dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 111
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanWerbinski Zobacz post
    Przy spalaniu paliw stałych potrzebny jest palacz na ćwierć etatu - 200-300 roboczogodzin na sezon to 2000-3000 za pracę wg stawki minimalnej. Tylko ludzie których życie nie jest nic warte twierdzą że tego kosztu nie ma. Inni oszukują się że lubią palić w piecu...
    ale popłynąłeś , bzdura do kwadratu . Tak jak pisze fotohobby 1,5h to dane z czapy , nawet przy starych kotłach do których było trzeba zaglądać i dokładać ręcznie tyle sie nie poświęcało .


    A jak nazywają się ludzie , którzy twierdzą że prąd z PV jest za darmo ,udając że nie było inwestycji kilkudziesięciu tysięcy zł , bo tych co zamontuja sami za przysłowiową dychę jest co kot napłakał ?? Naciągacze rzeczywistości ?


    Gdzieś obiło mi się o uszy , że klimy nie sprzedadzą nikomu bez uprawnień do montażu(Fgazy), więc jej koszt relatywnie rośnie .
    Nawet kwestia została poruszona https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7683477

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Zaraz dojdziemy do tego, że do utrzymania psa należy włączyć czas poświęcony na spacery - 16 roboczogodzin w miesiącu, 160zł
    rzeczywiście niektórzy oszczędzają chyba na kąpielach ,by móc zapłacić komuś kto wyprowadzi psa lub wyczyści chomikowi , bo jak do palenia w piecu (przepraszam nowoczesnym kotle , do którego zagląda się w sezonie raz na tydzień) potrzebowałby palacza to inaczej tego nie widzę .



    Edit

    Jednak widzę

    Ludziska , którzy przeliczają wszystko tak skrupulatnie i liczą koszty swojej darmowej pracy to skanery i materialiści.
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 08-07-2018 o 20:24
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Twierdzisz, że kocioł na pellet, ekogroszek trzeba obsługiwać 1,5h dziennie ??


    Poza tym już ci pisałem - jeśli obsługa kotła odbywa się w czasie, w którym obsługujący nie jest w stanie osiągać dochodu, to nie jest kosztem.
    Upierdliwym, brudnym obowiązkiem tak - ale nie kosztem.
    Zaraz dojdziemy do tego, że do utrzymania psa należy włączyć czas poświęcony na spacery - 16 roboczogodzin w miesiącu, 160zł
    Sejmik Mazowiecki podjął uchwałę dotyczącą ochrony powietrza, szczegółowo określa czym i w czym można palić w zakresie węgla oraz drewna oraz określa kompetencje organów w zakresie egzekwowania postanowień uwały tzn udokumentowanie klasy węgla oraz drewna , jak również sankcje karne za łamanie postanowień od 500 do 5000 zł. Skończy się palenie syfem i cwaniakowanie sam podpierdolę chętnie tych co syfią w dupie mam to czy ich stać czy nie na ogrzewanie niech ogrzewają tyle pomieszczeń na ile ich stać nie trując i na pewno nie kosztem zdrowia nas wszystkich.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał wrozansk Zobacz post
    Dlatego liczę na Waszą pomoc w wytknięciu potencjalnych błędów w moim rozumowaniu i dodaniu kilku wad i zalet gdzie można. Może dzięki temu będzie mi łatwiej na coś się zdecydować.
    Albo masz bardzo tani prąd, albo zapomniałeś dodać kosztów dystrybucji.
    Chyba też za drogo liczysz koszty serwisowania PC.
    Licząc, że instalacja z PC kosztuje 40K zł (całość, kotłownia z zasobnikiem, podłogówka) a kable z bojlerem 10K zł, oraz roczny koszt przeglądów i konserwacji PC 350zł, ceny takie jak u mnie w PGE, 10% zużycia w drogiej strefie i 100l dziennie CWU wychodzi mi zwrot kosztów PC w ósmym roku eksploatacji.
    Masz duże zapotrzebowanie i PC ma spore szanse być globalnie najtańszym bezobsługowym źródłem ciepła. Kwestia subiektywnej wiary, w przewidywany czas eksploatacji i koszty napraw PC.

    BTW. Właśnie w bloku wymieniają grzejniki. Fotki dla reklamodawców i miłośników grzejników







    Ale to pewnie z mieszkań niechlujów i brudasów, bo każdy rozsądny człowiek przedmuchuje przed sezonem kalafiory sprężonym powietrzem albo i demontuje i myjką ciśnieniową myje
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grzejnik2.jpg
Wyświetleń:	6134
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	416000   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Grzejnik1.jpg
Wyświetleń:	6160
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	415999  

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Skończy się palenie syfem i cwaniakowanie sam podpierdolę chętnie tych co syfią w dupie mam to czy ich stać czy nie na ogrzewanie niech ogrzewają tyle pomieszczeń na ile ich stać nie trując i na pewno nie kosztem zdrowia nas wszystkich.
    Od dawna było zabronione spalanie śmieci i jak to wygląda w praktyce? Naprawdę wierzysz, że teraz będą łapali i karali tych, co wrzucą drewno o wilgotności 21%l

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od dawna było zabronione spalanie śmieci i jak to wygląda w praktyce? Naprawdę wierzysz, że teraz będą łapali i karali tych, co wrzucą drewno o wilgotności 21%l
    Oczywiście bo sa przepisy wykonawcze

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Od dawna było zabronione spalanie śmieci i jak to wygląda w praktyce?
    a było w ogóle kiedyś dozwolone




    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Oczywiście bo sa przepisy wykonawcze
    Gratuluję optymizmu . Będzie trochę lepiej , ale tylko troszkę .
    Na łamanie przepisów w ruchu drogowym też są kary i co ? Nikt ich nie łamie ? Kiedy widziałeś ostatnio policję z suszarką na drodze ? Ja już przynajmniej rok nie widziałem .

    Jeszcze jedna kwestia to informowanie o kontrolach w danym rejonie miasta . Dopóki będą to robić to ludziska nie będą smrodzić . Wiem , wiem ślady po spalaniu zostają... Tylko ,że urzędasy widząc fiołki z komina(brak dymu w danym momencie) , nie będą sie wysilać i wysiadać z auta w mrozie , by postac pod furtką ,aż łaskawie ktoś ich wpuści . Albo ,że ludziska nie będa udawać ,że jednak nie ma nikogo w domu , a kocioł sam w cudowny sposób rozgorzał .





    Podam przykład .

    Na przedszkolu moich dzieci jest czujnik pyłów PM , a po drugiej stronie ulicy dom wielorodzinny z którego często daje z komina ,aż miło . Zrobiłem kiedyś zdjęcie i zrzut ekranu z apki , wysłałem do straży miejskiej . Myślisz ,że się odezwali , że byli na interwencji i dali chociaż pouczenie . Dymaka jak była tak pozostała . Panie przedszkolanki , nie zwracają na to uwagi i wychodzą z dziećmi na "świeże" powietrze .
    Ostatnio edytowane przez cuuube ; 08-07-2018 o 21:12
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Gratuluję optymizmu . Będzie trochę lepiej , ale tylko troszkę .
    Na łamanie przepisów w ruchu drogowym też są kary i co ? Nikt ich nie łamie ? Kiedy widziałeś ostatnio policję z suszarką na drodze ? Ja już przynajmniej rok nie widziałem .

    Jeszcze jedna kwestia to informowanie o kontrolach w danym rejonie miasta . Dopóki będą to robić to ludziska nie będą smrodzić . Wiem , wiem ślady po spalaniu zostają... Tylko ,że urzędasy widząc fiołki z komina(brak dymu w danym momencie) , nie będą sie wysilać i wysiadać z auta w mrozie , by postac pod furtką ,aż łaskawie ktoś ich wpuści . Albo ,że ludziska nie będa udawać ,że jednak nie ma nikogo w domu , a kocioł sam w cudowny sposób rozgorzał .





    Podam przykład .

    Na przedszkolu moich dzieci jest czujnik pyłów PM , a po drugiej stronie ulicy dom wielorodzinny z którego często daje z komina ,aż miło . Zrobiłem kiedyś zdjęcie i zrzut ekranu z apki , wysłałem do straży miejskiej . Myślisz ,że się odezwali , że byli na interwencji i dali chociaż pouczenie . Dymaka jak była tak pozostała . Panie przedszkolanki , nie zwracają na to uwagi i wychodzą z dziećmi na "świeże" powietrze .
    No cóż współczuję ja generalnie zawsze piszę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru czekam cierpliwie i wnoszę zażalenie do instancji nadrzędnej a dw do prokuratury, nikt mnie jaszcze nie olał .

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    BTW u mnie jest w miarę cywilizowany teren i zamożny w moim najbliższym otoczeniu na około 150 domów są tylko 2 śmierdzące kopciuchy i to już niedługo ...

    Już próbowałem to załatwić ale poinformowano mnie że czekają na procedowanie właśnie tej uchwały i ok

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    U mnie generalnie tez jest ok , jak na 3 500 wieś . Obok mam 35 000 miasto i szczególnie jego końcówka ,gdzie jak to się kiedyś mówiło 'psy d.. szczekają' to jest koszmar - rano do 8 i po 16tej jest codziennie siwo zimą .
    Prokuratura ,to już konkretnie idziesz .

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    U mnie generalnie tez jest ok , jak na 3 500 wieś . Obok mam 35 000 miasto i szczególnie jego końcówka ,gdzie jak to się kiedyś mówiło 'psy d.. szczekają' to jest koszmar - rano do 8 i po 16tej jest codziennie siwo zimą .
    Prokuratura ,to już konkretnie idziesz .
    To wspólczuję

  11. #31
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wiesz , byłoby fajnie gdyby wszyscy grzali nie trując innych , ale rzeczywistość jest taka,że wielu ludzi po prostu nie stać na inwestycję w nowe źródło ciepła i przerabianie instalacji .
    Grzanie prądem też nie jest eko według mnie , bo np Bełchatów ściemnia co do ilości rtęci wyrzucanej do atmosfery - deklarowali 160kg , a rzeczywiście wywali z komina prawie 3 tony . Skoro ściemniają z jednym parametrem to zapewne z innymi również i gdzie tu eko prąd ? To mydlenie oczu .

    Czysty prąd z PV ? Ok , ale wyprodukowanie ich ,też obciąża środowisko .


    Nie ma złotego środka i tyle .

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    No pewno, że niestety nie ma, ale z 2 strony nic tak nie stymuluje wszelkich procesów i nie motywuje do działania jak czynniki ekonomiczne. Jeżeli więc palenie syfem nie będzie ekonomiczne to z czasem będzie stawać, a że jest medialna nagonka na to pójdzie dość szybko.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Oczywiście bo sa przepisy wykonawcze
    Piszesz, jakbyś był autorem tych rozwiązań. Bo to ściema i szczyt nieskutecznosci. Drony to namiastka skutecznosci.
    Prawdziwy skutek bylby wtedy, jakby za dodatkową opłatą kominiarz co roku brał próbkę z kazdego komina i presylał do laboratorium. I siekierzaste kary dla kominiarzy-przekrętasów i nawet symboliczne dla palących syfem. I problem niskiej emisjii by przestał istnieć.

    Ekonomia niczego nie zmienia, bo np. nie opłaca się palic mokrym drewnem. Ale kto to potrafi policzyć?

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Twierdzisz, że kocioł na pellet, ekogroszek trzeba obsługiwać 1,5h dziennie ??


    Poza tym już ci pisałem - jeśli obsługa kotła odbywa się w czasie, w którym obsługujący nie jest w stanie osiągać dochodu, to nie jest kosztem.
    Upierdliwym, brudnym obowiązkiem tak - ale nie kosztem.
    Zaraz dojdziemy do tego, że do utrzymania psa należy włączyć czas poświęcony na spacery - 16 roboczogodzin w miesiącu, 160zł
    Paliwa stałe to także węgiel lub drewno. Pelet czy ekogroszek to tylko jedno z paliw stałych.
    Rozpisz mi wszystkie roboczogodziny przy każdym z paliw: węgiel luzem, drewno, pelet, ekogroszek. Tylko żeby nie zabrakło w tym czasu potrzebnego na zakup, transport, noszenie, czyszczenie paleniska i serwis. Pamiętaj też o doliczeniu kosztu powierzchni na magazynowanie paliwa oraz kosztu transportu.

    Twoja ekonomia zakładająca że życie ludzkie nie jest nic warte jest tylko Twoją opinią. Równie dobrze dom po zakupie materiałów budowlanych też jest za darmo. Jeśli posiadacz hałdy żwiru, kilkuset worków cementu, kilku palet cegieł nie jest w stanie osiągać dochodu, to budowa domu nie jest kosztem. Bzdury.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    ale popłynąłeś , bzdura do kwadratu . Tak jak pisze fotohobby 1,5h to dane z czapy , nawet przy starych kotłach do których było trzeba zaglądać i dokładać ręcznie tyle sie nie poświęcało .


    A jak nazywają się ludzie , którzy twierdzą że prąd z PV jest za darmo ,udając że nie było inwestycji kilkudziesięciu tysięcy zł , bo tych co zamontuja sami za przysłowiową dychę jest co kot napłakał ?? Naciągacze rzeczywistości ?


    Gdzieś obiło mi się o uszy , że klimy nie sprzedadzą nikomu bez uprawnień do montażu(Fgazy), więc jej koszt relatywnie rośnie .
    Nawet kwestia została poruszona https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7683477

    rzeczywiście niektórzy oszczędzają chyba na kąpielach ,by móc zapłacić komuś kto wyprowadzi psa lub wyczyści chomikowi , bo jak do palenia w piecu (przepraszam nowoczesnym kotle , do którego zagląda się w sezonie raz na tydzień) potrzebowałby palacza to inaczej tego nie widzę .



    Edit

    Jednak widzę

    Ludziska , którzy przeliczają wszystko tak skrupulatnie i liczą koszty swojej darmowej pracy to skanery i materialiści.
    Mieliśmy kocioł starego typu na węgiel i wiem ile trwała obsługa.
    Tutaj http://misja-emisja.pl/knowledgebase...palenia-piecu/ szacuje się koszty na 1500 zł rocznie.

    Prąd z PV nie jest za darmo. Za darmo jest jedynie krańcowy koszt produkcji. Co twierdzą ci ludzie, to musisz ich zapytać.

    Mylisz się. Każdy może kupić klimę. Trzeba mieć f-gazy lub zadeklarować że się zatrudni taką osobę do montazu, lub po prostu zadeklarować kupno do dalszej odsprzedaży.

    Jestem oszczędnym materialistą. Uważam te cechy za pozytywne.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  16. #36

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Wiesz , byłoby fajnie gdyby wszyscy grzali nie trując innych , ale rzeczywistość jest taka,że wielu ludzi po prostu nie stać na inwestycję w nowe źródło ciepła i przerabianie instalacji .
    Grzanie prądem też nie jest eko według mnie , bo np Bełchatów ściemnia co do ilości rtęci wyrzucanej do atmosfery - deklarowali 160kg , a rzeczywiście wywali z komina prawie 3 tony . Skoro ściemniają z jednym parametrem to zapewne z innymi również i gdzie tu eko prąd ? To mydlenie oczu .

    Czysty prąd z PV ? Ok , ale wyprodukowanie ich ,też obciąża środowisko .


    Nie ma złotego środka i tyle .
    Zrównywanie palących kopciuchami, PV i elektrowni węglowych świadczy o głębokiej niewiedzy.
    Wystarczy przeliczyć ile syfu na wyprodukowanie MWh wyrzuca Bełchatów, a ile typowy Kowalski.
    PV zmniejsza ilość energii potrzebnej z elektrowni węglowych.
    Jeśli się elektrownie węglowe nie podobają, to należy je zastąpić energetyką jądrową i OZE.
    Bliźniak z lat '70. 100m2 uż. Biały 5/grafit 15/piwnica 15cm EPS, dach żużel. Okna 2 lub 3 szyb.
    Parter ogrzewany od 2009 klima inwerter split Fujitsu ASYA12LGC, łazienka podłoga kable, nieużywane dyn. akumulacyjne, CWU z PV lub II taryfa. WM. Koszt roczny energii el. wg ostatniej faktury za 2017 - 650 zł.
    Piętro CO i CWU na gaz. WG.
    PV 10kW CIGS, SMA 2000HF i SB3300 +LK +Webbox +Wattrouter.
    WG i WM Thesslagreen AirPack Home 400h +expansion +CF +AirMobile.

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Piszesz, jakbyś był autorem tych rozwiązań. Bo to ściema i szczyt nieskutecznosci. Drony to namiastka skutecznosci.
    Prawdziwy skutek bylby wtedy, jakby za dodatkową opłatą kominiarz co roku brał próbkę z kazdego komina i presylał do laboratorium. I siekierzaste kary dla kominiarzy-przekrętasów i nawet symboliczne dla palących syfem. I problem niskiej emisjii by przestał istnieć.

    Ekonomia niczego nie zmienia, bo np. nie opłaca się palic mokrym drewnem. Ale kto to potrafi policzyć?



    Jasne że ściema i nieskuteczność, uchwała podjęta miesiąc temu, sezon grzewczy się nawet jeszcze nie zaczął ale ty już masz dowody na to że to jest nieskuteczne, brawo a co na to psychiatra???


    TY jesteś co najmniej biegłym sądowym w 5 dziedzinach, a często powtarzane , bez powodu słowo ekonomia zdradza ukryte kompleksy związane z wykształceniem. Jestem praktykującym magistrem ekonomii od ponad 23 lat i zapewniam Cię nadużywanie tego słowa nie robi na kimkolwiek wrażenia.

    Zmiana podejścia do czystego powietrza , czy to powodów medialnych czy też mody (szeroko pojętej) stało się faktem. Następną i to szybką zmianą będzie zakaz obrotu syfiastym węglem i wtedy faktycznie w większości powody zanieczyszczeń, umrą śmiercią naturalną, no chyba że ktoś sam będzie kopał ten węgiel.

    Na zakończenie mam pytanie, czemu bronisz śmieciuchów skoro jesteś raczej przeciwnikiem paliw stałych???
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 09-07-2018 o 06:30

  18. #38
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Ekogoroch ok 6-8 godzin rocznie. Spalanie ok 1800-2000kg. Palone do 7mc .
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  19. #39
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Jasne że ściema i nieskuteczność, uchwała podjęta miesiąc temu, sezon grzewczy się nawet jeszcze nie zaczął ale ty już masz dowody na to że to jest nieskuteczne, brawo a co na to psychiatra???
    Nie jest to pierwsze niby rozwiazwnie problemu smogu. A ciągle powietrze mamy syfiaste. Ludzie biorą doplaty na wymianę kotłów i dokladaja w nich ruszt zeby dalej palić śmieci. Pobaw się w sezonie grzewczym Kanarkiem, popatrz na rekordy europejskie syfu w powietrzu, to przestaniesz wierzyć w skuteczność naszych rozwiązań.

    Egzekwowalność jest zerowa - dobre jest to porównanie z kierowcami. Nastawiali ograniczeń prędkości spalania, ale Yanosik, CB i "spryt" palaczy powoduje, że nikt się tym nie przejmuje.

    Jestem przeciwnikiem paliw kopalnych i paliw złej jakości. Jestem też przeciwnikiem ściemy i działań pozornych, nieskutecznych.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-07-2018 o 07:01

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Ekogoroch ok 6-8 godzin rocznie. Spalanie ok 1800-2000kg. Palone do 7mc .
    Na ile wyceniasz swoją roboczogodzinę ? 20 zł czy 100 zł ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony