dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CBAMx

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    10

    Domyślnie Wiejski dom inspirowany projektem "Z Perspektywą C136"

    Witam serdecznie

    Zapadła decyzja - budujemy dom!

    My CBAMx, czyli: Czarek, Basia i nasze pociechy Ala i Mateusz, a "x" to bliżej nieokreślone plany po szczęśliwym wybudowaniu

    Wybór padł na projekt "Z perspektywą C136" w wersji lustrzanej, chociaż nie wiele zostało z oryginału .
    Urzekł nas widok tego domku i postanowiliśmy, że innego nie chcemy

    "Z perspektywą"

    Co mamy:
    Działka 7900 m2, o wymiarach ok 40m x 200m (Szerokość od drogi 40m, część budowlana do ok 90m od drogi).

    Działka leży ok. 10 km od najbliższego miasteczka.

    Na tyłach działki staw i rzeczka z którą działka graniczy.
    Działka z niewielkim spadkiem w stronę rzeki (1,5m - 2m), nachylona w kierunku południowym.

    Na działce znajduje się już najważniejszy budynek (poza domem), czyli drewniany wychodek z przytulonym blaszakiem pełniącym funkcję budynku gospodarczego.

    Projekt
    Jesteśmy na finiszu rysowania projektu ale cały czas mamy wątpliwości co do słuszności podjętych decyzji, a niektóre sprawy czekają jeszcze na rozstrzygnięcie.
    Cały dom (poza garażem), będzie podpiwniczony, z pomieszczeniami użytkowymi w piwnicy (pralnia/suszarnia, kotłownia, majsterkownia itp.).

    Najważniejsze dylematy:
    Usytuowanie domu na działce (niby działka wielka, ale jak człowiek ma za duży wybór to głupieje ).

    Konstrukcja piwnicy: praktycznie na 100% jestem przekonany o posadowieniu domu na płycie, jedynie zastanawia mnie kwestia wykonania ścian piwnicy. Nasz projektant proponuje silikaty, ja zastanawiałem się nad jego propozycją lub bloczkiem betonowym ale po zakupie kilku sztuk stwierdziliśmy zgodnie że z takiego badziewia nie zrobimy podstawy naszego domu, bo to co kupiliśmy kruszyło się niemal samo w rękach.
    Zastanawiam się nad opcjami: ściany z żelbetu lub z silikatu lub bloczka ale ze wzmocnieniami w postaci żelbetowych słupów co ok 2m i wieńca.

    Ogrzewanie: jestem fanem technologii ekologicznych typu pompa ciepła/solary ale nie mam jakoś 100% zaufania no i kwestia kosztów energii elektrycznej. Jako element obowiązkowy planujemy kominek ale bardziej w funkcji rekreacyjno-dekoracyjnej niż jako "kotłownia w salonie".

    Czy pakować się w w wentylację mechaniczną, bo jakkolwiek wszystkie zalety tego rozwiązania do mnie przemawiają, to mam wątpliwości co do kosztów energii i obsługi i hałasu jaki ona powoduje.

    Czego nie mamy:
    Mamony, forsy, hajsu, siana, kasy, czyli kredytu, szukamy jakiejś przyzwoitej oferty, która pozwoli takim golasom jak my na budowę własnego "D".

    Oto kilka obrazków i fotek z placu boju:

    Projekt:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	00.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	385076 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	proj_p2_m.jpg
Wyświetleń:	89
Rozmiar:	95,5 KB
ID:	385080

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	01.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	385077 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	02.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	385078 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	04.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	94,2 KB
ID:	385079

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    chyba obecne przepisy wymuszą na tobie WM niezależnie od tego czy jej chcesz czy nie.
    Nie bardzo wiem o jaką obsługę ci chodzi? Wymianę filtrów raz na kilka m-cy?

    Musze przyznać, że projekt z nietypowo umieszczonymi pomieszczeniami.
    Nie żal wam powierzchni straconej na komunikację?
    Nie chcecie garażu z wejściem przez wiatrołap?

    Czy przy takiej działce nie lepiej wszystkie okna pokoi skierować na ogród i rzekę?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    CBAMx

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Łuków
    Kod pocztowy
    21-400
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki za posta
    Zapraszam do dyskusji w komentarzach tam odpisałem na Twojego posta:
    Komentarze

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony