dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie ciągłość wieńca ? czy tak jest dobrze?

    Witam Panowie jestem przed laniem stropu i zastanawiam sie nad ciągłoscią mojego wieńca. W projekcie nic nie ma o jego ciaglosci i moj murarz zrobil to w taki sposob jak na zdjeciach (nie wiem czy sie otworzą w rozmowie ale wystarczy kliknac w link). Przy lukarnach zaznaczylem gdzie nie ma ciagłosci poziomej. Czy ciaglosc pionowa wystarcza ? Bo mam co ponad metr slupki łączące ze stropem i łączą sie one z wieńcem. Wieniec prawie wszedzie jest ciągły ale w tych miejscach zaznaczonych jakby go brakuje i potem lukarna juz ma swoje slupki łączące ze stropem. Czy jest to błędem czy jednak nie mam sie o co bać? Dom z dachem kopertowym. Człowiek tak patrzy po domkach i naprawde rozne są te wieńce. A mój kierownik budowy na razie nie może podjechać. Z góry naprawde dziekuje za odpowiedzi.


    https://www.fotosik.pl/zdjecie/9369a1b9c76b1e54

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/e8e7bebafff385a7

    https://www.fotosik.pl/zdjecie/836271cf469e0c41

  2. #2

    Domyślnie

    Sam jestem ciekaw.
    A jak jest w projekcie?
    Jeżeli masz wątlipwości -to powiedz ekipie żeby to przerobili i będziesz spał spokojnie.
    Skucie kilku pustaków to grosze niż pózniejsze gdybanie.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.206

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasio1231 Zobacz post
    Witam Panowie jestem przed laniem stropu i zastanawiam sie nad ciągłoscią mojego wieńca. W projekcie nic nie ma o jego ciaglosci i moj murarz zrobil to w taki sposob jak na zdjeciach (nie wiem czy sie otworzą w rozmowie ale wystarczy kliknac w link). Przy lukarnach zaznaczylem gdzie nie ma ciagłosci poziomej. Czy ciaglosc pionowa wystarcza ? Bo mam co ponad metr slupki łączące ze stropem i łączą sie one z wieńcem. Wieniec prawie wszedzie jest ciągły ale w tych miejscach zaznaczonych jakby go brakuje i potem lukarna juz ma swoje slupki łączące ze stropem. Czy jest to błędem czy jednak nie mam sie o co bać? Dom z dachem kopertowym. Człowiek tak patrzy po domkach i naprawde rozne są te wieńce. A mój kierownik budowy na razie nie może podjechać. Z góry naprawde dziekuje za odpowiedzi.

    Nie wiem o jakieś ciągłości pionowej piszesz bo żadnej nie widzę. Wieniec kończy się w "niczym". Na pewno lepiej by było gdyby doszedł do słupa przy oknie balkonowym. Ze względu na niewielką odległość od winkla wydaje mi się że takie rozwiązanie technicznie spełni swoją rolę. Pokaż rzut więźby i zaznacz rejon tego wieńca czy lukarny.
    Decyduje kierownik.
    Ostatnio edytowane przez jajmar ; 30-04-2021 o 23:21

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Decyduje projektant.
    Kierownik powinien zapoznać się z projektem i ewentualnie zgłosić swoje zastrzeżenia.
    Wieniec nie ma ciągłości.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    418

    Domyślnie

    Będzie murowana ściana skośna, więc wyprowadzić zbrojenie w narożu i po skosie całości wieniec

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    Będzie murowana ściana skośna, więc wyprowadzić zbrojenie w narożu i po skosie całości wieniec
    Ciekawe jak połączą zbrojenie w już zalanym wieńcu i nadprożu. Teraz bez demolki nie jest to do poprawienia.

  7. #7

    Domyślnie

    Panowie kierownik budowy mowi ze bez problemu może tak być. Zwłaszcza, że wieniec jest co około 1,5 m połączony słupkami ze stropem. Za przykład powiedział mi abym wyobraził sobie dach dwuspadowy. Tam bardzo często wieniec jest tylko na dwóch ścianach i ewentualnie wchodzi metr w ścianę szczytową. Nie zawsze jest na całym obwodzie domu. I co ? jeśli by się miało tak zawalić to kazdy dom by leżał w Polsce a przeciez w dachu dwuspadowym murłata i wieniec otrzymują potworne przeciążenia krokiew. Po tą mówi są słupki zalane między stropem a wieńcem aby i one wytrzymywały przeciążenia murłaty. Pozostaje mi wierzyć, że tak będzie dobrze aczkolwiek też mnie to zastanawiało że nie ma ciągłości na całym obwodzie wieńca. Popatrzyłem na internecie i powiem Wam że rzeczywiście wieńce są lane przeróżnie.

  8. #8

    Domyślnie

    To po co zaśmiecasz forum?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adasio1231 Zobacz post
    Za przykład powiedział mi abym wyobraził sobie dach dwuspadowy.
    Ale Ty masz dach kopertowy więc przykład abyś sobie wyobraził dwuspadowy jest nie adekwatny, może powiedz mu aby on sobie wyobraził dach kopertowy.

  10. #10

    Domyślnie

    Zapytałbym kierownika czy można zrobić tak jak ja chcę? Jeżeli można -to proszę mi to przerobić i załatwione.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony