dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    Domyślnie rozbiorka budynku

    Witam!

    Chciałbym Was prosić o wyjaśnieni kilku moich wątpliwości odnośnie rozbiórki budynku gospodarczego

    1. w zgłoszeniu muszę podać termin rozpoczęcia prac. Załóżmy podaję miesiąc maj - czy muszę koniecznie rozpocząć w tym miesiącu czy mogę na przykład w sierpniu?
    2. czy muszę podać konkretną datę rozpoczęcia rozbiórki?
    3. czy jest jakiś czas ustawowy w którym muszę rozebrać budynek? a jeśli tego nie uczynię to co się stanie?
    4. czy wydanie decyzji pozwalającej mi na rozbiórkę ma "termin ważności"?
    5. załóżmy złożyłem wniosek, po 30 dniach nic ze starostwa do mnie nie przyszło, ale rozmyśliłem się co do rozbiórki budynku na ten rok. Czy zatem mogę wycofać wniosek lub przełożyć termin?


    z góry dziękuję
    Adam

  2. #2

    Domyślnie

    Ad 1.
    Niekoniecznie
    Ad 2.
    Nie
    Ad3. Tak 3 lata. Po tym pkresie pozwolenie wygasa
    Ad4. Patrz ad 3
    Ad5. Patrz ad 3 i ad 4

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    A gdzie napisał, że rozbiórka jest na "pozwolenie na budowę"?

    A jak jest na zgłoszenie ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  4. #4

    Domyślnie

    A jak jezt na zgloszenie to rozwin moja informacje a nie zadajesz podchwytliwe pytania

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Jak jest na zgłoszenie, to począwszy od ad.3 wszystko nieaktualne.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  6. #6

    Domyślnie

    jak jest zgłoszenie to ważne jest 2 lata i nie można go przedłużyć. Jeśli wygaśnie, trzeba wystąpić o nowe
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    jak jest zgłoszenie to ważne jest 2 lata i nie można go przedłużyć. Jeśli wygaśnie, trzeba wystąpić o nowe
    A wynika to z ... art. PB ?
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  8. #8

    Domyślnie

    Siwy, lubie Cie... Ale Ty mnie kurna nie egzaminuj...
    Art 30 ust 5

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    No ale z tego wynika tylko, że ma 2 lata na rozpoczęcie - co praktycznie czyni to bezterminowym
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  10. #10

    Domyślnie

    Mylisz się
    Z szacunku dla Ciebie nie będę Cię odsyłał do tekstu ustawy tylko zacytuję:

    "Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed terminem zamierzonego
    rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w
    terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu
    i nie później niż po upływie 2 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia."

    kluczowy ostatni wers

    zatem praktycznie jest terminowe choć okres dwóch lat liczy się od deklarowanej w zgłoszeniu daty rozpoczęcia robót
    Ostatnio edytowane przez mikolayi ; 26-02-2014 o 21:55
    http://forum.muratordom.pl/zjazd-do-...-z,t167838.htm

    Miłość to czuwanie
    nad cudzą samotnością...

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    Mylisz się

    "Zgłoszenia, o którym mowa w ust. 1, należy dokonać przed terminem zamierzonego
    rozpoczęcia robót budowlanych. Do wykonywania robót budowlanych można przystąpić, jeżeli w
    terminie 30 dni od dnia doręczenia zgłoszenia właściwy organ nie wniesie, w drodze decyzji, sprzeciwu
    i nie później niż po upływie 2 lat od określonego w zgłoszeniu terminu ich rozpoczęcia."



    Czyli jeśli rozpocznę roboty budowlane w danym czasie, to jaki jest termin ich zakończenia ?
    Wyraźnie napisałem:


    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    No ale z tego wynika tylko, że ma 2 lata na rozpoczęcie - co praktycznie czyni to bezterminowym

    Rozpoczęcie (faktyczne), kontynuowanie (itp.) prac budowlanych nie podlega ani ocenie, ani dokumentacji, czy dodatkowym zgłoszeniom..

    I przypominam, że chodziło o to stwierdzenie:

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    jak jest zgłoszenie to ważne jest 2 lata i nie można go przedłużyć.

    Reasumując zgłoszenie nie ma terminu ważności - jest tylko termin (2 lata) na rozpoczęcie prac, a nie na ich zakończenie, czyli "konsumpcji" zgłoszenia (zakończenia budowy, rozbiórki, itp.). A ponieważ nie ma obowiązku dokumentacji (prac) - ............................

    Dokładnie tak samo jak przy PnB, tyle, że tu ustawodawca wprowadził dodatkowy wymóg, kontynuacji prac w określonym terminie i udokumentowanie tego w dzienniku budowy.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  12. #12

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Toba i nie zgadzam. Skoro, jak obaj wiemy, nie ma obowiazku dokumentowania prac prowadzonych na zgloszenie, to jak Twoim zdaniem inwestor dowiedzie po uplywie dwoch lat, ze wyjal dwie cegly z muru rozpoczynasjac tym samym prace rozbiorkowe? Tu oczywiscie siegamy do pokladow uczciwosci inwestorow itp, co w praktyce, tak jak napisales, czyni zgloszenie bezterminowym

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dla jasności - to co napisałem odnosi się bezpośrednio do:

    Cytat Napisał flaber14 Zobacz post

    3. czy jest jakiś czas ustawowy w którym muszę rozebrać budynek?
    odpisałeś:

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post

    Ad3. Tak 3 lata. Po tym pkresie pozwolenie wygasa
    lub - 2 lata w przypadku zgłoszenia, co wynika z Twojego późniejszego wpisu.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikolayi Zobacz post
    to jak Twoim zdaniem inwestor dowiedzie po uplywie dwoch lat, ze wyjal dwie cegly z muru rozpoczynasjac tym samym prace rozbiorkowe?
    Dokładnie tak samo jak w przypadku prowadzenia takich robót na PnB - tyle, że w przypadku PnB wpisu o "czynności" musi dokonać w dzienniku budowy, a tu stwierdzi, że w sierpniu roku ........., wykonał ................... - "waga dowodowa" jest taka sama.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  15. #15

    Domyślnie

    To konczac temat zgloszenie nie jest bezterminowe, gdyz sjp definiuje co znaczy bezteminowy - tj. nie majacy terminu. Zgloszenie jednak jest ograniczone terminem- rozpoczecia prac. Co oznacza, ze nie wyczerpije znamion bezterminowosci.
    Co do reszty zgadzam sie z Toba

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Dla odpowiedzi na zadane pytanie, o termin zakończenia robót - jest bezterminowe.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    A dokładniej: formalnie zgłoszenie nie jest bezterminowe ani nie jest terminowe, gdyż jest ...zgłoszeniem. To zgłaszający informuje, że będzie wykonywał czynność wskazaną w piśmie do urzędu, natomiast nie ma tu decyzji określonej terminem, bo nie ma żadnej decyzji - urząd przyjmuje do wiadomości poprzez brak sprzeciwu w określonym czasie. Natomast ustawa nakłada tylko termin rozpoczęcia prac w przypadku zgłoszenia (zapewne ustawodawca naiwnie zakładał, że jeśli już ktoś coś zgłosi i rozpocznie w ciągu 2lat, to będzie chciał to w miarę szybko zakończyć a to przecież sama przyjemność tak po jednej cegiełce z muru na miesiąc wyjąć, i oczyścić można do następnego razu... ) - tak więc w praktyce terminu zakończenia robót wymienionych w zgłoszeniu nie ma .
    Pewnie autor wątku po tych naszych "wyjaśnieniach" już żałuje, że zadał pytanie
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

  18. #18

    Domyślnie

    Witam

    Widzę że dyskusja jest żywiołowa. Z góry dzięki za wyjaśnienia.

    Byłem już w urzędzie i złożyłem wniosek. I tak jak pisaliście zgłoszenie jest na 2 lata jeśli w tym czasie nie rozpocznę wyburzania to muszę wystąpić po nowe. Termin 2 lat liczony jest od dokładnego dnia podanego w zgłoszeniu, musi być konkretny dzień bo napisałem że od kwietnia to Pan uprzejmie poprosił o dokładną datę

    "Natomast ustawa nakłada tylko termin rozpoczęcia prac w przypadku zgłoszenia (zapewne ustawodawca naiwnie zakładał, że jeśli już ktoś coś zgłosi i rozpocznie w ciągu 2lat, to będzie chciał to w miarę szybko zakończyć a to przecież sama przyjemność tak po jednej cegiełce z muru na miesiąc wyjąć, i oczyścić można do następnego razu... ) - tak więc w praktyce terminu zakończenia robót wymienionych w zgłoszeniu nie ma " - dobre dobre

  19. #19
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    sSiwy12

    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    vel bajbaga
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Na zakończenie budowy lub (i) prac budowlanych (na PnB) też terminu nie ma.
    Jeśli w tym co napisałem, są jakieś błędy, to przepraszam. Nie wynikają one z chęci obrażania kogokolwiek.

    Uwaga - oświadczam, że nie posiadam zgody autorów, na wklejone w tym poście cytaty i (lub) zdjęcia - tak więc moderator może usunąć ten post.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar przemo1
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-940
    Posty
    2.823

    Domyślnie

    Cytat Napisał sSiwy12 Zobacz post
    Na zakończenie budowy lub (i) prac budowlanych (na PnB) też terminu nie ma.
    Oczywiście - PnB w tym punkcie jest podobne do zgłoszenia.
    Tylko spokój może nas uratować (tak mawiał mój dziadek)
    Dom wg projektu Z95, 168 m2 pow. użytk., 460m3 kubatury, ogrzewany gazem, podłogówka (100m2)+grzejniki+kominek Zibi. Ocieplony 15cm styr. na ścianach z porothermu, 10cm styr. w podłodze, dach 18+15 cm wełny, okna 3-szybowe.
    Jeśli uważasz, że Ci pomogłem - możesz kliknąć "Podziękuj!".

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony