dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Gaz ulatnia się z kuchenki - prośba o opinię

    Nie wiem, czy jest do odpowiedni dział (a nawet odpowiednie forum) na publikację tego typu treści. Jeżeli nie, proszę administratorów o usunięcie tego tematu (bądź przeniesienie do bardziej odpowiedniego działu).

    Mam problem z wolnostojącą kuchenką z gazowym piekarnikiem. Kupiłem ją pod koniec lutego. Od początku podczas używania piekarnika czuliśmy ulatniający się gaz. W ramach gwarancji (która jest dwuletnia) przyszedł do nas serwisant producenta (Amica) i orzekł, że "sprzęt jest sprawny technicznie". Serwisant zaczął od rozmontowania płyty, która w piekarniku przykrywa palnik. Zapalił, "pomyszkował" trochę detektorem i nie zaobserwował wycieku gazu. Tymczasem mam wrażenie, że problem nadal występuje. Kiedy piekarnik jest włączony wyraźnie czuć gaz. Producent i sklep (Neonet) odrzucają kolejne reklamacje i rękojmie uzasadniając to wizytą serwisanta, który nie stwierdził nieprawidłowości.

    Mam świadomość, że moje wrażenia w konfrontacji z werdyktem profesjonalisty zawsze stoją na straconej pozycji. Dlatego postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie zmierzyć, czy jest wyciek. Oto efekty:

    https://youtu.be/frlZupssSwo

    Czy ta kuchenka może być rzeczywiście w 100% sprawna? Czy producent może odrzucać reklamacje, bo ktoś już raz był i powiedział, że jest ok? To nie są wcale pytania retoryczne. Nie znam się na tym, więc chcę się tylko upewnić.

    P. S. Wiem, że wystarczyło wezwać człowieka z gazowni (albo kogoś z uprawnieniami). Otóż wzywałem (koszt usługi 120 zł) i stwierdził on na piśmie, że "urządzenie nie nadaje się do użytkowania" (pismo dołączyłem do pierwszej reklamacji). Tyle, że potem przyszedł serwisant Amiki i sprawy potoczyły się tak, jak opisałem wyżej.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Olej tą gwarancję i sam to napraw - jak kuchenka Ci potrzebna.
    Explozymetr pokazuje, ze jest coś do uszczelnienia.
    Psik do okien napełniony wodą z ludwikiem pokaże - gdzie.
    Możesz kopać się z koniem, bo masz gwarancję.
    Uruchomisz duże działa, posądzisz się i za jakie 2 latka przyznają Ci darmowy serwis.
    Może przestaw się na sprzęt innej firmy?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3

    Domyślnie

    Chcę spróbować złożyć jeszcze jedną reklamację, dołączając do niej zalinkowany wyżej film. Najpierw jednak muszę mieć pewność, że to co na tym filmie widać jest rzeczywiście podstawą do reklamacji. Dzięki adam_mk za Twoją opinię, czekam aż wypowie się więcej osób.

  4. #4

    Domyślnie

    Ulatniający się gaz to nie są przelewki. Masz podpięcie gazu z sieci czy z butli ? Wyciągnij kuchenkę z wnęki i dokładnie obadaj czujnikiem miejsce ulatniania się, później opędzluj połączenia i śrubunki. Woda z mydłem dość gęsta i pędzelek do golenia. Można też kupić gotową piankę w spreju do sprawdzania połączeń. Detektory są dość czułe więc jeśli nawet wskazuje takie wartości to nie są one na tyle duże by doprowadzić do wybuchu, co jednak nie oznacza że zagrożenia nie ma, bo nieszczelność może się powiększyć w każdej chwili. Jeśli gaz pojawia się po otwarciu zaworu na palnik w piekarniku to szukaj od zaworu do palnika. Gość z gazowni wziął 120 zł za co ? za to że przyszedł i stwierdził że jest nieszczelność ?
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysztof79 Zobacz post
    Mam problem z wolnostojącą kuchenką z gazowym piekarnikiem. Kupiłem ją pod koniec lutego. Od początku podczas używania piekarnika czuliśmy ulatniający się gaz.
    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Jeśli gaz pojawia się po otwarciu zaworu na palnik w piekarniku to szukaj od zaworu do palnika. Gość z gazowni wziął 120 zł za co ? za to że przyszedł i stwierdził że jest nieszczelność ?
    Z opisu wynika, że "podczas użytkowania" ale można to rozumieć na dwa sposoby:
    - użytkowanie w sensie samego montażu
    - użytkowanie tylko piekarnika (pieczenie w piekarniku).
    Jeżeli to drugie (bardziej prawdopobne) to faktycznie nieszczelność za zaworem.
    Może mikroszczelina na przewodzie metalowym lub uszczelka?
    120 PLN za wizytę pana z gazowni - chyba normalne że biorą za to wynagrodzenie.
    Gorszy jest gość z serwisu który twierdzi że wszystko jest ok.

    Ta wada ujawniła się po dwóch latach? Sama "z siebie" ?

    Reklamować do skutku.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Z opisu wynika, że "podczas użytkowania" ale można to rozumieć na dwa sposoby:
    - użytkowanie w sensie samego montażu
    - użytkowanie tylko piekarnika (pieczenie w piekarniku).
    120 PLN za wizytę pana z gazowni - chyba normalne że biorą za to wynagrodzenie.
    .
    Ehm chyba śpisz jeszcze . Na filmie widać że odpala palink piekarnika więc użytkowanie w sensie to drugie.
    Wiesz nie mam nic przeciwko płaceniu za usługę, ale w tym przypadku pan z gazowni to żadnej usługi nie świadczył, przyjść powiedzieć że coś nie halo to ja też mogę i będę Tomaszem z dzielnicy za 50 zł, natomiast pan z gazowni zwany fachowcem, robi to sam co ja ale bierze dwa razy tyle, bo un z gazowni. Co za kraj.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Nie oglądałem filmiku
    Teraz obejrzałem i badanie pokazuje ulatnianie gazu przy otwartym kurku gazowym.
    Dlaczego nie było badane przy zamkniętym kurku gazowym??

    Nie ma też informacji biedy wada ujawniła się.

    Pan jednak świadczył usługę. Przyszedł i stwierdził fakt ulatniania gazu z kuchenki gazowej która nie jest urządzeniem gazowni.
    Miał przyjść za darmo?
    Chociaż trochę masz racji - gazownia dostarcza gaz to mogą w ramach usługi i abonamentu sprawdzić nieodpłatnie.
    Dla bezpieczeństwa mieszkańców.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    No o tym mówię że tak się jakoś porobiło że płacisz za coś i w sumie nic z tego nie masz. Za 120 zł to prawie detektor można kupić i samemu zbadać. Niedługo to za odebranie telefonu naliczane będą opłaty fachowcowe. Gazownik ma to gdzieś, serwis ma to gdzieś, użytkownik ma się martwić bo to w końcu jego kuchenka ... ot takie czasy. Zapakowałbym kuchenkę na przyczepę i zawiózł do serwisu, wypakował pod drzwiami i pojechał. Niech się martwią.
    Dom przy Głogowej 3 ... 120 mkw P.U. + garaż + kotłownia, 24 cm silikatu na ściany, 20 cm grafitu pod tynkiem, 20 cm pianki PUR pod dachówką, 10 cm pianki PIR na fundamencie, 15 cm grafitu pod nogami. 12 cm betonu nad głową, 100 % podłogówki, wentylacja mechaniczna z rekuperacją, pakiety 3-szybowe, ciepło sieciowe ... przewidywane 39 W/mkw ... naciągane energooszczędne ... NIE dla jednakowych kolorów dachu i elewacji ... STOP dla braku poszanowania indywidualności ...

  9. #9

    Domyślnie

    Pisałem, że kuchenka była kupiona pod koniec lutego. Obecnie nie ma więc jeszcze 4 miesięcy, a więc cały czas jest na gwarancji. Wada ujawniła się przy pierwszym użyciu piekarnika w celu przygotowania posiłku.

    Nie jest też tak, że nie wiemy gdzie jest nieszczelność. Człowiek od gazu, którego wezwaliśmy prywatnie sprawdził, że przyłącze z tyłu jest szczelne. Palników na płycie można również normalnie używać. Źródło nieszczelności jest po stronie urządzenia, konkretnie w piekarniku. Ja w sumie liczyłem, że on mi to naprawi, ale napisał, że "urządzenie nie nadaje się do użytku" i zalecił reklamację bodajże w sklepie z rękojmi (lub przez producenta), nie pamiętam już dokładnie. Zareklamowałem przez sklep, oni skontaktowali się z Amiką, przyszedł serwisant i co było dalej już pisałem.

    P.S. Proszę nie róbcie OT z wynagrodzenia pana z gazowni. Ja od początku znałem cenę usługi i wyraziłem na nią zgodę. Jestem zadowolony. Dla mnie największą wartością w tej usłudze było to, że oprócz sprawdzenia ktoś z uprawnieniami wystawi jakiś papier i przybije pieczątkę.
    Ostatnio edytowane przez krzysztof79 ; 09-06-2019 o 12:09

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Funkcjonują infolinie serwisowe o numerach typu 801 ... płatne

    Może jest to wada fabryczna a może wada montażu / użytkowania.
    Faktycznie serwis jest do kitu.
    Nie kupować urządzeń firmy A.

    Ulatnia się tylko po otwarciu kurka gazowego piekarnika w przy zamkniętym nie ulatnia się?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Ulatnia się tylko po otwarciu kurka gazowego piekarnika w przy zamkniętym nie ulatnia się?
    Tylko przy otwartym. Najprawdopodobniej chodzi o to, że płomień palnika faluje i gaz nie spala się równo, tylko część ucieka.

    Ale ja nie założyłem tego tematu po to, żeby ustalać co i gdzie jest zepsute (bo to w zasadzie jest ustalone) tylko po to, żeby dowiedzieć się, czy jest sens to dalej reklamować. Ja już nawet proponowałem Neonetowi, żeby zabrali sobie tę kuchenkę ode mnie bez zwrotu kosztów. Ale nie skorzystali. Odpisali tylko, że "w naszej opinii towar jest zgodny z umową".

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.779

    Domyślnie

    Walczyć!
    Dla:
    - własnego bezpieczeństwa
    - bo jest to wada (chyba że słabe ciśnienie gazu powoduje złe spalanie ?)
    - bo jest gwarancja
    Diagnoza: " płomień palnika faluje i gaz nie spala się równo, tylko część ucieka" -> "trzeba zapytać fachowca" czy to może być przyczyną.
    Wada palnika? gazu lub ciśnienia gazu?
    Może złe dysze?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  13. #13

    Domyślnie

    Sugeruję skorzystać z rękojmi zamiast gwarancji.

    Przy gwarancji producent może się zasłaniać, że gwarancja jednej czy drugiej rzeczy (wad fabrycznych, wad mechanicznych itd.) nie obejmuje.

    Przy rękojmi czegoś takiego nie ma. Obejmuje wszystkie wady, uszkodzenia, niezgodności, jakie produkt posiadał przed zakupem i o jakich kupujący nie został w momencie zakupu poinformowany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony