dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie Obniżka ceny za przyłącze elektryczne od 01.01.2014 - ENEA

    Generalnie podczas budowy domu spotykam się przeważnie z podwyżkami, a tu proszę miła niespodzianka.
    Podpinam wreszcie prąd budowlany i się cieszę, że dopiero teraz.
    Od tego roku przyłącze w ENEA kosztuje tylko 78 zł z groszami za KW mocy przyłączeniowej (całość 1250 zł z VAT)
    W stosunku do bodajże 183 zł/KW z roku ubiegłego (2920 zł za 16KW przyłącze) daje mi to blisko 1700 zł oszczędności
    Co prawda gnojki i tak mi to odbiorą w taryfie budowlanej, gdzie sam przesył i opłaty abonamentowe kosztują 67 zł miesięcznie...
    Ale przynajmniej kasa z obniżki pójdzie na opłaty stałe.
    Ostatnio edytowane przez talar ; 27-01-2014 o 19:20

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    GraMar

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    1.299

    Domyślnie

    To nie miałeś prądu?
    Ja za napowietrznie przyłączenie 11kW prądu budowlanego w PGE w lipcu 2012r zapłaciłam 84,15zł netto.

    Teraz za przyłączenie napowietrznie 11 kW prądu mieszkaniowego przelałam 1547,83 zł brutto.
    Dom: 1-piętrowa kostka 13m x 11m, dach 2-spadowy, strych, WG, bez piwnic. Ocieplenie: styrodur 8cm, 15 cm styro na elewacji i nad użytk piętrem, 10 cm dom/garaż ściana i sufit. Na chudziaku 10cm styro 0,037. Okna 3-szyb Vidok, przemarzający środkowy słupek, ościeżnica profil AlphalinePlus.
    Pow ogrzewana liczona wewn pomieszczeń ok 196 m2, kubatura ok 520 m3 plus kotłownia 13 mkw. Instalacja c.o.- 14 grzejników 22cv+ 4 drabinkowe, Junkers Smart 14-3C, zasobnik Junkers 120-5Z, sterownik FW120.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar adamfcb
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Ja ziemne 11kW 1942zl, dziś mi faktura przyszła, PGE, gramar po drzwi wpadę jak tylko mrozy miną i odpalę moją furę od ciężkiej roboty sory za
    Ostatnio edytowane przez adamfcb ; 30-01-2014 o 19:14

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał GraMar Zobacz post
    To nie miałeś prądu?
    Radziłem sobie inaczej dotychczas. Inne źródła niż prąd budowlany od ENEA.


    Swoją drogą to zastanawiam się skąd nagle taka zmiana stawek. Czyżby ktoś ich do tego zmusił?

  5. #5

    Domyślnie

    Gdzieś tam wyczytałem między wierszami, że trochę URE ich docisnęło i stąd taka obniżka.

  6. #6

    Domyślnie

    W PGE jeszcze taniej
    Budynek mieszkalny jednorodzinny, planowane przyłącze kablowe o długości do 200 m, wielkość mocy przyłączeniowej Pp =14 kW: Podmiot przyłączany zaliczany jest do V grupy przyłączeniowej, opłata za przyłączenie w tym przypadku wyniesie:

    Op = Sp • P; Op = 57,69 • 14 + VAT 23% = 993,42 zł

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Czy promocja również mnie obejmie? Umowę podpisałem 21 października 2013r. jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymałem faktury do zapłaty ani nic nie zostało wykonane.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefek1980 Zobacz post
    Czy promocja również mnie obejmie? Umowę podpisałem 21 października 2013r. jednakże do dnia dzisiejszego nie otrzymałem faktury do zapłaty ani nic nie zostało wykonane.
    Raczej nie w umowie miałeś kosztorys szacunkowy i swoim podpisem zgodziles się na te warunki. .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar darvid
    Zarejestrowany
    May 2010
    Skąd
    Choszczno
    Kod pocztowy
    73-200
    Posty
    173

    Domyślnie

    wiosną 2012 dostałem promesę; w sierpniu 2012 podpisałem umowę; w listopadzie 2013 ENEA doprowadziła prąd do skrzynki. Niestety, za 20kW zapłaciłem "bez promocji", czyli zamiast ok. 1600zł poszło ok. 3700zł. Cóż, kto się buduje, tego się nie żałuje. Najgorsze, że nie mam dostępu do drogi publicznej (powiat nie udzielił pozwolenia na budowę domu), bo przez chciwość jedna sąsiadka zablokowała cały teren MPZP: ok. 15ha, ok. 88 działek (w tym jej 1. Sprawy są w sądach (włącznie z szykowanym pozwem zbiorowym kilkunastu zablokowanych właścicieli), ale straconego czasu i pieniędzy już nic nie wróci. Pozdrawiam.
    dom z poddaszem, budowa IV.2007-VII.2008; 151m2 p.u.; 191m2 p.c.; 565m3 kubatura; duży strych. Ściana POROTHERM 24cm+12cm styro; 13cm styro w podłodze; 20cm wełna na poddaszu. Okna PCV dwuszybowe 1.0. Podłogówka parter 62m2 + łazienka (góra), grzejniki góra + garaż 24m2 (temp. 10-14). GZ50 W3, piec gazowy 2F Immergas Nike Star 23KW. Sterowanie Auraton 2005 w garderobie nad garażem. Cykl D21*/N20*: D5-7/N7-13/D13-23/N23-5, weekend D8-23/N23-8. BRAK kominka, kuchenka gazowa, 2 osoby dorosłe.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał darvid Zobacz post
    Niestety, za 20kW zapłaciłem "bez promocji", czyli zamiast ok. 1600zł poszło ok. 3700zł. Cóż, kto się buduje, tego się nie żałuje.
    Nie martw się To jedyna akcja podczas budowy, kiedy udalo mi sie coś zaoszczędzić.... Np na cegle tez "stracilem" prawie 2 tysiące. Tzn, kupilem rok wcześnij niż potrzebowałem, bo cena systematycznie rosła, a ja miałem górkę w funduszach, to stwierdziłem ze wykupię i złożę na działce. Nie leży - jeśc nie woła, a może uda się trochę oszczędzić I co sie okazało: cena tej cegły rok później kiedy jej tak naprawde potrzebowałem była o ponad 30 groszy niższa na sztuce..... Nie mówię juz o tym, ze gdybym te pieniądze miał na lokacie to w ogole byloby jeszcze wiecej niz 2 tys....

    A wracając do przedmiotu dyskusji: czy ktoś słyszał zeby to była stała obniżka? bo teraz cennik wyglada tak a nie inaczej, a od 2015 bedzie nowa taryfa i pytanie czy znowu nie podniosą?

  11. #11

    Domyślnie

    Ja właśnie dzisiaj złożyłem w PGE wniosek o aktualizację warunków umowy i za 30 dni lub krócej będę miał propozycję przyłączenia po obniżonej stawce.

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    michcia1

    Zarejestrowany
    May 2013
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    104

    Domyślnie

    Te obniżki dotyczą tylko Enei, tak?
    A Energa? (tak nieśmiało pytam...)

  13. #13

    Domyślnie

    KAABA, a kiedy popdpisywałeś umowę o przyłączenie? i jaki region kraju?
    Również podpisałem umowę z PGE gdy jeszcze stawki były stare i szacunek mam na kwotę tą wyższą. Czy złożyłeś pismo na jakims formularzu czy odręcznie?

  14. #14
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar misiupl
    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    okolice Płocka
    Posty
    451
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał michcia1 Zobacz post
    Te obniżki dotyczą tylko Enei, tak?
    A Energa? (tak nieśmiało pytam...)
    w Energa też jest obniżka - miałem umowę sprzed dwóch lat ale nierealizowaną i teraz będę miał przyłącze robione po nowej cenie

  15. #15

    Domyślnie

    Czy komuś kto podpisał umowę w 2013 a podłączyli w 2014 udało się wywalczyć opłatę po nowej niższej stawce? najbardziej interesuje mnie RWE STOEN Operator

  16. #16
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Czy komuś kto podpisał umowę w 2013 a podłączyli w 2014 udało się wywalczyć opłatę po nowej niższej stawce? najbardziej interesuje mnie RWE STOEN Operator
    Dołączam się do pytania kolegi. Tak się złożyło, że podpisałem umowę 17.12.2013r. Przyłącze mam mieć wykonanie w maju 2015r. Da się jakoś zaktualizować umowę? Może napisać anex o zmniejszenie mocy przyłączeniowej, wtedy od nowa przeliczą po nowej cenie?
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  17. #17

    Domyślnie

    Proponuje zadzwonic do BOK operatora. Tam pracuja zwykli ludzie, czesto przyjaznie nastawieni. Moze doradzą jak obnizyc koszty

  18. #18
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kriis80

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Konin
    Kod pocztowy
    62-510
    Posty
    7

    Domyślnie

    Umowę podpisywałem w kwietniu 2013 ENERGA, odbiór skrzynki w lutym 2014. Właśnie dostałem fakturę do zapłaty oczywiście po nowej niższej stawce.
    Pisałem do URE w tej sprawie i dostałem odpowiedź, że ważne jest kiedy był odbiór skrzynki, jeśli w 2014 to po nowej stawce.

    Pozdrawiam

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar St@nley
    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    woj. mazowieckie
    Posty
    645

    Domyślnie

    Cytat Napisał kriis80 Zobacz post
    Umowę podpisywałem w kwietniu 2013 ENERGA, odbiór skrzynki w lutym 2014. Właśnie dostałem fakturę do zapłaty oczywiście po nowej niższej stawce.
    Pisałem do URE w tej sprawie i dostałem odpowiedź, że ważne jest kiedy był odbiór skrzynki, jeśli w 2014 to po nowej stawce.

    Pozdrawiam
    No to mnie pocieszyłeś.
    Też miałem zamiar napisać do URE, żeby się cokolwiek dowiedzieć w tym temacie.
    "Jutro to dziś, tyle że jutro..."

    Projekt E-109 piętrowy 160 m2 + garaż nieogrzewany, całość podłogówka+dwie drabinki, okna 3 szybowe V82, ściany silka E24+25cm grafit, podłoga 28cm EPS, fundamenty 20cm zew+10cm wew EPS aqua, poddasze 45 cm celulozy pod wiązarami, OZC: ΦHL 5476W, PC PW Panasonic seria H 1f 9 kW, PV 8.68kW + Sofar 8.8KTL-X

  20. #20

    Domyślnie

    Ja poki co napisałem reklamację - wysłałem 19 marca i czekam do dziś.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony