dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 155
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 3100
  1. #621
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Adidas99

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Kłodawa
    Kod pocztowy
    62-600
    Posty
    2

    Domyślnie

    Oj ta moja chyba lepsza...

  2. #622
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olszyna

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Sieradz
    Posty
    2

    Domyślnie

    Witam
    Musze kupić kosiarkę. Proszę o pomoc, jaka wybrać. Do skoszenia ok. 1000 m, w tym sporo drzew do omijania. Marzy mi się coś co będę potrafiła obsługiwać, bez zbytnich bajerów. I aby to coś odpalało za pierwszym razem. Do wydania mam 1000-1200 zł. Dodam, że jestem laikiem w tych sprawach. Jedynie co wiem, że silnik musi być B&S.

  3. #623
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Witaj Olszyna, po pierwsze zrób wokół tych drzew koliste, o średnicy około 1 metr, przestrzenie pozbawione trawy. Drugi sposób na koszenie nie bezpośrednio wokół pni to zrobienie nasadzeń z okrywowych. Inaczej koszenie, jakiej byś kosiarki nie miała, da Ci w kość.

    Wybieraj taką z napędem i dużymi tylnymi kołami, bo jesteś kobietą i inaczej się zamęczysz. Ja zawsze polecam z silnikiem B&S, bo przede wszystkim mają one (nie wszystkie) łatwy rozruch i startują nawet po zimie bez kłopotu w moich babskich rączkach. Druga ważna rzecz to mocna obudowa. Polecałabym metalową, ale tu we wcześniejszym poście panowie mówili o obudowie z tworzywa, że też okey. Kosz im większy tym lepszy – ciężar przy kosiarce z napędem nie ma znaczenia. Wreszcie szerokość koszenia – kupuj taką, która ma nie mniej niż 45 cm.
    Jak kupisz zgodnie z tymi uwagami, będziesz zadowolona.

    Nie wiem, czy zmieścisz się w 1200, ale ja bym jeszcze do wszystkiego dodała opcje bocznego wyrzutu i mulczowania. Ja koszę z użyciem kosza tylko pierwszy raz w sezonie. Później koszę mulczując z bocznym wyrzutem. Zdarza się, że przeciągnę termin koszenia i wtedy też używam kosza. Ale nie znoszę tego, bo to strasznie wydłuża czas.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  4. #624
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    olszyna

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    Sieradz
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dzięki Pestka za rady. Mam jeszcze pytanie. A jakiego producenta szukać? Co Byś polecała. I czy można zaryzykować kupując taki sprzęt w sklepie internetowym, czy lepiej w stacjonarnym.

  5. #625
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Kosiarki zasadniczo mają taką samą konstrukcję. Różnią się drobiazgami i najczęściej za to samo płacisz mniej lub więcej za samą nazwę. Przykład to Honda – są 2 razy droższe. Moja sąsiadka przez ten czas, kiedy ja używam jednej, ma już drugą Hondę. Więc ja bym się producentem nie sugerowała. Nawet nie pamiętam jakiego producenta jest moja. Dominuje na niej logo B&S. Silnik jest najważniejszy. Swoją kupiłam w Praktikerze przypadkowo i dlatego, że akurat była w promocji pokaźnej. Szukaj, rozglądaj się. Na allegro jest teraz sprzedawca z Lublina. Sklep, który dodatkowo handluje w necie http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...314562525.html
    Sprawdź to, napisz, albo zadzwoń i odpytaj. Mnie się podoba. Kupiłabym, bo ma wszystko co potrzeba. Zapytałabym tylko czy obudowa jest metalowa, czy tworzywo. Choć jak pisałam wcześniej to nie ma większego znaczenia. Częściej uszkodzeniu o kamienie ulegają noże i wał.
    Powodzenia
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 13-05-2012 o 22:41
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  6. #626

    Domyślnie

    Sprawdzony jest VICTUS. Podobna do tej z linku model VSS53 B675. Za B/S 675 (5,5KM) z napędem i szer. koszenia 53cm zapłaciłem w ub.r. 1390 zł z olejem i porcją na wymianę. Sprawuje się rewelacyjnie:
    http://victus.pl/katalog.php?grupa=108&nr=105
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  7. #627

    Domyślnie

    A może coś STIGA w tej cenie? 1600zł kosztuje model (oznaczenie) Combi 53 SQ BW B, 51 cm średnicy koszenia, kosz 60L, oczywiście z napędem. Silnik briggsa także też pewna konstrukcja- mam taki w swojej AL-KO i poza przeglądami przed sezonem nic przy niej specjalnie robić nie muszę.

  8. #628
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Te dwie kosiarki mają lepszy silnik niż ta z pierwszego posta i do tego są tańsze 50zl

    http://allegro.pl/kosiarka-6-km-siln...321045169.html

    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...319998632.html

    A do 1500zl mozesz juz kupic kosiarke z silnikiem b&s 750, ktory należy już do wyższej serii(troche bardziej profesjonalnej)

    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...332392849.html

    http://allegro.pl/kosiarka-spalinowa...315665391.html

    Ta z pierwszego posta ma tez troche mala srednice koszenia, a im wieksza tym mniej sie najezdzisz Rzadko kiedy dochodzi do sytuacji, ze trzeba kosic bardzo wysoka trawe i duza srednica troche przeszkadza...

  9. #629

    Domyślnie

    Co do "faworyt" 53 centymetry to nie jest mała szerokość koszenia więcej powiem jest w sam raz bo jak człowiek trochę się nagimnastykuje to i przy drzewkach idzie dokładnie obkosić i nie trzeba potem poprawiać wykaszarką czy też mniejszą elektryczną kosiarką.

  10. #630
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    większa trawa ? Nierówny teren ??
    Wszystki zależy od tego czy: kosisz do kosza, co znaczy nierówny teren ? Np. jak przywalisz nożem w pień ... skrzywi się wał (w zeszłym roku płaciliśmy 500 pln). Więc okreś co znaczy: nierówny teren ? I koszenie wysokiej trawy ... na nierównym jeszcze terenie ... to chyba traktorek jedynie.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  11. #631

    Domyślnie

    Różnice są w koszach, szerokości koszenia, wielkości i wykonania kół ( ma to duże znaczenie, jak trawnik nie jest zbyt równy), regulacja, spasowanie ewentualny serwis, warunki gwarancji ale fakt silnik najważniejszy i briggs to już bardzo sprawdzona marka (sam mam kosiarkę al-ko: wymiana oleju na początku roku, naostrzenie i można walczyć cały sezon)

  12. #632
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał mortor Zobacz post
    ...wymiana oleju na początku roku, naostrzenie i można walczyć cały sezon
    Wymiana oleju i ostrzenie raz na sezon? Na działce 1000 m2 ? Mam 3 tyś m2 ale nóż ostrzę ze 6 razy w sezonie, a olej to się wymienia co 25 motogodzin (no chyba że masz kosiarkę z filtrem oleju).

  13. #633
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    B&Sy mają filtry .
    Ja oddaję noże przed sezonem do ostrzenia i koniec. Mam 2 tys. m2, w tym połowa to trawnik. Po sąsiedzku jest ogród 3 ha i trawnika jest 7 razy tyle co mojego. Sąsiadka kosi traktorkiem Hondy, a podkaszanie w trudniej dostępnych miejscach robi kosiareczką spalinową z napędem. TEŻ raz w sezonie ostrzy noże w obu sprzętach.

    G.N. może ty masz posianą trawę pampasową, albo bambus
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #634
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    .... I koszenie wysokiej trawy ... na nierównym jeszcze terenie ... to chyba traktorek jedynie.
    Raczej karczownica Traktorek ze standardowym agregatem tnącym na nierównym terenie i w wysokiej trawie wcale niekoniecznie poradzi sobie lepiej niż kosiarka a często wręcz gorzej. Traktorek ma większą wydajność => jest przeznaczony na większe powierzchnie ale co do radzenia sobie na nierównym terenie i z wysoką, bądź wilgotną trawą bywa bardzo różnie.
    Zgadzam się że kluczowe jet tu określenie co kto rozumie pod pojęciami "nierówny teren" i "wysoka trawa".
    BTW są też kosiarki do wysokich traw, może nie w każdym supermarkecie ogrodniczo-budowlanym, ale do dostania bez problemu. Inna kwestia że za 1500 zł raczej się takiej nie upoluje

  15. #635
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    Cytat Napisał pestka56 Zobacz post
    B&Sy mają filtry ..
    Powietrza może jeszcze paliwa. Filtry oleju mają te powyżej 16 KM i to nie wszystkie.
    Co do ostrzenia to faktycznie mam trochę trzciny która daje popalić. Ale nawet na bardzo zadbanym trawniku ostrzenie raz na sezon to wydaje mi się bardzo rzadko.

  16. #636

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirela99 Zobacz post
    większa trawa ? Nierówny teren ??
    Wszystki zależy od tego czy: kosisz do kosza, co znaczy nierówny teren ? Np. jak przywalisz nożem w pień ... skrzywi się wał (w zeszłym roku płaciliśmy 500 pln). Więc okreś co znaczy: nierówny teren ? I koszenie wysokiej trawy ... na nierównym jeszcze terenie ... to chyba traktorek jedynie.
    Czasem po takiej przygodzie nie opłaca się odratowywać kosiarki, raz to już przerabiałem i tak samo najechałem na pieniek, teraz bardziej uważam przy koszeniu. Co do nierówności to swoją dość dużą kosiarką do koszenia rowów przy siatce się nie pcham (tylko wykaszarka, tym bardziej jak nie wiadomo co tam może być).

  17. #637

    Domyślnie

    Cytat Napisał G.N. Zobacz post
    Wymiana oleju i ostrzenie raz na sezon? Na działce 1000 m2 ? Mam 3 tyś m2 ale nóż ostrzę ze 6 razy w sezonie, a olej to się wymienia co 25 motogodzin (no chyba że masz kosiarkę z filtrem oleju).
    Mam 3 sezon tą kosiarkę i chyba raz zdarzyło się, że naostrzyłem 2 razy w sezonie ostrza, częściej naprawdę nie miałem potrzeby co do wymian oleju to raz w sezonie i wszystko, musiałbym poszukać instrukcji obsługi, ale czytałem (tak tak wiem, praktycznie nikt nie czyta) i nie rzuciły mi się w oczy zalecenia wymiany oleju co 25 motogodzin (wymianę oleju przerabiasz raz w miesiącu?). Teren do koszenia 1200-1300m2, ciężko mi dokładnie powiedzieć, bo działka jest wieksza, ale całości się nie kosi.

  18. #638
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Zgoda z tym filtrem
    Ale wymiana oleju tylko raz w sezonie. Tak podaje instrukcja. Te 25 (a może nawet mniej nie pamiętam) to było tylko po raz pierwszy – coś jakby docieranie silnika.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #639
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    lord_black

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    125

    Domyślnie

    Pierwsza wymiana jest po 5 godzinach, a kolejne powinny być co 25godzin. Mało kto tego przestrzega "na szczescie" dla producentow

  20. #640
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord_black Zobacz post
    Pierwsza wymiana jest po 5 godzinach, a kolejne powinny być co 25godzin. Mało kto tego przestrzega "na szczescie" dla producentow
    Dzięki za przypomnienie. W moim przypadku te 25 starcza na sezon
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

Strona 32 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony