dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 14
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 267
  1. #241

    Domyślnie

    My kupiliśmy piękna działkę, zaprojektowaliśmy ekstra dom, zgodnie z forumowym wytycznymi Czyli parterowka ok 170m z garazem 2s, dach dwuspadowy itd. I co? Piękna działka ma lekki spadek, szkody górnicze, i się okazuje, ze stan zero to będzie 300k... bo skrzynia żelbet, bo mury oporowe itd. Żeby naiwny inwestor wiedział o tym, to by poszedł w poddasze użytkowe i mniejsza pow. zabudowy.

    A tak jak widze ze koszt całości z działka i wszystkim ma wjechać pod mln, to się człowiek zastanawia czy nie kupić podobnie dużego mieszkania w miescie - to drugie przynajmniej będzie można w podobnych pieniądzach kiedyś odsprzedać I zaoszczedzic sobie tego opisywanego cyrku.

    Zapomnialem o clou: nigdy nie zakladajcie, ze coś powinno tyle a tyle kosztować, bo architekt, majster, kolega powiedział, ze tyle zawsze kalkulator w łapę i konkretne wyceny dla Waszego przypadku.
    Ostatnio edytowane przez hesus ; 16-02-2019 o 08:11

  2. #242

    Domyślnie

    hesus:jak czytam to co piszesz, to wydaje mi się że musiałeś mieć dużego pecha z działką...albo zlekceważyłeś szkody górnicze (która kategoria??)
    Miałem bardzo podobny przypadek - też szkody(tyle że małe), działka ze spadkiem około 1,6m/10m, dodatkowo piwnica i duuuży garaż. Tyle że dom z poddaszem(trochę mniejszy niż twój). Do tego teren potencjalnie problematyczny, bliskie sąsiedztwo terenu po eksploatacji gliny.
    W twojej kwocie za twój stan "0" miałbym prawie 2 SSZ mojego...fakt, moja budowa była 10 lat temu....
    możesz trochę rozwinąć temat, żeby uczulić potencjalnych inwestorów na konkretne problemy??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  3. #243
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy zakupie działki to chyba warto jakieś badania geologiczne zrobić, co?

  4. #244

    Domyślnie

    Oczywiście ze były, warunki jak na teren górniczy rewelacyjne tylko co to zmienia?

    @JTKirk - u mnie spadek będzie podobny. Problemem nie jest działka i spadek (w końcu w okolicy na identycznych warunkach z 4kat. szkód ludzie się budują), a nieświadomy inwestor (w sensie ja) i architekt, który zamiast powalczyć z terenem zrobil sciane fundamentowa na 3m wysoka +tak samo wysoki mur oporowy po całej długości. Razem z tarasem wyglada wszystko ślicznie i do konceptu nie ma się jak przyczepić. Ale realizacja to już koszty o których architekt nie powie, bo pewnie tez nie wie.

  5. #245

    Domyślnie

    to nie prosciej wyrównać działke?

  6. #246
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    aaa, czyli problem z architektem , nie działką.
    Niestety czasem się zdarza, ze architekci nie mają pojęcia o kosztach tego co projektują. To przychodzi z wiekiem i doświadczeniem, ale też wówczas się tę wiedzę ceni.
    Najlepiej mieć architekta, co sam się wybudował.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 16-02-2019 o 13:55

  7. #247

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    to nie prosciej wyrównać działke?
    W teorii tak. Tylko "mnie sie już nie chce" w sensie - tutaj znów trzeba by ruszyć całą machinę projektową. A Architekt nawet nie chce o tym słyszeć - zrobił dobrze, skarpy są obrzydliwe, a niwelacja terenu kosztuje drogo i nie przekonasz. Zresztą to nie ja jestem specjalistą, więc wypada człowiekowi wierzyć. Szukac kolejnego? A co wtedy z prawami autorskimi, przecież to chyba nie tak, że sobie moge wziąć projekt do innego i robić poprawki. Robić inny, nowy projekt? To znów jest czas i pieniądze, a ten tak jak mówiłem - wybitnie mi odpowiada...Tak samo lokalizacja.

    W teorii stać mnie na taką inwestycję, tylko się zastanawiam, czy sam fakt takiej konstrukcji w przyszlosci nie przylozy kolejnych kosztow - szkody gornicze mam wliczone w zyciorys ale no - podejrzewam, że poprawki takiego ciężkiego bunkra będą jeszcze bardziej problematyczne i kosztowne niż tradycyjnych konstrukcji.

    Bo to, że w przypadku ewentualnej sprzedaży będę mooocno stratny (co klienta będzie obchodzić rodzaj fundamentu) - to nawet nie mam wątpliwości

  8. #248
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    Zresztą to nie ja jestem specjalistą, więc wypada człowiekowi wierzyć.
    Przy takim podejściu to źle wróży budowie. Nie ma dobrych specjalistów ani ekip - bywają dopilnowane.

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    A co wtedy z prawami autorskimi, przecież to chyba nie tak, że sobie moge wziąć projekt do innego i robić poprawki.
    Zależy od umowy.

    Przemyślenia trzeba zaczynać przed przesądzeniem kosztów. Już przy kupnie działki sprawdzałbym, jak wyniki badań geotechnicznych rzutują na ryzyka i koszty. Pytałbym sąsiadów przed kupnem działki, jak się budowało i jak się mieszka. A jak architekt rzuca pomysł nietypowych rozwiązań - sprawdzałbym koszty i konsultował, pytał na forach.

  9. #249
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo zmienić architekta na mniej artystycznego a bardziej praktycznego i narzucić mu budżet budowy.

  10. #250

    Domyślnie

    i kolejny rok zapewne stracony + jak wyczuć różnicę, pomiędzy przytakiwaczem, który się na każdy mój głupi pomysł zgodzi (a tych mam sporo), a oderwanym od rzeczywiscości profesjonalistą? :

    a patrząc na to jak ceny materiałów i robocizny lecą do góry, to nie wiem ile człowiek oszczędzi... + ponownie, wiem że rzeczywistość jest jaka jest, ale no, słabi mnie to, że chcąc wybudować dom, muszę poświęcać czas na edukacje w branży która mnie ani trochę nie interesuje. U mnie klient ma prawo nie wiedzieć, to ja jestem od tego, żeby taką usługę zrobić, żeby był zadowolony.

  11. #251
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    słabi mnie to, że chcąc wybudować dom, muszę poświęcać czas na edukacje w branży która mnie ani trochę nie interesuje. U mnie klient ma prawo nie wiedzieć, to ja jestem od tego, żeby taką usługę zrobić, żeby był zadowolony.
    No to, każda ekipa mówi Ci przecież - Będziesz Pan zadowolony!

    CZEMU im nie dowierzasz?

    Bierz co dają, płać i rób swoje.
    A będzie - jak Bóg da...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  12. #252

    Domyślnie

    I to jest nienormalne. Mam sie znać na budowaniu domu lepiej niż "fachowcy", którzy projektują i buduja? I płacić im za to ,że nie wiedzą, nie umieją? Chore to jest.

  13. #253
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    I to jest nienormalne. Mam sie znać na budowaniu domu lepiej niż "fachowcy", którzy projektują i buduja? I płacić im za to ,że nie wiedzą, nie umieją? Chore to jest.
    Tak.
    https://img8.demotywatoryfb.pl//uploads/201608/1471001597_swxr3c_600.jpg

    Uwentualnie płacisz za swojego Inspektora Nadzoru.
    Szczególnie jeśli budujesz zdalnie.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 17-02-2019 o 15:12

  14. #254

    Domyślnie

    Czyli jak projektuję ogród to zleceniodawca ma pilnować jakie rośliny dobiore, czy prawidłowo zaplanuję i posadzę. A jak coś żle zrobię to wina inwestora, bo sie nie zna.

  15. #255
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    I to jest nienormalne. Mam sie znać na budowaniu domu lepiej niż "fachowcy", którzy projektują i buduja? I płacić im za to ,że nie wiedzą, nie umieją? Chore to jest.
    I to właśnie jest samo życie!


    Coś robisz...
    Konkurencji nie masz?
    Konkurencja nie gada - ze same głupoty robisz a tylko ONI wiedzą co robią?


    Ale...
    To TY jesteś tu inwestorem.
    TY I NIKT INNY musisz wiedzieć co Ci jest potrzebne, czemu i jak ma być zrobione.
    A to oznacza dobrą znajomość procesu budowania, fizyki budynku, chemii budowlanej i jeszcze wielu innych wiadomości.

    Zwykle u np. architekta ludzie zamawiają projekt domu ŁADNEGO I FUNKCJONALNEGO.
    Nikt nie pyta o dom DOBRY!!!
    No, chyba że buduje już ten trzeci - dla siebie...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #256
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.194

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    Czyli jak projektuję ogród to zleceniodawca ma pilnować jakie rośliny dobiore, czy prawidłowo zaplanuję i posadzę. A jak coś żle zrobię to wina inwestora, bo sie nie zna.
    Tu zastosowanie ma WIARA I MODLITWA.
    Trzeba wierzyć, że będzie dobrze i modlić się o to, aby się w wierze nie przeliczyć.
    To tylko ogród.
    Będzie brzydki lub uschnie wszystko - ale przeżyjesz.
    Da się drugi raz to zrobić...
    Z budową domu jest trudniej, to wiara i modlitwa nie pomaga.
    Tam, niestety - tylko wiedza pomaga.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  17. #257

    Domyślnie

    No nie przesadzajmy, że do projektowania ogrodu wiedza nie jest potrzebna, jest taki zawód jak architekt krajobrazu. Wielu inwestorów nie ma pojęcia o budowaniu,domy powstają i nie słyszałam, aby sie zawalały.

  18. #258
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał majka112 Zobacz post
    No nie przesadzajmy, że do projektowania ogrodu wiedza nie jest potrzebna, jest taki zawód jak architekt krajobrazu. Wielu inwestorów nie ma pojęcia o budowaniu,domy powstają i nie słyszałam, aby sie zawalały.
    Cztery pierwsze z brzegu, dwie widziałem live, no jak kurz opadł. Plus kilka o których w necie nie trafiłem...

    https://polska-org.pl/837194,foto.html?idEntity=563215
    https://polska-org.pl/605932,foto.html?idEntity=543475
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_budowlana_na_%C5%9Al%C4%85sku_(2006)
    https://gazetawroclawska.pl/zawalila-sie-kamienica-w-jeleniej-gorze-remontowano-bez-pozwolenia-film-zdjecia/ar/3508173

    Nie jestem budowlańcem

  19. #259
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    ... architekt, który zamiast powalczyć z terenem zrobil sciane fundamentowa na 3m wysoka +tak samo wysoki mur oporowy po całej długości. Razem z tarasem wyglada wszystko ślicznie i do konceptu nie ma się jak przyczepić. Ale realizacja to już koszty o których architekt nie powie, bo pewnie tez nie wie.
    Może trzeba "powalczyć" z koncepcją i zrobić dom mniej ładny a dużo tańszy.

  20. #260
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał hesus Zobacz post
    i kolejny rok zapewne stracony + jak wyczuć różnicę, pomiędzy przytakiwaczem, który się na każdy mój głupi pomysł zgodzi (a tych mam sporo), a oderwanym od rzeczywiscości profesjonalistą? :

    a patrząc na to jak ceny materiałów i robocizny lecą do góry, to nie wiem ile człowiek oszczędzi... + ponownie, wiem że rzeczywistość jest jaka jest, ale no, słabi mnie to, że chcąc wybudować dom, muszę poświęcać czas na edukacje w branży która mnie ani trochę nie interesuje.
    U mnie klient ma prawo nie wiedzieć, to ja jestem od tego, żeby taką usługę zrobić, żeby był zadowolony.
    Nie musisz znać się na budowaniu ale powinieneś być świadomy i aktywnym Inwestorem i wybierać dobry zleceniobiorców.
    Powinieneś zatrudnić własnego Inspektora Nadzoru który będzie Twoim doradcą i reprezentantem w technicznych rozmowach z Architektem i z Wykonawcami.

    Można mieć nadzieję że faktycznie Twój Klient zawsze jest i będzie zadowolony.
    Bo Klient często bywa niezadowolony.

Strona 13 z 14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony