dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Osadzanie parapetów bez wkuwania

    Taka sprawa - w wewnętrznych wnękach okiennych chcę osadzić parapety, które zostały zrobione na wymiar i są o 0,5 cm węższe niż wnęki. Czyli nie trzeba się wkuwać, ale trzeba te parapety jakoś zamocować, usztywnić i trochę podnieść . Mam nadzieję, ze na zdjęciu widać, o co mi chodzi
    Macie jakiś patent na podnoszenie i wklejanie parapetów bez wkuwania się w ścianę? Jak to zrobić? Na cement? Na kołki? Na silikon/akryl? Na płytę gk? Jakie powinny być kolejne działania? Będę wdzięczny za pomoc

    ATTACH=CONFIG]464729[/ATTACH]
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_5060.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	18,0 KB
ID:	464729  

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Sposób zależy od materiału ( granit, blacha, tworzywo sztuczne ) więc może jeszcze dopowiesz z czego te parapety są
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    OMG, jasne - parapety są z MDF, lakierowane w kolorze drewna, od spodu na biało.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcowy70 Zobacz post
    OMG, jasne - parapety są z MDF, lakierowane w kolorze drewna, od spodu na biało.
    Tylko pianka niskorozprężna lub klej do styropianu w piance. Odnośnie usztywnienia i podniesienia wyżej to przed montarzem parapetu należy wkleić styrodur o grubości takiej jak chcemy podnieść parapet.
    Jeśli wysokość nie jest duża to można spróbować normalnej pianki do osadzania drzwi i okien. Parapet należy wypoziomować za pomocą klinów lub kołków drewnianych na bokach oraz w dwóch miejscach na środku, następnie położyć na parapet deskę a następnie obciążyć go cegłami itp ciężarem który nie naruszy pianka.
    Po zabezpieczeniu brzegów parapetu i ścian taśmą zapiankować a jej nadmiar po wyschnięciu usunąć i zaszpachlować.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Tylko pianka niskorozprężna lub klej do styropianu w piance. Odnośnie usztywnienia i podniesienia wyżej to przed montarzem parapetu należy wkleić styrodur o grubości takiej jak chcemy podnieść parapet.
    Jeśli wysokość nie jest duża to można spróbować normalnej pianki do osadzania drzwi i okien. Parapet należy wypoziomować za pomocą klinów lub kołków drewnianych na bokach oraz w dwóch miejscach na środku, następnie położyć na parapet deskę a następnie obciążyć go cegłami itp ciężarem który nie naruszy pianka.
    Po zabezpieczeniu brzegów parapetu i ścian taśmą zapiankować a jej nadmiar po wyschnięciu usunąć i zaszpachlować.
    dokladnie tak mi robili w tym tygodniu parapety. Tylko zamiast styroduru kliny/klocki drewniane pod parapetem, i zamiast cegiel deski pionowe zaklinowane miedzy parapetem a gora wneki okna, tak ze pianka nie miala szans cokolwiek podniesc (a przy ceglach trudno powiedziec jakiej wagi juz nie podniesie). Do rozwazenia jeszcze czy dac jakis minimalny spadek do wewnatrz (czyli pytanie co ma sie dziac z nadmiarem wody z doniczek).

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Jeśli to parapet zewnętrzny to spadek raczej zawsze na zewnątrz, natomiast parapet wewnętrzny wypoziomowany.
    Doniczki powinny posiadać podstawki na nadmiar wody.
    Poza tym niektóre rośliny szczególnie cebulowe nie podlewa się do doniczki tylko do podstawki z której same ciągną.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Tak zrobię, wielkie dzięki!

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki Waszej pomocy wyszło całkiem nieźle. Żeby nie podnosiło parapetu, wziąłem klej w piance, który się praktycznie nie rozpręża. Dzięki wielkie! Tak to wygląda:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	temp.jpg
Wyświetleń:	159
Rozmiar:	89,8 KB
ID:	465104

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	tempwe.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	87,9 KB
ID:	465105

    BTW: parapety były zamawiane na wymiar, ale poprzedni fachowiec tak wymierzył wnęki, że w dwóch miejscach trzeba było je podkuwać. Ale i tak wygląda całkiem OK.
    Ostatnio edytowane przez Marcowy70 ; 23-05-2023 o 19:49

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.298

    Domyślnie

    Normalnie jak to mówi reklama znanego marketu budowlanego LM: Bohater w swoim domu
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony