Zobacz post
    Prościej ogrodzić i kupić psa, zawsze to będzie motywacja do chodzenia na spacery
    Albo na rynku kupić chińczyka. Za miseczkę ryżu wszystkiego ci przypilnuje, a w wolnych chwilach pozamiata lub płot pomaluje. Na tym forum jest kilku wielbicieli chińszczyzny, więc wystarczy ich tylko odnaleźć.
    Gdyby głupota umożliwiała latania, to twórcy IOT lataliby lepiej od orłów.

    Wytwarzanie rzetelnie wykształconej inteligencji, zamiast fabrykowania mas półinteligentów z pretensjami, to postulat obrony kultury.” - Adam Heydel

    Analogie do samochodów wprowadzam tylko dla łatwiejszego zrozumienia przez laików.

    Idę na długi urlop.

  13. #13
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gtur

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja u siebie zamontowałem 6 czujników ruchu i taki kontroler GSM:kontroler SMS. Już raz mnie to uratowało, także nie żałuję żadnej wydanej złotówki.
    Ostatnio edytowane przez gtur ; 22-07-2011 o 15:38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony