dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    Domyślnie Dzwonek do drzwi

    Mam problem - otóż okazuje się, ze nie dość że bardzo trudno znaleźć dzwonek do drzwi, który można wyłączyć oraz przyciszyć, to już w ogóle nie mogę znaleźć dzwonka, który ma dwa gongi, w tym jeden montowany na zewnątrz.
    Mam jeden przycisk dzwonkowy przy drzwiach wejściowych i od niego dwa kable na gongi - jeden w przedpokoju, a drugi na tarasie, żeby było słychać, że ktoś przyszedł jak będziemy w drugiej części domu. Ale żeby zimą móc go wyłączyć oraz przyciszyć, jak będzie taka potrzeba.
    Byłam w jednej hurtowni elektrycznej, nie mają nic takiego oraz nigdy o takim rozwiązaniu nie słyszeli, byłam w Leroy, pan zaproponował zwykły dzwonek który można wyłączyć oraz przyciszyć, ale on tylko do wewnątrz się nadaje...
    Jak tę sprawę rozwiązać? Bo w sumie nawet nie wiem czego szukać, jak nazwać taki dzwonek?
    Ma ktoś może tak u siebie zrobione?

  2. #2

    Domyślnie

    Hmmmm, mi się sprawa wydaje prosta... Prowadzisz kable z dwóch gongów do jednego włącznika a na tym który chcesz w okresie wyłączać montujesz dodatkowy przycisk on/off lub dodatkowy bezpiecznik w rozdzielce który wyłączysz. Jednak to nie rozwiązuje kwestii przyciszania.
    A nie łatwiej umieścić jedne gong w miejscu gdzie będzie słyszany z każdej strony?

  3. #3

    Domyślnie

    No wlasnie nie bardzo jeden gong wystarczy, bo drzwi wejsciowe mam na jednej scianie szczytowej a taras na drugiej i jak sie jest na tarasie to praktycznie nic nie slychac, a sa jakies gongi zewnetrzne wogole? Co to za paranoja ze wogole produkuja i dzwonki i domofony ktorych nie mozna wylaczyc oraz przyciszyc

  4. #4

    Domyślnie

    taki gong fajnie brzmi inaczej niż taki zwykły dzwonek

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy fajnie brzmi, rzecz gustu.
    Napisałam gong, żeby rozróżnić, że nie chodzi mi o cały dzwonek z przyciskiem - ponieważ jak budowlańcy, którzy robili elewację zapytali co to za kabel i odpowiedziałam, że "taki zwykły dzwonek", to wypuścili mi go na wysokości 130cm, bo dla nich "taki zwykły dzwonek" to był przycisk.
    Dlatego teraz sprecyzowałam, że chodzi mi o tę część "takiego zwykłego dzwonka" która dzwoni.
    Nie wiem, może inaczej się ona nazywa.

  6. #6

    Domyślnie

    Halo, halo?? nikt nie ma dzwonka na tarasie???

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada27 Zobacz post
    Halo, halo?? nikt nie ma dzwonka na tarasie???
    A taras masz chociaż częściowo zadaszony? Też nie spotkałem się z dzwonkami zewnętrznymi. A kwestia podłączenia na wspólnym włączniku to prosta sprawa.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  8. #8

    Domyślnie

    tak, zadaszony, taki podcień mam czy jak to nazwać nad połową tarasu, i dzwonek ma wyjście w rogu, znaczy kabel, więc tam mu będzie sucho, tylko zimno
    O takim rozwiązaniu przeczytałam wiele lat temu tu na fm, zapisałam sobie w notesiku, i jak robili to kazałam tak kable położyć, tylko kurde nikt wtedy tu nie pisał jaki dzwonek kupić dokładnie, tylko tak ogólnie poradę typu "zróbcie sobie dwa dzwonki jak macie daleko taras, bo nie będzie słychać że ktoś przyszedł". No to se zrobiłam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada27 Zobacz post
    tak, zadaszony, taki podcień mam czy jak to nazwać nad połową tarasu, i dzwonek ma wyjście w rogu, znaczy kabel, więc tam mu będzie sucho, tylko zimno
    O takim rozwiązaniu przeczytałam wiele lat temu tu na fm, zapisałam sobie w notesiku, i jak robili to kazałam tak kable położyć, tylko kurde nikt wtedy tu nie pisał jaki dzwonek kupić dokładnie, tylko tak ogólnie poradę typu "zróbcie sobie dwa dzwonki jak macie daleko taras, bo nie będzie słychać że ktoś przyszedł". No to se zrobiłam.
    No to w czym problem? Dzwonki elektro magnetyczne typu "ding-dong", czy popularne gongi nie boją się mrozu, tam nie ma żadnej wrażliwej elektroniki. Do dzieła. Pozdrawiam.

  10. #10

    Domyślnie

    No nie znalazłam takiego, który można przyciszyć oraz wyłączyć, na każdym pisze że do wnętrz są, czyli mogę taki zwykły dzwonek?
    w leroyu polecili mi ten, ale tylko do wewnątrz, czyli jak będzie sucho to może wisieć na dworze??

    http://www.videotronic.com.pl/produc..._sonic,72.html

    Bo jeśli można ten na tars zamontować, to mam problem z głowy

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada27 Zobacz post
    No nie znalazłam takiego, który można przyciszyć oraz wyłączyć, na każdym pisze że do wnętrz są, czyli mogę taki zwykły dzwonek?
    w leroyu polecili mi ten, ale tylko do wewnątrz, czyli jak będzie sucho to może wisieć na dworze??

    http://www.videotronic.com.pl/produc..._sonic,72.html

    Bo jeśli można ten na tars zamontować, to mam problem z głowy
    Każdy dzwonek będzie działał pod warunkiem, że nie będzie na niego padać bezpośrednio. Proponowałbym dzwonek elektromagnetyczny, który nie posiada elektroniki przez co jest bardziej niezawodny. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuję, ale czy elektromagnetyczny mogę przyciszać?

  13. #13

    Domyślnie

    Czy taki byłby ok?:
    http://www.electro.pl/dzwonki/dzwone...A&gclsrc=aw.ds

    Bo z tego co widzę to jest elektromechaniczny i można przyciszać, i chyba można zamontować dwa do jednego przycisku?

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada27 Zobacz post
    Czy taki byłby ok?:
    http://www.electro.pl/dzwonki/dzwone...A&gclsrc=aw.ds

    Bo z tego co widzę to jest elektromechaniczny i można przyciszać, i chyba można zamontować dwa do jednego przycisku?
    Elektromechaniczny i elektromagnetyczny działają podobnie z tym że gongów (mechanicznych) nie przyciszysz (metalowy trzpień pracujący w elektromagnesie uderza w element zawsze z taką samą siłą). Ten z Twojego linku bez problemu możesz montować. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  15. #15

    Domyślnie

    To czemu on w opisie ma regulację głośności??

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał mada27 Zobacz post
    To czemu on w opisie ma regulację głośności??
    Wychodzi na to, że dźwięk emituje głośnik, stąd możliwość regulacji głośności. Ja pisałem o tradycyjnych gongach z rurami.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  17. #17

    Domyślnie

    Dziękuję
    nie sądziłam, że to takie skomplikowane...

  18. #18

    Domyślnie

    Dzwoniłam do sprzedawcy - niestety nie można tego dzwonka wyłączyć ani całkowicie ściszyć
    A już witałam się z gąską...
    Pomóżcie proszę coś znaleźć

    Już znalazłam i zamówiłam, dzwonek który można przyciszyć (lub wyłączyć po zamontowaniu przed nim wyłącznika) i jedną sztukę mi producent zaimpregnuje, więc mogę powiesić na tarasie.
    Nie wiem czy się to sprawdzi, ale majątek nie kosztowało, dziękuję za pomoc Panowie
    Ostatnio edytowane przez mada27 ; 15-07-2016 o 12:40

  19. #19

    Domyślnie

    Wbrew pozorom to nawet taka kwestia jak dzwonek do drzwi powinna być potraktowana poważnie i powinno się szukać jak najlepszych rodzajów. Jeśli ktoś czuje się w tych kwestiach zielony, to może wskazówki zawarte w http://kedu.pl/dzwonek-czy-gong-bezp...zy-przewodowy/ okażą się pomocne w wyborze. Można znaleźć praktyczne porady dotyczące tego, na co zwracać przy tym uwagę i czego się wystrzegać. Może komuś z Was się przyda.

  20. #20

    Domyślnie

    może poczytaj sobie o dzwonkach -> Dzwonek do drzwi
    i sprawdź sobie ofertę tego sklepu, mają spory wybór https://e-domus.com.pl/160-dzwonek-do-drzwi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony