dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 53 z 94
Pokaż wyniki od 1.041 do 1.060 z 1864
  1. #1041
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ej nooo... Ale Doli pisała o dwóch rodzajach otarć Pewnie tego na klapie, męskie oko nie dostrzeże
    Dokładnie, już pokazane i zauważone
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  2. #1042
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Tak coś tam się pompuje ale i tak trochę to będzie kosztowało...Wyniki niby dobre prócz manganu i żelaza które najtrudniej usunąć.
    8300 odwiert
    8550 przyłącze do budynku + kotłownia
    10 000 uzdatnianie
    No to 28 000 PLN nie wiele się pomyliłem

    Przez Was wszystkich też wczoraj oglądałem klatę WC i nic tam nie zauważyłem (może dlatego że są kafle na ścianie) - ale powiem Wam że nawet bym na to nie wpadł

  3. #1043

    Domyślnie

    Hej Wojaku!
    Jeśli przez kotłownię rozumiesz spięcie instalacji w domu (hydrofory, czy bojlery i wszelkie zawory, śrubunki itp), to u mnie też wyjdzie pewnie podobna kwota. Ja koszt instalacji wewnątrz budynku wrzuciłam do kosztów za hydraulikę Studnia, to wszystko, co na zewnątrz
    To nie jest zawrotna cena, chociaż wiem, że boli. Ale tak, jak pisałam wcześniej. U mnie chcieli 30 tyś. za podłączenie do wody miejskiej. A do tego jeszcze doszedłby koszt instalacji wewnątrz budynku (kotłownia).
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  4. #1044
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Nie nie nie, to że tam jest napisane kotłownia to nie dotyczy całej instalacji w kotłowni
    To jest "tylko" koszt przyłącza - czyli wejścia rurą do budynku i zakończenia jej licznikiem

    Hydraulika to osobna część bajki

  5. #1045

    Domyślnie

    Dobra wrzucę zaległe info o izolacji, bo już dawno odhaczone, a tu wpisów brak
    Znacie historię mojej izolacji pianą PUR, także przypomnę tylko, że czekałam na ponowny natrysk, w celu pogrubienia izolacji. Postanowiłam wypełnić pianą przestrzeń do profili pod zabudowę g-k. Dzięki temu mam ponad 30 cm piany w połaci dachu (w części użytkowej) i ok. 30 cm piany w stropie oddzielającym poddasze użytkowe od nieogrzewanego, izolowanego strychu. W trakcie oczekiwania na ponowny natrysk, przyszły potężne mrozy, dzięki czemu mogłam wyłapać kilka miejsc do poprawy. Pierwsze, jakże ważne spostrzeżenia dotyczyły murłaty, którą moi budowlańcy zabudowali g-k, przed tynkami, aby można było na ścianę kolankową położyć tynk. Na szczęście w ostatniej chwili, zrezygnowaliśmy z tynku na ścianach kolankowych, na rzecz obudowy całych ścianek g-k.
    Po pierwszym natrysku i nadejściu mrozów (ogrzewanie chodziło już od miesiąca) pokazały się takie plamy:



    Tylko w łazience było to widoczne. Ale we wszystkich czterech narożnikach domu było czuć chłód po przyłożeniu ręki.
    Wpadli do mnie na chwilę elektrycy i pokazałam, co się dzieje. Sprawdziliśmy termowizją no i pokazało 13*C w różnych miejscach izolacji (ogrzewanie było włączone na 12*C), a w tym łazienkowym narożniku 0*C. Chłopaki wyrwali mi kawałek g-k, żeby odkryć to felerne miejsce, a tam taka sytuacja:



    No to czekała mnie praca
    Murłata przez zabudowę g-k, w ogóle nie była zaizolowana od wewnętrznej strony.
    Uzbroiłam się w niezbędne narzędzia i zdemontowałam zabudowę ścianki kolankowej we wszystkich pomieszczeniach.





    No i dobrze wyszło, że planowaliśmy ponowny natrysk. Murłata poszła do poprawy.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3525a.jpg
Wyświetleń:	908
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	410567   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3571a.jpg
Wyświetleń:	906
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	410568   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3599a.jpg
Wyświetleń:	903
Rozmiar:	86,7 KB
ID:	410570   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3601a.jpg
Wyświetleń:	904
Rozmiar:	87,7 KB
ID:	410571  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  6. #1046
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wojak65
    Zarejestrowany
    Feb 2014
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    314
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    No obszerna w fotki relacja
    Ewidentnie murłata do ocieplenia.

    Ja już swoim przyszłym wykonawcom ocieplenia zew. zwróciłem uwagę na to i samemu sobie żeby dobrze ją ocieplić od wewnątrz

  7. #1047

    Domyślnie

    Kolejnym, nie dającym mi spokoju zjawiskiem, było zaciekanie wody na ścianie szczytowej pod podbitką:



    Strasznie słabe zdjęcie, ale tylko na tym widać zacieki wzdłuż ściany.

    Słusznie sąsiad mi podpowiedział, jeszcze przed izolacją, że zacieki mogą być spowodowane różnicą temperatur między podbitką, a murem. Ogrzewanie już chodziło i ciepło uciekało przez ściany szczytowe. No ale izolacja została wykonana, a problem w tym miejscu pozostał.
    Wdrapałam się na strych i z ręką przyłożoną do piany, szukałam jakichś zimniejszych miejsc. No i znalazłam! Na samym końcu stryszku wymacałam jakąś chłodniejszą szczelinkę. Wróciłam z latarką i trochę powiększyłam otwór. Udało mi się wcisnąć tam dłoń i wymacać kawałek nieocieplonej belki w kalenicy. Oby to był powód tej mokrej ściany





    Jakieś pomniejsze detale do poprawy też zakodowałam, żeby wszystko chłopakom pokazać przed ponownym natryskiem.





    Ponowny natrysk był krótki i mógłby być przyjemny, gdyby niepotrzebnie zamontowane profile do g-k, skutecznie tego nie utrudniały.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3434a.jpg
Wyświetleń:	5078
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	410572   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3759a.jpg
Wyświetleń:	5005
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	410573   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3763a.jpg
Wyświetleń:	5017
Rozmiar:	92,2 KB
ID:	410574   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3596a.jpg
Wyświetleń:	4591
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	410575   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3846a.jpg
Wyświetleń:	4586
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	410577  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  8. #1048

    Domyślnie

    Podziwiam cię Aniu za takie zaparcie

    Chyba nie znam żadnej kobiety która z taką pasją i zaangażowaniem zajęła się budową ...

    U mnie to wszystko spadło na mnie

    U mnie niestety tam gdzie mogą (i zapewne są) mostki termicznie nie miałem dojścia (za wysoko) . Tam gdzie udalo mi się zajrzeć i obejrzeć to poprawiałem , ale wiem i mam świadomość że wiele miejsc gdzie nie mogłem "zobaczyć" na 100% nie jest idealnie wykonane , bo osoba której najbardziej zalezy aby było szczelnie jest jedynie sam ... inwestor ...

    Widzę że także natrysk piany nawet nie gwarantuje 100% szczelności

    Kiedyś chyba pożyczę sobie kamerę termowizyjną , ale z drugiej strony po co później się stresować
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  9. #1049

    Domyślnie

    No ale poprawa izolacji doszła w końcu do skutku i mam nadzieję, że teraz będzie ok

    Było tak:



    Jest tak:







    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3465.jpg
Wyświetleń:	1206
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	410582   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3853a.jpg
Wyświetleń:	1207
Rozmiar:	86,1 KB
ID:	410586   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3855a.jpg
Wyświetleń:	1207
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	410590   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3861a.jpg
Wyświetleń:	1206
Rozmiar:	84,0 KB
ID:	410591   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3589a.jpg
Wyświetleń:	1203
Rozmiar:	85,9 KB
ID:	410592  

    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  10. #1050

    Domyślnie

    Po ponownym natrysku poświęciłam jedną sobotę, na uzupełnianie pianą miejsc trudno dostępnych przez nieszczęsne stelaże:






    I tak skończyła się moja praca






    Nawet czyścik do piany i aceton nie dały rady Do dziś mam ślady na paznokciach Ale tak to jest, jak po dwóch puszkach piany, za gorąco się zrobiło w rękawiczkach i kolejne 5 puszek poszło bez rękawic.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3843a.jpg
Wyświetleń:	1208
Rozmiar:	89,0 KB
ID:	410594   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3845a.jpg
Wyświetleń:	1210
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	410595   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3863a.jpg
Wyświetleń:	1205
Rozmiar:	87,8 KB
ID:	410596   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3864a.jpg
Wyświetleń:	1203
Rozmiar:	91,5 KB
ID:	410597  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  11. #1051

    Domyślnie

    piekny projekt, zazdroszcze.

  12. #1052

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Podziwiam cię Aniu za takie zaparcie

    Chyba nie znam żadnej kobiety która z taką pasją i zaangażowaniem zajęła się budową ...
    Dziękuję Ci bardzo
    Podobno przebiłam męskich inwestorów, swoim zaangażowaniem w budowę, wśród znajomych bliższych i dalszych A ja myślałam, że każdy inwestor tak ma!


    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    U mnie niestety tam gdzie mogą (i zapewne są) mostki termicznie nie miałem dojścia (za wysoko) . Tam gdzie udalo mi się zajrzeć i obejrzeć to poprawiałem , ale wiem i mam świadomość że wiele miejsc gdzie nie mogłem "zobaczyć" na 100% nie jest idealnie wykonane , bo osoba której najbardziej zalezy aby było szczelnie jest jedynie sam ... inwestor ...
    Dlatego właśnie oczywistą rzeczą dla mnie jest, sprawdzanie, w miarę możliwości, każdego etapu na budowie. Mimo takiego pilnowania wiadomo, że mamy mnóstwo niedociągnięć. A co dopiero, gdybyśmy na ślepo ufali montażystom
    A z drugiej strony, tylu inwestorów olało temat i mieszkają, domy im się na głowy nie walą, a ile stresu mieli mniej podczas budowy. Ja czasem mam wrażenie, że mi głowa wybuchnie z tego wszystkiego nie mam siły na takie budowanie...
    Ale nic, już bliżej niż dalej

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Widzę że także natrysk piany nawet nie gwarantuje 100% szczelności
    Podejrzewam, że nic nie gwarantuje 100% szczelności Wszystko zależy od ludzi i ich dokładności. U mnie dużym utrudnieniem były profile, które blokowały płynny dostęp piany do izolowanej powierzchni. Z obecną wiedzą i doświadczeniem mogę budować drugi dom , prawie doskonały

    Cytat Napisał kaszpir007 Zobacz post
    Kiedyś chyba pożyczę sobie kamerę termowizyjną , ale z drugiej strony po co później się stresować
    Już teraz, nie ma co się denerwować No chyba, że coś by się działo niepokojącego. U Ciebie większe, czy mniejsze mostki nie zrobią takiej różnicy w kosztach ogrzewania, jak u mnie, także nie ma co się zabijać o parę groszy
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  13. #1053
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Raptor1

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Kudowa-Zdrój
    Kod pocztowy
    57-350
    Posty
    279
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Ania dziękuję za miłe słowa u mnie w dzienniku powinienem odwdzięczyć się tym samym ,ale tyle razy juz pisałem że jestem pełen podziwu dla Twojej pracy na budowie i zaparcia w dążeniu do celu ,że nie będę już tu wazelinował
    Jak Ty to robisz że mimo wysiłku na budowie masz niezniszczone paznokcie?
    DZIENNIK BUDOWY http://forum.muratordom.pl/showthrea...w%C5%82asnego-)
    Parterowy 92 m2. Płyta fundamentów 10cm xps +15 cm EPS na płycie, ściany 30 cm grafitowego EPS, strop 50 cm celuloza thermofloc. Okna w warstwie izolacji. Ogrzewanie kable w wylewce

  14. #1054

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abstrakt Zobacz post
    piekny projekt, zazdroszcze.
    Dziękuję


    Raptor, no i chciał nie chciał, troszkę wazeliny się znowu wkradło Ale nic się nie przejmuj, jakoś to udźwignę
    Ba! Dźwigam to z największą przyjemnością
    A moje paznokcie...cóż... trafiły mi się naprawdę solidne okazy na które dobrze działa ręczne mycie naczyń. Żadne moczenie, czy szorowanie szczoteczką nie daje takich efektów, jak zmywanie garów


    A co na budowie? Ano nic. Choć nie do końca. Niby nic się nie dzieję, pusto i cicho, ale coś tam działam. Problemem okazała się ekipa od zabudowy g-k. Zadeklarował się, co prawda, syn pana Janka z kolegą, ale ich metody mnie nie przekonują. Fachowcy, których chętnie bym przygarnęła, zawaleni robotą i raczej nie ma szans (choć kolega obiecał, że pomyśli). No ale czas leci i szkoda go marnować. Także znalazłam inne rozwiązanie. Podpytałam pana Waldka (tego, który robił nam łazienkę), czy nie zechciałby nam karton-gipsów zamontować. On też ma jakieś swoje terminy, ale chwilowo pracuje w naszym obecnym domu i moja teściowa, zadeklarowała chęć odstąpienia nam fachowca, jeśli zajdzie taka potrzeba (kochana kobieta ). Pan Waldek pracuje sam i potrzebuje kogoś do pomocy. I tak oto, załatwiłam pracę mojemu mężowi, zanim zdążył się wypowiedzieć. Nie był pocieszony, kiedy mu o tym powiedziałam (wróci z morza i zamiast wracać do pracy i zarabiać, to będzie płyty przykręcał). No ale w obecnej sytuacji, to najlepsze rozwiązanie. Nie będziemy czekali na ekipy, będzie taniej i mam nadzieję, dokładniej, niż w pozostałych przypadkach. I nie będę musiała się dopraszać taśm ślizgowych, czy innych cudów, zamiast np. siatki elewacyjnej
    A jak odhaczymy zabudowę g-k, to robimy gładzie, tylko tam, gdzie to niezbędne (czyli prawie wszędzie) i można układać panele i wnosić graty

    A skoro już zagarnęłam pana Waldka do nas, to jeszcze musi nam szybko płytki położyć w wiatrołapie i garderobie. Popędziłam dzisiaj do Casto po płytki, które wczoraj wstępnie wybrałam. Wzięłam na próbę po 8 szt. z dwóch rodzajów płytek wraz z dekorami i bawiłam się w układankę. Wyłożyłam płytkami wiatrołap i oglądałam różne konfiguracje z różnych miejsc i przy różnych rodzajach światła Nie powiem, trochę się zmachałam, ale fajnie jest zobaczyć płytki w docelowym miejscu. Będzie ładnie

    Co tam jeszcze?
    Aha...mam pierwsze rośliny na działce (pomijając sosnowy las ). Wcale się o nie nie prosiłam i nie są mi teraz na rękę, ale nasz sąsiad podobno umawiał się z moim mężem, że podrzuci nam jakieś krzaki (winorośl, forsycje i jakieś tam inne, których nazw nie pamiętam). Męża nie ma, więc musiałam pójść z sąsiadem i zasadzić, co trzeba Na szczęście nic nie musiałam robić, tylko pokazać miejsca, w których chcę te rośliny i przynieść wodę.
    Za to teraz muszę codziennie podlewać te rośliny. No ale nic. Fajnie jest!
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  15. #1055

    Domyślnie

    Sezon grzewczy na budowie zakończony! Chyba od poniedziałku. W domu zresztą też Temperatura po zmniejszeniu ogrzewania z 20 do 17*C spadała o 0,5*C w ciągu doby. Ale tylko w pomieszczeniach od północnego wschodu. W salonie i w pokojach na poddaszu od strony południowo-zachodniej, temperatura utrzymywała się cały czas powyżej zadanej. Teraz nie sprawdzałam wszystkich pomieszczeń, bo wyłączyłam termostaty, ale na parterze utrzymuje się temperatura powyżej 18*C.

    Mam kolejny rachunek za prąd - 1145 zł:




    Nie odnoszę się do niego zupełnie, bo nie ma jak. Szczerze, bałam się, że wyjdzie większy, ale ten i tak jest wystarczająco wysoki .
    Z pełną świadomością kosztów, grzałam dom (nastawy 18-20*C), mimo nie skończonej izolacji dachu, braku schodów strychowych oddzielających część ogrzewaną, od strychu, nie zaizolowanych rur od wentylacji oraz wyjątkowych mrozów w tym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu mogłam organoleptycznie znaleźć miejsca bijącego chłodu i poprawić je w odpowiednim czasie
    I jak przyjemnie było pracować w cieplutkim domu No coś za coś
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	faktura enea marzec-2.jpg
Wyświetleń:	869
Rozmiar:	91,8 KB
ID:	411208  
    Ostatnio edytowane przez annatulipanna ; 16-04-2018 o 09:01
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  16. #1056
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 19TOMEK65
    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    ZG i okolice
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    312

    Domyślnie

    Pierwszy sezon grzania jest najdroższy. Złotówki uciekają na zewnątrz i nie upilnujesz tych strat .
    Koszty budowy i tyle.
    Ciekaw jestem drugiego sezonu.

  17. #1057

    Domyślnie

    No to pierwsza próba cięcia piany za mną
    Ponieważ zorganizowałam zabudowę poddasza g-k, muszę się sprężyć ze ścinaniem nadmiaru piany. Dzisiaj nie miałam czasu i na szybko chwyciłam narzędzie, które miałam pod ręką, żeby wypróbować, o co w ogóle chodzi w tej pracy
    Z godzinę pomachałam maczetą i powiem, że ciężka praca przede mną Gdyby nie fakt, że trzeba pracować z rękoma w górze, do tego pod kątem ( wszystko leci mi na twarz) no i na wysokości, byłoby nawet przyjemnie. Nie mam pojęcia ile dni zajmie mi poddasze, ale obawiam się, że tydzień roboczy może nie wystarczyć. Oczywiście, gdybym miała możliwość pracy chociaż 5 godzin dziennie, nie byłoby problemu. Ale ciężko mi wcisnąć dodatkowe zajęcie w obecny grafik (chwilowo znowu jestem sama z dziećmi) więc może być słabo.

    No ale pierwsze koty za płoty:









    Na razie cięłam tylko skosy. Ze stropem będzie gorzej
    Ogólnie to jeszcze nie wierzę, że ta praca naprawdę spadła na mnie Jakiś cyrk normalnie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3898a.jpg
Wyświetleń:	1027
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	411018   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3903a.jpg
Wyświetleń:	1022
Rozmiar:	87,5 KB
ID:	411019   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3902a.jpg
Wyświetleń:	1023
Rozmiar:	90,5 KB
ID:	411020  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  18. #1058

    Domyślnie

    Pokażę Wam, dwa rodzaje płytek do wiatrołapu i garderoby. Nie wiem, czy brać same gołe płytki, czy z dekorami
    Moja babska natura podpowiada mi dekory, bo zawsze mi się marzyły , a z drugiej strony podoba mi się minimalizm.

    Pierwszy zestaw:







    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3882a.jpg
Wyświetleń:	986
Rozmiar:	87,0 KB
ID:	411093   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3885a.jpg
Wyświetleń:	990
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	411094   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3888a.jpg
Wyświetleń:	980
Rozmiar:	86,6 KB
ID:	411095   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3891a.jpg
Wyświetleń:	989
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	411096  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #1059

    Domyślnie

    Drugi zestaw:










    Te drugie płytki są bardziej wyraziste (bardziej marmurkowe niż betonowe). Dla porównania, zestawione z tymi pierwszymi. Szkoda, że mają mniejszy format, bo jednak wielkość płytek dużo daje. Dekor jest piękny, tylko czy te płytki nie są za bardzo klasyczne? Moja teściowa jest nimi zauroczona. Mnie też się podobają, ale tylko ze względu na dekor. Gdybym zestawiała ze sobą same płytki, bez dekorów, to pierwsze wygrywają w przedbiegach
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3892a.jpg
Wyświetleń:	997
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	411097   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3894a.jpg
Wyświetleń:	990
Rozmiar:	94,6 KB
ID:	411098   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3895a.jpg
Wyświetleń:	991
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	411099   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3896a.jpg
Wyświetleń:	999
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	411100  
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  20. #1060
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Mnie się podoba pierwszy zestaw bez dekorów. Ja bym "dekory" robiła dodatkami w pomieszczeniach, a powierzchnie raczej proste.
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

Strona 53 z 94

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony