dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pompa ciepła + kociol miałowy + bufor

    Witam jak w temacie. Mam do połączenia istniejącą instalację kociol mialowy + grzejniki z pompą ciepła. czesc grzejników chce zastąpić klimakonwektorami na osobnym obiegu. Wiem że klimakonwektory i połączenie tych dwóch zrodeł zasilania będzie wymagało bufora. Jak poprawnie to wykonać ?

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Jak jest sens stosować klimakonwektory jak zostana grzejniki. Parametry pracy instalacji i tak zostana jak dla grzejników. Wymień wszystkie grzejniki na klimakonwektory , wywal kocioł zostaw tylko pompe ciepłą

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    toommm

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Bochnia
    Kod pocztowy
    32-700
    Posty
    922

    Domyślnie

    i tak za chwile wejdzie zakaz na paliwo stałe ... szkoda kasy ..
    dom Z216 + , OP 14 pętli , po podłogach 114 m2 , ytong 24 cm + 25 styro grafit , poddasze betonowe + 40 cm piany , fundamenty zwykłe + 20 cm styropianu hydro , wylewki : parter 20 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , piętro 5 cm styropianu + 12 cm wylewki zwykłej , balkon zlikwidowany , okna 3 szyby Veka , dachowe 3 szyby Velux , drzwi drewniane 4 szyby , rekuperacja Wanas 350 , pompa SDC allinone 1 f 9 kw , 100% płytek na podłogach , w planie kominek rekreacyjny.

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie masz ruski miał.
    Jednak coś Cię zmusiło do zakupu pompy.
    Zostań przy pompie. Zrób tak, by pompa była jako główne źródło ciepła
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  5. #5

    Domyślnie

    Pompa ciepła oczywiście będzie głównym żródłem zasilania. Kocioł pozostanie jako awaryjny. W instalacji chce zastosować bufor 500l, który połączy te dwa żródła zasilania. W domu mam 3 obiegi, dwa są grzejnikowe i jeden krótki na którym chce zastosować 4 klimakonwektory, tak aby latem wyłączyć cześć grzejnikową i skorzystać z chłodzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Oczywiście jest duży zapas miału i sprawny kociol. Podłączenie go dodatkowo niewiele będzie kosztować więc chyba warto pozostawić. Pompe montuje gdyż jest nadwyżka energii z fotowoltaiki, którą można magazynować min. w buforze.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał baczan Zobacz post
    Pompe montuje gdyż jest nadwyżka energii z fotowoltaiki, którą można magazynować min. w buforze.
    Coś jeszcze?
    Jaką masz instalację pv?
    Nie podałeś wszystkich informacji.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  8. #8

    Domyślnie

    na ten moment instalacja 10kv z optymalizatorami, chodzi to naprawdę dobrze. 0d 9 czerwca wyprodukowała 5,2 Mwh. Zużycie mam ok 6 rocznie (troche dogrzewałem elektrycznie CWU) wiec mysle ze tej wartości nie przekroczy i powinien być spory zapas. Nie mam jeszcze gotowej kotłowni, obiegi do niej mam wszytkie sprowadzone,nie polaczone, lacznie z obiegiem solanki z kolektora poziomego 900m.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał baczan Zobacz post
    e z obiegiem solanki z kolektora poziomego 900m.
    Planujesz pompę gruntową?
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  10. #10

    Domyślnie

    tak kolektor poziomy jest już wybudowany i doprowadzony do kotłowni (900m), musze zmodernizować kotłownie - stąd dylematy

  11. #11

    Domyślnie

    https://instalreporter.pl/ogolna/czy...osowac-bufory/

    Nie wiem, czy pomoże, ale tu masz coś o różnych sposobach wpiecia bufora.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz11 Zobacz post
    https://instalreporter.pl/ogolna/czy...osowac-bufory/

    Nie wiem, czy pomoże, ale tu masz coś o różnych sposobach wpiecia bufora.
    Bufor musze zastosować ze względu na klimakonwektory i dwa żródła zasilania (kocioł miałowy tradycyjny). Pytanie o sposób połączenia tego wszystkiego w całość.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał baczan Zobacz post
    Witam jak w temacie. Mam do połączenia istniejącą instalację kociol mialowy + grzejniki z pompą ciepła. czesc grzejników chce zastąpić klimakonwektorami na osobnym obiegu. Wiem że klimakonwektory i połączenie tych dwóch zrodeł zasilania będzie wymagało bufora. Jak poprawnie to wykonać ?
    Witam,

    Pompa ciepła może bez problemu współpracować z istniejącą instalacją grzejnikową, więc zastosowanie klimakonwektorów w tym przypadku jest dodatkowym kosztem instalacji. Warto się także zastanowić nad wykorzystaniem tylko pompy ciepła do ogrzewania budynku, ponieważ jest to tanie oraz ekologiczne rozwiązanie. Czy wybrał już Pan producenta pompy ciepła?
    Jeżeli nie to polecam Panu sprawdzić ofertę powietrznych pomp ciepła z rodziny Logatherm marki Bderus. Posiadają one jeden z najwyższych współczynników COP na rynku oraz cechują się solidnym wykonaniem. Urządzenie wyposażone jest w nowoczesny regulator HMC 300 z możliwością zastosowania regulatora pokojowego oraz ma wbudowany moduł internetowy, pozwalający na sterowanie pompą za pomocą smartfona. W celu doboru oraz wyceny powietrznej pompy ciepła zachęcam Pana do kontaktu z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. Kontakt do instalatora można w prosty sposób znaleźć za pomocą wyszukiwarki, która znajduje się na stronie internetowej www.buderus.pl. Po wpisaniu Pana adresu pojawi się lista wszystkich Instalatorów prowadzących działalność w okolicy. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z Biurem Obsługi Klienta (BOK) tel. 801 777 801. lub też formularz kontaktowy: http://www.buderus.pl/kontakty/formu...ontaktowy.html
    Chętnie odpowiem na ewentualne dalsze pytania.
    Pozdrawiam,
    ________________________________
    Konsultant Buderus

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony