dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie dobudowywuje sie do bliźniaka częęsciowo podpiwniczonego- bedzie problem z wykopem ?

    witam.

    bede sie "doklejał" do stojącego już bliźniaka. on jest podpiwniczony częściowo, ja chiałbym na całości.

    mogą wyniknąć jakieś trudności? gdy wykopie ziemie przy jego niepodpiwniczonej części? grunt jest dobry, żadne podmokłości itp.

    jak kwestia izolacji ścian piwnicy na tej części gdzie on nie ma piwnicy, a ja bede miał?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    i pytanko- czy sciany takich bliźniaków- się stykają? czy jak to technicznie jest rozwiązywane?

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AHNES

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kłodzko
    Kod pocztowy
    57-300
    Posty
    3

    Domyślnie

    Tez dobudowuje sie do blizniaka i nie obylo sie bez "odkrywki" czyli obejrzenia stanu fundamentow starego domu. Jestem ciekawa jak zabierze sie ekipa za rozbiorke starej czesci i budowy nowej... cos czuje ze bedziemy pionierami w dziedzinie blizniakow na ty forum

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    w 2009 weszła ustawa ze sciany stykające muszą być o tej samej szerokosci i wysokości. po 2 tygodniach to zmienili <lol> i teraz wystarczy stosowac sie do warunkow zabudowy. ja swoj bliźniak planuje nieco wyższy od tego co już stoi.

    no i zastanawiam sie jak te ściany mają się stykać

  5. #5

    Domyślnie

    problem nie lezy w scianach tylko w fundamentach

    jesli Twoj budynek ma sie stykac z czescia nie podpiwniczona budynku sasiedniego to nie moze byc podpiwniczony poniewaz nie mozesz podkopac ław fundamentowych budynku sasiedniego
    sa metody ktore pozwalaja na wykonanie bud podpiwniczonego przy nie podpiwniczonym jednak bardzo drogie

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    popo00

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Napisał face Zobacz post
    problem nie lezy w scianach tylko w fundamentach

    jesli Twoj budynek ma sie stykac z czescia nie podpiwniczona budynku sasiedniego to nie moze byc podpiwniczony poniewaz nie mozesz podkopac ław fundamentowych budynku sasiedniego
    a jesli zrobie tak- ( przepraszam za brak polskich czcionek))

    wzdluz jego bydynku - wzdluz sciany gdzie mam sie dobudowac ( bedzie dylatacja ok 2-3 cm - a moze i wiecej jesli to by pomoglo w kwestii odsuniecia sie od jego fundamentu) i gdzie on ma wlasnie czesc z piwnica i czesc bez, tam dam normalna plyte fundamentowa - normalna mam na mysli nieduzo zaglebiona. od tego odchodzic bedzie fundament schodkowy- juz zaglebiony pod moja piwnice.

    wiem ze musze z tym isc do konstruktora ale zanim to zrobie chce wiedziec na czym stoje...
    Ostatnio edytowane przez popo00 ; 01-04-2011 o 10:46

  7. #7

    Domyślnie

    bezposrednio przy budynku sasiada musisz posadowic na tej samej glebokosci, nastepnie oddalajac sie od jego budynku za pomoca lawy schodkowej mozesz sie zaglebic nizej, ale w pewnej odleglosci

    konstruktor wyjasni dokladnie o co chodzi

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony