dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Wybudowanie małej ścianki w kuchni.

    Witam,

    Witam niedługo mam odbiór domu szeregowego. Jestem po etapie projektowania i chciałbym wprowadzićjedną mała zmianę w kuchni.

    Chodzi o dobudowanie malej ścianki o wymiarach 60 cm x 270 cm (od ziemi do sufitu). Ścianka ma zasłonić lodówkę, która będzie w zabudowie. Chciałbym również przenieść na nią punkty elektryczne (3szt). Poniżej załączyłem dwa zdjęcia z narysowaną na czerwono docelową ścianka. Dodam, że w mieszkaniu jest już wylewka a pod nią styropian oraz podłogówka. Na 3 zdjęciu widać, że w tym miejscu biegną również przewody od grzejników. Gotowe są także tynki. Czy w przypadku takiej ścianki muszę pozbyć się wylewki oraz styropianu a nowa ściankę murować bezpośrednio na pierwszej wylewce? Czy tak mała ściankę można postawić na obecnej wylewce? Jakich materiałów najlepiej użyć i jak się do tego zabrać? Płyta GK czy jakiś mały YTONG? Czu jako amator-murator jesttem w stanie zrobić to sam? Mam łatę oraz kątomierz Pozdrawiam !

    1) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190112_122553.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	64,6 KB
ID:	435168
    2) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190112_122606.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	53,4 KB
ID:	435169
    3) Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	a.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	12,7 KB
ID:	435170

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Ścianka najlepsza była by z GK, będzie Ci łatwo ją postawić , wykonać instalację, i nie trzeba będzie jej tynkować.
    Niewielkie prace przy użyciu szpachli( najlepiej gotowych produktów) i poziomicy oraz papieru ściernego oraz noża do tapet i będziesz miał ściankę "jak się patrzy"
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  3. #3

    Domyślnie

    No masz racje, ale jakoś nie jestem przekonany co do solidności takich ścianek. Jakbym chciał coś wymurowac z betonu komórkowego to muszę wyciąć wylewke?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pysiek88 Zobacz post
    No masz racje, ale jakoś nie jestem przekonany co do solidności takich ścianek. Jakbym chciał coś wymurowac z betonu komórkowego to muszę wyciąć wylewke?
    Tak, powinieneś. Ale co Ci to da skoro na dole masz gąszcz rur ? Sporo prościej i szybciej wykonać taką ścianka z płyt g-k. A co do solidności spokojnie da radę.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Skoro boisz się o solidność, zastosuj gęściej profile, wypełnij pustkę np. twardą wełną. Albo daj podwójnie płytę.
    Uważam, że i tak będzie solidna jednak nadal lekka.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie tak zrobię. Macie racje-tak mała ścianka nie musi być murowana. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Mam jeszcze jedno pytanie. Na poddaszu zaplanowałem małą łazienkę (zdj. nr 1). Muszę wymurować ściankę mniej więcej 2x3m. Tutaj nie chcę już bawić się w KG, ponieważ na ściance będzie dużo szafek i umywalka więc zależy mi, żeby była solidna. Obecnie jest zrobiona wylewka na styropianie (zdj nr.2). Żeby wszystko było zgodnie ze sztuka powinienem:

    1) Wyciąć wylewkę - myślałem o gumowce z tarczą do betonu.
    2) Usunąć styropian.
    3) Położyć papę-lub jakaś inna izolacje?
    4) Na izolację położyć trochę zaprawy? Jeśli tak to jakiej?
    5) Dopiero na tak przygotowanym podłożu mogę murować ściankę z YTONGA (myślałem o gotowych bloczkach i kleju)?

    6) Po murowaniu ścianę muszę zagruntować i zrobić tynk. Wapienno-cementowy czy lepiej gipsowy?

    zdj 1.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20181128_105026.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	80,1 KB
ID:	435754
    zdj.2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	435753

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar CityMatic
    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Polska B
    Posty
    10.174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pysiek88 Zobacz post
    1) Wyciąć wylewkę - myślałem o gumowce z tarczą do betonu.
    2) Usunąć styropian.
    3) Położyć papę-lub jakaś inna izolacje?
    4) Na izolację położyć trochę zaprawy? Jeśli tak to jakiej?
    5) Dopiero na tak przygotowanym podłożu mogę murować ściankę z YTONGA (myślałem o gotowych bloczkach i kleju)?

    6) Po murowaniu ścianę muszę zagruntować i zrobić tynk. Wapienno-cementowy czy lepiej gipsowy?
    Napiszę co ja bym zrobił:
    1) Wyciął wylewkę - gumówką z tarczą do betonu.
    2) Usunął styropian.
    3) Położył zaprawę cementową grubości 10 cm zatopił w niej 2 druty Q12 na to ułożyć i wypoziomować dwie warstwy YTONGA.
    Jak wyschnie wywiercić otwór i prętem ze-zbroić ściankę ze ścianą kolankową.
    Co dwie warstwy zbroić drutem 4-6 mm ściankę i murować, aż do ostatecznej wysokości. Ze-zbroić z ścianą tego otworu wejściowego(czy co to jest)
    4) murował z gotowych bloczków i dedykowanego kleju
    5) Po murowaniu ścianę zagruntował i zrobił tynk. Wapienno-cementowy pod płytki lub co tam chcę.
    Spokojna przystań M36a w wersji L
    ----------------------------------------------------------------
    Głupca nic tak nie drażni, jak cudza mądrość.
    Lenia nic tak nie drażni, jak cudza pracowitość.

    ----------------------------------------------------------------
    Rekuperator +GWC+Filtr PM, Centralny odkurzacz, PC klimatyzacja: Gree 6,6kW, Kominek PW Bufor 300+300
    FV 10KWp (2,68 +3,66 kWp S i 3,66 kWp E+W ),Instalacja Solarna Galmet 4,2m2,Junkers 2F
    IQ oparte na systemie Satel Integra, Abax 2 .

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony