dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anula_M

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie Wybór kotła gazowego - od czego zacząć??

    Hej, jesteśmy na etapie akceptacji projektu rozbudowy budynku mieszkalnego i musimy podjęć decyzje jakie piec gazowy wybrać.
    Suma powierzchni do ogrzania spora około 400 m/2, budynek docieplony - jakiej wydajności potrzebujemy piec?? Lepiej jeden większy czy dwa nie zależne? Zależy mi na dwóch obiegach grzewczych - jest to możliwe przy jednym piecu??? z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mar1973

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.108

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anula_M Zobacz post
    Hej, jesteśmy na etapie akceptacji projektu rozbudowy budynku mieszkalnego i musimy podjęć decyzje jakie piec gazowy wybrać.
    Suma powierzchni do ogrzania spora około 400 m/2, budynek docieplony - jakiej wydajności potrzebujemy piec?? Lepiej jeden większy czy dwa nie zależne? Zależy mi na dwóch obiegach grzewczych - jest to możliwe przy jednym piecu??? z góry dzięki za pomoc.
    witam

    oczywiście tylko 1 kocioł
    sterowanie pewnie większości kotłów umożliwia sterowanie 2 obiegami grzewczymi

    jaki kocioł? - zrób OZC lub zleć wykonanie OZC - pozwoli Ci to dobrać moc kotła

    pozdrawiam
    ,,,,

  3. #3

    Domyślnie

    Tak jak koledzy napisali - trzeba najpierw możliwie precyzyjnie określić jakie będzie zapotrzebowanie na ciepło tego budynku. Do tego dobrać moc kotła. Za duży kocioł to niepotrzebne przepłacanie, taktowanie itd.
    Praktycznie wszystkie kotły poza tymi najprostszymi atmosferycznymi mają możliwość obsługi sprzęgła hydraulicznego i kilku obwodów. To nic nadzwyczajnego. Takie opcje ma np Viessmann Vitodens.

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Anula_M

    Zarejestrowany
    May 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Dopiero zagłębiam sie w temat rozbudowy domu więc wszystko wydaje się dla mnie obce i nie zrozumiała. Niestety mój architekt nie do końca mi pomaga w tych tematach. Poczytam o OZC i udam sie do jakiegoś przedstawiciela Viessmana - może coś doradzi.

  5. #5

    Domyślnie

    @ Anula_M* tak naprawdę, to nie jest to broszka architekta niestety, ale oni raczej nie pomogą Ci w wyborze rodzaju ogrzewania i sprzetu (kotła) jaki zamontujesz w domu.....My z mężem budowaliśmy się 3lata temu, i wiem przez co przechodzisz...wszystko Cie przeraża chcesz jak najlepiej a nie wiesz czy nie okaże się, że można było zastosować inne rozwiązanie... Jest taka hurtownia hydrauliczna na Płochocińskiej w wawie, nie pamiętam już kto nam ich polecał pojechaliśmy na miejsce z projektem i paroma rozwiązaniami, które sami wybraliśmy i pomogli nam w wyborze. Z perspektywy czasu, obstaję przy tym że fachowcy są od tego żeby korzystać z ich pomocy, bo my z poziomu laika możemy sobie niechcący utrudnić życie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony