dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 38 z 44
Pokaż wyniki od 741 do 760 z 863
  1. #741
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    .
    Przed uplywem roku trzeba wyrazic dalsza chec z korzystania z tej taryfy jak sie tego nie zrobi to przepadnie startowe 0kwh
    Dziękuję, tego nie wiedziałem. Muszę dopytać jak to dokładnie wygląda w Tauron


    Spoko, nie neguję decyzji ministra, po prostu jest to dla mnie trochę mało sprawiedliwe. Może lepiej dla niektórych byłoby rozwiązanie umowy i podpisanie nowej, by mieć to startowe zero..


    To ile będzie jak nie 10h?

    Wolałbym żeby każdy miał startowe zero

  2. #742

    Domyślnie

    Cytat Napisał codix Zobacz post
    Jak sama nazwa sugeruje jest to taryfa antysmogowa czyli nie sluzy do tego aby ktos mial taniej swiatlo w ogrodku czy prad do pralki tylko zeby zrezygnowal z kopciucha i zaczal grzac czyms na prad .
    I tylko za to ma miec taniej a za reszte ma placic tak jak dotychczas.
    No i to jest rzecz kluczowa.
    Niestety, ale tutaj nie da się uniknąć polityki. Rząd poza prostym rozdawnictwem naszych (bo przecież swoich nie ma) pieniędzy absolutnie nie potrafi niczego zrobić co wymaga wyobraźni, wiedzy i nakładów inwestycyjnych.

    Wystarczyłoby wprowadzić sieć smart grid. Do tego urządzenia pracujące w tym systemie np. pompy ciepła (może też grzejniki akumulacyjne) i mamy to, co powinno być. Nikt nie pierze i nie włącza zmywarki w taryfie antysmogowej, tylko urządzenia grzewcze.

    No, ale do tego trzeba poczynić nakłady inwestycyjne, coś stworzyć, wprowadzić rozwiązania stymulujące, unormowania prawne itd.
    A po co? Niech nas trują...albo rozdajmy dopłaty....bo to też bardzo proste. Zabrać jednym, dać drugim.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  3. #743
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Faktycznie wyżej popełniłem błąd wyłapany przez kaizena. Tanią taryfa w g12as to 8h a nie 10h tak jak napisałem. Błąd ten jednak nie wpływa na całościową opinię

  4. #744

    Domyślnie

    w PGE nie można już przejść na G12as. Chyba tafyfa się już kończy

  5. #745
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    hipodrom

    Zarejestrowany
    Aug 2019
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    328
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Chciałbym tylko uzupełnić trochę informacji nt taryfy G12as w Tauronie. Oficjalnie udało mi się zakwalifikować, jednak regulamin jest dość skomplikowany, ludzie z Taurona totalnie nie potrafią pomóc, a umówiony telefon od specjalisty "antysmogowego" nigdy nie zadzwonił... Może moje podsumowanie komuś pomoże?

    Dla nowych klientów (rynek pierwotny oraz wtórny): otrzymuje się bazowe "zero", względem którego obowiązuje tańsza nocna cena. W regulaminie jest to opisane jako "nowy punkt poboru". W moim przypadku, punkt poboru jest stary (ten sam identyfikator, ta sama lokalizacja). Otrzymałem kilka wstępnych informacji, że nie będę miał zero, tylko to co wypracuje ponad poprzedniego właściciela. Jednak ostatecznie znalazła się osoba w Tauronie, która zanegowała to. W regulaminie, owszem, wpisane to jest jako "nowy punkt poboru", ale podpisuje się dodatkowe oświadczenie, że nie prowadziło się wspólnego gospodarstwa domowego z poprzednim właścicielem, więc jego zużycie nie wpływa na mój rok "bazowy". Niestety, w regulaminie nie ma nic o tym oświadczeniu, jest tylko jak byk napisany "nowy punkt poboru", co mnie trochę martwi, ale mam nadzieję, że zużycie poprzedniego właściciela nie będzie wpływało na wysokość moich rachunków, jak część pracowników Tauron myślała ... Po prostu podpisuje się jakieś tam oświadczenie, o którym nie ma nigdzie mowy.

    Oczywiście sama taryfa G12as nie daje kompletnie nic (ta sama stawka w dzień i w nocy). Trzeba się zapisać do "Program Antysmogowego". Jego koszt to 4.90zł /msc brutto. Trzeba uważać, bo jest jeszcze "Program antysmogowy PLUS" (trzeba kupić PC albo klimę w Tauronie, żeby do niego należeć) , ale nie wiem co daje - nie byłem zainteresowany. Jest jeszcze program "Antysmog", ale pracownik nie potrafił wyjaśnić czy to jest to samo co PA, czy PA+ czy coś innego.

    Program Antysmogowy obowiązuje na rok, i co rok jest "odświeżany". Powiedziano mi, że jedyne co może się zmienić to wysokość stawek. Zaznaczono również, że nie będzie w kolejnym roku np. zmiany regulaminu odnośnie roku bazowego (np. zero bazowe zmieni się w 2MWh bazowe). Nie ma także potrzeby co roku chodzić do Taurona i odnawiać bazowe "zero".

    Stawka na rok 2020, koszt całkowity z dystrybucją za kWh: - dla Wrocławia, brutto:
    Poziom 1. - 0,5086 zł (6-22)
    Poziom 2. - 0,2027 zł (22-6)
    Miesięczne koszty stałe: 19,14 zł (dla instalacji 3 faz i rozliczeń półrocznych)

    Koszty stałe dość wysokie, ale 20gr za nocny kilowat to chyba stawka nie do pobicia.

  6. #746
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.025
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Od 1 stycznia czekają nas podwyżki cen prądu, choć już dziś słyszałem, że mają być rekompensaty dla gospodarstw domowych. URE o tym na razie nie wspomina. Link do źródła: https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/info...2020-roku.html
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  7. #747
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Konsultant Viessmann Zobacz post
    Od 1 stycznia czekają nas podwyżki cen prądu

    Będzie "drożej". Wbrew tendencyjnym newsom (jak ja nie lubię dyskusji nie opartych na
    podstawowych danych - czemu nikt nie sięgiesz do taryf na stronie URE?) podwyżki są nie tylko w Tauronie.





    W PGE zużywający 7,5MWh w G12 z udziałem 20% drogiej taryfy zapłacą drożej o 19,26 zł rocznie (czyli 0,77%). I gdzie te 40% podwyżki którymi strszyły media? Tyle, że to mniej, niż oficjalna inflacja - więc realnie prąd dalej tanieje.

    Dalej - Tauron jako jedyny dostał zgodę na podwyżkę cen samej energii (w PGE podrożała tylko dystrybucja). I co? I dalej Gliwiczanie zapłacą o 17,79% taniej w G12 niż mieszkańcy podwarszawskich wiosek.

    Zaktualizowałem arkusz, który już tu linkowałem - dorzuciłem stawki z teraz zatwierdzonych taryf i porównanie. Jak gdzieś się pomyliłem, to prośba o info, poprawię. Oczywiście każdy może podstawiać swoje dane i robić swoje porównania.

  8. #748
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Od 1 stycznia czekają nas podwyżki cen prądu..."

    Prądu i wszystkieco co prąd "zawiera" czyli wszystkiego na sklepowej półce.
    A niektóre rzeczy podrozeją DODATKOWO o nowe podatki: wszystko z cukrem, małpki i leki (bo ich reklama zdrożeje).
    Można już zacząć się cieszyć. PIS wygrał!!!
    Taki był wybór narodu...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  9. #749
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "Od 1 stycznia czekają nas podwyżki cen prądu..."

    Prądu i wszystkieco co prąd "zawiera" czyli wszystkiego na sklepowej półce.
    A niektóre rzeczy podrozeją DODATKOWO o nowe podatki: wszystko z cukrem, małpki i leki (bo ich reklama zdrożeje).
    Można już zacząć się cieszyć. PIS wygrał!!!
    Taki był wybór narodu...

    Adam M.
    Nie jestem fanem Pisu ale cukier i małpki to świetnie, cukier to szkodliwy syf i go nie używam już wiele lat. Nie chodziło o leki tylko podatki od reklamm na pseudomedukamenty i suplementy czyli wypełniacze placebo w większości dla seniorów którzy narzekają na doczesna egzystencję jednocześnie zamierzając żyć 124 lata nie wiem po co i to oni są żyjacami kubełkami na takie śmieci będą po prostu trochę zdrowsi i mniej chemiczni . Owszem trzeba kupić coś Świerzego i zjeść niż łykać syf.
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 20-12-2019 o 18:14

  10. #750

    Domyślnie

    Tylko Tauron dostał zgode na podwyzke od pisowskiego URE bo była ona idiotycznie mała. Czytałem opinie i wyliczenie fachowców, zakłady mają dziesiatki procent strat do obrotu i te podwyżki o 30-40% kiedys wypłyną, pewnie po wyborach.

    Prezesi ZE, nominowani przez pis, są pod butem wodza narodu Jednoczesnie nie moga dzialac na szkode gieldowych spolek, bo wjada im kiedys o 6 na chate... Nie zazdroszczę.

  11. #751
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Ale który będzie winny i czego ? Bo taka Energa w czerwcu zyskała nowego prezesa ,a 17 grudnia kolejnego... 9tego w ciągu 4 lat
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  12. #752

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Tylko Tauron dostał zgode na podwyzke od pisowskiego URE bo była ona idiotycznie mała. Czytałem opinie i wyliczenie fachowców, zakłady mają dziesiatki procent strat do obrotu i te podwyżki o 30-40% kiedys wypłyną, pewnie po wyborach.

    Prezesi ZE, nominowani przez pis, są pod butem wodza narodu Jednoczesnie nie moga dzialac na szkode gieldowych spolek, bo wjada im kiedys o 6 na chate... Nie zazdroszczę.
    Ale po ktorych wyborach bo juz jedne byly i mialy wyplynac po nich?
    Moze jak PO wygra to wtedy

  13. #753
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    Czytałem opinie i wyliczenie fachowców, zakłady mają dziesiatki procent strat do obrotu i te podwyżki o 30-40% kiedys wypłyną, pewnie po wyborach.
    Tauron ciągle jest najtańszy. Tutaj masz raporty. Gdzie niby jest ta strata?

  14. #754

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuuube Zobacz post
    Ale który będzie winny i czego ? Bo taka Energa w czerwcu zyskała nowego prezesa ,a 17 grudnia kolejnego... 9tego w ciągu 4 lat
    No to jak stac ich na takie zmiany i odprawy to znaczy ze za duzo sobie krzyczą za ten prąd i dlatego dostali zakaz

  15. #755

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tauron ciągle jest najtańszy. Tutaj masz raporty. Gdzie niby jest ta strata?
    Nie wiesz o co chodzi z tymi rabatami 5% i 0,2% ?
    Dobra chodzi chyba o zgody marketingowe jak sie podpisze to 5% jak nie to 0,2%

    To wychodzi ze w Tauronie podwyzka od 12-15%
    Ostatnio edytowane przez codix ; 21-12-2019 o 09:06

  16. #756
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  17. #757

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dalej - Tauron jako jedyny dostał zgodę na podwyżkę cen samej energii (w PGE podrożała tylko dystrybucja). I co? I dalej Gliwiczanie zapłacą o 17,79% taniej w G12 niż mieszkańcy podwarszawskich wiosek.
    Takie wpisy są irytujące. Nie Gliwiczanie, tylko spora część całego województwa śląskiego, która podlega pod Tauron Gliwice. A ceny są takie a inne, bo taka a nie inna jest infrastruktura na śląsku i w podwarszawskich wioskach.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  18. #758
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    PGE opublikowało nowe ceny za dystrybucję na 2020r,
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  19. #759
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Mógłbyś wkleić link?
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  20. #760
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.154
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomaszs131 Zobacz post
    Mógłbyś wkleić link?
    Wszystkie taryfy zatwierdzane przez URE są od razu publikowane na ich stronie.
    https://bip.ure.gov.pl/bip/taryfy-i-...-w-2019-r.html

    PGE Dystrybucja wisi od 17 grudnia.
    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-12-2019 o 19:00

Strona 38 z 44

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony