dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 116
  1. #1

    Domyślnie Nie instalujcie gazu - również powoduje zanieczyszczenie środowiska.

    Zakładam nowy wątek, bo jeden z moderatorów zauważył, że w wątku o kominkach dużo postów nie jest związanych z tematem.
    W tym wątku można pisać o wszystkim, bo dział odpowiedni - chyba taki hyde park.

    Jak tytuł wskazuje gaz truje i zanieczyszcza środowisko. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą lub nie wiedzieli, nawet Ci co na forum wiedzą wszystko.
    Także zapraszam do dyskusji o wszystkim: o ekologii, o kominkach, o elektrowniach, o gazie itp itd.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Zakładam nowy wątek, bo jeden z moderatorów zauważył, że w wątku o kominkach dużo postów nie jest związanych z tematem.
    W tym wątku można pisać o wszystkim, bo dział odpowiedni - chyba taki hyde park.

    Jak tytuł wskazuje gaz truje i zanieczyszcza środowisko. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą lub nie wiedzieli, nawet Ci co na forum wiedzą wszystko.
    Także zapraszam do dyskusji o wszystkim: o ekologii, o kominkach, o elektrowniach, o gazie itp itd.
    Mógłbyś wyjaśnić dlaczego w założonym przez Ciebie temacie pt "Nie instalujcie gazu - również powoduje zanieczyszczenie środowiska." zapraszasz uczestników forum do dyskusji "... o wszystkim: o ekologii, o kominkach, o elektrowniach, o gazie itp itd.", jeżeli istnieją już tematyczne wątki na te sprawy jak wymienione przez Ciebie powyżej ?
    Ostatnio edytowane przez Chef Paul ; 06-04-2019 o 19:21
    unde venis et quo tendis

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Mógłbyś wyjaśnić dlaczego w założonym przez Ciebie temacie pt "Nie instalujcie gazu - również powoduje zanieczyszczenie środowiska." zapraszasz uczestników forum do dyskusji "... o wszystkim: o ekologii, o kominkach, o elektrowniach, o gazie itp itd.", jeżeli istnieją już tematyczne wątki na te sprawy jak wymienione przez Ciebie powyżej ?
    No moderatorzy mają inne zdanie.
    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    To nie jest temat o elektrowniach.
    Kolejne wypowiedzi o emisjach elektrowni zostaną potraktowane jako spam a piszący dostaną weekendowy urlop.

    Jak was pasjonuje temat zanieczyszczeń przemysłowych, można założyć nowy temat w odpowiednim dziale.
    Możesz wskazać gdzie istnieje taki temat?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    No moderatorzy mają inne zdanie.


    Możesz wskazać gdzie istnieje taki temat?
    Zapraszasz do dyskusji o elektrowniach w wątku nt "Nie instalujcie gazu ... " ?
    Jeżeli chciałbyś dyskutować na temat elektrowni to otwórz wątek o elektrowniach.
    Do wyszukiwania tematów na tym forum służy stosowna przeglądarka.
    unde venis et quo tendis

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Jak tytuł wskazuje gaz truje i zanieczyszcza środowisko. Niestety nie wszyscy o tym wiedzą lub nie wiedzieli, nawet Ci co na forum wiedzą wszystko.
    Także zapraszam do dyskusji o wszystkim: o ekologii, o kominkach, o elektrowniach, o gazie itp itd.
    Nie "róbcie" dzieci. One również zanieczyszczają środowisko.
    Nie kupujcie i nie używajcie samochodów elektrycznych PHEV i EV.
    One również zanieczyszczają środowisko.

    "Jak tytuł wskazuje" ............ może jakieś rozwinięcie tego tytułu?

    Może też taki tytuł:

    Nie używajcie komputerów - również powodują zanieczyszczenie środowiska.

  6. #6

    Domyślnie

    Od tych wszystkich CO2 i innych PM-ów znacznie bardziej szkodliwe jest regularnie czytanie pie... specjalistów od wszystkiego, których pełno w każdym tego typu temacie.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chef Paul Zobacz post
    Zapraszasz do dyskusji o elektrowniach w wątku nt "Nie instalujcie gazu ... " ?
    Jeżeli chciałbyś dyskutować na temat elektrowni to otwórz wątek o elektrowniach.
    Do wyszukiwania tematów na tym forum służy stosowna przeglądarka.
    Widać, że mieszkasz w Hameryce i nie wiesz jak wyglądają u nas sprawy na kontynencie.
    A myślisz, że to z czego będziemy niedługo robić prąd? Są też elektrownie gazowe. Widać nie masz o tym zielonego pojęcia, co wcale nie dziwi.
    Wiesz wiem, że jest wyszukiwarka Wyszukaj mi taki wątek, bo ja nie znalazłem. Może nie potrafię. Moderator zresztą też.

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Nie "róbcie" dzieci. One również zanieczyszczają środowisko.
    Nie kupujcie i nie używajcie samochodów elektrycznych PHEV i EV.
    One również zanieczyszczają środowisko.

    "Jak tytuł wskazuje" ............ może jakieś rozwinięcie tego tytułu?

    Może też taki tytuł:

    Nie używajcie komputerów - również powodują zanieczyszczenie środowiska.
    Co tu trzeba rozwijać. Tłumaczyłem kiedyś @fotohobby, że truje gazem. Podawałem mu przykłady. Jest coś takiego jak NOx. Wielu myśli, że gaz jest super czysty. Popatrz na mapę niżej. No jest nie róbcie kominków w domu, to dlaczego nie taki. Według mnie instalując gaz dokładasz kolejną cegiełkę i zatruwasz środowisko. To forum, pisz merytorycznie. Mam zacytować innego moderatora?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	full_Stężenie_roczne_NO2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	428890

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Myślisz że to co używasz w życiu codziennym nie truje i nie niszczy środowiska?
    Panele PV tez nie ?
    Wszystko truje i niszczy.
    Gazu nie używasz i dlatego piszesz o truciu gazem.
    Używasz EV i dlatego piszesz że inne niż EV niszczą i trują a twoje EV nie truje (bo jest twoje).

    PS O czym świadczy stężenie NO2 w danych regionach?
    W jednych więcej a w drugich mniej?
    Jakie jest powiązanie z ogrzewaniem gazowym?
    To jest Forum więc pisz merytorycznie.

    PS2 Wg mnie instalując PV, ogrzewając prądem "dokładasz kolejną cegiełkę i zatruwasz środowisko".
    Takie są FAKTY.
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 06-04-2019 o 21:12 Powód: PS i PS2

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał agb Zobacz post
    Od tych wszystkich CO2 i innych PM-ów znacznie bardziej szkodliwe jest regularnie czytanie pie... specjalistów od wszystkiego, których pełno w każdym tego typu temacie.
    Oj tam. Zadałem pytanie, bo cuuube pisał, że nie zainstalował PV dla zysku. No ale się nie doczekałem odpowiedzi, bo moderator wystraszył piszących. Ja jestem zainteresowany i chętnie się dowiem czy ktoś zainstalował PV np. dla idei. Nie wiem jakiej, no ale może się dowiem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Myślisz że to co używasz w życiu codziennym nie truje i nie niszczy środowiska?
    Panele PV tez nie ?
    Wszystko truje i niszczy.
    Gazu nie używasz i dlatego piszesz o truciu gazem.
    Używasz EV i dlatego piszesz że inne niż EV niszczą i trują a twoje EV nie truje (bo jest twoje).
    No widzisz. Jest wątek o kominkach, PV, EV itp itd. że trują. Gaz też truje. Widać grzejesz gazem i nie możesz się z tym pogodzić, Tak jak @fotohobby. Może brakowało takiego wątku. No mamy wszystko Tylko wątek założony w takim dziale, co by moderatorzy nie mieli powodów do rzucania bananami, że piszesz nie na temat.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.850

    Domyślnie

    Używam gazu i wiem że gaz też truje.
    Więcej truje niż źródło A a mniej niż źródło B.
    I godzę się z tym.
    Wyciągaj wnioski we własnym imieniu a nie w moim imieniu.

    Ty nie umiesz wyciągać logicznych wniosków z informacji co truje i niszczy środowisko.
    Wiedzę przyjmujesz wybiórczo.
    Przyjmij do wiadomości że Ty osobiście też trujesz i niszczysz środowisko.
    Pewnie trujesz środowisko więcej niż mieszkaniec A w mniej niż mieszkaniec B.

    Pokazane mapa NO2 nie dotyczy ogrzewanie gazem więc nie wypowiadasz się merytorycznie.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Używam gazu i wiem że gaz też truje.
    Więcej truje niż źródło A a mniej niż źródło B.
    I godzę się z tym.
    Wyciągaj wnioski we własnym imieniu a nie w moim imieniu.

    Ty nie umiesz wyciągać logicznych wniosków z informacji co truje i niszczy środowisko.
    Wiedzę przyjmujesz wybiórczo.
    Przyjmij do wiadomości że Ty osobiście też trujesz i niszczysz środowisko.
    Pewnie trujesz środowisko więcej niż mieszkaniec A w mniej niż mieszkaniec B.

    Pokazane mapa NO2 nie dotyczy ogrzewanie gazem więc nie wypowiadasz się merytorycznie.
    No truje. Ja to wiem. No wyciągnąłem i pisze, że gaz truje, a wielu o tym nie wie. Kumasz. Oj jak każdy przyjmuje wybiórczo. Przecież napisałem, że dokładasz cegiełkę. Nieświadomie, ale dokładasz. Nie tylko PM są szkodliwe.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Widać, że mieszkasz w Hameryce i nie wiesz jak wyglądają u nas sprawy na kontynencie.
    A myślisz, że to z czego będziemy niedługo robić prąd? Są też elektrownie gazowe. Widać nie masz o tym zielonego pojęcia, co wcale nie dziwi.
    Wiesz wiem, że jest wyszukiwarka Wyszukaj mi taki wątek, bo ja nie znalazłem. Może nie potrafię. Moderator zresztą też.



    Co tu trzeba rozwijać. Tłumaczyłem kiedyś @fotohobby, że truje gazem. Podawałem mu przykłady. Jest coś takiego jak NOx. Wielu myśli, że gaz jest super czysty. Popatrz na mapę niżej. No jest nie róbcie kominków w domu, to dlaczego nie taki. Według mnie instalując gaz dokładasz kolejną cegiełkę i zatruwasz środowisko. To forum, pisz merytorycznie. Mam zacytować innego moderatora?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	full_Stężenie_roczne_NO2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	79,4 KB
ID:	428890
    Ty mi coś tĺumaczyłeś ??
    Lol
    Ty nie byłbyć w stanie wytłumaczyć, jak przejść spod Pałacu Kultury i Nauki na Dworzec Centralny.
    Przeciez to ja podalem ci ilośc trujących substancji, produkowwnych przez poszczegolne nośniki energii, tylko,Ty nawet kilogramów na gramy nie potrwfiłeś sobie przeliczyc....

    Dom ogrzewasz biomasą, pelletami zrobionymi nie wiadomo z czego z jakim udzialem lakoerowanych plyt meblowych , MDF, itp...

    Żenujący wątek...

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ty mi coś tĺumaczyłeś ??
    Lol
    Ty nie byłbyć w stanie wytłumaczyć, jak przejść spod Pałacu Kultury i Nauki na Dworzec Centralny.
    Przeciez to ja podalem ci ilośc trujących substancji, produkowwnych przez poszczegolne nośniki energii, tylko,Ty nawet kilogramów na gramy nie potrwfiłeś sobie przeliczyc....

    Dom ogrzewasz biomasą, pelletami zrobionymi nie wiadomo z czego z jakim udzialem lakoerowanych plyt meblowych , MDF, itp...

    Żenujący wątek...
    O widzisz. Palę pelletem nie biomasą. Nawet takiej różnicy nie potrafisz zrozumieć. Pisałem Ci że uciekam z tego gówna i co myśle o takich rzeczach. Ty dalej zostaniesz przy swoim gazie i będziesz syfił. Temat jak najbardziej na czasie. Ekologia i OZE. No ale widać nawet tego nie rozumiesz, chociaż już tez Ci to tłumaczyłem. Pewnie dla Ciebie wątek żenujący bo używasz gazu ale o kominkach i kablach i gdzie sie da to strzelasz postami jak z karabinu maszynowego.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    O widzisz. Palę pelletem nie biomasą. Nawet takiej różnicy nie potrafisz zrozumieć. Pisałem Ci że uciekam z tego gówna i co myśle o takich rzeczach. Ty dalej zostaniesz przy swoim gazie i będziesz syfił. Temat jak najbardziej na czasie. Ekologia i OZE. No ale widać nawet tego nie rozumiesz, chociaż już tez Ci to tłumaczyłem. Pewnie dla Ciebie wątek żenujący bo używasz gazu ale o kominkach i kablach i gdzie sie da to strzelasz postami jak z karabinu maszynowego.
    Pellet to biomasa, jak można byc takim ignorantem i tegio nie wiedziec... ?
    Tak jak Ty mozesz podjąć decyzje o zmianie ogrzewania, tak moge i ja, jaki w tym problem ?

    Twoja średnia postów za miesiąc od rejestracji nowego nicka jest porazajaca. 10 postow na dzień, wiekszość o miernej wartosci merytorycznej...

    Masz, naucz sie czegoś w końcu:
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pellet
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 06-04-2019 o 23:22
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pellet to biomasa, jak można byc takim ignorantem i tegio nie wiedziec... ?
    Tak jak Ty mozesz podjąć decyzje o zmianie ogrzewania, tak moge i ja, jaki w tym problem ?

    Twoja średnia postów za miesiąc od rejestracji nowego nicka jest porazajaca. 10 postow na dzień, wiekszość o miernej wartosci merytorycznej...

    Masz, naucz sie czegoś w końcu:
    https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Pellet
    Poczytaj co to biomasa. Ja kupuje czysty drzewny pellet. Już Ci to tłumaczyłem. W dyskusji z Tobą i w obronie kominków nastrzelałem tyle postów.

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    A to niby jak coś jednego zmienimy na coś innego to będziemy ratować świat ...?
    A przed czym...?
    Przed nami...???
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.607
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Poczytaj co to biomasa. Ja kupuje czysty drzewny pellet. Już Ci to tłumaczyłem. W dyskusji z Tobą i w obronie kominków nastrzelałem tyle postów.
    Czytaleś linka, ktorey podalem ?
    A wiesz, co to biomasa ?
    Biomasa – oznacza ulegającą biodegradacji frakcję produktów, odpadów i pozostałości z produkcji rolnej (w tym substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego), leśnej i powiązanych gałęzi przemysłu[
    Pellet z trocin (odpadków drewna) to pellet z biomasy .
    Nawet takich podstawowych rzeczy nie wiesz ??

    A to, czy palisz pelletem 100% drzewny to już słodka tajemnica jego producenta
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.279

    Domyślnie

    Czekam na wątki w rodzaju:
    - nie ocieplajcie styropianem
    - nie ocieplajcie wełną; do produkcji ich potrzebna jest energia, w domyśle - efekt cieplarniany.
    Potem juz gładko - nie ocieplajcie krówskim łajnem gdyż podczas produkcji powstaje metan. Metan, który ma 20x wiekszy wpływ na efekt cieplarniany niż CO2.
    Dalej pozostaje tylko założyc stowarzyszenie płaskoziemców aby udać się w podróż dookoła świata dla udowodnienia swych plaskatych teorii.
    Jesli pójdą zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, to po prawej ręce wszechocean, po lewej nicość w którą woda spada i spada i spada... hałasując niemożebnie.
    Ostatnio edytowane przez Bertha ; 07-04-2019 o 10:11

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWY MISTRZ ZŁOTEJ PATELNIFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Chef Paul

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Florida
    Posty
    5.472

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Widać, że mieszkasz w Hameryce i nie wiesz jak wyglądają u nas sprawy na kontynencie.
    A myślisz, że to z czego będziemy niedługo robić prąd? Są też elektrownie gazowe. Widać nie masz o tym zielonego pojęcia, co wcale nie dziwi.
    Wiesz wiem, że jest wyszukiwarka Wyszukaj mi taki wątek, bo ja nie znalazłem. Może nie potrafię. Moderator zresztą też.
    ...
    Wycieczki personalne, miejsce zamieszkania oraz "zielone pojęcie" o "kontynencie", pozostaw dla swoich kolesi.
    W wątku który zatytuowałeś "Nie instalujcie gazu ..." zamierzasz dyskutować o elektrowniach gazowych ? Z kim te dyskusje chciałbyś prowadzić ? Z firmami energetycznymi, namawiając ich do stosowania innego rodzaju paliwa ?
    ... a może spotkałeś już gdzieś jakieś małe "przydomowe" elektrownie gazowe i chciałbyś odwodzić przyszłych inwestorów od tego typu urządzeń ?

    Za moderatorów, wypowiadał się nie będę. Niech zrobią to sami.
    unde venis et quo tendis

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony