dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar ashmin
    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-114
    Posty
    7

    Post Ściany Nośne z Bloczków komórkowych a działowe z bloczków silikatwych?Proszę o radę

    Witam Serdecznie,
    jestem w trakcie zalatwiania pozwlenia na budowe,chcielibysmy Żoną zaczać budowe na jesien...Chcemy potawić pake z BK ale tak czytam ze np.w zastosowaniu ich do scianek dzialowych moga niezbyt skutecznie tlumic dzwieki.Natomiast gdzies wyczytalem ze dosc dobrze tlumią za to bloczki siliktowe..i tak zastanawiam się czy mozna bylo by pakę postawic z BK a dzialowe z BS..wiem ze napewno wszystko sie da zrobic....no ale doradzcie czy to ma sens?czy po prostu jak robic z BK to po calosci ?proszę o jakies rady na ten temat.pozdrawiam Sebastian

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    Prawdą jest, że właściwości akustyczne betonu komórkowego i silikatów różnią się znacząco. Dla bloczków silikatowych akustyka i tłumienie hałasu są jednymi z podstawowych właściwości (w przeciwieństwie do betonu komórkowego), natomiast beton komórkowy w odniesieniu do silikatów ma zupełnie inne właściwości cieplne. Tak więc, obydwa materiały odpowiadają różnym oczekiwaniom jednak po dokonaniu wyboru jednego z nich nie powinno się tworzyć kombinacji właściwości i łączyć różnych materiałów ściennych w jednej inwestycji.

  3. #3

    Domyślnie

    Dlaczego nie powinno ? Lepsze właściwości cieplne ( mniejsza przenikalność cieplna niż silikat ) ma bk i dlatego uważam, że ściany zewnętrzne domu z tego materiału powinne być stawiane, natomiast akumulacyjne i akustycznie lepiej dźwięk tłumią silikaty i to one powinny być wewnątrz domu. Tak jest już teraz nawet w projektach budowlanych na ten rok , jak znajdę link do strony to podrzucę. Bardziej martwi mnie jednak to że ściana murowana z betonu jest dużo lżejsza niż taka sama z silikatu o tej samej szerokości i żeby później nie okazało się że fundament pod nią bardziej osiądzie od ciężaru i mogą zacząć pękać tynki, nie wspominając o stropie. Może myślę bardzo ekstremalnie no ale wszystko może się zdarzyć ? ? ? Jeśli jestem w błędzie proszę o poprawę, bo taka technologia jest ciekawa i jak najbardziej interesująca. Warto przedyskutować za i przeciw i posłuchać bardziej doświadczonych forumowiczów jak i Grup SILKATY ?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ashmin Zobacz post
    Witam Serdecznie,
    jestem w trakcie zalatwiania pozwlenia na budowe,chcielibysmy Żoną zaczać budowe na jesien...Chcemy potawić pake z BK ale tak czytam ze np.w zastosowaniu ich do scianek dzialowych moga niezbyt skutecznie tlumic dzwieki.Natomiast gdzies wyczytalem ze dosc dobrze tlumią za to bloczki siliktowe..i tak zastanawiam się czy mozna bylo by pakę postawic z BK a dzialowe z BS..wiem ze napewno wszystko sie da zrobic....no ale doradzcie czy to ma sens?czy po prostu jak robic z BK to po calosci ?proszę o jakies rady na ten temat.pozdrawiam Sebastian
    Wklej link do projektu domu jak możesz ?

  5. #5

    Domyślnie

    Witam,

    Prawdopodobnie, gdyby połączenie obu materiałów nie było określane jako nieprawidłowe, większość architektów stosowałaby to rozwiązanie, które z zewnątrz daje nam dobrą izolacyjność cieplną (bk), a wewnątrz ciszę i spokój zapewnioną przez bloczki silikatowe (choć tutaj warto podkreślić, że ściany zewnętrzne o większej izolacyjności akustycznej, także mają wpływ na niwelowanie hałasu we wnętrzach). Skąd się wzięło określenie łączenia materiałów jako błędne? Nie odnosi się ono jedynie do połączenia bk-silikat, niewłaściwe jest także połączenie ceramika-silikat. Połączenie różnych materiałów ściennych w jednej inwestycji przeważnie prowadzi do powstania rys w ścianach, ich powstanie jest konsekwencją różnej odkształcalności użytych materiałów. Aby uniknąć kłopotów w czasie eksploatacji budynku przy doborze elementów murowych należy konsekwentnie stosować tylko jeden materiał na wszystkie ściany, różnicując najwyżej klasę wytrzymałości lub gęstości.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Widziałem również połączenie bk i ceramiki ale właściwie po co to nie wiem ? Mnie właśnie ta gęstość przeraża gdyż silikat jest dużo cięższy niż bk i rozkład ciężaru inaczej się rozkłada w przypadku obu materiałów na fundamenty i dlatego mogą powstawać rysy ?! No tak myśląc na chlopski prosty rozum ?! A może któś mieszka już w takim domu i mógłby się wypowiedzieć ? Na ściany zewnętrzne dałbym bk ze względu że działkę mam w spokojnej okolicy i cichej więc wybieram bk a silka wtedy wewnątrz?
    Ostatnio edytowane przez lukaszek1232 ; 27-02-2014 o 10:38

  7. #7

    Domyślnie

    Skoro łączenie materiałów jest błędem to dlaczego Xella stworzyła System 20cm. Pytanie do Grupa SILIKATY, dlaczego Xella nie uważa tego za błąd?

    http://www.ytong-silka.pl/pl/docs/ZT...NG_08-2012.pdf - dla zainteresowanych punkt 4. POŁĄCZENIE SYSTEMÓW SILKA I YTONG
    – SYSTEM 20 cm

    i drugi dokument:
    http://www.ytong-silka.pl/pl/docs/Po...CM_10-2011.pdf

    Kolega front247 połączył BK z silikatem. Prowadzi dziennik budowy na forum.
    Ostatnio edytowane przez f1lar ; 27-02-2014 o 17:23

  8. #8

    Domyślnie

    Wydaje mi się że chodzi głównie o konkurencję i względy czysto marketingowe ? Czy może się mylę ? A kolegi front247 dziennik budowy będę śledził z zacikawieniem, może najdzie mnie jakaś nowa inspiracja ? Jesli miałbyś podobne dzienniki gdzie tak połączone są oba materiały to poproszę !?

  9. #9

    Domyślnie

    Witam,

    W żadnej spośród moich powyższych wypowiedzi, połączenie nie zostało określone jako niedopuszczalne i zabronione, stąd producent który ma w ofercie obydwa materiały, o których mowa może stworzyć system, aby wyjść na przeciw klientom, którzy chcą zastosować właśnie takie, a nie inne rozwiązanie. Nie umniejsza to temu, że moja odpowiedź w kwestii łączenia materiałów nie ulega zmianie. Wynika to z konsekwencji, które zostały przytoczone wcześniej i które mogą wystąpić na etapie użytkowania i wywołać niejednokrotnie kosztowne i trudne naprawy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grupa SILIKATY Zobacz post
    Witam,

    Prawdopodobnie, gdyby połączenie obu materiałów nie było określane jako nieprawidłowe, większość architektów stosowałaby to rozwiązanie, które z zewnątrz daje nam dobrą izolacyjność cieplną (bk), a wewnątrz ciszę i spokój zapewnioną przez bloczki silikatowe .
    ?

  11. #11

    Domyślnie

    Witam,

    O którą konkretnie część przytoczonej wypowiedzi się Pan dopytuje? Nieprawidłowe, nie jest równoznaczne z niedopuszczalnym.

  12. #12

    Domyślnie

    Dla mnie jest to jednoznaczne. W mojej pracy jeśli coś jest nieprawidłowe to jest niedopuszczalny do eksploatacji.

  13. #13

    Domyślnie

    Witam raz jeszcze,

    Kwestia różnic interpretacyjnych i spojrzenia moje jest takie, że nieprawidłowe=grożące zarysowaniem, problemami na etapie użytkowania, natomiast niedopuszczalne/zabronione=grożące katastrofą budowlaną, a takie połączenie materiałów nie klasyfikuje się jako zagrażające życiu. Jeżeli w początkowej fazie wypowiedzi został Pan wprowadzony w błąd, to przepraszam nie takie było moje zamierzenie.

  14. #14

    Domyślnie

    witam
    taka odpowiedź do "eksperta" z Grupa Silikaty
    ja mam zbudowany dom z bk ściany zewnętrzne i silikaty wewnętrzne, zarówno nośne jak i działowe. Dom użytkuje już 5 lat nie widzę żadnych zarysowań tynku na łączeniach ścian. Nie wiem skąd taka teza Pana eksperta na temat niezalecania łączenia tych materiałów. Według mnie zbudowanie domu z samego bk to niewypał ponieważ nie ma gdzie zostać zmagazynowana energia cieplna a w połączeniu z silikatami jest to bardzo dobre rozwiązania. A pękanie tynków to często wina złej technologi ich wykonania. Reasumując Pan z Grupy Silikaty po prostu nie ma w swojej ofercie bk i dlatego woli polecać tylko silikaty.
    pozdrawiam

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Balto
    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Nawojowa Góra
    Kod pocztowy
    32-065
    Posty
    3.011

    Domyślnie

    Sylwek / lukaszek: sprawa jest prosta jak cep: dla dowolnego tynku zewnętrznego silikaty i dowolne "bloczki", "pustaki" w wypadku zwykle dość mocnych i tak-sobie-elastycznych tynków zewnętrznych cienkowarstwowych (nakładanych zwykle na klej lub coś podobnego a nie słaby acz elastyczny tynk c/w o grubości circa 30 mm) traktuje się tak samo jak styro. Czyli siatka zatopiona w kleju i cześć pieśni po zawodach. Dla tynków warstwą sczepną jest siatka zatopiona w kleju, a dla niej zamiast styro - silka czy inny pustak.
    To fatalne czy wadliwe wykonanie tego etapu odbija się czkawką później. Przecież tak zupełnie przy okazji po łątaniu starego tynku nowym - czego zgodnie z myśleniem zaprezentowanym przez "eksperta" robić się nie powinno (różne rodzaje tynków, różny skład etc) - to się robi, zaś problem czyli chłonność wyrównuje się gruntem.
    Jeżeli zaś w przypadku łączenia groziłoby pękanie - co nb. może grozić w przypadku łączenia dwóch ścian zawsze, chyba, że jedna "wchodzi" w drugą - stosuje się podobnie jak w przypadku płyt rigips siatkę i tyle. Ona "mając" mocowanie w obu fragmentach ścian - stanowi wzmocnienie do którego jest nałożony tynk, jest jego zbrojeniem...

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sylwekkk Zobacz post
    witam
    taka odpowiedź do "eksperta" z Grupa Silikaty
    ja mam zbudowany dom z bk ściany zewnętrzne i silikaty wewnętrzne, zarówno nośne jak i działowe. Dom użytkuje już 5 lat nie widzę żadnych zarysowań tynku na łączeniach ścian. Nie wiem skąd taka teza Pana eksperta na temat niezalecania łączenia tych materiałów. Według mnie zbudowanie domu z samego bk to niewypał ponieważ nie ma gdzie zostać zmagazynowana energia cieplna a w połączeniu z silikatami jest to bardzo dobre rozwiązania. A pękanie tynków to często wina złej technologi ich wykonania. Reasumując Pan z Grupy Silikaty po prostu nie ma w swojej ofercie bk i dlatego woli polecać tylko silikaty.
    pozdrawiam
    Też tak uważam szkoda tylko że ten świat nastawiony jest głównie na zysk i pieniądze, a nie życzliwą pomoc której poprostu już nie ma. Bo ciekawe jest połączenie bk na zewnątrz i silki w środku na działówki. Jednak przedstawiciel danej firmy nie może polecać przedstawiciela firmy z którą konkuruje na rynku, proste i logiczne. Stąd takowe wypowiedzi. A szkoda, bo to duży minus i brak obiektywizmu . Na zewnątrz bk ma bardzo dobry wsp. przenikania ciepła, niestety silka dużo gorszy dlatego lepiej żeby była w środku i akumulowała ciepło i do tego akustycznie dobrze izolowała pomieszczenia. Wiem wiem że do izolacji służy styro, każdy powie i buduj z tego co najtańsze, bo też to gdzieś słyszałem. No ale po co ....
    Mam w mieszkaniu ściany z karton gipsu porażka!!!!!! Bk przy niskiej gęstości np. 400 też uważam za nie wypał. Stąd moje takowe przemyślenia. Do tej pory byłem zwolennnikiem tylko silki po całości ze względu na swoją akumulacyjność i bardzo niską nasiąkliwość w stosunku do bk do tego styro grafit 20cm na frez i musi być dobrze. Jednak trochę mam jeszcze do rozpoczęcia budowy więc wszelkie cenne rady i pomysły biorę pod uwagę. A ten pomysł podoba mi się coraz bardziej.

  17. #17
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kamilb1987b
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Górki-Wielkie
    Kod pocztowy
    43-436
    Posty
    6.421

    Domyślnie

    ekspert radzi.... hehe
    jak coś pęka tzn że jest źle zrobione a nie wina łączenia BK z silikatem. większych głupot nie słyszałem. tylko że jak dom jest zaprojektowany na BK w całości a ktoś sobie to zmieni i da silke na ściany wew to może pękać bo silka jest cięższa i trzeba by było dać więcej zbrojenia aby to wytrzymało. no chyba że konstruktor już to wziął pod uwagę i zaprojektował z zapasem zbrojenie to wtedy nic się nie powinno dziać. ale zawsze warto zapytać konstruktora co można dać na ściany wewnętrzne jeżeli chce się zmienić. ale to powinna być kwestia oczywista.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alaskrabska

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Skąd
    Piła
    Kod pocztowy
    64-931
    Posty
    24

    Domyślnie

    Rolą przedstawiciela firmy jest chwalenie swojej inwestycji nawet w sytuacji kiedy ma to średni sens Taka praca... U nas też występuje połączenie dwóch materiałów (zewnętrzne - Porotherm Dryfix, wszystkie wewnętrzne - silka. Ścian nośnych nie chcieliśmy stawiać z silikatu, bo chcieliśmy mur bez docieplenia, a w silikatach to nie jest możliwe. Mur musiałby mieć jakieś 1,5 metra .

    Takie połączenie materiałów to standard i polecam każdemu. Nic nie pęka i nie osiada. Jedyne wymaganie pod kątem nośności to podciągi do stropów w miejscu, gdzie są ściany działowe na piętrze - ze względu na masę sillikatu. Ale to naprawdę żaden kłopot - do zrobienia na poziomie projektu...
    Ostatnio edytowane przez alaskrabska ; 07-06-2014 o 21:40

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Ralfii_VR
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Rudna Wielka
    Kod pocztowy
    36-060
    Posty
    33

    Domyślnie

    Ja cały dom buduje na Silka E18 z ociepleniem 20cm, dom bedzie energooszczędny,
    jako jedyny w okolicy robię z silikatów, całą reszta ceramika i jestem zadowolony z jakości pustaka, jego
    dopasowania i równych ścian i wiem że będzie ciepło i cicho
    Wszyscy mi odradzali, że drogi itp, ale tutaj dużo czytałem na temat silikatów i dalej decyzji bym nie zmienił

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    zyh

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Biłgoraj
    Kod pocztowy
    23-400
    Posty
    136

    Domyślnie

    Ja mam podobne doświadczenia jak kolega Ralfii_VR, nikt w okolicy z silikatów nie buduje a o cienkiej spoinie to zapomnijcie. majster się śmieje, że nigdy tak dokładnie jak teraz nie musiał robić a styropian to na grzebyk kleić będzie

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony