dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Ogrzewanie podłogowe w nowym domu - jaki rozdzielacz?

    Witam, potrzebuję Waszej pomocy, a mianowicie przymierzamy się do wykonywania ogrzewania podłogowego w nowym domu (170m2), z czego podłogówki będzie około 140m2. Jeżeli chodzi o garaż planujemy jedynie dać grzejnik niskotemperaturowy. W łazienkach prócz podłogówki również są one przewidziane. Zdecydowaliśmy się na producenta Kan Therm, jednak nie wiemy do końca jakie rozdzielacze zastosować... Czy z układem mieszającym i przepływomierzami, czyli coś takiego: http://balneumart.pl/ogrzewanie/rozd...ierzami_1.html

    czy tylko z układem mieszającym: http://balneumart.pl/ogrzewanie/rozd...jacym_73e.html

    czy jeszcze jakieś inne? Na czym głównie polega różnica między nimi?

    Będą dwa rozdzielacze: na parterze i na piętrze nie potrzebujemy jakiś udziwnień - zależy nam na prostej instalacji, która będzie grzać.

    Przepraszam za tak głupie pytanie, ale jesteśmy laikami, jednak terminy wykonawców są tak odległe, że chcemy sami ułożyć podłogówkę. Z góry serdecznie dziękuję za podpowiedź, co będzie niezbędne do wykonania instalacji.

  2. #2

    Domyślnie

    Rozdzielacz obowiązkowo z rotametrami.Co będzie źródłem ciepła?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Rozdzielacz obowiązkowo z rotametrami.Co będzie źródłem ciepła?
    Źródłem ciepła będzie gaz kocioł z zasobnikiem cwu. Czyli ten pierwszy rozdzielacz nada się? Czy jeszcze skupić się na czymś innym?

    Jeżeli chodzi o sterowanie temperaturą, to chcemy mieć możliwość sterowania górą domu osobno, a dołem osobno. Więcej sterowań obiegami nie przewidujemy - ewentualnie będziemy regulować drobne wahania rotametrami.

  4. #4

    Domyślnie

    Sugeruje projekt OZC + na jego podstawie projekt CO W zależności od wyników przepływów i oporów instalacji należy dobrać odpowiedni kocioł i automatykę do niego.Ja bym robił cały dom w podłogówce.Odradzam podłączanie grzejników pod rozdzielacz ogrzewania podłogowego bo widzę że jest taki zamiar.Wszystko zależy od obliczeń,jak mały dom i dobrze ocieplony to jest szansa że pójdzie bezpośrednio z kotła(grzejniki na krzywej kotła a podłogówka na module mieszacza) kocioł np.któryś z modeli Junkersa.Przy samej podłogówce Termet Ecocondens Gold.
    Tak czy inaczej kocioł powinien być sterowany pogodowo.Jeżeli z obliczeń wyjdzie że nie da rady bezpośrednio z kotła i chcąc jednak oprócz podłogówki zamontować grzejniki to musi być sprzęgło hydrauliczne a za nim pompa na grzejniki oraz pompa +zawór mieszający 3D z siłownikiem na podłogówkę+moduł mieszacza np. w Junkersie to MM100
    Wg.mnie jak są dobrze zrobione projekty to nie ma sensu sterowanie oddzielnie parterem i piętrem.Takim oddzielnym sterowaniem poszczególnymi kondygnacjami "ratują" się "instalatorzy" którzy wykonują instalację przy pomocy "projektu na pałę" aby zamaskować swoje błędy wykonawcze ale oczywiście kto bogatemu zabroni-będzie dużo drożej ale tez będzie działać
    Proponowane rozdzielacze nie nadają się do pracy z kotłem kondensacyjnym ponieważ posiadają zawór termostatyczny 3D z ręczną nastawą temperatury co w połączeniu z kotłem kondesacyjnym jest porażką,jak już wcześniej wspomniałem powinien być zawór 3D z siłownikiem o odpowiednio dobranym Kvs
    Ostatnio edytowane przez Kondensat ; 09-06-2019 o 20:10

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kondensat Zobacz post
    Sugeruje projekt OZC + na jego podstawie projekt CO W zależności od wyników przepływów i oporów instalacji należy dobrać odpowiedni kocioł i automatykę do niego.Ja bym robił cały dom w podłogówce.Odradzam podłączanie grzejników pod rozdzielacz ogrzewania podłogowego bo widzę że jest taki zamiar.Wszystko zależy od obliczeń,jak mały dom i dobrze ocieplony to jest szansa że pójdzie bezpośrednio z kotła(grzejniki na krzywej kotła a podłogówka na module mieszacza) kocioł np.któryś z modeli Junkersa.Przy samej podłogówce Termet Ecocondens Gold.
    Tak czy inaczej kocioł powinien być sterowany pogodowo.Jeżeli z obliczeń wyjdzie że nie da rady bezpośrednio z kotła i chcąc jednak oprócz podłogówki zamontować grzejniki to musi być sprzęgło hydrauliczne a za nim pompa na grzejniki oraz pompa +zawór mieszający 3D z siłownikiem na podłogówkę.
    Wg.mnie jak są dobrze zrobione projekty to nie ma sensu sterowanie oddzielnie parterem i piętrem.Takim oddzielnym sterowaniem poszczególnymi kondygnacjami "ratują" się "instalatorzy" którzy wykonują instalację przy pomocy "projektu na pałę" aby zamaskować swoje błędy wykonawcze ale oczywiście kto bogatemu zabroni-będzie dużo drożej ale tez będzie działać
    Proponowane rozdzielacze nie nadają się do pracy z kotłem kondensacyjnym ponieważ posiadają zawór termostatyczny 3D z ręczną nastawą temperatury co w połączeniu z kotłem kondesacyjnym jest porażką,jak już wcześniej wspomniałem powinien być zawór 3D z siłownikiem o odpowiednio dobranym Kvs
    Super, dziękuję za informacje! Na pewno weźmiemy to pod uwagę

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał natsko1993 Zobacz post
    Źródłem ciepła będzie gaz kocioł z zasobnikiem cwu. Czyli ten pierwszy rozdzielacz nada się? Czy jeszcze skupić się na czymś innym?

    Jeżeli chodzi o sterowanie temperaturą, to chcemy mieć możliwość sterowania górą domu osobno, a dołem osobno. Więcej sterowań obiegami nie przewidujemy - ewentualnie będziemy regulować drobne wahania rotametrami.
    Witam,

    A czy wybrał już Pan model kotła kondensacyjnego do swojego domu? Jeżeli Jeszce nie to zachęcam do zapoznania się z ofertą marki Junkers-Bosch. Posiadamy w niej bogaty wybór kotłów kondensacyjnych jednofunkcyjnych oraz dwufunkcyjnych o szerokiej modulacji mocy palnika z rodziny Cerapur oraz Bosch Condens. Kotły cechują się solidnym wykonaniem oraz wysoką sprawnością pracy. W celu doboru kotła o odpowiedniej wielkości, zachęcam do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów Junkers-Bosch. Na stronie internetowej www.junkers.pl znajduje się wyszukiwarka instalatorów w zależności od miejsca zamieszkania. Można również skorzystać z całodobowej infolinii pod numerem telefonu: 801 900 810. Zachęcam również do odwiedzenia strony internetowej, na której znajdują się szczegółowe informacje odnośnie naszych kotłów kondensacyjnych: http://www.junkers.pl/produkty/kotly...kondensacyjne/
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Junkers-Bosch

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    romano78

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Sędziszów młp
    Posty
    2.063

    Domyślnie

    Te rozdzielacze to się nadają do smieciucha ale nie mają one tam żadnych termostatow regulowanych recznie jak kolega wyzej pisze.

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,

    Mam nowy rozdzielacz do sprzedania 2w1 czyli do podłogówki oraz grzejników. Link poniżej:

    https://www.olx.pl/oferta/tece-rozdz...8-IDzOPVN.html

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony