dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 25 z 51
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 1003
  1. #481

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ad rem. Kable. Domyślnie instaluje się jeden regulator do jednego kabla. Macie jakos to pospinane razem do kupy? Czasem trzeba zmienić program pracy dla całej chałupy to chyba nikt nie biega z pokoju do pokoju?
    Ja biegam, dla zdrowotności. Mam tego 14 sztuk.

  2. #482
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    Cytat Napisał maaszak Zobacz post
    Ad rem. Kable. Domyślnie instaluje się jeden regulator do jednego kabla. Macie jakos to pospinane razem do kupy? Czasem trzeba zmienić program pracy dla całej chałupy to chyba nikt nie biega z pokoju do pokoju? Jak wygląda centralne sterowanie grzaniem kabli? Jakieś dośwaidczenia praktyczne? Który producent to lepiej rozwiązał?
    Właśnie u siebie będę miał sterowanie DeviLink, ale montaż dopiero za kilka dni czy tygodni. Na razie podłogówki spięte na krótko przez styczniki i grzeją nocą, bo muszę tynki wysuszyć. W mniej więcej centralnym pokoju na piętrze mam zaplanowany DeviLink CC (schowany za drzwiami, bo w sumie nie musi być na widoku i nie trzeba przy nim gmerać codziennie). W pokojach będą DeviLink FT (mam nadzieję, że nie będzie problemów z zasięgiem do CC), które dają sygnał na stycznik w rozdzielni włączający kabel grzejny (można bezpośrednio podłączyć kable do sterownika, ale tak chyba bezpieczniej dla niego). A do bieżącego sterowania myślę, że będzie częściej używana aplikacja na Androida (docelowo chcę też w bardziej dostępnym miejscu powiesić tablet do sterowania rekuperacją, podłogówką, alarmem, monitoringiem, domofonem i jak mi się uda ogarnąć, to OpenHabem)...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  3. #483

    Domyślnie

    Mi wychodzi ok 12 obwodów grzewczych, czyli 12 sterowników. Dotychczas widziałem sterowniki względnie tanie i bardzo brzydkie, albo nietanie (lub wręcz bardzo drogie) i "tylko" zwyczajnie brzydkie. Jak mam taki wybór, to wolałbym zwyczajnie pozbyć się ich ze ścian. Tym bardziej, że i tak na NAS będę miał OpenHABa, więc to naturalny kierunek. Tylko jak to wtedy spiąć?
    Ostatnio edytowane przez Tern ; 31-01-2019 o 14:02

  4. #484
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    A propos ... jak się steruje kablami chcąc grzać tylko w taniej taryfie?
    Całodobowo, przy płytko schowanych kablach to nie problem ale w T2 to już pewnie jakieś dodatkowe koszty?

  5. #485
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Pytanie do użytkowników - jak Wasi wykonawcy posadzek reagowali na kable? Dwóch, z którymi rozmawiałem stwierdzili, że to problem, że jak po tym chodzić, że tego nie robili, że to pewnie łatwo uszkodzić ;/
    Jeden stwierdził, że nie zaryzykuje, drugi, że jak się na nie zdecyduję, to on się dowie czy są jakieś z tym problemy.

    PS - mój KB stwierdził, że nie powinno być problemów z odbiorem, szczególnie jeśli wspomni o PV, dlatego drążę temat.

  6. #486
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    abes99

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    SRC
    Kod pocztowy
    47-400
    Posty
    328

    Domyślnie

    U mnie wykonawcy nie mieli problemu z kablami. Nie wiem jakie wylewki planujesz, ale ja mam u siebie 8cm B25 W8 niskofrakcyjnego, lany z gruchy (wyszło coś ok.42zł/m2 z przeszlifowaniem), choć kompendium DEVI zaleca B30. Miałem na folii poukładane siatki zbrojeniowe (bez dystansów), do których trytytkami przyczepiłem kable grzejne. Zwróciłem im tylko uwagę, żeby delikatnie podciągali siatki podczas wylewania i starałem się pilnować tego przy robocie. Zrobili sobie hak z druta z siatki i podciągali. Ogólnie kable są dość wytrzymałem, jeździli po nich taczkami z betonem, łazili itd. i wygląda na to, że nic im nie jest - grzeją (właśnie tynki wygrzewam, ale wspomagam się "odrzutową farelką" na diesla)...
    Remontuję (edit: już zamieszkuję...) dom z ok. 1973r. o pow. ok. 190m2, kubatura ok. 450m3. Posadzka na gruncie +18cm styropianu 032, ściany +18cm styropianu 032, dach płaski +30cm styropianu 032, okna trójszybowe. Ogrzewanie: kablami grzejnymi (Devi 18T ~18kW + 8cm B25), wentylacja mechaniczna z rekuperacją, PC do CWU, fotowoltaika 10kWp (Longi 11x320W + 18x360W, Fronius 8.2-3-M, azymut 27st.W, kąt 26st.). Praktycznie z domu zostały tylko ściany i stropy...

  7. #487
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Pytanie do użytkowników - jak Wasi wykonawcy posadzek reagowali na kable? Dwóch, z którymi rozmawiałem stwierdzili, że to problem, że jak po tym chodzić, że tego nie robili, że to pewnie łatwo uszkodzić ;/
    Jeden stwierdził, że nie zaryzykuje, drugi, że jak się na nie zdecyduję, to on się dowie czy są jakieś z tym problemy.
    Chodzić mogą śmiało. Tylko z ustawianiem kreta muszą uważać. No i szuflami nie dziabnąć przy rozgarnianiu.
    Moi najpierw zapowiadali, że wysypią trochę z miksokreta, a potem prętami podniosą siatki z kablami, żeby nie były na samym spodzie - ale jak przyszło co do czego to stwierdzili, że nie chcą ryzykować. I kable mam na samym spodzie. Pomiary elektryka po zrobieniu wylewki nie znalazły uszkodzeń kabli.
    Przejdź się gdzieś do sklepu i weź do ręki taki kabel. To jest dosyć mocna konstrukcja i nie łatwo ją uszkodzić. Na pewno nie od chodzenia jak leży na styropianie.

  8. #488

    Domyślnie

    Jestem już praktycznie zdecydowany na ogrzewanie kablami (akumulacyjnie), ale chciałbym zobaczyć takie rozwiązanie na żywo. Pooglądać, popytać, dowiedzieć się ile to kosztuje za rok / sezon. Jest ktoś kto grzeje kablami i mieszka niedaleko Białej Podlaskiej (powiedzmy do 100km). Przywiozę flaszkę za zawracanie głowy? Jest ktoś chętny podzielić się wiedzą / doświadczeniami? Dom, który zamierzam zbudować do dom szkieletowy (100m2)z użytkowym poddaszem około.
    Ostatnio edytowane przez mld ; 07-02-2019 o 21:01

  9. #489
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.926

    Domyślnie

    Czyli temat wylewki jest ..do przejścia
    Dzięki za info.

    Kolejne pytanie - wspominacie o kablach na siatce a widzę też na folii typowej dla podłogówki.
    Siatka w przypadku płyty fundamentowej czy z innego powodu ?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 07-02-2019 o 22:06

  10. #490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Siatka w przypadku płyty fundamentowej czy z innego powodu ?
    Siatka, bo kable do czegoś trzeba przyczepić. Devi ma takie taśmy (było chyba w tym wątku na filmiku - jak nie to poyoutubuj) - ale je trzeba do wylewki przybić. Może i to najlepsze rozwiązanie, ale to trochę przerost formy nad treścią robienie wylewki w dwóch rzutach.
    Do folii (czy raczej przez folię do sytyropianu) chyba słabo się trzyma w porównaniu do opasek zaciskowych i siatki. Do tego siatkę i tak większość wylewkarzy daje - więc nie generuje to żadnych kosztów, nie dziurawisz folii a do tego fajnie, jakby dało się odrobinę unieść.

  11. #491

  12. #492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Deflorator Zobacz post
    Siatkę można położyć na dystansach
    https://www.google.com/search?q=dyst...w=1920&bih=938
    Dystanse przy siatce fi 4mm pomogą jak umarłemu kropidło.

  13. #493

    Domyślnie

    CO wybrać.... kable/maty czy folie IR?

  14. #494

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    CO wybrać.... kable/maty czy folie IR?
    A czego oczekujesz? To pytanie z gatunku dom mieszkanie czy hotel

  15. #495

    Domyślnie

    Wiem że efekt działania jest podobny, ale są pewnie różnice, dlatego pytam

  16. #496

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dystanse przy siatce fi 4mm pomogą jak umarłemu kropidło.
    Widać że nigdy nie miałeś do czynienia z tym tematem.

  17. #497
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    Wiem że efekt działania jest podobny, ale są pewnie różnice, dlatego pytam
    Przy montażu w tym samym miejscu efekt identyczny. Różnica w cenie.

    Cytat Napisał brencik Zobacz post
    Widać że nigdy nie miałeś do czynienia z tym tematem.
    Rozkładałem siatkę 4mm, byłem jak elektryk przyczepiał kable, byłem jak wysypywali jastrych i chodziłem po tym wieloktrotnie. Dystanse musiałyby być co 5cm w każdą stronę, a i tak wiele z nich byłoby wgniecione w styropian. Chyba, że dasz EPS200, to może przy tak gęstym ułożeniu sprawdzi się.
    Przy większych dostępach nawet przy EPS200 siatka zostanie powyginana jak fale Dunaju.
    A przy słabszym większość zostanie wgnieciona - najpóźniej w czasie deptania kaloszami przez ekipę od wylewki. Pytanie, w ilu miejscach zgrzew puści i jak pokanceruje folię i styropian - a może i kabel.

    Jakie są Twoje obserwacje z chodzenia po siatce 4mm?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 14-02-2019 o 21:53

  18. #498

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Przy montażu w tym samym miejscu efekt identyczny. Różnica w cenie.
    Obecnie mam dwie oferty na położenie IR i kabli. Ceny od 10000 do 14000. Jak dobrze pamiętam, kładłeś sam??

  19. #499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.253
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał poised Zobacz post
    Obecnie mam dwie oferty na położenie IR i kabli. Ceny od 10000 do 14000. Jak dobrze pamiętam, kładłeś sam??
    Nie. Kładł mi elektryk. Nie zrezygnowałbym z gwarancji. A ta wymaga dwóch pomiarów (przed i po położeniu wylewki) i wypełnienia papierologii. Za kable z położeniem i tymi pomiarami w 115m2 domu łącznie 11kW zapłaciłem 5900zł brutto. Monter z listy Elektry.

  20. #500

    Domyślnie

    muszę się przyjrzeć tej liście

Strona 25 z 51

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony