dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 18 z 32
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 634

Temat: Kinetic 250

  1. #341
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No cóż zaczynam szukać coś innego , ale boję się że nic lepszego w cenie Kinetica nie dostanę
    też się rozglądam za alternatywą ale chyba Brink EXCELLENT 180 jest najbliżej Kinetica...w wersji plus ma ponoć sterowanie opcjonalną nagrzewnicą.....

  2. #342

    Domyślnie

    Mi doradzano także ALNOR HRU- MinistAIR bardzo podobne do Brinka
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  3. #343

    Domyślnie

    Czytając ten wątek, dochodzę do wniosków, że jednak w naszych warunkach klimatycznych rekuperator bez nagrzewnicy wstępnej lub GWC to spore ryzyko. Z tego co czytałem to Kinetic 250 to angielski wyrób, pewnie tam się sprawdza, ponieważ temp. zewnętrzna rzadko spada poniżej 0.
    130m2 powierzchni użytkowej, 145m2 pow. ogrzewanej, dodatkowo piwnica 70m2, ocieplenie ścian 15cm białego, ocieplenie poddasza 24cm grafitowego, 100% podłogówka + 2 grzejnik w łazienkach i 1 grzejnik w piwnicy w pralni, ogrzewanie Skam- P Plus 12kw + Iryd PID, panele słoneczne

  4. #344

    Domyślnie

    Cytat Napisał daamiann88 Zobacz post
    Mi doradzano także ALNOR HRU- MinistAIR bardzo podobne do Brinka
    Ja sądzę że wybiorę albo Alnora MinistAir albo Brinka 180.

    Widziałem zdjęcie Alnora z wewnatrz to szczerze mówiąc wykonanie i uszczelnienie nie da się porównać do Kinetica. W Alnorze widać że mocno przykładali się do szczelności , bo nawet były robione testy na szczelność w laboratorium TUV w Niemczech.

    Patrząc na konstrukcję to są całkowicie inne niż konstrukcja Kinetica. W Kineticu wejścia czerpni i wyrzutni jest z jednej strony a w Brinku i Alnorze są po obu stronach i konstrukcyjnie całkowicie inne .

    Ale oglądając oba rekuepraotoruy (na zdjęciach) widać że Kinetic ma bardzo kiepską konstrukcję i takie samo wykonanie ..

    jeszcze szukam i czytam ale raczej będzie albo Alnor 250 albo Brink 180.
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  5. #345

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrek_d Zobacz post
    masz obsypane granulatem czyli co? idą po stropie?
    Też muszę coś lepszego wymyśleć z ich dociepleniem tylko że u mnie wiszą pod więźbą - ale to jak wróce do kraju.

    Centrala wydziela ciepło i jeśli jest w szczelnym termosie (jak u mnie)to tryb rozmrażania możliwe że włącza się przy -10

    15cm grafitu - skrzynka z OSB - 5cm białego i centrala
    zrobiłem kanał ze styro 15 cm w którym są rury. Dodatkowo są one jeszcze w tym kanale zasypane granulatem. centrala nie wytwarza takiego ciepła co by ogrzało powietrze.. tez tak myślałem ale się myliłem...
    Rozmrażanie włącza się u Ciebie już przy 0 stopni...
    Projekt Nugat4, p.u. 150m2, Podłoga-14cm EPS100, ściany-20cm 0.031, strop-36cm EPS80, Okna: U=0,7-1,2, skosy betonowe - 22cm EPS, 100% podłogówki + 2 drabinki, WM Kinetic 250, GZ50-Immergas Victrix 12 TT

  6. #346

    Domyślnie

    Dziś sprawdziłem watomierzem ile pobiera reku.
    I tak dla poszczególnych prędkości:

    30% - 12W
    50% - 22,5W
    100% - 100W
    Stary dom z poddaszem przerobiony na parterówkę 100m2 / Styro ściany - 5cm / Sufit - 30-40cm wełny 0,44 / Podłoga - perlit 30/40cm / Immergas Terra 2f 28kW / Podłogówka / Rekuperator Kinetic 250 / Według "ciepło właściwe" 5,5kW

  7. #347

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Ja sądzę że wybiorę albo Alnora MinistAir albo Brinka 180.

    Widziałem zdjęcie Alnora z wewnatrz to szczerze mówiąc wykonanie i uszczelnienie nie da się porównać do Kinetica. W Alnorze widać że mocno przykładali się do szczelności , bo nawet były robione testy na szczelność w laboratorium TUV w Niemczech.

    Patrząc na konstrukcję to są całkowicie inne niż konstrukcja Kinetica. W Kineticu wejścia czerpni i wyrzutni jest z jednej strony a w Brinku i Alnorze są po obu stronach i konstrukcyjnie całkowicie inne .

    Ale oglądając oba rekuepraotoruy (na zdjęciach) widać że Kinetic ma bardzo kiepską konstrukcję i takie samo wykonanie ..

    jeszcze szukam i czytam ale raczej będzie albo Alnor 250 albo Brink 180.
    Jak też się zastanawiam nad Alnorem tylko nie wiem jak jest z ustawianiem wydajności na rekuperatorze tzn. ilość biegów (ponoć 3) i na jakich wydajnościach (jedna odpowiedź iż do ustawienia, druga że są stałe wartości) bo z różnych źródeł inne informacje. W samym Alnorze też za dużo nie można się dowiedzieć bo oni tylko to sprzedają, produkują to chyba gdzieś w Holandii. Tak ze jeśli miałbyś jakieś pewne informacje na ten temat (np. od jakiegoś użytkownika rekuperatora) prośba o podzielenie się tym.

  8. #348

    Domyślnie

    Ja bardziej nastawiam się na Brinka 180. Patrząc na dane (certyfikat energetyczny) to Brink jest dużo cichszy.

    Ja i tak używam około 90-120m3/h przepływu więc jakiś "demon" nie potrzebny ..

    Brinka Excelence 180 można znaleźć w cenie zbliżonej do kinetica.

    Ja wstępnie już zamówiłem Brink Brenovent Excelent 180. Z tego co mi powiedziano od 1 marca ma być podwyzka cen o 400zł netto central brinka , ale czy to prawda czy ściema nie wiem

    Na razie patrząc na budowę , konstrukcje , wymiennik , energooszczedność to Brink ma świetny stosunek możliwosci/cena.

    Nic ciekawszego do 5000zł nie znalazłem
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #349
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cob_ra

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Pod Skierniewicami
    Posty
    1.293

    Domyślnie

    I chyba nie znajdziesz nic ciekawszego.
    Pozdrawiam,
    Marek
    Gryf-domowe klimaty
    P.u. 98.25m²+garaż 18.01m².OP 100%PC WPS 6k1, DZ 2x90m,WM,OZC(asolt)EAH:62,5kWh/m2rok,ΦHL:3640W, QH:6379 kWh/rok, Grzanych podłóg~98m2,kubatura 265m3
    PV 8,69, azymut 240st, dach 23st.
    cwu~80-100kWh msc.
    2017-2379kWh
    2018-2089kWh
    2019-2375kWh
    2020-2384kWh
    2021-1896kWh
    2022-1785kWh
    2023-1823kWh

  10. #350

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No cóż zaczynam szukać coś innego , ale boję się że nic lepszego w cenie Kinetica nie dostanę
    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    I chyba nie znajdziesz nic ciekawszego.
    Trzymając się tematu...
    Za około 1000 PLN więcej macie KINETIC ADVANCE
    http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,pro...dvance-sx.html

    Niestety nie mam doświadczenia, jak się on sprawuje w Polskim klimacie.
    Na wyspach chwalą

  11. #351

    Domyślnie

    Cytat Napisał _John Zobacz post
    Trzymając się tematu...
    Za około 1000 PLN więcej macie KINETIC ADVANCE
    http://ventaxia.lindab.com.pl/pl,produkty,5,1550,kinetic-advance-sx.html

    Niestety nie mam doświadczenia, jak się on sprawuje w Polskim klimacie.
    Na wyspach chwalą
    Kinetic Advance z tego co widze 6700zł , tylko po co mi rekuperator gdzie "gwarancja w PL" jest raczej teoretyczna ?
    U mnie serwis nie nie zrobił i nie miał pojęcia ani chęci usunięcia problemu ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  12. #352

    Domyślnie

    Cytat Napisał cob_ra Zobacz post
    I chyba nie znajdziesz nic ciekawszego.
    No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że nie można nic ciekawego znaleźć

    Kinetic ma naprawdę dobrą cenę , bo rekueperator o tej wydajności 250m3/h i parametrach za 4200zł to naprawdę super oferta , ale widać że niska cena nie bierze się z nikąd i producent minimalizuje koszty produkcji i jakość siada i niestety to widać
    Także serwis jest "teoretyczny" , widać to po moim przykładzie że zamiast zając się problemem i go usunąć aby klient był zadowolony , wolą (oczywiście po pewnych bojach) zwrócić pieniądze ...
    Trochę szkoda , bo wolałbym mieć naprawionego i dobrze działającego Kinetica niż pieniądze ...

    Brinka 180m3 wykreśliłem , bo jest za małej mocy i działał by na większej mocy a co za tym idzie hałas byłby dużo wyższy niż zapewne w Kineticu a tego nie chce ..

    Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..
    Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł

    No cóż ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  13. #353
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    A Mitsu LGH-25RVX-E za ok 5000?

  14. #354

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że nie można nic ciekawego znaleźć


    Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..
    Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł

    No cóż ...
    A propo mocy na dużym Alnorze czy masz moze informacje jaki minimalny przepływ można na nim ustawić? Chodzi o to aby nie był za duży przepływ w zimie i nie wysuszał za bardzo powietrza.

  15. #355

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    No szczerze mówiąc nie spodziewałem się że nie można nic ciekawego znaleźć

    Kinetic ma naprawdę dobrą cenę , bo rekueperator o tej wydajności 250m3/h i parametrach za 4200zł to naprawdę super oferta , ale widać że niska cena nie bierze się z nikąd i producent minimalizuje koszty produkcji i jakość siada i niestety to widać
    Także serwis jest "teoretyczny" , widać to po moim przykładzie że zamiast zając się problemem i go usunąć aby klient był zadowolony , wolą (oczywiście po pewnych bojach) zwrócić pieniądze ...
    Trochę szkoda , bo wolałbym mieć naprawionego i dobrze działającego Kinetica niż pieniądze ...

    Brinka 180m3 wykreśliłem , bo jest za małej mocy i działał by na większej mocy a co za tym idzie hałas byłby dużo wyższy niż zapewne w Kineticu a tego nie chce ..

    Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..
    Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł

    No cóż ...
    Widzę, że borykamy się z tym samym problemem.
    Od miesiąca szukam rekuperatora do 5 tys zł i nie ma nic konkretnego prawie każdy ma jakieś złe opinie lub niechlujne wykonanie.

    Ja potrzebuje:
    250-350 m3
    Silnik stałoprądowy
    Wymienik przeciwprądowy
    Sterownik poza obudową rekuperatora.

    Przejrzałem:
    Kinetic 250
    Dospel 400
    ALNOR HRU- MinistAIR - W - 250
    Frapol Sky 250
    Provent Mistral 300
    VENTS VUT 350 EH

    Co byście z tego wybrali i dlaczego? Jest jeszcze cos godnego polecenia z tymi kryteriami i w tej cenie?

    Gdy mocno przekroczymy budżet to bezkonkurencyjna jest Thessla ale ze sterownikiem to kolo 8 tys trzeba szykować.

  16. #356
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Ach..gdybym ja miał "mocno przekroczyć budżet" to zamiast Thessli (która ponoć testuje na użytkownikach swoje wyroby - zasłyszana opinia) wybrałbym Viessmanna Vitowent 300 lub coś Valloxa Tego ostatniego polecają mi znajomi mieszkający w Finlandii. To tamtejszy wyrób i nie mają z nim żadnych problemów w przypadku niskich temperatur. JAkby jaka przecena gdzieś była, to kupię mimo że budowa domu jeszcze nie ruszyła

  17. #357
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ktl

    Zarejestrowany
    Aug 2016
    Skąd
    Częstochowa
    Posty
    70

    Domyślnie

    Jakiś czas temu byłem praktycznie zdecydowany na Kinetica 250 ale śledząc na bieżąco ten temat zrezygnowałem, szkoda ale dziękuję że dzielicie się swoimi problemami

    Budżet też mam ograniczony i ostatecznie pójdę całkowicie budżetowo. U mnie najprawdopodobniej wyląduje Vents VUT 200. Nie zdecydowałem jeszcze czy EC czy zwykły sterowany autotransformatorem, muszę jeszcze usiąść i przekalkulować.

    Waham się jeszcze co do Luny 200.

    Vents wygląda na tyle prosto, że nawet jak przyjdzie go uszczelnić albo coś poprawić to wszystko jest na wierzchu i powinno dać się to zrobić nieinwazyjnie. Stał będzie w pomieszczeniu gospodarczym gdzie powinno być raczej ciepło to liczę, że nie zmarznie (bufor, rozdzielacze CO, CWU).
    Się buduje: prosta parterówka 91m2, Ytong 24 + 20 EPS, 17 cm podłoga, 40 cm strop, 100% podłogówka, bufor 1000 l, 12 kW w II taryfie, WM, KzPW 8 kW do bufora na grawitacji.

  18. #358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Zastanawiam się nad Alnorami , ale znowu mały Alnor jest za słaby (220m3) a duzy 450m3 trochę za duży , ale z drugiej strony lepiej aby duży działał na małej mocy , bo wtedy pobór mały i cicha pracy niż na odwrót ..
    Albo coś innego , ale wtedy sądze że zbliżę się do 6000zł

    No cóż ...
    Zebys sie nie zdziwił, jak ten duzy alnor będzie mial klopoty przy 20%.
    Nie raz byly tu problemy z wymiennikami przeciwprądowymi, ktore pracowaly na 20% wydajnosci
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.618
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ach..gdybym ja miał "mocno przekroczyć budżet" to zamiast Thessli (która ponoć testuje na użytkownikach swoje wyroby - zasłyszana opinia) wybrałbym Viessmanna Vitowent 300 lub coś Valloxa Tego ostatniego polecają mi znajomi mieszkający w Finlandii. To tamtejszy wyrób i nie mają z nim żadnych problemów w przypadku niskich temperatur. JAkby jaka przecena gdzieś była, to kupię mimo że budowa domu jeszcze nie ruszyła
    Po co Viessmana ? Przeciez to Brink

    Cytat Napisał ktl Zobacz post
    .

    Vents wygląda na tyle prosto, że nawet jak przyjdzie go uszczelnić albo coś poprawić to wszystko jest na wierzchu i powinno dać się to zrobić nieinwazyjnie. Stał będzie w pomieszczeniu gospodarczym gdzie powinno być raczej ciepło to liczę, że nie zmarznie (bufor, rozdzielacze CO, CWU).
    Nie zamarznie, bo ma krzyźowy wymiennik o nizszej sprawności
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #360
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.935

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Po co Viessmana ? Przeciez to Brink
    Serio? Nie wiedziałem To dla mnie dosyć ciekawa informacja, bo gdyby mi się 'trafił' Brink, to serwis Viessmanna mam 'pod ręką'
    No i w razie gdyby mnie przyszła sąsiadka wnerwiła, to mogłbym jej dopiec, że za Viessmanna przepłaciła, bo takowego ma

Strona 18 z 32

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony