dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie ciśnienia spada na piecu/inst.c.o. - co 2 tygodnie musze dobijac, dlaczego??

    Witam,
    mam taki temat, a mianowicie nie wiem czemu tak się dzieje,ze średnio co 2-3 tygodnie muszę podnosić ręcznie ciśnienie na piecu / instalacji c.o.
    piec Beretta 30esi BoilerGreen, dwa obiegi.
    Dwa tygdonie temu uzupełniłem do 1,5bara, a dziś już tylko 0,8 i za chwile zacznie mrygać na piecu, że za nisko.
    Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Nie widzę żadnych przecieków...

  2. #2

    Domyślnie

    Przecieków możesz nie widzieć bo są minimalne a ciepła woda szybko odparowuje.

  3. #3

    Domyślnie

    no dobra ale co może być przyczyną, jak to zmienić?? wkurza mnie to ciągłe obserwowanie wskazań pieca... rozumiem jeszcze raz na kwartał podnieść, ale co 2tyg??

  4. #4

    Domyślnie

    Ustal miejsce przecieku i je uszczelnij nie ma innego wyjścia. Są też specjalne środki uszczelniające ale to lepiej skonsultować z kimś kto już je stosował. Wezwij instalatora może on znajdzie u Ciebie tą nieszczelność. Lub jeżeli masz możliwość odcinania poszczególnych obiegów można je odcinać w ten sposób zawęzisz, pole poszukiwań.

  5. #5

    Domyślnie

    jak mam ustalic miejsce przecieku?

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    może się jeszcze odpowietrza ? nie panikowałbym zbytnio pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    może się jeszcze odpowietrza ? nie panikowałbym zbytnio pozdr adam
    jak to?? mieszkam już 2 lata i jeszcze by się odpowietrzało?

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Niby po takim czasie już nie powinno ale czasami się może. Spróbuj dobić ciśnienia do 2 bar, wyłącz ogrzewanie i zamknij zawory na c.o. pod kotłem. Będziesz widział czy leci po stronie kotła czy instalacji. Jeśli cieknie wymiennik to leci do kanalizy i tego nie widać. Próba raczej na cieplejsze dni gdy będziesz mogł już wyłączyć ogrzewanie. pozdr adam
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    fernox ls-1 dostępny w Castoramie,
    używać zgodnie z ulotką,
    da se rade

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    a nie zapcha se wymiennika w kotle ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  11. #11

    Domyślnie

    nie znam się na tym, nie grzebię więc przy żadnych wymiennikach... dzowniłem do serwisanta to stwierdził, ze to możę być naczynie przeponowe, albo trzeba gdzieś tam jakieś poduszki uzupełnic... nie kumam niestety tego

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    Cytat Napisał aadamuss24 Zobacz post
    a nie zapcha se wymiennika w kotle ?
    nie, przetestowane

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał grave Zobacz post
    Witam,
    mam taki temat, a mianowicie nie wiem czemu tak się dzieje,ze średnio co 2-3 tygodnie muszę podnosić ręcznie ciśnienie na piecu / instalacji c.o.
    piec Beretta 30esi BoilerGreen, dwa obiegi.
    Dwa tygdonie temu uzupełniłem do 1,5bara, a dziś już tylko 0,8 i za chwile zacznie mrygać na piecu, że za nisko.
    Co może być przyczyną tego stanu rzeczy? Nie widzę żadnych przecieków...
    Witam.

    Proponuję sprawdzić naczynie przeponowe w kotle.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    walnięte naczynie charakteryzuje się wahaniami ciśnienia a nie ubytkiem wody,

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał 1950 Zobacz post
    walnięte naczynie charakteryzuje się wahaniami ciśnienia a nie ubytkiem wody,
    Witam.
    I tez tak myślałem........ale miałem podobna sytuację. Było dwóch serwisantów Vaillanta i nikt nie był w stanie tego stwierdzić. Okazało się jednak, ze to było to naczynie.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar 1950
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Skąd
    Bieruń
    Posty
    8.119

    Domyślnie

    ale w takim wypadku, gdy zawór bezpieczeństwa wywali wodę do kanalizacji bo jest walnięta przepona, to za drugim razem już nie będzie miał co wyrzucić i ubytek wyjdzie od razu, tutaj jest mowa o stałym spadku ciśnienia,
    grave, sprawdź może jeszcze w kotłowni czy nie masz gdzieś odkręconego odpowietrznika automatycznego,
    one po odpowietrzeniu powinny być zamknięte,

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał cd Zobacz post
    Witam.

    Proponuję sprawdzić naczynie przeponowe w kotle.

    Pozdrawiam Tomasz Sulej
    No i własnie owo naczynie zostało wymienione...

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Sprawdź odpowietrzniki automatyczne - zwłaszcza ten w kotle.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mały Zobacz post
    Sprawdź odpowietrzniki automatyczne - zwłaszcza ten w kotle.
    nie wiem gdzie się znajduje ten odpowietrzenik na kotle, ale mimo wymiany tego naczynia dalej jest coś nie tak... po nabiciu cisnienie spadło do zera w ciągu dwóch dni, kocioł trzeba było zresetować, sprawdziłem grzejniki, grzeją normalnie, nie były zapowietrzone... co za cholera???

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    ciśnienie w naczyniu masz większe i może to szybciej wypycha wodę ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony