dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 126
  1. #81

    Domyślnie

    Jak zamieszkasz, to napisz, czy cyrkulacja chodzi cały czas
    Jakieś konkretne wartości czy będziemy teraz gdybać? Wiadomo że straty będą ale jakie?


    Żeby wsunąć hydroizolację - nie. Wystarczy wywalić mocowania. Nie bój się, rury nie odlecą.
    Można ale wsunięcie folii proste nie będzie. Pomyśle o tym.


    Jest. Dobre mazidło z zatopieniem siatki. Czyli produkcja papy na miejscu. Tylko trochę drogo wychodzi.
    A, można tez dać pianę ZK natryskowo - ale też cena zniechęca.
    Nie rozpędzajmy się

    Moi rodzice nie zrobili żadnej hydroizolacji a pod posadzką mają tylko trociny z wapnem (nie ma drugiej warstwy betonu). I są zadowoleni. O czym to świadczy?
    O tym, że co dom to inny przypadek

    A gdzie zaczyna się "wewnątrz"? Jak ktoś ma ścianę fundamentową od wewnątrz zaizolowaną papą, to już "zgrzeszył"?
    Po co ta złośliwość ?
    Dla mnie wnętrze zaczyna się tam, gdzie dużą część czasu przebywają ludzie.

  2. #82
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jak zamieszkasz, to napisz, czy cyrkulacja chodzi cały czas



    Żeby wsunąć hydroizolację - nie. Wystarczy wywalić mocowania. Nie bój się, rury nie odlecą.



    Jest. Dobre mazidło z zatopieniem siatki. Czyli produkcja papy na miejscu. Tylko trochę drogo wychodzi.
    A, można tez dać pianę ZK natryskowo - ale też cena zniechęca.
    O kurka, a ja robię papę, a na to dopiero piana ZK natryskowo.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  3. #83
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciazz Zobacz post
    Po co ta złośliwość ?
    Dla mnie wnętrze zaczyna się tam, gdzie dużą część czasu przebywają ludzie.
    Jaka złośliwość? skoro w wylewkę nie wchodzisz - to jest to zewnętrze? Zatem położenie papy na chudziaku, to nie jest wnętrze.

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robaczywy Zobacz post
    O kurka, a ja robię papę, a na to dopiero piana ZK natryskowo.
    Jakieś uzasadnienie to ma? Na fundamencie też robiłeś pod pianą hydroizolację?

  5. #85
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Robaczywy

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kraków
    Posty
    748
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem, całkiem możliwe, że nie ma żadnego. Na fundamencie pod pianą nie robię, ale zrobię na pianie warstwę silikonu, ale to dlatego, ze mam go za darmo.
    Na penwo papa pod pianą nie zaszkodzi, a czy pomoże..

    PS. paletę papy tanio sprzedam
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...-projektu-INES - dziennik budowy

    164m2 powierzchni użytkowej, 239m2 powierzchni całkowitej, OZC by Asolt 7,7 kW, 10cm piany na fundamencie, 20cm styropianu na elewacji, 15cm piany na podłodze, 17 cm piany ZK na dachu, 11cm wylewki, pompa ciepła Apic 10CGW, AirPack Home 600V, brak gazu, 100% podłogówka

  6. #86
    ELITA FORUM (min. 1000)
    cezary.pl

    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    Puszcza Stromecka
    Posty
    2.100

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Moi rodzice nie zrobili żadnej hydroizolacji a pod posadzką mają tylko trociny z wapnem (nie ma drugiej warstwy betonu). I są zadowoleni. O czym to świadczy?
    O poważnym błędzie budowlanym. Radon.
    http://chemfan.pg.gda.pl/Publikacje/Radon.html

    U siebie, folię do oczek wodnych na chudziaku sklejałem taśmą butylu do papy oddzielającej ścianę/fundament. Tak samo pasy folii między sobą.

    Pozdrawiam
    Cezary
    Mieszkam w parterówce bez kominów, 123 m2
    Dach: płyta warstwowa PIR 160/200, więźba dachowa z betonu i stali.
    Ściany: BK H+H i 200mm grafitu Etixx.
    Podłoga: 140mm płyty PIR, jastrych anhydrytowy.
    Rekuperator o3ozon 400m3/h
    Ogrzewanie 100% podłogowe i CWU zasilane z bufora 1000l
    Gruntowa PC Konceptus 7 kW zasila bufor.
    Poziome dolne źródło 150 mb PE32 w kurzawce.
    Awaryjnie w buforze grzałki elektr. 8 kW + 2 kW.
    Biokominek na etanol.
    PV 7,3 kWp na gruncie.

  7. #87

    Domyślnie

    Wylewka jest wewnątrz budynku, przestrzeń między ścianą a wylewką jest otwarta (tylko piana dylatacyjna) zatem nie ma szczelnego "zamknięcia" papy pod posadzką. Dlatego uważam że jest to złe rozwiązanie.

  8. #88
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciazz Zobacz post
    Wylewka jest wewnątrz budynku, przestrzeń między ścianą a wylewką jest otwarta (tylko piana dylatacyjna) zatem nie ma szczelnego "zamknięcia" papy pod posadzką. Dlatego uważam że jest to złe rozwiązanie.
    Ja na papę dałem folię wywiniętą na ścianę. Styropian i drugą folię. Jest lepiej odizolowana od wnętrza niż papa pod ścianą nośną. Chociaż uważam, że te dwie warstwy folii są zbędne, to nie jest to miejsce, gdzie ryzykowałbym cokolwiek, więc zapalając diabłu ogarek dałem straszących znikaniem styropianu folię na papę i straszących mostkami cieplnymi gdy wylewka wciśnie się między płyty styropianu na styropian.

  9. #89
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mrn

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-134
    Posty
    19

    Domyślnie

    Niestety w moim projekcie znalazła się wtopa - mam chudziak poniżej ścian fundamentowych, a poziom zero na równi z połączeniem fundamentu i ściany, grunt mniej więcej na poziomie chudziaka.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	chudziak.jpg
Wyświetleń:	258
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	428648

    Warunki gruntowe są dobre - piasek, a wody gruntowe dużo poniżej ław. Mam już SSZ i niewiele z tym fantem mogę zrobić. Fundament od ścian odizolowany jest folią, ściany fundamentowe malowane dysperbitem. Na chudziak chcę położyć folię, i wywinąć ją na ściany fundamentowe kilka cm poniżej izolacji poziomej i przykleić taśmą butylową, na nią folię w płynie która pójdzie kilka cm na ścianę z silki. Chudziak 30cm poniżej poziomu 0, będzie 20cm styro i podłogówka.

    Ech. Czy to ma w ogóle jakiś sens? Co mogę teraz zrobić?

  10. #90

    Domyślnie

    witam, czy ktoś zastosował do izolacji na chudziaku folię do izolacji poziomej fundamentów ( taką w rolce). Można dostać takie o szerokości 60 cm i skleić. Pozdrawiam.

  11. #91

    Domyślnie

    i jeszcze pytanie do stosujących też na chudziak folię do oczek wodnych, jaką grubą?

  12. #92

    Domyślnie

    Łączenie folii -to ostateczność i nie prkatykuj tego.
    Oficjalna tolerancja grubości folii to +/-20%, z czego zazwyczaj jest ok. -18%, czyli z 0,5mm robi się 0,4mm. Poznać można po wadze.
    Jak chesz kłaśc folię to chudziak musi byc wypolerowany bez grudek, albo trzeba byłoby podłożyć jakis podkład aby się nie przebiła.
    Ponoć basenowe są dobre, rozeznaj materiał z jakich są zrobione i grubość.

  13. #93

    Domyślnie

    Czy papa na chudziaku to nie jest przesada?
    Mam dom powyżej gruntu jakieś 40cm, przy robieniu kanalizy był rozwalany miejscami chudziak, piasek pod nim dosyć suchy. Warunki gruntowe dobre. Ja daję samą folię,czyli tak jak robi 90% budujących. Ja rozumiem jak jest piwnica, trudne warunki gruntowe... myślę, że czasami nie ma co przesadzać.
    Zresztą i tak teraz dużo ludzi robi WM, więc jaka może wyjść wilgoć?
    Misje, że izolacja pozioma jest najważniejsza między bloczkami A pierwsza warstwa ytonga.

  14. #94
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Czy papa na chudziaku to nie jest przesada?
    Nalej do naczynia wody i wstaw suchy bloczek betonowy. Zostaje suchy powyżej linii wody?

    Druga rzecz - radon.

  15. #95

    Domyślnie

    A jak to ma związek? Dom stoi na suchym gruncie, a nie jeziorze.

  16. #96
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    A jak to ma związek? Dom stoi na suchym gruncie, a nie jeziorze.
    Suchy to w % jaka wilgotność?
    Masz to dane raz na zawsze? tu aktualny temat - niejeden podobny znajdziesz

    W zasadzie każdy dom stoi na jeziorze - pytanie, jak ono jest głęboko i jak wysoko podchodzi od czasu do czasu.

    Rozumiem, że folię chcesz dać taką grubą, budowlaną?


    Cytat Napisał janzar Zobacz post
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 20-03-2021 o 21:54

  17. #97

    Domyślnie

    W tym temacie jest piwnica i glina.
    Tematy też znajdziesz o papie, że jednak idealna nie jest.
    Każdy robi jak uważa, ale moim zdaniem czasami nie ma co przesadzać.
    Wskaż mi, że wilgoć wyszła w domu, gdzie były dobre warunki gruntowe,folia i WM. Ja takiego tematu nie znalazłem. Może słabo szukam?

  18. #98
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Tematy też znajdziesz o papie, że jednak idealna nie jest.
    Owszem. Kupiłem domek narzędziowy i domek dla dzieci w markecie. Miał papę tak daleką od idealnej, jak to możliwe (rozpadała się w rękach). Tam, gdzie nie da się wymienić łatwo i tanio trzeba dać lepszą.

    Każdy robi jak uważa, ale moim zdaniem czasami nie ma co przesadzać.
    IMO nie ma co oszczędzać tam, gdzie błąd jest nienaprawialny albo koszty naprawy wielokrotnie przewyższają oszczędności. Hydrozolacja pozioma to doskonały przykład takiego miejsca.


    Wskaż mi, że wilgoć wyszła w domu, gdzie były dobre warunki gruntowe,folia i WM. Ja takiego tematu nie znalazłem. Może słabo szukam?
    "Wilgoć na ścianie" czy "grzyb na ścianie" i w googlach, i na FM daje masę wyników. Część z nich to problemy z hydroizolacją.
    Warunki hydrologiczne nie są dane raz na zawsze.
    Tu masz przykłady pomiarów:
    http://www.geotekst.pl/aktualnosci/c...a-na-bialolece

    Ja trochę mieszkałem w bloku, gdzie deweloper przyoszczędził na hydroizolacji. Bloczek niepodpiwniczony - na parterze garaż i tak to wyglądało po środku bryły budynku:






    O ile jakoś mogę zrozumieć dewelopera, który sprzeda i znika to nie rozumiem takiego oszczędzania budując dla siebie.

    Rób jak uważasz. Przepraszam, że chciałem uchronić Cię przed błędem.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	garaz1.jpg
Wyświetleń:	1028
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	454161   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Klatka1.jpg
Wyświetleń:	1033
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	454162  

  19. #99

    Domyślnie

    A jak to ma związek? Dom stoi na suchym gruncie, a nie jeziorze.
    Na jakim suchym gruncie?
    Suchy to on może jest na wierzchu.
    W gruncie zawsze jest wilgoć.

  20. #100

    Domyślnie

    Jak może być wilgoć jak jest WM? Przecież, żeby powstał grzyb na scianie to muszą być ku temu warunki.
    Są też tematy, że cos śmierdzi w domu i przyczyną jest też papa bądź lepiki.
    Zauważ, że żaden producent nie reklamuje żadnej ze swoich pap typowo pod chudziaka. A to byłby strzał w 10, dużo sprzedanego materiału itp. Przecież na chudziak idzie często ponad 100m kwadratowych przy zwykłym domku.

    Zdjęcia deweloperów mnie nie przekonują. Może tam wcogole nie ma folii, a na pewno jest już wg.

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony