dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czym ogrzewać ?

Głosujących
620. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Kocioł na EkoGroszek

    121 19,52%
  • Kocioł Zgazowujący Drewno

    45 7,26%
  • Pompa Ciepła

    221 35,65%
  • Kocioł na miał

    8 1,29%
  • Kocioł gazowy

    138 22,26%
  • Prąd (piece akumulacyjne, kable grzejne i in.)

    87 14,03%
Strona 221 z 249
Pokaż wyniki od 4.401 do 4.420 z 4962
  1. #4401
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Obciążenie cieplne 4700W
    Zapotrzebowanie na c.o. 6400kwh/rok
    Grubość wylewki 8cm.

    Mając do wydania 50tyś. i biorąc pod uwagę 3 opcje z wodną podlogówką co wybrać:
    1. Piec elektryczny(? zl) + pv za resztę kasy.
    2. Bufor z grzałkami(? zl) + pv za resztę kasy.
    3. Pc 5kw (27tys. zl) + pv 6kw

    Pv skierowana na południe, 6kw zmieści się na dach a jeśli więcej to całość na gruncie.
    Jakie są orientacyjne koszty wykonania kotlowni z piecem elektrycznym a jakie z buforem i grzałkami?
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 27-09-2020 o 11:48

  2. #4402
    Banned
    kryzys

    Zarejestrowany
    Oct 2018
    Skąd
    K-K
    Kod pocztowy
    47-253
    Dzielnica
    Wieś
    Posty
    1.757

    Domyślnie

    A po co bufor ? buforem jest sama podłogówka .

  3. #4403
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Obciążenie cieplne 4700W
    Zapotrzebowanie na c.o. 6400kwh/rok
    Grubość wylewki 8cm.

    Mając do wydania 50tyś. i biorąc pod uwagę 3 opcje z wodną podlogówką co wybrać:
    1. Piec elektryczny(? zl) + pv za resztę kasy.
    2. Bufor z grzałkami(? zl) + pv za resztę kasy.
    3. Pc 5kw (27tys. zl) + pv 6kw

    Pv skierowana na południe, 6kw zmieści się na dach a jeśli więcej to całość na gruncie.
    Jakie są orientacyjne koszty wykonania kotlowni z piecem elektrycznym a jakie z buforem i grzałkami?
    a co ma celu wodna podłogówka skoro będziesz grzał prądem ?

    co ma celu bufor skoro w dzień masz prąd za darmo z PV a w nocy tanio?

  4. #4404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Dołóż do energooszczędności (lepsza/więcej termoizolacja, okna, rekuperator) do tego kocioł elektryczny (a jeszcze taniej kable) a reszta pieniędzy do skarpety czy na inne potrzeby.

    PV zupełnie się nie opłaca do grzania, jak zastępuje prąd po jakieś 30gr/kWh. Za to jesteś zdany na łaskę ZE i ustawodawcy, bo nie jesteś w stanie zagospodarować znaczącej ilości prądu bez skorzystania z akumulatora w postaci sieci. Do tego nie możesz zmienić sprzedawcy prądu. Więc jak sobie policzysz wg aktualnych warunków i jakoś Ci wyjdzie, że się opłaca, to jedna noc w sejmie i dzień w senacie - i wszystkie wyliczenia możesz do kosza wyrzucić a opłacalność idzie się kochać. Ale przecież nie zezłomujesz paneli (no, chyba, że na wschodzie będzie boom na używki z Polski).

  5. #4405
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dołóż do energooszczędności (lepsza/więcej termoizolacja, okna, rekuperator) do tego kocioł elektryczny (a jeszcze taniej kable) a reszta pieniędzy do skarpety czy na inne potrzeby....
    Juz chyba wiecej nie doloze...
    25cm - 0,031 na ścianie
    20cm - 0,031 w podlodze
    40cm - 0,031 na stropie

    Okna vetrex v82 z szczelnym montażem (chciałem w warstwie ocieplenia ale cena powala).
    WM z reku będzie.
    No nie ma już gdzie poprawić...

    Pv chyba w jakims stopniu się opłaca bo zawsze zwrot 5000zl + ulga podatkowa.

    Wodna podlogówka a nie kable z tego względu aby można było byc bardziej uniwersalnym co do źródła ciepła.

    Ile na dzien dzisiejszy kosztuje piec z calym osprzetem potrzebnym do podlaczenia do rozdzielacza?
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 27-09-2020 o 15:31

  6. #4406
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Juz chyba wiecej nie doloze...
    25cm - 0,031 na ścianie
    20cm - 0,031 w podlodze
    40cm - 0,031 na stropie

    Okna vetrex v82 z szczelnym montażem (chciałem w warstwie ocieplenia ale cena powala).
    WM z reku będzie.
    To ile masz m2, że wychodzi 6400kWh/r na samo CO?
    Czy to może wynik z cieplowlasciwie?

  7. #4407
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ile masz m2, że wychodzi 6400kWh/r na samo CO?
    Czy to może wynik z cieplowlasciwie?
    Nie, to nie CW, jako głowny, naczelny ekspert tego forum stwierdziłes ze jest błedne. Podaj liste błędów popełnionych podczas tego liczenia, nie zapomnij o normach z ktorymi sie nie zgadzasz.

  8. #4408
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.934

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Mając do wydania 50tyś. i biorąc pod uwagę 3 opcje z wodną podlogówką co wybrać:
    ?
    Najprościej rzucić monetą i zdać się na los, bo tutaj każda opcja ma swoich zwolenników Jedni wolą mieć jedno urządzenie energooszczędne inni mają pożeracze + produkcję, niektórzy dodają PC do CWU, klimę na okresy przejciowe, kozę czy inny kominek......
    Ja wybrałem opcję z PC i zastanowieniem się nad sensem PV po co najmniej roku mieszkania w nowym domu.

  9. #4409
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    To ile masz m2, że wychodzi 6400kWh/r na samo CO?
    Czy to może wynik z cieplowlasciwie?
    130m2 ogrzewanej. Wyniki z ozc od asolta.
    Może trzeba było stawiać dom na płycie... może byłoby ciut mniej... chociaż czy ja wiem....

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Najprościej rzucić monetą i zdać się na los, bo tutaj każda opcja ma swoich zwolenników Jedni wolą mieć jedno urządzenie energooszczędne inni mają pożeracze + produkcję, niektórzy dodają PC do CWU, klimę na okresy przejciowe, kozę czy inny kominek......
    Ja wybrałem opcję z PC i zastanowieniem się nad sensem PV po co najmniej roku mieszkania w nowym domu.
    No tak, każdy jest zwolennikiem czegoś innego. Na początku nastawiłem się na PC ale im dlużej czytam i myślę tym bardziej nie wiem co wybrać....
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 27-09-2020 o 18:50

  10. #4410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    130m2 ogrzewanej. Wyniki z ozc od asolta.
    Pogadajnze Swierolem. Drążył temat, może do czegoś doszedł.

    Być może to kwestia przedpotopowej metodologii liczenia strat na wentylacji

    Możesz policzyć straty biorąc średnią sezonową temperaturę na zewnątrz i sprawdzić, czy drastycznie nie odbiega. Tym policzysz straty bez odzysku i odzysk - różnica to będzie to, co uciekło przy odzysku.
    http://centrale-rekuperacyjne.pl/kal...uperatora.aspx
    http://centrale-rekuperacyjne.pl/kal...ieEnergii.aspx
    Dobry rekuperator ma z 90% sprawności w sezonie - przyzwoity (albo dobry z ERV) w okolicach 85%. Ale możesz pesymistycznie przyjąć nawet z 80%.
    Możliwe, że liczenie zysków też kuleje - a w małych domach normy raczej zaniżają zyski bytowe.

    49kWh/m2 na CO przy WM i takiej termoizolacji jest bardzo wątpliwe.
    Jak tak wyjdzie w rzeczywistości - to pewnie Asolt ma OC żeby naprawić szkody wynikłe ze złej decyzji spowodowanej błędnymi danymi. Bo po dodaniu CWU może PC być na granicy opłacalności (znaczy że z oszczędności względem kotła elektrycznego opłacisz serwis i odłożysz na wymianę). A jak zamontujesz PV - to może się okazać, że przez mniejsze niz spodziewane zużycie będzie prąd przepadał

  11. #4411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    49kWh/m2 na CO przy WM i takiej termoizolacji jest bardzo wątpliwe.
    Jak tak wyjdzie w rzeczywistości - to pewnie Asolt ma OC żeby naprawić szkody wynikłe ze złej decyzji spowodowanej błędnymi danymi. Bo po dodaniu CWU może PC być na granicy opłacalności (znaczy że z oszczędności względem kotła elektrycznego opłacisz serwis i odłożysz na wymianę). A jak zamontujesz PV - to może się okazać, że przez mniejsze niz spodziewane zużycie będzie prąd przepadał
    Znowu nie wiesz wszystkiego a sie wypowiadasz. Nie rozumiem dlaczego.
    Nie wszystkie podane grubosci izolacji ujete sa w obliczeniach, dla tych ktore tu podane nie było powtornych obliczen. Wsp dla dla okien których jeszcze nie ma bo budowa sie nie zaczela przyjeto na poziomie wymaganym dla czystego powietrza czyli 0,9. Zapewne okna w chwili zamawiania bedą lepsze, nie wiem o ile, na razie są takie. Mozna przyjąc inne parametry ale to bedzie zgadywanie. Ty zapewne wiesz jakie bedą to podaj, uwzglednie je w obliczeniach, to samo dotyczy mostka zwiazanego z montazem okien, ani ja ani inwestor nie wie jaki on bedzie. Ty wiesz, podaj. To samo dotyczy wsp n50, mozna przypuszaczac jaki on bedzie, to samo dotyczy sprawnosci rekuperatora, nie jest jeszcze wybrany, przyjałem sprawnosc wymagana przez czyste powietrze czyli 85%, bedzie lepszy to sie przeliczy. Na chwile obecną musze przyjąc pewne parametry o których jeszcze nie wiadomo, tzn ja i inwestor nie wiemy, wiesz za to Ty. Nie mam w odroznieniu od Ciebie zdolnosci przepowiadania przyszłosci, niewielu jest to dane, ja nie znam nikogo oprócz Ciebie.
    Podczas rozmowy z inwestorem ustaliłem ze przeliczymy powtornie za kazdym razem gdy bedzie pewny poszczegolnych parametrów. Mysle ze jest rozsądne podejscie i nie przeszkodzi w podjeciu ostatecznej decyzji.
    Wracając do OC podaj chociaz jeden przykład strat który spowodowały moje obliczenia.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 27-09-2020 o 20:36

  12. #4412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie mam w odroznieniu od Ciebie zdolnosci przepowiadania przyszłosci, niewielu jest to dane, ja nie znam nikogo oprócz Ciebie.
    Kiedy tę;


    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Nie jest to mozliwe, sprawdz strukture procentową strat, mozna na jej podstawie zlokalizować przypuszczalne zródło błedu.
    Szaconkowo zapotrzebowanie powinno byc w granicach ok 8000 kWh
    umiejętność zatraciłeś?

  13. #4413
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Dom w SSO już stoi, okna zamówione, będą w przyszłym miesiącu( Wsp od 0,65 do 0,9) Grubość izolacji tak jak napisałem (jedynie na stropie nie wiem czy nie przesadziłem z tymi 40cm styro ale czytając inne tematy raczej nie). Może mój dom "zje" więcej ciepła bo jest parterowy, większa powierzchnia styku z ziemią, no nie wiem... nie znam się i się nie wypowiem w tym temacie. Chociaż nie ukrywam, że dążyłem w okolice 40kwh/m2*rok a tu mały zonk.
    To jakie rozwiązania muszą mieć ludzie mający domy z <40kwh/m2*rok

    Panowie nie ma co się przekomarzać jak jest gdzieś błąd to się poprawi przecież, jeszcze nie zamawiam pompy/pieca
    Ostatnio edytowane przez Przemek89g ; 27-09-2020 o 21:27

  14. #4414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Kiedy tę;




    umiejętność zatraciłeś?
    Napisz o tym konkretnym przypadku, okazuje sie ze wiesz wiecej o planach inwestora niz on sam. Jasnowidz czy drugi Nostradamus?

  15. #4415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Dom w SSO już stoi, okna zamówione, będą w przyszłym miesiącu( Wsp od 0,65 do 0,9) Grubość izolacji tak jak napisałem (jedynie na stropie nie wiem czy nie przesadziłem z tymi 40cm styro ale czytając inne tematy raczej nie). Może mój dom "zje" więcej ciepła bo jest parterowy, większa powierzchnia styku z ziemią, no nie wiem... nie znam się i się nie wypowiem w tym temacie. Chociaż nie ukrywam, że dążyłem w okolice 40kwh/m2*rok a tu mały zonk
    To jakie rozwiązania muszą mieć ludzie mający domy z <40kwh/m2*rok

    Panowie nie ma co się przekomarzać jak jest gdzieś błąd to się poprawi przecież, jeszcze nie zamawiam pompy/pieca
    Rozmawialismy pare dni temu a o oknach było cicho, a tu juz są zamówione. Szkoda ze te dane nie były przekazane, a Kaizen stwierdził ze wszystko zle, a na dodatek bede musiał płacic odszkodowanie. Trudno policzyc jezeli pewne dane są utajnione.

  16. #4416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.302
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    Chociaż nie ukrywam, że dążyłem w okolice 40kwh/m2*rok a tu mały zonk.
    To jakie rozwiązania muszą mieć ludzie mający domy z <40kwh/m2*rok
    Dobrze analizujesz. Wyjaśnieniem Asolta będzie, że to naciągane obliczenia architekta dołączone do projektu.
    Ale jak poczytasz informacje o faktycznym zużyciu ciepła w wątkach dla różnych źródeł ciepła to spokojnie znajdziesz tam domy znacznie słabiej ocieplone, a z mniejszym zużyciem ciepła.

    Dwie potencjalne przyczyny podałem. Asolt przyjmuje metodologię wg której sprawność rekuperatora użyta do obliczeń to 52% i zyski też zaniża.
    Teraz mi przypomniał trzeci czynnik - infiltrację. W rozporządzeniu w sprawie WT stoi:
    2.3.3. Zalecana szczelność powietrzna budynków wynosi:
    [...]
    2) w budynkach z wentylacją mechaniczną lub klimatyzacją – n50 < 1,5 1/h.

    W praktyce, jak znajdziesz pomiary takiego nowego domu, to będzie <1 a co lepszy zejdzie w okolice 0,5.
    I chociaż rozporządzenie wymaga, PONIŻEJ 1,5 to Asolt przyjmuje... 4. Bo taką sobie metodologię wybiera. Ale jak zrobisz blower door test, to tenże sam dom, magicznym sposobem, stanie się na pewno znacznie bardziej energooszczędny. Bez dokładania termoizolacji czy kosmicznych pakietów szybowych.

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Napisz o tym konkretnym przypadku, okazuje sie ze wiesz wiecej o planach inwestora niz on sam. Jasnowidz czy drugi Nostradamus?
    Nic nie wiem o planach i ich nie uwzględniam. Opieram się wyłącznie na danych, które podał i informacjach ogólnodostępnych.

    Ale Twój atak ładnie pokazuje, jak przywiązany jesteś do wyników i jak o nie będziesz walczył.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-09-2020 o 23:06

  17. #4417
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dobrze analizujesz. Wyjaśnieniem Asolta będzie, że to naciągane obliczenia architekta dołączone do projektu.
    Ale jak poczytasz informacje o faktycznym zużyciu ciepła w wątkach dla różnych źródeł ciepła to spokojnie znajdziesz tam domy znacznie słabiej ocieplone, a z mniejszym zużyciem ciepła.

    Dwie potencjalne przyczyny podałem. Asolt przyjmuje metodologię wg której sprawność rekuperatora użyta do obliczeń to 52% i zyski też zaniża.
    Teraz mi przypomniał trzeci czynnik - infiltrację. W rozporządzeniu w sprawie WT stoi:
    2.3.3. Zalecana szczelność powietrzna budynków wynosi:
    [...]
    2) w budynkach z wentylacją mechaniczną lub klimatyzacją – n50 < 1,5 1/h.

    W praktyce, jak znajdziesz pomiary takiego nowego domu, to będzie <1 a co lepszy zejdzie w okolice 0,5.
    I chociaż rozporządzenie wymaga, PONIŻEJ 1,5 to Asolt przyjmuje... 4. Bo taką sobie metodologię wybiera. Ale jak zrobisz blower door test, to tenże sam dom, magicznym sposobem, stanie się na pewno znacznie bardziej energooszczędny. Bez dokładania termoizolacji czy kosmicznych pakietów szybowych.



    Nic nie wiem o planach i ich nie uwzględniam. Opieram się wyłącznie na danych, które podał i informacjach ogólnodostępnych.

    Ale Twój atak ładnie pokazuje, jak przywiązany jesteś do wyników i jak o nie będziesz walczył.
    Skąd wiesz jaki wsp n50 przyjąłem, nie wynosi on 4, 0 i inwestor nie napisał jaki przyjąłem. Skad wiesz ze w obliczeiach jest 4,0? Jezeli mozesz odpowiedz.
    To ze w WT napisano ze zalecane nie oznacza wymagane.
    Co do metodologii obliczania sprawnosci rekuperatora ktos ostatnio podawał wyniki obliczen ozc swojego domu i tam dla sprawnosi max rekuperatora 90% podano ze sprawnosc sezonowa wynosi 63%. Moje pytanie jest takie dlaczego tych obliczen nie zakwestonowałes? czy tylko dlatego ze wykonywał je kto inny? Ten inny wykonywał je wg tej samej metodologii. Czyli jezeli liczy ktos inny niz ja jest w porządku, jezeli ja to juz nie. Wiesz jak to sie nazywa? To hipokryzja, wielka hipokryzja. Problemem oprócz Twojej wybiórczej selektywnosci jest niedoskonałośc metodologii i norm. Ja oczywiscie jestem temu winien bo kto moze odpowiadac na nie, tylko ja, inni audytorzy korzystają tez z nich bo muszą i ich wyniki są super.
    Co do planów inwestora to ze podał niepełne nie ma znaczenia, ja musze byc jasnowidzem i czytac w jego myslach, inaczej Kaizen zarzuci mi niedokladnosc, nedokladnosc wynikającą ze braku danych. Tobie to ciezko zrozumiec ze inwestorzy nie wiedzą co zastosują ale wymagają dokladnych wyników.
    Ciekaw jestem czy swoje dane wspisywałes tak na oko czy dokladnie, jezeli na tzw oko to czy chciałes miec dokladne wyniki czy liczyłes sie są one orientacyjne.
    Pytan duzo i wcale nie oczekuje odpowiedzi.

  18. #4418
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemek89g

    Zarejestrowany
    Jul 2018
    Skąd
    Ostrołęka
    Kod pocztowy
    07-410
    Posty
    180

    Domyślnie

    Dla sprostowania. Dane o oknach były podane do obliczeń bo kiedy je wysylalem to okna juz sie produkowaly, grubosc izolacji, ktore tu wypisalem rowniez. Nic nie "udoskonalilem" w projekcie od czasu wyslania danych do OZC. Może zostały przeoczone. Jesli tak to prosze zaktualizowac wyliczenia.

    A przy rozmowie z asoltem nic nie wspominalem o oknach bo skad mialem wiedziec ze zostaly przeoczone. Podalem wszystko wedlug schematu, dostalem wynik, pogodzilem sie z nim i koniec historii.

    Małe przeoczenia, niedomowienia i koniec, nie szukajmy kozla ofiarnego. Sprawa sie wyjasnila, poprawic ozc jesli cos nie bylo wziete pod uwage i sprawa zamknieta. A jak zapotrzebowanie sie nie zmieni to przeciez nie będziemy naginac rzeczywistosci Panowie.

  19. #4419

    Domyślnie

    I tak później zapłacisz za CO wg faktur, a nie wg OZC.

  20. #4420
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Rozmawialismy pare dni temu a o oknach było cicho, a tu juz są zamówione. Szkoda ze te dane nie były przekazane, a Kaizen stwierdził ze wszystko zle, a na dodatek bede musiał płacic odszkodowanie. Trudno policzyc jezeli pewne dane są utajnione.
    Niebyły przekazane czy się również nie upomniałeś o nie?
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

Strona 221 z 249

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony