dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie Czy wszystkie ściany domu z bloczka betonowego.

    Witajcie poszukuje informacji na temat bloczków fundamentowych ponieważ mam bardzo nisko działkę względem drogi i czy z bloczków robię obrys budynku i wszystkie ściany w środku? Mam projekt indywidualny i bardzo dużo w nim rzeczy nie ma podanych a z racji że sam bd to robił chciał bym zapytać tu na forum chłopaków którzy mają doświadczenie . Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Sciany fundamentowe robisz tylko pod ściany konstrukcyjne ( te o grubości 18-25cm) pozostałe stawiasz na chudziaku.

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Bo wychodzi mi ok 4tys bloczków

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    411

    Domyślnie

    To co Ty masz za dom, że fundamentowych 4tys?

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Apacer Zobacz post
    To co Ty masz za dom, że fundamentowych 4tys?
    No teraz już wiem że nie wszystkie ściany więc bd połowa mniej . W ogóle ten projekt to porażka jest.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Ale i wydaje mi się że wyjdzie bardzo dużo , może ktoś jest wstanie zobaczyć rysunek i podpowiedzieć?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    No teraz już wiem że nie wszystkie ściany więc bd połowa mniej . W ogóle ten projekt to porażka jest.
    Może zanim zaczniesz budować dopracuj projekt żeby później niczego nie żałować, bo z takim podejściem ani budowanie ,a tym bardziej późniejsze mieszkanie z przyjemnością nie będzie miało nic wspólnego.
    Parterówka - 120 m2, Porotherm 25cm +20 cm białego, strop drewniany 35 cm wełny, podłoga 20 cm, okna 3 szybowe+rolety, 100% podłogówki, Immergas Victrix 12 ERP (pogodówka+car), WM Reku Comair, Gree Lomo Luxury 3,5 kW, kubatura 320m3, PV 5,91kWp

  8. #8
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Tak tylko że miałem dużo problemów z projektantem i przy zwykłej budowie domu nie miałem styczność , wiesz jak czegoś nie rozumiem to wolę dopytać kilka razy.....

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    Ale i wydaje mi się że wyjdzie bardzo dużo , może ktoś jest wstanie zobaczyć rysunek i podpowiedzieć?
    Rysunki możesz wrzucić. Ile masz m2 tych ścian? m2 ściany dzielisz przez długość bloczka +1cm i potem przez wysokość bloczka +1cm i masz sztuki poterzbne do zakupu. No + ~5% kupujesz.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Wiesz co jest taki problem że mam działkę o 60 cm niżej niż droga i tu jest problem bo osoby mówią mi że muszę metr w dół od ziemi czyli do punktu 0 muszę robić na 160cm i dlatego tele wychodzi . Jeśli się mylę to słucham o propozycję .

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    Wiesz co jest taki problem że mam działkę o 60 cm niżej niż droga i tu jest problem bo osoby mówią mi że muszę metr w dół od ziemi czyli do punktu 0 muszę robić na 160cm i dlatego tele wychodzi . Jeśli się mylę to słucham o propozycję .
    Masz projekt indywidualny wiec to powinno w nim zostać uwzględnione.

    Jeżeli planujesz dom podnieść do poziomu drogi , a tak rozumiem pytanie czyli chcesz te 60cm podnieść działkę lub obsypać sam budynek, wtedy to -100 liczysz od docelowego poziomu terenu przy domu, chyba że to wychodzi w jakimś słabym gruncie lub humusie wtedy kopiesz głębiej w innych przypadkach raczej kopiesz tylko do -100.

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    No właśnie planuje podnieść działkę bo jest duża różnica co do drogi oraz jest bardzo duży spadek . Więc mówisz że powinienem od tego punktu 0 jechać metr w dół i to nie ważę że brakuje mi wtedy 60cm od ziemi do punktu 0? W projekcie nie ma nic , osoby które budują domy to mówią że nie widzieli nic gorszego więc już na ten temat naprawdę dużo słyszałem i żałuję że wybrałem taki....

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    Wiesz co jest taki problem że mam działkę o 60 cm niżej niż droga i tu jest problem bo osoby mówią mi że muszę metr w dół od ziemi czyli do punktu 0 muszę robić na 160cm i dlatego tele wychodzi . Jeśli się mylę to słucham o propozycję .
    Co nazywasz punktem zero? Poziom 0 na projekcie to poziom podłogi parteru. Masz to zapisane w projekcie, na jakiej wysokości ma on być i jak wysokie mają być ściany fundamentowe, wytyczając budynek geodeta wyznaczy też poziom zero (docelowej podłogi) i tego musisz się trzymać. Jakbyś w momencie inwentaryzacji powykonawczej miał poziom zero na innej wysokości to będzie kłopot. Podniesienie terenu też musisz mieć przewidziane w planie zagospodarowania przestrzennego (obowiązkowy składnik projektu budowlanego).

    Faktycznie w projekcie masz dziwnie. Ściany nośne w odległości 3 i 1,5m od siebie? Czy to podpiwniczenie i ściany piwnicy?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-08-2019 o 18:31

  15. #15
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Więc tak w projekcie mam tylko poziom 0 który w praktyce do niczego się nie odnosi bo drogę mam wyżej niż działkę więc muszę podnosić budynek tym też 0 będzie równe poziomowi drogi . Mam zapisane że fundament jest 60cm z bloczka i 40 ława . Tak jest taka przerwa do tego są schody betonowe które nie mają żadnej stopy.... Po za tym mam ławy 70 gdzie nie ma wyrzuconego wymiaru zbrojenia i sam robię 60 na 30 . Naprawdę w tym projekcjie bardzo dużo rzeczy nie pasuje.....

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nie i nie mam piwnicy .

  17. #17
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.156
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    Więc tak w projekcie mam tylko poziom 0 który w praktyce do niczego się nie odnosi
    Dziwne. U mnie jest zapisane



    To jest poziom zero - 114,6 mnpm. W przekrojach mam, że poziom zero jest pół metra nad docelowym poziomem gruntu (na mapie do celów projektowych 0,6-0,7m, więc 10-20cm musiałem podsypać).


    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    bo drogę mam wyżej niż działkę więc muszę podnosić budynek tym też 0 będzie równe poziomowi drogi
    To robisz na etapie projektowania - urząd to też ocenia i jak przyklepie PnB to masz się tego trzymać.

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    nie ma wyrzuconego wymiaru zbrojenia i sam robię 60 na 30 . Naprawdę w tym projekcjie bardzo dużo rzeczy nie pasuje.....
    Zbrojenie ma być pod ścianą fundamentową, żeby spełniało swoją rolę.

    Tutaj masz przykłady

    Jak nie masz rozrysowanego zbrojenia ław, to składaj reklamację a jeszcze lepiej zmień projektanta, bo paprok.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 09-08-2019 o 22:09

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.195

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dragon7820 Zobacz post
    No właśnie planuje podnieść działkę bo jest duża różnica co do drogi oraz jest bardzo duży spadek . Więc mówisz że powinienem od tego punktu 0 jechać metr w dół i to nie ważę że brakuje mi wtedy 60cm od ziemi do punktu 0? W projekcie nie ma nic , osoby które budują domy to mówią że nie widzieli nic gorszego więc już na ten temat naprawdę dużo słyszałem i żałuję że wybrałem taki....
    Nie od punktu "0". W budownictwie poziom zero to poziom wykończonej posadzki parteru.
    Głębokość posadowienie ławy mierzy się od poziomu przyległego terenu, jak masz strefę -100 to od gruntu przy domu (od poziomu planowanego).

    Nie zawsze jest wprost podane "zero= 115,66 mpn" czasem to wynika z przekroi i poziomu terenu.
    Jak masz braki w projekcie to reklamuj projekt.

  19. #19
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Dragon7820

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Włocławek
    Kod pocztowy
    87-800
    Posty
    31

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Dziwne. U mnie jest zapisane



    To jest poziom zero - 114,6 mnpm. W przekrojach mam, że poziom zero jest pół metra nad docelowym poziomem gruntu (na mapie do celów projektowych 0,6-0,7m, więc 10-20cm musiałem podsypać).




    To robisz na etapie projektowania - urząd to też ocenia i jak przyklepie PnB to masz się tego trzymać.



    Zbrojenie ma być pod ścianą fundamentową, żeby spełniało swoją rolę.

    Tutaj masz przykłady

    Jak nie masz rozrysowanego zbrojenia ław, to składaj reklamację a jeszcze lepiej zmień projektanta, bo paprok.
    To słuchaj kolego gdybyś zobaczył ten projekt to byś płakał ze śmiechu..... Widzisz ty masz podane wysokość i jest brane pod uwagę to że jest różnica w terenie a u mnie nie ma nic takiego . Nie mogę zmienić już zapłacone , a o reklamacji mogę zapomnieć bo już dosyć miałem z nim problemów , ostatnio go pytałem to odpowiedział że firma będzie wiedziała jak to zrobić........

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony