dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 61
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 1212
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Np. w Poznaniu. 180-220 tys. zł
    Aż sprawdziłem. Pośredników wykluczam od bardzo dawna, bo masa wabików. Bezpośrednio najtańsza kawalerka - 209K zł. Do remontu. Najtańsze nadające się do wynajęcia - 250K za 31m2.

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Aż sprawdziłem. Pośredników wykluczam od bardzo dawna, bo masa wabików. Bezpośrednio najtańsza kawalerka - 209K zł. Do remontu. Najtańsze nadające się do wynajęcia - 250K za 31m2.
    Ale gdzie?

  3. #203
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post

    A co chodzi z ta jednolitą płatnością pierwszo słyszę
    Dopłaty dla bambrów z ARIMR
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  4. #204

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Słuszna uwaga nieruchomości powoli osiągają gorkę z 2008 roku, dlatego tzreba chwile poczekać aż grono zacnych łosi napompuje bańke i nastąpi korekta cen wtedy można się za czymś rozejzrzeć
    dupeczki i sprzątaczki wypełniają tira po brzegi
    zaraz tir odjedzie i woda zostanie spuszczona

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    dupeczki i sprzątaczki wypełniają tira po brzegi
    zaraz tir odjedzie i woda zostanie spuszczona
    dobre

  6. #206
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Dopłaty dla bambrów z ARIMR
    a to rozumiem ale to wiesz są dopłaty do produkcji i paliwowe kiedyś były 3 zł do 1 ha /miesiac i mowię do znajomej urzędniczki że to marne grosze a ona no wiesz jak masz w dzierżawie 1500 ha to rocznie masz 54 k zl gratis

  7. #207
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jeden kupi używany samochód za 30 k i powie też do pracy dojadę, drugi kupi nowy za 80 k trzeci potrzebuje takiego za 200k a czwarty za 500k.
    Przez analogię:
    Jeden kupuje używane mieszkanie, drugi kupi nowe mieszkanie a trzeci kupi używany dom lub wybuduje sam a czwarty wille
    Wszystko w zależności od sytuacji życiowej.
    Dziwne jest że 50% grupy potrzebującej samochód celuje w ten za 200k.
    Pewnie nie mają świadomości ile kosztuje budowa ale to inny temat, który już poruszyłem w tym wątku.

  8. #208
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Jeden kupi używany samochód za 30 k i powie też do pracy dojadę, drugi kupi nowy za 80 k trzeci potrzebuje takiego za 200k a czwarty za 500k.
    Przez analogię:
    Jeden kupuje używane mieszkanie, drugi kupi nowe mieszkanie a trzeci kupi używany dom lub wybuduje sam a czwarty wille
    Wszystko w zależności od sytuacji życiowej.
    Dziwne jest że 50% grupy potrzebującej samochód celuje w ten za 200k.
    Pewnie nie mają świadomości ile kosztuje budowa ale to inny temat, który już poruszyłem w tym wątku.
    to jestem w tym 1% co mając 100 k kupuje nowy za 49 ale za to wesja ful wypas

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Jeden kupi używany samochód za 30 k i powie też do pracy dojadę, drugi kupi nowy za 80 k trzeci potrzebuje takiego za 200k a czwarty za 500k.
    Przez analogię:
    Jeden kupuje używane mieszkanie, drugi kupi nowe mieszkanie a trzeci kupi używany dom lub wybuduje sam a czwarty wille
    Wszystko w zależności od sytuacji życiowej.
    Dziwne jest że 50% grupy potrzebującej samochód celuje w ten za 200k.
    Pewnie nie mają świadomości ile kosztuje budowa ale to inny temat, który już poruszyłem w tym wątku.
    a wiesz dlaczego ? bo tak jest karmione nasze społeczeństwo i urabiane

    jak tu z dyskusji wyszło, że dom to nie jest dobro luxusowe
    to namiastka życia, które się należy każdemu ( witaj socjalizmie, porozdawajmy domy ! )

    i każdy uwierzył, że faktycznie szkoda życia i szkoda ciułać. komuś jednak zależy, żeby tak było

  10. #210
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    @Gawel
    Cena nabycia? Jak się kalkuluje, kupujesz. Nie, to nie kupujesz. Jak masz gotówkę, to czekasz na okazję. Ja buduję za to, co zarabiam. Wiem, że nie stracę. Choć dla mnie to nie inwestycja, a marzenie żony o powrocie w rodzinne strony. Mimo wszystko, porównanie samochodu do domu/mieszkania uważam za nietrafione.

  11. #211
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał boorys Zobacz post
    @Gawel
    Cena nabycia? Jak się kalkuluje, kupujesz. Nie, to nie kupujesz. Jak masz gotówkę, to czekasz na okazję. Ja buduję za to, co zarabiam. Wiem, że nie stracę. Choć dla mnie to nie inwestycja, a marzenie żony o powrocie w rodzinne strony. Mimo wszystko, porównanie samochodu do domu/mieszkania uważam za nietrafione.
    Generalnie masz rację że tonie to samo. Dom/mieszkanie możesz kupic e celach jak to się ładnie mówi rezydencyjnych zyli na własne potrzeby i jest to źrodło kosztów czyli passywo lub może być w celach biznesowych i wtedy jest to źródło przychodów i kosztów ale generalnie dochodów czyli aktywo. Podobnie samochód może być na potrzeby własne lub do działalności gospodarczej.

  12. #212
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    a wiesz dlaczego ? bo tak jest karmione nasze społeczeństwo i urabiane

    jak tu z dyskusji wyszło, że dom to nie jest dobro luxusowe
    to namiastka życia, które się należy każdemu ( witaj socjalizmie, porozdawajmy domy ! )

    i każdy uwierzył, że faktycznie szkoda życia i szkoda ciułać. komuś jednak zależy, żeby tak było
    Ja żyję w zgodzie z zasadą: mierz siły na zamiary.
    Przy budowie domu zatrudniłem architekta chociaż miałem już gotowy projekt domu na kartce z jednym postanowieniem: Wybudować jak najmniejszy dom spełniający potrzeby naszej rodziny.Taki był też cel architekta. Miałem w głowie każdy dodatkowy metr to 3500zl plus odsetki od kredytu czyli + 60% Warto było wydać taką kasę. Mam dom mniejszy o 35 metrów 160k do przodu. Dziwię się ludziom budującym domy dla swoich samochodów, cóż mój stoi na dworze jestem dziwny. Może w następnym domu będzie mnie stać.

    W życiu chodzi o to aby realnie oceniać swoje możliwości. Nie ma co się bać kredytów, na swoje mieszkanie nie będziesz czekać 5 lat bo jest górka na rynku mieszkaniowym. Musisz mieć gdzie mieszkać oczywiście jeżeli ktoś jest przekonany, że to nastąpi lada moment to warto pomieszkać u rodziców lub dać zarobić i wynająć mieszkanie.
    Jeżeli mamy 30% spadek cen nieruchomości to ten który ma w kredycie mieszkanie za 210 k straci (teoretycznie) 70k. Jeżeli ktoś ma kredyt na 600k to straci 200k.
    To jest ryzyko. Trzeba mieć tego świadomość.
    Oczywiście jest też druga strona medalu jak ceny rosną.
    Ps. Stratę ponosimy dopiero w momencie sprzedaży nieruchomości.

  13. #213

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Ja żyję w zgodzie z zasadą: mierz siły na zamiary.
    Przy budowie domu zatrudniłem architekta chociaż miałem już gotowy projekt domu na kartce z jednym postanowieniem: Wybudować jak najmniejszy dom spełniający potrzeby naszej rodziny.Taki był też cel architekta. Miałem w głowie każdy dodatkowy metr to 3500zl plus odsetki od kredytu czyli + 60% Warto było wydać taką kasę. Mam dom mniejszy o 35 metrów 160k do przodu. Dziwię się ludziom budującym domy dla swoich samochodów, cóż mój stoi na dworze jestem dziwny. Może w następnym domu będzie mnie stać.

    W życiu chodzi o to aby realnie oceniać swoje możliwości. Nie ma co się bać kredytów, na swoje mieszkanie nie będziesz czekać 5 lat bo jest górka na rynku mieszkaniowym. Musisz mieć gdzie mieszkać oczywiście jeżeli ktoś jest przekonany, że to nastąpi lada moment to warto pomieszkać u rodziców lub dać zarobić i wynająć mieszkanie.
    Jeżeli mamy 30% spadek cen nieruchomości to ten który ma w kredycie mieszkanie za 210 k straci (teoretycznie) 70k. Jeżeli ktoś ma kredyt na 600k to straci 200k.
    To jest ryzyko. Trzeba mieć tego świadomość.
    Oczywiście jest też druga strona medalu jak ceny rosną.
    Ps. Stratę ponosimy dopiero w momencie sprzedaży nieruchomości.
    bardzo dobre podejście, również jestem takiego zdania. absolutnie. również zgadzam się z tym, że niektórzy budują po 280 m + 120 m garaże i 4 bramy wjazdowe.
    jak kogoś stać, to czemu nie.

    jednak, jeśli ktoś to bierze na 35 lat ( statystycznie połowa życia człowieka, odejmując 15 lat młodych i 10 lat starczych - całe życie dorosłe praktycznie )
    i rata ta jest w budżecie domowym w wielkości 30% a jak franek zdrożał i nawet 60%

    to mają jaja ci inwestorzy, mają jaja....

  14. #214
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Generalnie masz rację że tonie to samo. Dom/mieszkanie możesz kupic e celach jak to się ładnie mówi rezydencyjnych zyli na własne potrzeby i jest to źrodło kosztów czyli passywo lub może być w celach biznesowych i wtedy jest to źródło przychodów i kosztów ale generalnie dochodów czyli aktywo. Podobnie samochód może być na potrzeby własne lub do działalności gospodarczej.
    Nie można porównywać mieszkania do samochodu bo na autach zawsze stracisz(-zabytki) to porównanie na płaszczyźnie wyboru. 50% wybiera wariant droższy, nieracjonalny.

  15. #215
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał lipo Zobacz post
    Nie można porównywać mieszkania do samochodu bo na autach zawsze stracisz(-zabytki) to porównanie na płaszczyźnie wyboru. 50% wybiera wariant droższy, nieracjonalny.
    Samochód jest ruchomością a mieszkanie nieruchomością ale z obydwu tych składników można czerpać dochody samochód jest cholernie ksoztotwórczy pod każdym względem również amortyzacji jednak co do zasady jest tańszy i łatwiejszy do pozyskania i sfinansowania,

  16. #216
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lipo

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Samochód jest ruchomością a mieszkanie nieruchomością ale z obydwu tych składników można czerpać dochody samochód jest cholernie ksoztotwórczy pod każdym względem również amortyzacji jednak co do zasady jest tańszy i łatwiejszy do pozyskania i sfinansowania,
    Dwie różne rzeczy.

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    można je wykorzystywać w tym samym celu , Napisałem że jedna jest nieruchomością a druga ruchomością to oznacza że sa zupełnie inne pod każdym wzgledem nawet prawnym. Tak ze za swoje stwierdzenie nobla raczej nie dostaneisz

  18. #218
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Värmepumpsägare Zobacz post
    Malo konsekwencji w wykladach...

    30% budzetu.... ile % dochodu placa ludzie za wynajem?
    Lepiej placic 30% na swoje czy komus przez 35 lat?
    To wszystko zależy od tego czy mamy stałą i dobrze płatną pracę w konkretnym miejscu i jesteśmy zdecydowanie na posiadanie nieruchomości. Można dostać propozycję lepszej pracy w innym mieście, lub propozycję nie do odrzucenia i konieczność pracy w innym mieście można prace stracić całkiem i mieszkanie na kredyt to głupi pomysł zwłaszcza na początku kariery zawodowej. Na mieszkanie wydasz 200 tys drugie tyle na odsetki plus musisz je wykończyć i utrzymać. Jeżeli wynajmiesz mieszkanie to możesz je dostosować do potrzeb i możliwości a wyposażenia i remonty cie nie interesują , zanim lecieć po pierwszej wypłacie i założyć sobie pętle kredytu do zdechu na szyje to może najpierw lepiej przetestować to dodatkowe obciążenie i zamiast przepieprzać pieniądze uzbierać 100 tys i dopiero się decydować
    Ostatnio edytowane przez gawel ; 11-11-2019 o 19:41 Powód: ort

  19. #219
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    libra100

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    131

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Czy muszą mieć 60m2? mogą mieć mniej

    Mieszkając u rodziców jeśli rodzice zgodzą nie pobierać się opąłt za mieszkanie odłożą w 4lata 200k

    "
    Tak tylko delikatnie wtrącę się jednym spostrzeżeniem do dyskusji: aby w 4 lata uzbierać 200000 tyś. zł należy miesiąc w miesiąc odkładać 4166 zł z groszami. Jeśli czegoś nie przegapiłam, założenie było takie, że Wasza, jakże inaczej, dupeczka z misiem (a co) razem mają 5500zł. I uważacie, że dwie osoby, nawet mieszkając u rodziców, są w stanie utrzymać się (no bez jaj, za jedzenie też nie maja płacić?) za 1500zł? Zakładam, że zaszła tu pomyłka w wyliczeniach, albo przegapiłam, że razem zarabiają jednak nieco więcej.

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.289
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał zyhu Zobacz post
    i rata ta jest w budżecie domowym w wielkości 30% a jak franek zdrożał i nawet 60%
    Co na to łyżka?

    Najgorszy możliwy scenariusz:



    Jak widać ani jedna rata nie jest dwa razy wyższa niż w momencie brania kredytu.
    Większość ma dużo lepszą sytuację, bo kredyty w CHF były udzielane ładnych parę lat - a dołek kursu jeden

    A jeszcze po ostatnim wyroku tacy "pechowcy" mają sporą szansę na przeliczenie wszystkiego po tej szarej linii albo na unieważnienie umowy.

    Normalnie - jak szóstka w lotto taki kredyt denominowany. Nie ma czym straszyć. To raczej przykład do zachęcania, jak tanio można pieniądze pożyczyć.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kredyt-zlotowy-z-oprocentowaniem-jak-dla-frankowicza-220303-640x640.jpg
Wyświetleń:	1900
Rozmiar:	41,6 KB
ID:	436917  

Strona 11 z 61

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony