dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Przemarzanie ściany w bloku - jak sprawdzić?

    Witam
    Mam taki problem. Od tej zimy w w małym pokoju mam wyraźnie niższą temp. niż w innych pomieszczeniach. Uważam, że ściana przemarza w miejscu, gdzie było wykonane ocieplenie, do tego jest zamoknięta przy parapecie. Dzisiaj były osoby, które uważają, że tak nie jest, bo jest w nim ciepło. Co powinienem zrobić?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Cytat Napisał sajmon1973 Zobacz post
    Witam
    Mam taki problem. Od tej zimy w w małym pokoju mam wyraźnie niższą temp. niż w innych pomieszczeniach. Uważam, że ściana przemarza w miejscu, gdzie było wykonane ocieplenie, do tego jest zamoknięta przy parapecie. Dzisiaj były osoby, które uważają, że tak nie jest, bo jest w nim ciepło. Co powinienem zrobić?
    A ten mały pokój to od północy, czy od wschodu? Jakie okna? Co znaczy, że zamoknięta przy parapecie? Może jakieś zdjęcia?
    Chłopie, jak ktoś ma ci coś poradzić, skoro nic konkretnego nie napisałeś?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    A ten mały pokój to od północy, czy od wschodu? Jakie okna? Co znaczy, że zamoknięta przy parapecie? Może jakieś zdjęcia?
    Chłopie, jak ktoś ma ci coś poradzić, skoro nic konkretnego nie napisałeś?
    Pokój od wschodu i znajduje się na 10 piętrze. Okna PVC. Zamoknięcie pod parapetem wewnątrz pokoju na długości parapetu i szer. ok 5 cm. Budynek był 3 lata temu ocieplony styropianem.

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Domyślam się, że to ostatnie piętro, a przed ociepleniem budynku takiego zjawiska nie doświadczałeś i okien po ociepleniu nie wymieniałeś?
    Jeżeli tak, to koncertowo spieprzone ocieplenie budynku! Udaj się do spółdzielni i przedstaw im problem. I to nie na zasadzie, że "przepraszam bardzo, że czas zajmuję", ale konkretnie i na temat!
    ALE, PRZEDE WSZYSTKIM, udaj się wpierw do sąsiadów z twojego piętra i zapytaj, czy też zauważyli takie anomalie. W kupie SIŁA!

    EDIT:
    Aha, teraz przeczytałem to raz jeszcze, że budynek ocieplany był 3 lata temu. To trochę zmienia postać rzeczy. Zmieniałeś okna po tym ociepleniu? Sprawdzałeś wentylację?
    Tak, czy srak, zgłoś problem do właściciela budynku.
    Ostatnio edytowane przez Misterhajt ; 26-02-2014 o 18:40

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    EDIT:
    Aha, teraz przeczytałem to raz jeszcze, że budynek ocieplany był 3 lata temu. To trochę zmienia postać rzeczy. Zmieniałeś okna po tym ociepleniu? Sprawdzałeś wentylację?
    Tak, czy srak, zgłoś problem do właściciela budynku.
    Nie zmieniałem okien, a wentylacja w mieszkaniu jest OK. Co myślisz, o wynajęciu człowieka, aby kamerą termowizyjną przeswietlił mi ścianę i może wykryje jakieś anomalie w strukturze ocieplenia np. ubytki tynku, styropianu itp?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Misterhajt

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    435

    Domyślnie

    Ale ten problem wystąpił tuż po ociepleniu budynku, czy dopiero po trzech latach?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Misterhajt Zobacz post
    Ale ten problem wystąpił tuż po ociepleniu budynku, czy dopiero po trzech latach?
    Po roku miałem w pokoju już chłodno i ocieplona ściana była zimna.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony