dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 78
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 1558
  1. #41

    Domyślnie

    Dobra

  2. #42

    Domyślnie

    Snajper69 z czego będziesz budować?
    Bo ja się waham pomiędzy silikatem a siporeksem.

  3. #43

    Domyślnie

    Witam,
    na wiosnę ruszamy z budową Domu w Złoci G2 (podgląd). Jak na razie mamy wszystkie papiery i właśnie skończyłem prowadzić prąd i wodę (było ok. 70 metrów). Został jeszcze tylko problem z jakiego materiału budować bo nie umiemy się zdecydować ale mam całą zimę by się podowiadywać, poczytać i podjąć decyzję. Z racji tego, że budował będę w większości sam to plan na 2015 to zrobienie fundamentów, 2016 - ściany i dach a potem reszta, ale jak będzie rzeczywiście to czas pokaże. Pozdrawiam

  4. #44
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    snajper69

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Hmm bardzo trafne pytanie. Tak na prawdę to nie mam bladego pojęcia chce budować dom, a kompletnie się na tym nie znam. Dlatego musicie mi pomóc, planujemy budowę w systemie extremalnie gospodarczym , co nie oznacza że z najgorszych materiałów, raczej liczę na ograniczeniu opłacania "pracowników"

  5. #45

    Domyślnie

    Witam wszystkich nowicjuszy- super, że się już spora grupka INWESTORÓW zebrała

  6. #46

    Domyślnie

    wendaboj - fajny projekt, znajduję w nim analogie do mojego, ja posiadam wąską działkę i szukałem czegoś*bardziej kompaktowego. Z pewnością będę obserwował postępy prac. Chciałbym też wiele prac wykonać sam, ale chyba jednak budowę*SSZ raczej zlecę fachowcom. Powodzenia!

  7. #47

    Domyślnie

    Czy wszyscy macie już wybrane materiały z których będziecie budować wasze domy?
    czym się kierowaliscie przy wyborze danego materiału. ?
    bo ja się waham pomiędzy silikatem a siporeksem.

  8. #48

    Domyślnie

    silka chyba zimniejsza jest ale za to dłuzej utrzymuje ciepło, zaleta taka że z 18cm można stawiać już ścianę konstrukcyjną, a zawsze to metraż troszku większy My wybraliśmy beton komórkowy tzn mąż wybrał. Twierdzi, że jest ciepły i dość dobrze bedzie się murować . Zapewne wpływ na to jakim materiałem budujemy ma cena, w różnych regionach Polski różne ceny a czasem jakiś lokalny producent się znajdzie i wtedy może warto wziąć go pod uwagę.

  9. #49

    Domyślnie

    Tak silkat jest dużo tańszy w poruwnaniu do betonu komórkowego ale za to jest o wiele mniejszy i ciężejszy od betonu komórkowego co ma znaczenie przy szybkości wznoszenia ścian.

  10. #50
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    snajper69

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ja to nie mam pojęcia na co się zdecydować...

  11. #51

    Domyślnie

    Cytat Napisał adku85 Zobacz post
    Czy wszyscy macie już wybrane materiały z których będziecie budować wasze domy?
    czym się kierowaliscie przy wyborze danego materiału. ?
    bo ja się waham pomiędzy silikatem a siporeksem.
    U nas pustak ceramiczny.

  12. #52

    Domyślnie

    W przyszlym roku z początkiem wiosny zacznę porównywać ceny materiałów w Białymstoku i okolicy w tedy zadecydujemy z żoną jaki materiał.

  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    "Został jeszcze tylko problem z jakiego materiału budować bo nie umiemy się zdecydować ..."

    " Tak na prawdę to nie mam bladego pojęcia chce budować dom, a kompletnie się na tym nie znam. Dlatego musicie mi pomóc,"
    Jeszcze jeden optymista, psia krew...
    Radzić można tylko MĄDREMU księciu!!!

    "My wybraliśmy beton komórkowy tzn mąż wybrał. Twierdzi, że jest ciepły i dość dobrze bedzie się murować "
    Rozumiem - mężowi... się będzie murować...
    A Wam - mieszkać - JAK?

    Zastanowiliście się wszyscy CO będziecie budować?
    Dom energooszczędny, pasywny, autonomiczny energetycznie, bezobsługowy, tani w eksploatacji, tani w budowie (na sprzedaż!)...?
    WSZYSTKIE te domy?
    NARAZ???!!!

    Na razie to macie wizję (nawet nie wszyscy) JAKI on będzie. Bryłę, wygląd...
    Jak dojdzie do tego - jak go dokończyć czy utrzymać - będą płacze!
    TERAZ jest czas na zastanowienie się - CO budujecie.
    Bieda-domek kryty wata za kupę kasy czy DOM?
    Jeszcze kasy nie wydaliście/nie wydajecie...
    POTEM odwrotu już nie będzie!

    Czytać, myśleć, nabywać wiedzy!
    Decydować tylko wtedy jak się wie na co się decydujemy i - CZEMU!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    "W przyszlym roku z początkiem wiosny zacznę porównywać ceny materiałów w Białymstoku i okolicy w tedy zadecydujemy z żoną jaki materiał. "
    Pierwszy dom - dla wroga..
    Drugi - dla przyjaciela...
    Trzeci - dla siebie!
    W przeszłym roku zadecydujecie z czego wybudować dom dla wroga....

    Jestem puszczyk... Kasandra...
    Wiem, że DOM dla siebie buduje się tak, żeby był DOBRY.
    Nie tak - że zobaczy się kiedyś z czego i za ile...
    DOBRY dom to wiadra potu.
    Nie - kasy!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.200

    Domyślnie

    "U nas pustak ceramiczny. ..."

    Z WSZYSTKIMI konsekwencjami tej decyzji!
    Czy chcesz czy nie!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #56
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    snajper69

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Bialystok
    Posty
    9
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Witaj Adam_mk, jak widzisz zebrało się tu grono amatorów którzy z tego co piszesz, nie mają kompletnie pojęcia jak prawidłowo zabrać się za budowę domu - i słusznie. Ja przyznaje się bez bicia że moja wiedza na ten temat jest bliska 0...

    Mam zatem prośbę, czy mógł byś nas jakoś nakierowac nad czym powinniśmy się skupić zanim zaczniemy wydawać niepotrzebnie pieniądze. Gdzie szukac odpowiedzi.

    Z góry dziekuję za współpracę.

  17. #57

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "U nas pustak ceramiczny. ..."

    Z WSZYSTKIMI konsekwencjami tej decyzji!
    Czy chcesz czy nie!

    Adam M.
    Nie rozumiem o co chodzi? każdy materiał ma swoje plusy i minusy, może konkretniej, przybliżysz mi te wszystkie konsekwencje?

  18. #58

    Domyślnie

    My tu przyszliśmy aby nas oświecono troszkę , dzielić się wiedzą i doświadczeniem będziemy za lat pare jak już dom dla SIEBIE wybudujemy, odpokutujemy błędy domu dla WROGA i PRZYJACIELA, teraz liczymy, że trochę wiedzy tajemnej nam skapnie coby tych błędów było jak najmniej. To niej jest też tak, że każdy tu przyszedł i czeka na drapane, ze zaraz ktos mu cała fizykę budowy podaruję w pigułce. Ja jestem laikiem, czytam forum od lat kilku z reguły każdy chwali swoje wybory, zagadnien czystko fizycznych nie kumie. Czytam o cudzych wyborach i czym są podyktowane. U nas może byc tak, że jak czas pozwoli to mąż wymuruje sam, a skoro tak to niech muruje czym chce wg jego opinii beton komórkowy jest wporzo Nie budujemy domu pasywnego ani jakiegoś hipegenergooszczędnego. Dom na płycie, gazobeton i 15 cm grafitu, bryła niezbyt zwarta. Ale adam _mk wiem , ze ma być ładny

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    "W przyszlym roku z początkiem wiosny zacznę porównywać ceny materiałów w Białymstoku i okolicy w tedy zadecydujemy z żoną jaki materiał. "
    Pierwszy dom - dla wroga..
    Drugi - dla przyjaciela...
    Trzeci - dla siebie!
    W przeszłym roku zadecydujecie z czego wybudować dom dla wroga....

    Jestem puszczyk... Kasandra...
    Wiem, że DOM dla siebie buduje się tak, żeby był DOBRY.
    Nie tak - że zobaczy się kiedyś z czego i za ile...
    DOBRY dom to wiadra potu.
    Nie - kasy!

    Adam M.
    Witam adamie_mk.
    1. Otóż tak jak napisałem zdecyduję wiosną 2015 jaki materiał (silikat , beton komórkowy) z tych dwóch i nie ukrywam że cena ma tu znaczenie a dlatego wiosną bo w tym roku nie ruszy moja budowa a ceny pewnie się zmienią,
    2. według mnie oba te materiały mają swoje wady i zalety np. silikat jest ciepły, cichy ale też jest ciężki mały co wydłuża czas budowy , beton komórkowy jest lekki latwy w obróbce itd.
    3. I dla twojej informacji nie mam zamiaru budować domu dla kogo kolwiek a już na pewno nie dla wroga tylko dla siebie i swojej rodziny.
    a tak w ogóle to nie rozumiem dlaczego jesteś taki jadowity nie sądzę abyś ty osobiście znał się na wszystkim . Po to w końcu jest to forum aby pytać i jeżeli ktoś ma wiedzę na dany temat i chce się tą wiedzą podzielić z innymi to myślę że jest ok.a ty szydzisz sobie z innych.
    jak jestem w błędzie to z góry przepraszam.

  20. #60

    Domyślnie

    przepraszam za OT, adam_mk sprawdź proszę wiadomość, na adres mailowy podany w sygnaturce nie można wysłać maila.

Strona 3 z 78

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony