dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 7
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 132
  1. #101

  2. #102
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    To tylko i wyłącznie kwestia kasy
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  3. #103
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Bullineczka

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    RSR
    Posty
    133
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Najtańszym rozwiązaniem moim zdaniem jest zbiornik DPPL np. http://allegro.pl/zbiornik-1000-l-ib...410948752.html ok 5 lat temu zakopałem tak w ziemi i do podlewania fajna rzecz ale... Zbiornik 1000l jest zbyt mały nawet niewielkie opady deszczu napełniają taki zbiornik błyskawicznie(łatwo policzyć).Jeden to zdecydowanie za mało . Odnośnie trwałości nie ma się co martwić, takie zbiorniki z roku na rok są coraz tańsze.

  4. #104
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Jak uszczelnic w sciance zbiornika IBC rure przelewowa?
    Chce zrobic rowniez przelew z paletopojemnikow, ktore beda zakopane w ziemi. Rura przelewowa fi 75 mm, zostanie poprowadzona do studzienki chlonnej. Po drodze chce ja ponacinac od spodu, zeby czesc deszczowki rozsaczyc po dzialce. Jako uszczelnienie myslalem o silikonie do wanien/lazienek, Tytan z Seleny w karcie charakterystyki podaje ze mozna go stosowac do tworzyw sztucznych, jednakze producet nie chcial dac gwarancji na szczelnosc takiego polaczenia (badz co badz bedzie pracowal jako uszczelnienie). Kleje rowniez odpadaja, gdyz sa bardzo drogie. W ogole ciezko dostac. Mauzery sa robione z polietylenu, ktory jest ponoc wrednym materialem do klejenia (na wiekszosci klejow do plastikow pisze "za wyjatkiem polietylenu"). Loctice robi klej do PE, ale cena zwala z nog (chyba w granicach 100-200 PLN za tubke 35 ml).

    Wlasnie przeoralem temat jak polaczyc ze soba 3 zbiorniki IBC. Rzuce na forum pare rad, przyda sie innym.
    Zawor spustowy na dole ma nietypowy gwint trapezowy S60x6 - wymiar zewnetrzny ok. 60mm. Ciezko do niego cos przylaczyc. Ja chce polaczyc 3 zbiorniki na zasadzie naczyn polaczonych. Znalazlem w internecie przylaczki do tych zaworow, 2 firmy maja je w ofercie internetowej:
    1) http://wezetobi.pl/armatura/zlacza-d...ladunkowe-ibc/
    2) oraz firma Tubes, ktora je dystrubuuje po Polsce (kod zamowieniowy ten sam).
    Wpadla mi w oko taka przylaczka z wyjsciem pod waz (obrazek na dole).
    Teraz uwaga: cena brutto 150 PLN (+ przesyłka) za zlacze z wyjsciem pod waz (wszystkie rozmiary w tej samej cenie). To nie żart. Zbiornik kupilem za 190 PLN z transportem (po spozywce, umyty, w koszu ze stali ocynkowanej, na plastikowej palecie, kompletny z nakretkami, zaworem) natomiast kawalek nakretki z tulejka pod waz kosztuje 150 PLN (kpina). Rozszerzylem horyzonty myslowe i zaczalem szukac za granica. Na niemieckim ebay znalazlem przylaczki pod waz 1" za 3,90 EUR sztuka + wysylka (prosze wpisac jako haslo do szukania "IBC adapter"). Tak na boku, to w Niemczech biznes z paletopojemnikami jest dosc mocno rozkrecony, bo bez problemu kupicie roznej masci akcesoria do tych zbiornikow (nakretki na zawory spustowe z wyjsciem pod weze ogrodowe, z kurkiem z mosiadzu, pod szybkozlaczke z Gardeny, i wiele roznych kombinacji). Zbiorniki polacze trojnikiem wciskanym jak np.
    http://www.aqua.zgora.pl/nawadnianie...acyjne_zlaczki
    Weze sciagne na tulejkach za pomoca opasek sciagajacych. Plusem tego rozwiazania jest to, iz jest to polaczenie elastyczne (przy ewentualnych wypietrzeniach gruntu, nie powinno sie nic urwac). Weze ogrodowe chce owinac pianka poliuretanowa, w ktora sa zapakowane tonery do firmowych drukarek - to w celu ocieplenia, aby podczas tegich mrozow nie rozerwalo wezy. Zbiorniki obloze wokol plyta OSB ktora zostala mi po szalunku, zabezpieczona masa hydroizolacyjna (izoplast, izolbet, etc). Powinno zabezpieczyc na dlugi okres zbiorniki przed scisnieciem ziemia.
    Co do przylacza - chce wyciac otwor w jednym zbiornikow o srednicy fi 315 (u gory). W otwor wpuszcze rure drenarska karbowana fi 315 (pomaranczowa). Rura oprze sie o dno zbiornika i u dolu rury beda nawiercone otwory (aby woda mogla sie przelac do srodka rury). Wysokosc oczywiscie na tyle dluga aby wystawala ponad ziemie. Przez rure beda spuszczal pompe zatapialna do wody brudnej. Na koniec rury mam zamiar polozyc pokrywe betonowa w ksztalcie grzybka (sa do kupienia w skladach budowlanych za 30-40 PLN). Pokrywa jest dosc ciezka i wystarczy aby dzieciak nie dzwignal. Jak uda mi sie zrobic wszystko w tym roku, to wstawie dokumentacje zdjeciowa. Pozdrawiam.

    Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję Nazwa: 4.jpg Wyświetleń: 0 Rozmiar: 16,9 KB ID: 39699
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	269
Rozmiar:	16,9 KB
ID:	39703  

  5. #105
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Widze ze tu rowniez ciezka dyskusja nad sensem zastosowania tych zbiornikow. Ja jestem entuzjasta zbierania deszczowki, ale nie w specjalnie do tego produkowanych zbiornikach (to opcja dla bogatych). Najtanszy zbiornik 3000l znalazlem w firmie Conplast za ok. 2200-2300 PLN brutto (cena ubiegloroczna). Najdrozsze chyba z Marleya, ok. 3500 PLN brutto przy mniej wiecej tej samej objetosci (mieli chyba 2800 czy 2900 l).

    Mam dach o powierzchni 200 m2. Na jedna polac dachu chce dac 3 paletopojemniki po 1000l kazdy. Oznacza to, ze po deszczu mialbym zmagazynowane 6m3 wody. U mnie m3 wody kosztuje 4,22 PLN brutto. Zaokraglimy w dol do 4 PLN. Czyli w zbiornikach bedzie 6 * 4 PLN = 24 PLN. Koszt wykonania do 2000 PLN (1150 PLN za 6 mauzerow, do tego przylaczki, izoplast, plyty OSB po szalunku, pompa, koparka i/lub wlasna robocizna - do 2 patoli powinienem sie zmiescic). Zakladam, ze zbiorniki w ciagu roku beda oprozniane 10-krotnie (tylko zakladam, oczywiscie zalezy to od pogody). Na grzadki, na ogrod, na umycie auta. Czyli 24 PLN * 10 = 240 PLN rocznie. Zainwestuje ~2000 PLN, wiec po okolo 8-9 latach koszt inwestycji powinien mi sie zwrocic calkowicie (licze ze predzej, gdyz woda pojdzie prawdopodobnie do gory).
    Kalkulowalem to samo przy zbiornikach z Conplastu (te za 2200-2300 PLN). Przy mojej inwestycji koszt zwrocilby sie po 20-25 latach.
    Dlatego kupilem paletopojemniki i postaram sie je zaadaptowac jak najlepiej do magazynowania deszczowki.

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    W kwocie przez Ciebie zakładanej można kupić profesjonalny zbiornik na deszczówkę
    http://allegro.pl/szambo-szamba-beto...409657304.html
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  7. #107
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Jest to opcja, dosc wygodna bo mniej pracochlonna; wole jednak "lekkie" mauzery i "obrabianie" plastiku niz betonu.
    Poza tym to tylko cena samego szamba. A przywoz? montaz? uszczelnienie? Biora 3 PLN za kilometr (w obie strony!), posadowienie/montaz to dodatkowe koszty. Wg mnie 2000 PLN przekroczy spokojnie, no chyba ze produkcja jest "za plotem".

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Napisał 80mariusz80 Zobacz post
    . Kleje rowniez odpadaja, gdyz sa bardzo drogie. W ogole ciezko dostac. Mauzery sa robione z polietylenu, ktory jest ponoc wrednym materialem do klejenia (na wiekszosci klejow do plastikow pisze "za wyjatkiem polietylenu"). Loctice robi klej do PE, ale cena zwala z nog (chyba w granicach 100-200 PLN za tubke 35 ml).
    a pospawac tego plastiku sie nie da ?? jak dobrze sie orientuje to polietylen czyli PE jest tworzywem spawalnym

  9. #109

    Domyślnie

    Mimo wszystko uważam że Jani ma rację jeden zbiornik zero kombinacji alpejskich z przyłączami - zastanawiam się od jakiegoś czasu nad rozwiązaniem wody deszczowej i może paletówki mają sens jednak biorąc po uwagę problemy z trwałością łączy naporem ziemi i ewentualnym wypchnięciem z gruntu przy niskich wodach gruntowych sprawa wydaje się oczywista nawet przy cenie inwestycji na poziomie 2500zł

  10. #110

    Domyślnie zbiorniki

    jeżeli jesteś zainteresowany, zajrzyj na strone www.zbiornik.info.pl

  11. #111
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    raz,dwa,proba polaczenia

    Waz ogrodowy 11/4" z Leroya, przylaczki na zawory spustowe z ebay.de, opaski slimakowe z ogrodniczego, trojnik wciskany 11/4" irrigo czy jakos tak.
    3 mauzery po 1000l = 3 kubiki. Tak jak pisalem wczesniej, mam zamiar dac dwa takie zestawy (po jednym na jedna polac dachu).
    a tutaj przymiarki do trumny:

    Plyty OSB - pozostalosc po szalunku stropu zelbetowego. W przyrodzie i na budowie nic nie zginie Docelowo plyty beda "pomalowane" lepikiem (warstwa hydroizolacyjna) celem przedluzenia ich zywotnosci w ziemi.
    C.D.N.

  12. #112
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    O, właśnie takiego czegoś szukam!

    Uploaded with ImageShack.us
    mam z tyłu domu 2 zbiorniki pomalowane rok temu farbą do okien plastikowych ( przez zimę nic nie odlazło), podłączone do rynien zbieraczami deszczówki prod. Marleya ale nie mogę nigdzie znaleźć takiej przyłączki na zawór żeby przejść do węża, można to u nas gdzieś kupić?
    Zbiorniki mam na powierzchni żeby łatwiej wybierać wodę do końca co nie jest możliwe przy wkopanych bo pompka nie wybierze wszystkiego a poza tym u mnie jest straszna glina. Ten lejek co jest założony dostałam od kierowcy tira, który ma to od ruskich ale nie da się na to nałożyć węża.....

  13. #113
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    Amelia przewin temat do gory i poczytaj dokladnie to znajdziesz
    Akcesoria do paletopojemnikow rowniez pod http://regenwassertanks-wn.de/
    Ostatnio edytowane przez 80mariusz80 ; 26-05-2011 o 14:44

  14. #114
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Poczytałam....... ceny u nas są przerażajace a niemieckiego to ja ani du du .....
    chodzi mi dokładnie o to

    Anwendungsbeispiel 2 Full Size

    close or Esc Key
    E5,99, przesyłka E2,90 -jest to do przyjęcia ale nie wiem ile kosztuje przesyłka do Polski i jak to zamówić - nie jestem mocno oblatana w obsłudze kompa nie spotkałam tego na allegro, chociaż tam wszystko jest. Czy nie ma u nas normalnego sprzedawcy za rozsądną cenę, tylko sami spekulanci?

  15. #115
    80mariusz80
    Guest
    80mariusz80

    Domyślnie

    @amelia 2
    Odpowiem Pani na forum, bo ma Pani przepełnioną skrzynkę i nie można odesłać Pani wiadomości.
    Prosze sie zarejestrowac na ebay i poczytac jak sie robi zakupy - ebay oferuje tlumaczenie aukcji, pod reka ma Pani tez tlumacz z google a w ostatecznosci moze Pani napisac do sprzedajacego w jezyku angielskim.
    Platnosc - przedplata na konto. Sprzedajacy ma konto w Niemczech, waluta EUR. Trzeba miec konto w EUR, moze Pani rowniez z tradycyjnego konta w PLN puscic przelew w internecie - tutaj prosze doczytac sobie regulaminy banku w ktorym ma Pani konto (oplaty).
    Problem opisany przez Pania odbieram tak, jakby forumowicze mieli Pani opisac od A do Z jak sie kupuje w internecie z obsluga komputera wlacznie. Prosze wiecej od siebie wymagac.
    Pozdrawiam.

  16. #116
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Amelia 2
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    3.692
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    245

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź chociaż te uszczypliwości chyba są zbędne, wielu forumowiczów uczy się od innych pozornie prostych dla niektórych czynności z obsługi fm i komputera i wiele osób cierpliwie tłumaczy...... kiedyś nie było komputerów, w szkołach nie uczono ich obsługi, języki obce też były na mizernym poziomie a tolerancja to olbrzymia zaleta ułatwiająca życie w społeczeństwie......
    W skrzynce mam jeszcze miejsce na 85 wiadomości
    Forum jest również po to żeby sobie pomagać a nie tylko swoją doskonałością sie chwalić..........
    Pozdrawiam.

  17. #117

    Domyślnie

    temat trochę wiekowy ale może dla innych się przyda
    najlepiej (jak dla mnie) kupić betonowe szambo (allegro, anonse)
    10 000 litrów ja kupiłem z przywiezieniem i wstawieniem do wykopu za 1900 zł

  18. #118
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar lobo0
    Zarejestrowany
    May 2007
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    221

    Domyślnie

    Ja też mam zbiornik betonowy ok 15m3 i do zbiornika włożony jest wąż ssący z zaworem zwrotnym i filtrem siatkowym wąż ten podłączony jest do rury PE 1" i wprowadzona do pomieszczenia technicznego w domu. Następnie jest filtr antypiaskowy i hyfrofor.
    Z hydroforu to już rurkami 3/4" do kraników w odpowiednich miejscach (wewnątrz i na zewnątrz)

    Woda z deszczówki jest bardzo dobra do podlewania ogrodu.

  19. #119
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wej

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    a może ktoś podpowie jaka odległość od przykrywki mauzera (1000l) od powierzchni ziemi powinna starczyć na 25 stopniowy mróz?
    a może przed zakopaniem przysypać słomą lub jakąś inną izolację zrobić od góry?
    80cm wystarczy?

  20. #120
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar kac6
    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    7
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    witam,
    Ja w zeszły rok zakupiłem zbiornik 1000l. W tym roku właściwie przed wczoraj wziąłem majstra, który wziął sobie wymiary tego zbiornika. Po czym wziął szpadel do ręki i zaczął kopać 160/140/160. Wykopał ładny dołek. Majster zażyczył sobie 20 zł (tyle też mu dałem). Następnego dnia zbiornik ten włożyłem w ten wykop. Teraz tylko muszę podprowadzić rury fi100, które mam z odzysku od kolegi mojego, za free. Zbiornik jak koledzy wcześniej obłożyłem płytami osb też z odzysku, następnie oburzyłem, ziemią, żeby płyty ładnie przylegały do zbiornika, do wysokości końca zbiornika. Teraz zastanawiam się co położyć na wierzch tego zbiornika, czy taką blachę (mam taką dużą akurat) czy jakiś chudziak, plus kratownica z drutu fi 6 bo mam też, deska (np osb raz dwa i po niej).
    Jeden zbiornik to zapewne za mało, ale jak co mam opcje, że mogę później podłączyć drugi, ale powinno być okej.
    Jakby ktoś rzucił pomocą czym przykryć ten zbiornik. Do wlewu tego głównego poprowadzę rurę, chyba to jest fi 200, wraz z kratką na wierzchu, którą wprowadzę pompę, wraz z wężem. pozdrawiam

Strona 6 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony