dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 44 z 56
Pokaż wyniki od 861 do 880 z 1110

Temat: bruli.pl

  1. #861

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    Piotrek robił podchody aby niespodziewanie pstryknąć fotkę ale niestety strażnicy ES pilnowali i nie dało rady
    Ja też chciałem zrobić fotę i też mi się nie udało

  2. #862
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kaczmimo
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Norda
    Posty
    125

    Domyślnie

    Jeśli nowa cena brulli to 1200 to Bolecki może być hitem, skoro już testuje bramkę internetową (nie będę wspominać o kotłach z boleckim "podglądanych" przez ecoala ).


    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Spoko, spoko będe przejeżdzał przez kutno to wjadę niespodziewanie z naszykowanym aparatem

    Ps Musze jeszcze tak po cichu odwiedzić tego boleckiego ... bo coś nie daje mi spokoju )

  3. #863
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Powiem,że z tam obecnych nikomu się nie udało
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  4. #864
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    berdnard

    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Boszowy
    Kod pocztowy
    00-000
    Posty
    433

    Domyślnie

    Jeśli nowa cena brulli to 1200 to Bolecki może być hitem, skoro już testuje bramkę internetową (nie będę wspominać o kotłach z boleckim "podglądanych" przez ecoala ).



    zdrówka

  5. #865

    Domyślnie

    Panowie czy w brullim planowane są jakieś zmiany? Chodzi mi o algorytm spalania. Bedą chłopaki coś ulepszać?
    Czy bez Zx2 nie dadzą rady i tylko nowe pudełko będzie?

  6. #866
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Pewnie, że dobrze i też mnie cieszy, że sterowniki kotłowe się rozwijają bo zawsze są jakieś nowe możliwości i udogodnienia dla użytkownika.

    Pomijając nowy elegancki panel z nowej platformy bruliego to najbardziej przypadła mi do gustu możliwość podłączenia bezprzewodowo różnych urządzeń peryferyjnych i tu możliwości są bardzo szerokie a wręcz nieograniczone. Urzekła mnie zwłaszcza możliwość podłączenia bezprzewodowego głowic termostatycznych na wszystkie grzejniki w domu a do każdej głowicy można sobie przypisać dowolnie harmonogram. To mi pasuje zwłaszcza, że w tym roku z lenistwa nie założyłem sobie jeszcze głowic termostatycznych na grzejniki co miałem w planie zrobić i to lenistwo jak się okazuje na dobre mi wyszło bo na przyszły sezon muszę już to zrobić i zakupić zupełnie inne głowice zdalnie sterowane.

    No nie wiem jeszcze ile takie głowice będą kosztować ale mam nadzieje, że nie będzie to wygórowana cena.
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 10-10-2013 o 19:03

  7. #867
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.818

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Ale już precyzja sterowania kotłem owszem robi. Ten ster trzyma mi temperaturę z dokładnością do 1 stopnia. Nie daje sadzy, nie tworzy spieków, nie pali więcej niż paliłem na dwustanie. Bardzo dobrze steruje spalaniem. Sugerowałem producentowi, że powinien robić 2 wersje SPP - jedną taką jak teraz, żeby było tanio. I drugą z wodotryskiem.
    Patrząc na takie sterowniki jak SPP człowiek utwierdza się w tym że nie warto pakować kasy w bruliego zwłaszcza że tak mocno podrożał ,a spalanie węgla stoi pod znakiem zapytania w 2020 może już być zakazane albo nieopłacalne z powodu dodatkowych opłat ekologicznych .
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  8. #868
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Nie wszyscy muszą mieć Bruli jak dla kogoś za drogi czy nie potrzebuje tego typu sterownika to może wybrać coś innego, jest tego jak siana.

  9. #869
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Wątek poddaje "oczyszczeniu" - usuwam wszystkie zbędne wpisy nie na temat. Będzie przejrzyściej i tylko o sterowniku bruli.

    Może uda mi się taka formę wątku utrzymać
    Ostatnio edytowane przez czp01 ; 13-10-2013 o 13:04

  10. #870
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Przepalałem dzisiaj rano drewnem dla potrzeb CWU i o mało nie spaliłem czujnika temp spalin bo zapomniałem go wyjąć.

    Sterownik wywalił alarm "wysoka temperatura spalin" a wskazanie na wykresie to 575 st C . To chyba jedynie przypadek, że czujnik nie uległ spaleniu.

    Przy przejściu na tryb "R" czyli ręczny sterownik powinien jeszcze generować jakiś słowny migający komunikat typu " wyjmij czujnik, wyjmij czujnik, wyjmij czujnik" heh

  11. #871

    Domyślnie

    Cytat Napisał echelon Zobacz post
    Panowie czy w brullim planowane są jakieś zmiany? Chodzi mi o algorytm spalania. Bedą chłopaki coś ulepszać?
    Czy bez Zx2 nie dadzą rady i tylko nowe pudełko będzie?
    To mco panowie, bedą jakieś zmiany czy nie. Może moje pytanie uciekłow ferworze walki z tem. spalin

  12. #872
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar czp01
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Skąd
    Rybnik - Kamień
    Posty
    2.540

    Domyślnie

    Heh spaliny .

    Firma ES nie zapowiedziała żadnych jakichś zasadniczych zmian co do samego algorytmu spalania, które byłyby wprowadzone z nową platformą tego sterownika ( multi sterownika ). Przynajmniej o tym nic nie mówili - chyba, że do czasu wprowadzenia nowej platformy coś tam jeszcze popełnią

    Moim zdaniem pewnie najpóźniej na następny sezon nowa platforma winna być w sprzedaży to jeszcze trochę czasu jest na jakieś modyfikacje.

  13. #873
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Jak ktoś nie wierzy,że na grupowym można osiągnąć pracę ciągłą to może kliknąć w moją stopkę.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #874

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Jak ktoś nie wierzy,że na grupowym można osiągnąć pracę ciągłą to może kliknąć w moją stopkę.
    Można, tylko trzeba popełnić coś takiego aby był stały odbiór

  15. #875

    Domyślnie

    Cytat Napisał czp01 Zobacz post
    No nie wiem jeszcze ile takie głowice będą kosztować ale mam nadzieje, że nie będzie to wygórowana cena.
    Około 500 zł x ileś tam głowic to będzie się chyba trzeba 5 razy zastanawiać czy w to wchodzić . A do tego pewnie jakiś repeater sygnału WiFi bo wiadomo że kotłownie są na końcu domu i sygnał słaby + jakieś zasilanie - bo na paluszkach długo nie pociągnie - to robi się poważny wydatek. Poza tym o ile mi wiadomo takie głowice służą do sterownia przez Internet lub smartfon przez własny interfejs - nie wiem jak by to Bruli miał robić - pewnie jeszcze nie ma jakiegoś standardu komunikacji między głowicą a piecem - więc może jakieś rozwiązanie autorskie . Ale sam pomysł jest ekstra i pewnie za 10 ~15 lat będzie to normalne w instalacjach jak teraz gdzie są już montowane głowice elektroniczne ( 20 lat temu nie do pomyślenia) .

  16. #876

    Domyślnie

    od zeszłego roku czekam na nową platformę Bruliego, mój sterownik ledwie zipie, jak tak dalej będą zwlekać z wprowadzeniem na rynek, to tylko doczekają się konkurencji i może cena spadnie... konkurencja nie śpi, już coś się zaczyna pojawiać, a w przyszłym roku może być troszkę za późno...
    hahaha

    qpa śmiechu z tą nową platformą, duuużo gadania, mało konkretów, ot tyle..

    Pozdrawiam
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  17. #877
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin Zobacz post
    od zeszłego roku czekam na nową platformę Bruliego, mój sterownik ledwie zipie, jak tak dalej będą zwlekać z wprowadzeniem na rynek, to tylko doczekają się konkurencji i może cena spadnie... konkurencja nie śpi, już coś się zaczyna pojawiać, a w przyszłym roku może być troszkę za późno...
    hahaha

    qpa śmiechu z tą nową platformą, duuużo gadania, mało konkretów, ot tyle..

    Pozdrawiam
    Qrna - kolejny mądry. Można wiedzieć co dokładnie dolega Twojemu sterownikowi.

  18. #878

    Domyślnie

    sebsa, mój sterownik to wysłużony GECO P402 (coś takiego...).
    Mam go już dość i chciałbym sobie sprawić bruliego, ale czekam już ponad rok, bo chciałbym zainwestować już w nową wersję Hardware'ową.
    Mam nadzieję że Bruli ukaże się w tym sezonie, choć czytając posty mało to prawdopodobne (
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  19. #879
    ELITA FORUM (min. 1000)
    sebsa

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Rzgów
    Kod pocztowy
    95-030
    Posty
    1.107

    Domyślnie

    Kulin - na tę nową wersję sprzętową przyjdzie jeszcze poczekać. ES trochę przegrupował priorytety. Pytanie do czego potrzebujesz tak naprawdę tego stera. Jeśli nie masz w instalacji zaworu 4-drożnego, nie potrzebujesz bajeranckiego panela operatorskiego w kotłowni, nie jest dla Ciebie problemem zaktualizowanie softu raz w roku w kotłowni poprzez złącze RS, masz możliwość doprowadzenia skrętki bezpośrednio do sterownika to nie zastanawiaj się i bierz teraz.. Jeśli zależy Tobie jednak na najnowszym w Hardware to musisz poczekać.
    Jesteśmy powtórką z historii, niczym więcej a ona trwa bez końca...

  20. #880

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin Zobacz post
    sebsa, mój sterownik to wysłużony GECO P402 (coś takiego...).
    Mam go już dość i chciałbym sobie sprawić bruliego, ale czekam już ponad rok, bo chciałbym zainwestować już w nową wersję Hardware'ową.
    Mam nadzieję że Bruli ukaże się w tym sezonie, choć czytając posty mało to prawdopodobne (
    Podejrzewam że jeżeli kupisz teraz bruli to (tak mi się bynajmniej wydaje) będzie możliwość wymiany (pewnie za drobną opłatą) na nowy, tylko tu musisz zadać pytanie bezpośrednio do ES czy taka możliwość będzie istniała.
    Może wtedy jakaś wiadomość się wypsnie ile będziesz czekał

Strona 44 z 56

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony