dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 147 z 155
Pokaż wyniki od 2.921 do 2.940 z 3100
  1. #2921
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Bo jeżeli o akumulatorowej to mniejsza moc maksymalna kosiarki wpływa na jej długość pracy bo czerpie mniej prądu z akumulatora. Na długość pracy ma też znaczenie pojemność akumulatora. Która kosiarka dłużej będzie pracowała na akumulatorze o takiej samej pojemności, ta która ma 500 W czy 1000 W?
    Moc maksymalna nie ma znaczenia - ważna moc faktyczna, bo od tego zależy ilość zużytej energii. A ta z kolei zależy od faktycznego obciążenia.

    Co z tego, że moja kosiarka ma moc maksymalną 1300W, jak w trakcie normalnej pracy pobiera około 600W?

    Auto spala Ci tyle samo niezależnie czy jedziesz pod ostrą górkę, czy z górki? Bo tak by było, jakby cały czas pracowało z mocą maksymalną zużywając tyle samo paliwa. Tylko wtedy trochę dziwne rzeczy by wynikały z zasady zachowania energii.

  2. #2922
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    raxon

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Krosno
    Kod pocztowy
    38-400
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Moc maksymalna nie ma znaczenia - ważna moc faktyczna, bo od tego zależy ilość zużytej energii. A ta z kolei zależy od faktycznego obciążenia.

    Co z tego, że moja kosiarka ma moc maksymalną 1300W, jak w trakcie normalnej pracy pobiera około 600W?

    Auto spala Ci tyle samo niezależnie czy jedziesz pod ostrą górkę, czy z górki? Bo tak by było, jakby cały czas pracowało z mocą maksymalną zużywając tyle samo paliwa. Tylko wtedy trochę dziwne rzeczy by wynikały z zasady zachowania energii.
    Zeby jeszcze ta moc max byla mozliwa do uzyskania... Kupilem w markecie kompresor 24l o mocy 1500W. Wlaczylemnpod watomierzem i bral do 800w max jak juz dobijal do 8 bar. Takze te moce to sa takie teoretyczne.

  3. #2923
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał raxon Zobacz post
    Zeby jeszcze ta moc max byla mozliwa do uzyskania...
    Przy starcie mi pobiera ponad 1,6kW - chociaż silnik niby 1,3kW.

  4. #2924

    Domyślnie

    Witam Serdecznie. Przejrzałem kilkadziesiąt wątków do tyłu, trochę poczytałem a i tak mętlik w głowie, ponieważ kabel mnie już wkurza postanowiłem zakupić spalinówkę, budżet to tak do 1000-1200 zł teren trochę nierówny, część zupełnie płaska i niewielki fragment pochyły. Mój kandydat na obecną chwile to AL-KO Comfort 46.0 SP-A ale się zastanawiam czy mi taka kosiarka potrzebna czy nie za mocna i nie poszukać trochę mniejszej, ale tego tyle jest a ja jakimś fachowcem od tego nie jestem i na silnikach który jest lepszy a który gorszy też się nie znam. Dlatego proszę o pomoc co by tu wziąć pod uwagę przy takim budżecie Black Friday się zbliża może coś się wycharczy w dobrej cenie. co sadzicie o czymś takim z góry dziękuje za odpowiedz
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-11-2020 o 10:15 Powód: Link reklamowy.

  5. #2925
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ad@m Zobacz post
    Witam Serdecznie. Przejrzałem kilkadziesiąt wątków do tyłu, trochę poczytałem a i tak mętlik w głowie, ponieważ kabel mnie już wkurza postanowiłem zakupić spalinówkę, budżet to tak do 1000-1200 zł teren trochę nierówny, część zupełnie płaska i niewielki fragment pochyły. Mój kandydat na obecną chwile to AL-KO Comfort 46.0 SP-A ale się zastanawiam czy mi taka kosiarka potrzebna czy nie za mocna i nie poszukać trochę mniejszej, ale tego tyle jest a ja jakimś fachowcem od tego nie jestem i na silnikach który jest lepszy a który gorszy też się nie znam. Dlatego proszę o pomoc co by tu wziąć pod uwagę przy takim budżecie Black Friday się zbliża może coś się wycharczy w dobrej cenie. co sadzicie o czymś takim z góry dziękuje za odpowiedz
    Zostań przy AL-KO,na pewnie nie kupuj tego chińskiego wynalazku której podałeś link
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 12-11-2020 o 10:15 Powód: Link reklamowy w cytowanym poście.

  6. #2926

    Domyślnie Kosiarka elektryczna na kablu - którą wybrać ?

    Cześć, parę dni temu przy próbie skoszenia trawy, padła mi kosiarka elektryczna z niemieckiego Praktikera.
    Po 6-7 latach bezawaryjnej pracy zaczęła się tak jakby blokować, coś w niej chrobotało i w pewnym momencie pojawił się lekki dymek.
    Rozebrałem "dziada" i zauważyłem luźne koło pasowe/ napędowe noża - dzisiaj w serwisie Husqvarny dowiedziałem się, że zepsuta część to standard awarii i nie da się tego naprawić a jedynie wymienić na zestaw naprawczy za ponad 300 zł.

    Do tej pory przez 27 lat miałem parę różnych kosiarek elektrycznych i tylko z jednej nie byłem w pełni zadowolony, bo pomimo extra wykonania i wysokiej ceny, zepsuła się po 2 latach (czyli po gwarancji). Nie pamiętam nazwy firmy ale wiem że była pomarańczowa i były też takie bez kółek same latające nad trawnikiem

    Zaczynam więc szukać nowej elektrycznej kosiarki na kablu z nożem nie mniejszym jak 35 cm.
    Nie chcę żadnej spalinowej ani elektryka na akumulatorze, bo kabel w niczym mi nie przeszkadza a zakup wychodzi dużo taniej.
    Budżet na tą chwilę, to 600 zł.

    Jeżeli możecie coś doradzić, to chętnie skorzystam z waszych porad

    .

  7. #2927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Zaczynam więc szukać nowej elektrycznej kosiarki na kablu z nożem nie mniejszym jak 35 cm.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...=1#post7988701

  8. #2928

    Domyślnie

    Na podstawie wcześniejszych sugestii i własnych doświadczeń z firmą AL-KO, prawdopodobnie wybiorę model AL-KO Comfort 34 E - mieści się w budżecie, wielkość mi pasuje, dobrze znam produkty tej firmy (przyczepy) i ma silnik indukcyjny.

    Czy są jeszcze inne kosiarki w podobnej cenie i jakości wykonania, jeżeli tak to proszę o wskazówki

  9. #2929

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Zaczynam więc szukać nowej elektrycznej kosiarki na kablu z nożem nie mniejszym jak 35 cm.
    Nie chcę żadnej spalinowej ani elektryka na akumulatorze, bo kabel w niczym mi nie przeszkadza a zakup wychodzi dużo taniej.
    Budżet na tą chwilę, to 600 zł.


    .
    Zrobisz jak uważasz ale podyskutowałbym nad tym stwierdzeniem że elektryczna wychodzi dużo taniej od spalinowej

  10. #2930

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post

    Do tej pory przez 27 lat miałem parę różnych kosiarek elektrycznych i tylko z jednej nie byłem w pełni zadowolony, bo pomimo extra wykonania i wysokiej ceny, zepsuła się po 2 latach (czyli po gwarancji). Nie pamiętam nazwy firmy ale wiem że była pomarańczowa i były też takie bez kółek same latające nad trawnikiem

    .
    Miałeś zapewne tzw poduszkowca a z opisu wychodzi że to była kosiarka firmy Flymo.

  11. #2931
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Na podstawie wcześniejszych sugestii i własnych doświadczeń z firmą AL-KO, prawdopodobnie wybiorę model AL-KO Comfort 34 E - mieści się w budżecie, wielkość mi pasuje, dobrze znam produkty tej firmy (przyczepy) i ma silnik indukcyjny.

    Czy są jeszcze inne kosiarki w podobnej cenie i jakości wykonania, jeżeli tak to proszę o wskazówki
    Ja mam alco ale model 38 E 1300W z silnikiem indukcyjnym co ważne powiem tak mocna to kosiarka i bardzo dobrej jakości , kosi u mnie ok 9 arów od 10 lat zalety dodtkowe to mocna dmuchawa która ładuje kosz do pełna kosz też wykonany z plastiku nie jakiejś szmaty łatwy do opróżniania i utrzymania w czystości. Kosiarka wży 14 kg jest lekka łątwa do koszenia detali i zaułków. Gorąco polecam.

  12. #2932

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Miałeś zapewne tzw poduszkowca a z opisu wychodzi że to była kosiarka firmy Flymo.
    Tak to było FLYMO tyle że, ta moja miała tradycyjne koła i kosz w środku - wykonanie super ale zabiło ją moje nadgorliwe dbanie o jej czystość



    Od tamtej pory, nie już myję kosiarek wodą a po koszeniu tylko "szpachelka" i zmiotka a raz w roku rozbiórka całości i czyszczenie z kurzu trawy wewnątrz.
    Jako ciekawostkę dodam, że znalazłem u siebie w piwnicy starą kosiarkę "Partner 151K", kupioną razem z domem, która nie dość że ma 30 lat, to przeżyła zalanie wodą w czasie powodzi w 2010 i pomimo tego, że od spodu pokryła się takim białym nalotem a nóż już ani drgnie, to silnik dalej się uruchamia i pomimo stojącego noża nawet nie zadymi.

  13. #2933
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    miachlbyk

    Zarejestrowany
    Oct 2015
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    08-253
    Posty
    365

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zrobisz jak uważasz ale podyskutowałbym nad tym stwierdzeniem że elektryczna wychodzi dużo taniej od spalinowej

    To może napisz jakieś sugestie jeżeli tak jest,jakieś wyliczenia bo coś mi się wydaje że jest odwrotnie

  14. #2934

    Domyślnie

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Zrobisz jak uważasz ale podyskutowałbym nad tym stwierdzeniem że elektryczna wychodzi dużo taniej od spalinowej
    Nie mam zamiaru się spierać, bo przy moim skromnym "areale" i tak wolę cichszego elektryka z ogonkiem

    Wracając do mojego pytania: czy ten podany przeze mnie model "AL-KO Comfort 34 E", jest dobrym wyborem czy takim sobie, ktoś z Was ma lub miał z nim do czynienia ?

    A może dołożyć 100 zł i wybrać model ciut większy "AL-KO Comfort 40 E" ?
    Ostatnio edytowane przez ArturoK4 ; 14-11-2020 o 18:53

  15. #2935

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Nie mam zamiaru się spierać, bo przy moim skromnym "areale" i tak wolę cichszego elektryka z ogonkiem
    Ok, najważniejsze że wiesz czego chcesz i że ten wybór wg ciebie jest dobry.
    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Wracając do mojego pytania: czy ten podany przeze mnie model "AL-KO Comfort 34 E", jest dobrym wyborem czy takim sobie, ktoś z Was ma lub miał z nim do czynienia ?

    A może dołożyć 100 zł i wybrać model ciut większy "AL-KO Comfort 40 E" ?
    100 zł to nie duża różnica, pierwszą czy drugą jak kupisz trawę skosisz
    Co do wyboru to jak sam wiesz, bo już przerobiłeś kilka kosiarek w swoim życiu wybór jest ogromny dzisiaj, kupując kosiarkę zwróć uwagę na markową (czy to będzie renomowana firma czy tzw chińszczyzna która też jest dobra) abyś miał w razie problemu serwis i części.

  16. #2936

    Domyślnie

    Po przeanalizowaniu sytuacji: kto u mnie kosi i jak do tej pory "operowało" się kosiarką przy rożnych przeszkodach - zdecydowałem się na zakup modelu "AL-KO Comfort 34 E".

    Odpowiadając na pytanie dlaczego akurat ta firma i ten model: bo nikt nie polecał mi innej a wyroby tej firmy w postaci przyczep i akcesoriów są mi bardzo dobrze znane i bardzo wysoko przeze mnie oceniane.

    Jest jeszcze jeden aspekt tematu o zakupie kosiarki do trawy teraz w połowie listopada. Moja dotychczasowa, zepsuła się w połowie koszenia trawnika a pogoda i warunki, dalej zachęcają mnie do koszenia

    Po zakupie i pierwszym koszeniu, podzielę się uwagami.

  17. #2937
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturoK4 Zobacz post
    Nie mam zamiaru się spierać, bo przy moim skromnym "areale" i tak wolę cichszego elektryka z ogonkiem

    Wracając do mojego pytania: czy ten podany przeze mnie model "AL-KO Comfort 34 E", jest dobrym wyborem czy takim sobie, ktoś z Was ma lub miał z nim do czynienia ?

    A może dołożyć 100 zł i wybrać model ciut większy "AL-KO Comfort 40 E" ?
    Ja mam alco ale model 38 E 1300W z silnikiem indukcyjnym co ważne powiem tak mocna to kosiarka i bardzo dobrej jakości , kosi u mnie ok 9 arów od 10 lat zalety dodtkowe to mocna dmuchawa która ładuje kosz do pełna kosz też wykonany z plastiku nie jakiejś szmaty łatwy do opróżniania i utrzymania w czystości. Kosiarka wży 14 kg jest lekka łątwa do koszenia detali i zaułków. Gorąco polecam.

  18. #2938
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar giman
    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Wrocław nieopodal
    Posty
    2.138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jaka akumulatorowa ma 2kW? Albo chociaż 1kW?
    Większość akumulatorowych przeznaczonych na kilkaset m2 ma silniki 1300-1600W.
    Moja ma 1450W.

    Cytat Napisał henrykow Zobacz post
    Chwilunia, mówimy teraz o elektrycznej czy akumulatorowej.
    Bo jeżeli o akumulatorowej to mniejsza moc maksymalna kosiarki wpływa na jej długość pracy bo czerpie mniej prądu z akumulatora. Na długość pracy ma też znaczenie pojemność akumulatora. Która kosiarka dłużej będzie pracowała na akumulatorze o takiej samej pojemności, ta która ma 500 W czy 1000 W?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Moc maksymalna nie ma znaczenia - ważna moc faktyczna, bo od tego zależy ilość zużytej energii. A ta z kolei zależy od faktycznego obciążenia.

    Co z tego, że moja kosiarka ma moc maksymalną 1300W, jak w trakcie normalnej pracy pobiera około 600W?

    Auto spala Ci tyle samo niezależnie czy jedziesz pod ostrą górkę, czy z górki? Bo tak by było, jakby cały czas pracowało z mocą maksymalną zużywając tyle samo paliwa. Tylko wtedy trochę dziwne rzeczy by wynikały z zasady zachowania energii.
    Jako użytkownik akumulatorowej potwierdzam słowa Kaizena.
    Silnik ma 1450W, aku 180Wh. Wyszłoby niecałe 10 minut pracy a w zależności od rodzaju trawy (gęstość, wysokość, wilgotność) kosi od 45 do 60 minut.
    Dom do zamieszkania to konsumpcja nie inwestycja. Nie piszcie już tyle o stopach zwrotu i opłacalności, bo to jakaś abstrakcja.

  19. #2939

    Domyślnie

    Cytat Napisał giman Zobacz post



    Jako użytkownik akumulatorowej potwierdzam słowa Kaizena.
    Silnik ma 1450W, aku 180Wh. Wyszłoby niecałe 10 minut pracy a w zależności od rodzaju trawy (gęstość, wysokość, wilgotność) kosi od 45 do 60 minut.
    Ale co wyszło niecałe 10 min?

  20. #2940
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Gdyby miała pracować cały czas z maksymalną mocą
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 147 z 155

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony