dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 75 z 893
Pokaż wyniki od 1.481 do 1.500 z 17843
  1. #1481
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Może jestem dziwny, ale widzę różnicę między tym co wyżej, a torturowaniem zwierza w laboratorium przed egzekucją.
    A ja nie widzę . Zwierze na którym się eksperymentuje przyniesie więcej może przynieść więcej dobra niż kura nabijająca moja dupe i kabze
    Jeśli eksperyment wymaga brutalnosći cóż... jednak w miarę możliwości należy tego uniknąć.
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  2. #1482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    I gdzie tu te 80% w całej populacji?
    Górnicy to specyficzna grupa - wcześniejsza emerytura, silne chłopy.
    https://zdrowie.radiozet.pl/Choroby/...-niebezpieczne

    Piszą też że stanowią bardzo duże zagrożenie, wiec powinieneś to czytać
    A górnicy to po prostu normalne chłopy (ani żadne okazy zdrowia, ani inwalidzi) w wieku 20-55 lat.
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 29-08-2020 o 20:34

  3. #1483

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ok.
    Patrzę dobrze na "tą" sprawę.
    Nie hodujesz zwierzyny?
    Mam jeden "rodzaj", ale nie dla mięsa. Już się dawano wyleczyłem. Widziałeś kiedyś np. cielaka "na żywo"? Wiesz co się z nim często dzieje. Mi to nie pasuje.
    PS.Nie musisz patrzyć. Ja tylko dodałem jedną kwestię do tego co napisałeś.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  4. #1484

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulibob Zobacz post
    Bierzesz kurę nakładasz pętelkę na łeb sznurek do czegos przyczepiony. Szyja się naciąga i masz proste cięcie. Robisz siekierką sru i następna.
    Lejesz wrzątkiem, trochę ponamaczasz w gorącym wyrywasz pióra później nóż w ruch wywalasz co niepotrzebne. Zjadasz lub sprzedajesz.
    W czym problem gdzie tu bestialstwo. Portfel pełny , bęben pełny i młoda kurka powtarza cykl jajo-rosół
    No mi to nie odpowiada z wielu powodów. Dość w życiu się napatrzyłem. Nie tylko na kury.

    Są jeszcze maszynki do łamania karku kurom. Z wrzątkiem i gorącym ostrożnie, żeby mięso się nie podgotowało. Mięso będzie gorzej potem "smakowało".
    Ps No i jeszcze opalasz skórę.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  5. #1485

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Może jestem dziwny, ale widzę różnicę między tym co wyżej, a torturowaniem zwierza w laboratorium przed egzekucją.
    A w rzeźni i wcześniej w hodowli (szczególnie tej przemysłowej) to co mają? Niektórym wystarczy raz do rzeźni pojechać i zobaczyć. Oczywiście nie każdy.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #1486

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    A w rzeźni i wcześniej w hodowli (szczególnie tej przemysłowej) to co mają? Niektórym wystarczy raz do rzeźni pojechać i zobaczyć. Oczywiście nie każdy.
    Byłem, nawet pracowałem tam 2 miesiące przez wakacje ponad 20 lat temu. Byłem na kiełbasach, z resztą po tej pracy przez parę lat nie jadłem żadnych kiełbas.
    Na ubojni też byłem ale z ciekawości, zobaczyć jak np. zabijają świnie, wtedy robili to prądem, takimi elektrodami w okolicach uszu. Na ubojni pracują największe pojeby, widziałeś kiedyś byka odbijającego się o ściany ubojni, któremu na żywca ktoś dla zabawy ucina fiuta ?

    Ps. o tutaj, z tego co wiem to splajtował.
    https://echodnia.eu/bartos-chce-zacz...ar/c3-10168634
    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 29-08-2020 o 21:29

  7. #1487

    Domyślnie

    Na TVP Kultura "leci" chyba ostatni zarejestrowany koncert The Doors z występu na wyspie Wight.
    Jak ktoś lubi to polecam. Odstresować się można, a to dobre rzecz, szczególnie w czasach gdy wirus szaleje.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #1488

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Byłem, nawet pracowałem tam 2 miesiące przez wakacje ponad 20 lat temu. Byłem na kiełbasach, z resztą po tej pracy przez parę lat nie jadłem żadnych kiełbas.
    Na ubojni też byłem ale z ciekawości, zobaczyć jak np. zabijają świnie, wtedy robili to prądem, takimi elektrodami w okolicach uszu. Na ubojni pracują największe pojeby, widziałeś kiedyś byka odbijającego się o ściany ubojni, któremu na żywca ktoś dla zabawy ucina fiuta ?

    Ps. o tutaj, z tego co wiem to splajtował.
    https://echodnia.eu/bartos-chce-zacz...ar/c3-10168634
    Nie nie widziałem. Ja takich rzeczy po prostu nie akceptuje, chociaż "wieśniak" jestem.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  9. #1489

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Nie nie widziałem. Ja takich rzeczy po prostu nie akceptuje, chociaż "wieśniak" jestem.
    Ja też nie akceptuje, podobnie jak tego, że ktoś gołą ręką nabija wsad do kiełbasy, po czym idzie do kibla, wracając nie myje rąk i kontynuuje jakby nigdy nic.
    No ale cóż, za zarobioną kasę kupiłem sobie rower górski, bo rodziców na takie gadżety to stać nie było.

  10. #1490

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Ja też nie akceptuje, podobnie jak tego, że ktoś gołą ręką nabija wsad do kiełbasy, po czym idzie do kibla, wracając nie myje rąk i kontynuuje jakby nigdy nic.
    No ale cóż, za zarobioną kasę kupiłem sobie rower górski, bo rodziców na takie gadżety to stać nie było.
    Smacznego dla wszystkich.

    PS. Brak zgody na takie rzeczy zamiast "nie akceptuje". Mój błąd.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  11. #1491
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A tutaj, dwa miesiące później:
    Według informacji, którymi dysponuje WHO, od 6 do nawet 40 proc. chorych przechodzi jednak infekcję łagodnie lub bez objawów.

    Ale to nie są wyniki konkretnych badań - jedyne, jakie znalazłem to właśnie Diamond Princess.

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Piszą też że stanowią bardzo duże zagrożenie, wiec powinieneś to czytać
    W powyższym artykule piszą, że Z całą pewnością można jednak stwierdzić, że osoby bezobjawowe nie przyczyniają się do rozwoju pandemii w poszczególnych krajach – mówi Paloma Cuchi. - więc powinieneś to czytać
    Ale wygodniej dobrać tylko te dane, które potwierdzają tezę.

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    A górnicy to po prostu normalne chłopy (ani żadne okazy zdrowia, ani inwalidzi) w wieku 20-55 lat.
    No właśnie. Chłopy w sile wieku. Do tego pracujący fizycznie - więc mają generalnie silniejszy organizm, niż większość społeczeństwa nawet w tym samym wieku. Pewnie podobnie by wyszło jakby ognisko było w klubie fitness. Za to zupełnie inne w ośrodku rehabilitacji czy DPS.

    Tu nowszy artykuł na ten temat (z 7 sierpnia) a w nim:
    Osoby zakażone koronawirusem mają w górnych drogach oddechowych, w nosie i gardle, tyle samo patogenów, co ludzie z objawami choroby COVID-19 – wykazały badania przeprowadzone w Korei Południowej.
    [...]
    Teoretycznie, występowanie takiej samej ilości wirusa w górnych drogach oddechowych stwarza dla innych podobne zagrożenie. Jednak ludzie z objawami COVID-19 mogą silnej i na większą odległość wydalać drobnoustroje podczas kaszlu - tłumaczy dr Simon Clarke z University od Reading.

    A tego wcześniej nie wiedziałem, że taka jest różnica między grypą, a covid:
    Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 tym odróżnia się na przykład od grypy sezonowej, że może być przenoszone na inne osoby nawet w okresie bezobjawowym.

    To ładnie wyjaśnia, czemu przy grypie nie ma sensu kwarantanna (ale też z objawami należy zostać w wyrku) - a przy covid jest potrzebna.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-08-2020 o 22:30

  12. #1492
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.846

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    taka jest różnica między grypą, a covid:
    Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 tym odróżnia się na przykład od grypy sezonowej, że może być przenoszone na inne osoby nawet w okresie bezobjawowym.

    To ładnie wyjaśnia, czemu przy grypie nie ma sensu kwarantanna (ale też z objawami należy zostać w wyrku) - a przy covid jest potrzebna.
    A ktoś na FM (i nie tylko tutaj) z uporem maniaka powtarza że wirus covidowy od grypowego różni się tylko nazwą.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #1493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    A tego wcześniej nie wiedziałem, że taka jest różnica między grypą, a covid:
    Zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 tym odróżnia się na przykład od grypy sezonowej, że może być przenoszone na inne osoby nawet w okresie bezobjawowym.
    Spiralę trzeba nakręcać, bo inaczej ludzie zapomną i poziom strachu spadnie.

    "Ale wygodniej dobrać tylko te dane, które potwierdzają tezę."
    Zgadza się, dlatego musiałeś poszukać materiałów potwierdzających Twoją tezę.

    Dobranoc

  14. #1494
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    Ja też nie akceptuje, podobnie jak tego, że ktoś gołą ręką nabija wsad do kiełbasy, po czym idzie do kibla, wracając nie myje rąk i kontynuuje jakby nigdy nic.
    No ale cóż, za zarobioną kasę kupiłem sobie rower górski, bo rodziców na takie gadżety to stać nie było.
    Kiełbasę niekiedy obrabiasz termicznie np. smażysz lub pieczesz, białą gotujesz. A co jeśli łap po wucecie nie myją piekarze wyjmujący chleb z pieca?
    Znam taką aferę od strony sanepidu, były solidne mandaty.

    Połowa miłośników mięsa/dżemów/itp. po praktyce w masarni lub ZPOW nie ruszy wyrobów. To kiedyś nazywało się praktyki robotnicze, kto miał ten wie.

    Coś z życia.
    W zakładzie cukierniczym była zasada, że wypiek ciastek połamanych przy wyjmowaniu z formy szedł do sprzedaży dla pracowników za ułamek ceny. Kiedyś (dawno przed komórkami) kolejka stoi w sklepie zakładowym, nagle telefon z produkcji: "Nie bierzcie dzisiejszego wypieku. Do mieszalnika wpadło gniazdo z myszami." Miały być ciasteczka kruche z sezamem a były z wkładką mięsną w gratisie.

    Fabryka funkcjonuje, ma się dobrze.

    O Ząbkowicach Ślaskich lub o Szczecinie sami sobie wygooglujcie

  15. #1495
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał _Grisza_ Zobacz post
    "Ale wygodniej dobrać tylko te dane, które potwierdzają tezę."
    Zgadza się, dlatego musiałeś poszukać materiałów potwierdzających Twoją tezę.
    Że nie ma badań potwierdzających, że 80% populacji przechodzi objawowo?
    Taką tezę łatwo obalić - wystarczy znaleźć jedne badania na reprezentatywnej próbce. Podrzucisz jakieś badania (nie szacunki)?

    Cytat Napisał Bertha Zobacz post
    Kiełbasę niekiedy obrabiasz termicznie np. smażysz lub pieczesz, białą gotujesz. A co jeśli łap po wucecie nie myją piekarze wyjmujący chleb z pieca?
    A co, jak kupisz chleb, który w sklepie ktoś sprawdzał, czy świeży macając ręką (nawet niech będzie w rękawiczce) na którą wcześniej nakaszlał zakrywając nią usta?

    To tak nawiązując do (bez)sensowności noszenia maseczek - bo te filtrujące przed tym zabezpieczają (a wszystkie, nawet te domowej roboty przed dłubaniem w nosie czy w ustach).
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 29-08-2020 o 23:12

  16. #1496

    Domyślnie

    Mój znajomy cukiernik jak zaczynał i był na praktykach to pluł do każdego ptysia. Oj jakby przechodził covida "bezobjawowo".... Co do mięsa to ja nikogo nie krytukuje. Kolega d7d napisał swoje przemyślenia to tylko dopisałem.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #1497

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A ktoś na FM (i nie tylko tutaj) z uporem maniaka powtarza że wirus covidowy od grypowego różni się tylko nazwą.
    No i to wirusolog. Profesor do tego.
    Ps. Podpowiedz z tego cytatu. " okres" a nie choroba.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #1498

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    No właśnie. Chłopy w sile wieku. Do tego pracujący fizycznie - więc mają generalnie silniejszy organizm, niż większość społeczeństwa nawet w tym samym wieku.
    Ach te stereotypy...badani byli nie tylko strikte górnicy, ale ogólnie pracownicy kopalń - wśród nich także kobiety, także pracownicy nie pracujący pod ziemią - ale wszystkich wrzucono do jednego worka i nazwano górnikami. Zaręczam ci, że tak jak nie wszyscy z nich to chłopy, nie wszyscy w sile wieku, nie wszyscy okazy zdrowia, nie wszyscy pracują fizycznie....diabeł zwykle tkwi w szczegółąch...
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  19. #1499

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że nie ma badań potwierdzających, że 80% populacji przechodzi objawowo?
    Taką tezę łatwo obalić - wystarczy znaleźć jedne badania na reprezentatywnej próbce. Podrzucisz jakieś badania (nie szacunki)?
    Mam zlecić specjalnie dla Szanownego użytkownika z FM Kaizen'a przeprowadzenie badań, bo wpadł w spiralę strachu ?
    Przy obecnej wiarygodności stosowanych testów wszelakie dane, również te o śmiertelności są obarczone bardzo dużym błędem, czyli są jednym wielkim szacunkiem.

    Przy braku wiarygodnych testów jedynym miarodajnym obrazem tej "pandemi" jest ilość wszystkich zgonów w odniesieniu do danych historycznych, a te dane miażdżą obecnych naganiaczy covidowych - oto moje słowo na niedzielę.


    Ostatnio edytowane przez _Grisza_ ; 30-08-2020 o 14:57 Powód: literówki: historycznych zamiast histologicznych (uroki autokorekty)

  20. #1500
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.277

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Że nie ma badań potwierdzających, że 80% populacji przechodzi objawowo?
    Taką tezę łatwo obalić - wystarczy znaleźć jedne badania na reprezentatywnej próbce. Podrzucisz jakieś badania (nie szacunki)?

    A co, jak kupisz chleb, który w sklepie ktoś sprawdzał, czy świeży macając ręką (nawet niech będzie w rękawiczce) na którą wcześniej nakaszlał zakrywając nią usta?
    .
    Mnie od dzieciństwa nauczono ze chleb przyniesiony ze sklepu traktuje się nad ogniem kuchenki. Chwyt jedną ręką opalona (liźnięta płomieniem) połowa bochenka, potem chwyt drugą ręką i opalona reszta , odkładasz do otwartej chlebiarki. Chyba że sam niosłem z pobliskiej piekarni i obżarłem połowę rumianej skórki . Załóżmy że łapy miałem czyste, bo wungla rano nie rzucałem

    O spalinach, płomieniu, benzopirenach i inszych produktach spalania proszę mnie tu nie wypisywać. Całą komunę jedliśmy chleb ze zboża suszonego metodą radziecką czyli przez gorące spaliny z palnika zasilanego ropą . Tak, tak, mniej więcej jakby suszarnie zboża zasilać z wydechu silnika diesla. Po latach wielkim osiągnięciem były suszarnie pośrednie czyli spaliny ogrzewały przez blachę drugą komorę z czystym (bez spalin) powietrzem i tam zachodził proces suszenia.

Strona 75 z 893

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony