dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 27 z 38
Pokaż wyniki od 521 do 540 z 742
  1. #521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    W weekend lepsza połowa wizytowała budowę. I zawyrokowała, że w łazience ma być parapet drewniany. W ostatniej chwili zmieniła wcześniejszą koncepcję, że będą płytki dookoła.
    I drugi dzień szukałem stolarni, co mi to zrobi od ręki. W końcu znalazłem



    Resztę parapetów zamówię lada moment przez net.

    W salonie chyba zagoszczą takie "rustykalne" z oflisem:



    Po drodze na budowę jeszcze zmęczyliśmy Bartycką w temacie podłóg do sypialni i drzwi do wiatrołapu.
    Pozostałe drzwi lada moment mają przyjechać - Kornik Sekstet dąb rustical



    Ale do wiatrołapu w którym nie ma okna chcieliśmy mocno przeszklone, żeby trochę naturalnego światła tam docierało - a nic takiego Kornik nie ma w ofercie.

    Więc padło na Bertona B7 od Czajki



    Ale na maile nie odpowiadali. W końcu zadzwoniłem - podali namiary na ich partnera na Bartyckiej. Dogadaliśmy szczegóły, wpłaciliśmy zaliczkę i dostaliśmy info, że Czajka przestaje produkować drzwi na nasz rynek bo podłapali kolosalny kontrakt z egzotycznego kraju.
    Wczoraj i dzisiaj nie mogę uzyskać informacji od tej firmy z Bartyckiej, czy zrealizują nasze zamówienie, czy nie. Zaczęliśmy się zastanawiać, co jeżeli nie Bertona? Bo podobne drzwi znajdujemy tylko z okleiną. A tej nie chcemy.

    Zastanawiamy się nad skrzydłem w pełni szklanym w standardowej, drewnianej futrynie.



    Kolejny temat na Bartyckiej to podłogi do sypialni. No i wszyscy zgodnie odradzają lite drewno na podłogówkę.

    Jednak podbudowany starym filmem FM:


    ciągle ciepło myślę o litym drewnie. Mam kilka ofert na deski warstwowe i kilka na lite drewno. Najcieplej teraz myślę o Merbau 15x70x300-900 za jakieś 11K zł za moje 50m2 na gotowo (cyklinowane i olejowane na miejscu). Tylko jeszcze bez listew. Albo o trochę większych deseczkach 15x90x300-1200 za ok. 12K zł. Dąb 70mm jakieś 10K 90mm 10,5K.

    Chemia wszędzie ta sama, robocizna ta sama:
    Grunt Artelit PB-230 + SU 2-skład.
    Klej Artelit PB-890 2-skład. 9+1Kg.
    Blanchon Fugen
    Millic Comfort natural

    Czekam jeszcze na wyceny z innych sklepów.

    Drzwi, parapety i podłoga pierwotnie miały być dębowe, surowe do zaolejowania tym samym olejem i wyglądać przez to tak samo. Na podłogę dębu nie skreślam całkowicie, ale nie spodziewałem się, że merbau wyjdzie tak niewiele drożej.

    Na budowie praca tak trochę leniwie się toczy. Niedoskonałości sporo. Sporo płytek 60x60 zmarnowanych przy cięciu
    Rozeta super. Ale rada dla innych - róbcie na zamówienie ze swojego materiału, albo otaczajcie płytkami kontrastowymi. Bo odcienie między partiami wyraźnie się różnią.



    Druga łazienka... Pierwotnie planowałem dać płytki prostopadle do drzwi. I tak samo odpływ ukryty w kącie za muszlą. Ale przez spadek właśnie w tym kierunku nie wyglądałoby to dobrze. Więc wylądował na widoku. Do tego bez dokładnego ustalenia (ja uważałem co innego za oczywiste, a mianowicie że odpływ ma być zlicowany ze ścianą, a wykonawca, że na tyle blisko, na ile pozwala kołnierz) odpływ jest odrobinę odsunięty od ściany.
    Gdybyśmy dali płytki prostopadle do tego odpływu, to byłby tam dziki tłum drobnych kawałków płytek.

    Więc po długim procesie tentegotamowaniu w głowie wymyśliłem "oszukaną" jodełkę.






    Krótkie kawałki płytek znikną pod muszlą i umywalką i nie będą szpeciły. A tam, gdzie sporo widać są całe płytki.

    Chyba ten sam układ zastosuję w salonie, gdzie mam wylewkę przeciętą na krzyż. I tam zacznę od przecięcia dylatacji cztery takie "oszukane" jodełki w cztery strony. Załatwi mi to sprawę pękania płytek na dylatacji, bo płytki nie będą przechodziły przez dylatacje.

    Zainspirował mnie taki pomysł:



    gdzie są prostopadłe fugi przez całą powierzchnię i też można ukryć dylatacje. Płytki miałem już kupione i to o 90x15, więc do takiego układu musiałbym szukać płytek 75x75, bo Arkesji takiej nie ma.

    Dekarz zapowiedział się na jutro. Zamontuje płotki przeciwśniegowe, kominek do wentylacji kanalizacji i wyrzutnię rekuperacji. Gdybym to montował od razu, to miałbym robociznę pewnie w cenie. A tak frycowe 1100zł jeszcze zapłacę (i drugie tyle materiał)
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parapet1.jpg
Wyświetleń:	1993
Rozmiar:	69,6 KB
ID:	413988   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rozeta1.jpg
Wyświetleń:	1117
Rozmiar:	73,9 KB
ID:	413993   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŁM1.jpg
Wyświetleń:	824
Rozmiar:	43,3 KB
ID:	413994   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ŁM0.jpg
Wyświetleń:	822
Rozmiar:	45,7 KB
ID:	413995  

  2. #522
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Moim zdaniem lepiej normalny parapet w łazience niż płytki. Płytki na parapecie kojarzą mi sie z ośrodkami do jakich jeździłam na kolonie wieki temu. Brrr...

    Jaki rozmiar mają te płytki drewnopodobne w łazience?

    A czym były cięte płytki że tyle odpadów?
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  3. #523
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doli. Zobacz post
    Jaki rozmiar mają te płytki drewnopodobne w łazience?

    A czym były cięte płytki że tyle odpadów?
    Płytki 90x15.
    Odpady z dużej Arkesji 60x60 ciętej duża maszynką ręczną. Namierzyłem już niedaleko firmę, co dnie cuda wianki na stacjonarnych maszynach. Za proste cięcie biorą 18zł/mb, ale problemem jest termin bo nie robią od ręki tylko trzeba czekać cztery dni robocze.

  4. #524
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Wczoraj trochę się działo. Pojawiła się ekipa od dachu. Dorzucili płotki przeciwśniegowe, kominek do kanalizacji i wyrzutnię.

    Wyrzutnia fi 150 bo większej nie znalazłem. Do tego okazało się, że nie ma ani elastycznego, ani regulowanego przyłącza - jest prostopadle do połaci i muszę się jakoś do tego podpiąć.



    Przypomniało mi się, jak to w markecie oglądałem płytki polerowane. Przypominało to wizytę w gabinecie krzywych luster. Fale Dunaju i płaszczyzny brak. Tak wygląda odbicie w Arkesji.



    Parapet w łazience obsadzony



    Drzwi Kornik dąb wyglądają IMO lepiej, niż sugerowałaby cena. Idealnie spasowane może nie są, ale wyglądają całkiem całkiem (przynajmniej na pierwszy rzut oka).




    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wyrzutnia1.jpg
Wyświetleń:	2035
Rozmiar:	58,7 KB
ID:	414071   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Poler1.jpg
Wyświetleń:	700
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	414072   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Parapet1.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	46,5 KB
ID:	414073   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kornik2.jpg
Wyświetleń:	703
Rozmiar:	41,7 KB
ID:	414074   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Kornik1.jpg
Wyświetleń:	702
Rozmiar:	32,2 KB
ID:	414075  

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-05-2018 o 01:00

  5. #525
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Oszczędności na drzwiach jednak widać. Najtandetniejsze zawiasy bez regulacji. Do tego srebrne co mi do niczego nie pasuje. Ok. 10zł za sztukę trzeba dać za regulowane. Nie, nie w Korniku. Tam zero costumizacji (nawet podcięcia czy tulei wentylacyjnych zamówić nie można). Na Allegro. I się zastanawiam, czy zostawić tandetę, wymieć na żółtą/złotą tandetę, czy dać regulowane. Niby nigdy nie miałem potrzeby regulowania drzwi wewnętrznych. Ale gdyby trzeba było, to przy takich zawiasach w niektórych miejscach będzie to niemożliwe, bo futryna tak będzie wstawiona, że nie da się przekręcić tego zawiasu.



    A tu dziwne dla mnie pęknięcie ściany. Podobno lubią pękać od rogu okna. A tu prawie na środku. Do samego dołu.




    A tu trochę o glazurniku. Generalnie nie jest źle. Ale już drugi raz znalazłem przyklejoną uszczerbioną płytkę. Do wymiany



    No i ma całkiem niezły zestaw poziomic i łat. Ale chyba nie zawsze używa. Ściana z rozetą ucieka od pionu (wyżej chyba bardziej dociska płytki). Tynk był równy.

    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Futryna1.jpg
Wyświetleń:	707
Rozmiar:	81,9 KB
ID:	414076   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysa1.jpg
Wyświetleń:	705
Rozmiar:	58,4 KB
ID:	414077   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Rysa2.jpg
Wyświetleń:	702
Rozmiar:	26,6 KB
ID:	414078   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wada1.jpg
Wyświetleń:	702
Rozmiar:	67,0 KB
ID:	414079   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wada2.jpg
Wyświetleń:	704
Rozmiar:	53,6 KB
ID:	414080  

    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 31-05-2018 o 01:15

  6. #526
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Temat bananowości płytek drewnopodobnych, Tubądzin Alder Beige. Przykładanie licem do siebie płytek i dociśnięcie na jednym końcu daje efekt bardzo IMO zadowalający - z 1mm odstępu na drugim końcu. To kilka wybranych par tak przetestowałem. "Strzelając okiem" też wydają się równiejsze, niż większość oglądanych przeze mnie w sklepach. A jednak nie ma ideału. Starałem się na fotkach oświetleniem i kadrem uwypuklić różnice poziomów. Tak naprawdę mi przeszkadza jedna płytka - ale zobaczyłem ją dawno po przyklejeniu. Nie wiem, czy to wynik spiętrzenia krzywizn sąsiednich płytek, czy ta jedna jest bardziej krzywa, czy może majster nie położył jej idealnie. Ale i tak dramatu nie ma nawet w tym miejscu. W pozostałych - bardzo mi się podoba.








    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Banan1.jpg
Wyświetleń:	659
Rozmiar:	42,2 KB
ID:	414452   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Banan2.jpg
Wyświetleń:	655
Rozmiar:	51,3 KB
ID:	414453   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Banan3.jpg
Wyświetleń:	655
Rozmiar:	42,0 KB
ID:	414454   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Banan4.jpg
Wyświetleń:	654
Rozmiar:	44,8 KB
ID:	414455  

  7. #527
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Mam płotki przeciwśniegowe nad tarasem


    i nad wejściem



    Tutaj widać też kominki. Ten większy to wyrzutnia rekuperacji fi150. Muszę jeszcze podłączyć, a jest drobny dylemat, bo jak wcześniej pisałem wyjście rury jest prostopadłe do połaci. Trochę drażni mnie konieczność kupienia 3m flexa (tego bez ocieplenia) żeby zrobić z tego tylko łuk do podłączenia sztywnej rury spiro. Ale chyba taki "amortyzator" na pracę więźby byłby bardzo wskazany, więc pomysł z wstawieniem kolana kanalizacyjnego 30* przegrywa na razie.

    Ten mniejszy to akurat był od początku jako wentylacja strychu, ale identyczny został zamontowany na innej połaci do wentylacji kanalizacji. Płotki są dosyć dyskretne i prostopadłe do drogi. Trudno je zauważyć - i dobrze, bo urody nie dodają, ale spadający śnieg wywołał wizję zlodowaciałego kafla spadającego w słoneczny zimowy dzień na dziecko czy gościa, więc ze względów bezpieczeństwa pojawiły się.

    Obsadzenie drzwi w łazience.







    Akurat się niezgrało, i jest brzydki, mały docinek na górze. Trudno. Nie będę z takiego powodu dopłacał za drzwi wyższe czy przycinał. Co do zasady takie rozwiązanie mi się podoba. Tylko kwestia czy licować z płytkami, czy obrobić glif i zlicować z zewnętrzną płaszczyzną ściany.
    Drzwi w łazienkach powinny wg prawa otwierać się na zewnątrz. Czy ładniej jest mieć wnękę na zewnątrz, czy od wewnątrz - kwestia gustu. Mi się podoba tak, jak na powyższych zdjęciach. Ale to rozwiązanie ma wadę użytkową - otwarcie drzwi z impetem powoduje spore wyzwanie dla zawiasów, gdy odbiją się od glifu. Więc praktyczniejsze jest obsadzenie na równo z płaszczyzną, w którą się otwierają (w przypadku łazienkowych zewnętrzną). Trzeba wtedy obrobić od wewnątrz glif płytkami i zeszlifować czy dać listwę. I takie rozwiązanie będę miał na 99,99% w drugiej łazience. Dlaczego? Tydzień na przemyślenia od montażu pierwszej futryny przeważył szalę z urody na praktyczność. Ale druga jeszcze nie jest obsadzona (ale listwy mosiężne do wykończenia glifu już kupiłem). Więc może w chwili zmiany nastroju jeszcze się to odkręcić.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drabinki.jpg
Wyświetleń:	2933
Rozmiar:	66,4 KB
ID:	414456   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KominekDrabinki.jpg
Wyświetleń:	4478
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	414457   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi1.jpg
Wyświetleń:	661
Rozmiar:	42,1 KB
ID:	414459   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi2.jpg
Wyświetleń:	660
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	414460   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi3.jpg
Wyświetleń:	656
Rozmiar:	54,3 KB
ID:	414461  


  8. #528

    Domyślnie

    Pffff pół dnia i przebrnąłem ...

    nadal zadowolony z ekipy od SSO? Wiem, że nie chciałeś płyty, a sama ekipa w ogóle jest gotowa podjąć temat? Robiła wcześniej płytę czy się jej boją?
    ciekawy myk z tym stelażem wkutym w ścianę to było w nośnej czy działowej? Jaka grubość ściany?
    jak te tynki wyszły? coś gipsowałeś/masz zamiar? rozumiem iż to wapienno cementowe zacierane piaskiem kwarcowym? już nie pamiętam co w końcu poszło na dach? chodzi mi o model dachówki

  9. #529

    Domyślnie

    Hmm, czemu nie zdecydowałeś się na drzwi z chowanymi zawiasami w ościeżnicy i ogólnie skrzydło bezprzylogowe? Taki wariant wygląda świetnie. Byłem dziś w salonie drzwi, tylko drzwi sprzedają. Drzwi przylgowe z widocznymi zawiasami wyglądają bardzo słabo . Jakby drzwi do szopy. Nie ważne jaka marka. Drzwi marek jakie miałem okazję obejrzeć to DRE, Porta, Pol-skone, Lagrus, Asilo i ich własne produkty Neo-drzwi. Niestety cena robi swoje. Takie trochę lepsze z całym kompletem około 1500 złotych, lepsze ponad 2000 złotych. Zawias 3D też fajna sprawa, czyli regulacja w 3 kierunkach. Najgorsze badziewie to drzwi z okleinami i w środku ten plaster miodu, czyli papier. Co najgorsze czas oczekiwania od 6 do 11 tygodni. Jakaś masakra. Zajechałem też do Castoramy i LM. Tam to dopiero masówka i badziewie, ale dostępne od ręki. Cenowo 250-400 złotych same skrzydło. W 500-600 złotych można się zamknąć kompletując wszystko.
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 07-06-2018 o 19:13

  10. #530
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    nadal zadowolony z ekipy od SSO?
    Tak, polecam p. Kapustę i jego ludzi. Jak przeczytałeś, to widziałeś że ideału nie ma, ale na tle innych ekip to perełka. Tynkarzy jeszcze miałem debeściaków.

    Płyty nie robił, nie robi i nie chce robić.

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    ciekawy myk z tym stelażem wkutym w ścianę to było w nośnej czy działowej? Jaka grubość ściany?
    Jeden stelaż mam w działowej (na wylot dziura była - z jednej strony tynkarze jakoś obrobili, z drugiej glazurnik). Drugi w nośnej. Więc tylko glazurnik obudował.

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    coś gipsowałeś/masz zamiar? rozumiem iż to wapienno cementowe zacierane piaskiem kwarcowym?
    Nie zamierzam tej szlachetnej powierzchni kalać gipsem
    Tak, ostatnia warstwa na piasku kwarcowym i białym cemencie (tylko tam, gdzie płytki jest inaczej). To, co widać nawet na ostatnich zdjęciach to żywy tynk - nie gruntowany, nie malowany.

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    już nie pamiętam co w końcu poszło na dach? chodzi mi o model dachówki
    Roben Piemont

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Hmm, czemu nie zdecydowałeś się na drzwi z chowanymi zawiasami w ościeżnicy i ogólnie skrzydło bezprzylogowe?
    Bo wybrałem opcję budżetową+. Najtańsze drzwi dębowe jakie znalazłem. 625zł brutto za skrzydło dębowe (łącznie z ramiakiem). Minus, że zero opcji i customizacji. Nawet podcięcie do zrobienia we własnym zakresie.
    Do tego taki bajer nie jest wart dla mnie różnicy w cenie jak widziałem dopłatę gdzie indziej (już nawet pomijając że cena podstawowa u innych producentów jest sporo wyższa).

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Drzwi przylgowe z widocznymi zawiasami wyglądają bardzo słabo . Jakby drzwi do szopy.
    Ja właśnie chciałem coś takiego



    Ale żona oprotestowała.


    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Drzwi marek jakie miałem okazję obejrzeć to DRE, Porta, Pol-skone, Lagrus, Asilo i ich własne produkty Neo-drzwi.
    Ja się uparłem na drewno surowe. Miała być sosna, ale jak znalazłem w takiej cenie dąb, to się skusiłem.

  11. #531

    Domyślnie

    Jak możesz to podrzuć mi na PW tynkarzy może się kiedys przyda

  12. #532
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Jak możesz to podrzuć mi na PW tynkarzy może się kiedys przyda
    Namiary masz np. tutaj

  13. #533

    Domyślnie

    Coś mi się chrzani na fonie Pan Bogdan z Gorlic?

  14. #534
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał martingg Zobacz post
    Coś mi się chrzani na fonie Pan Bogdan z Gorlic?
    Tak. Wylewki też robi i też pierwsza klasa (obydwie usługi w innych postach białej listy są polecane i podpisuję się pod tymi opiniami).

  15. #535

    Domyślnie

    Możesz mi podrzucić ewentualnie tu lub na PW ceny za m2 ?

  16. #536

    Domyślnie

    Płytki w łazienkach wyglądają bardzo estetycznie. Fajne ułożenie płytek drewnopodobnych. Jaki to wymiar? Szukam czegoś podobnego.
    Ale z drzwiami, to nie będzie ciekawie wyglądało od zewnątrz łazienki. Szkoda, że nie masz ościeżnicy regulowanej, bo to znacznie poprawia wizualnie obróbkę drzwi. W Twoim przypadku zdecydowanie obrobiłabym glif od strony łazienki, najlepiej płytkami, skoro są wokół otworu drzwiowego, a same drzwi osadziłabym licując ze ścianą zewnętrzną. Nie wyobrażam sobie drzwi otwieranych na zewnątrz, a zamontowanych wewnątrz glifu. No ale to Twój dom i Twoje decyzje.
    Czekam na dalsze postępy.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  17. #537
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.307
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Płytki w łazienkach wyglądają bardzo estetycznie. Fajne ułożenie płytek drewnopodobnych. Jaki to wymiar? Szukam czegoś podobnego.
    Tubądzin Alder Beige 90x15 (mają też inne wymiary).

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Ale z drzwiami, to nie będzie ciekawie wyglądało od zewnątrz łazienki. Szkoda, że nie masz ościeżnicy regulowanej, bo to znacznie poprawia wizualnie obróbkę drzwi.
    Ościeżnice regulowane mi się nie podobają. Zwłaszcza w połączeniu z płytkami. Na fotkach pierwsza łazienka - płytki zlicowane z futryną. I tu będzie tylko fuga silikownowa. Z zewnątrz ma być podobnie jak przy stolarce zewnętrznej - tynk do listwy. W drugiej będzie zlicowane z zewnątrzną płaszczyzną ściany. I tu się obawiam, że będę skazany na listwy maskujące, bo tynkiem tak ładnie chyba nie da się dojechać przy zlicowanej futrynie.

    Pokoje będą otwierane do wewnątrz - i tam też od wewnątrz będą musiały być listwy maskujące. Od zewnątrz, mam nadzieję, tynkarz mi obrobi glify tak, że obejdzie się bez ćwierćwałków czy innych maskownic.

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    W Twoim przypadku zdecydowanie obrobiłabym glif od strony łazienki, najlepiej płytkami, skoro są wokół otworu drzwiowego,
    Od strony łazienki będzie, jak na mój gust, wyglądało dobrze czy będzie glif wewnątrz obrobiony płytkami, czy futryna zlicowana ze ścianą. Za to od zewnątrz mi bardziej się podoba dojechanie tynkiem do futryny. A to przy zwykłej ścianie (nie z kartongipsu) i futrynie zlicowanej z murem jest trudne do wykonania i szanse na pękanie graniczą z pewnością.

  18. #538

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Tubądzin Alder Beige 90x15 (mają też inne wymiary).
    Dzięki. Wiem, że mają różne wymiary. Ale 90/15, to chyba najbezpieczniejszy wymiar, a jeszcze wyglądający ładnie. W salonie chciałabym jak najdłuższe płytki - 120/15, bo na dużych powierzchniach IMO wyglądają najlepiej. Ale mam obawy, że przy takiej długości krzywizny mogą być mocno widoczne. 90-tki są bezpieczniejsze.


    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Ościeżnice regulowane mi się nie podobają. Zwłaszcza w połączeniu z płytkami. Na fotkach pierwsza łazienka - płytki zlicowane z futryną. I tu będzie tylko fuga silikownowa. Z zewnątrz ma być podobnie jak przy stolarce zewnętrznej - tynk do listwy. W drugiej będzie zlicowane z zewnątrzną płaszczyzną ściany. I tu się obawiam, że będę skazany na listwy maskujące, bo tynkiem tak ładnie chyba nie da się dojechać przy zlicowanej futrynie.
    Jak nie lubisz ościeżnic regulowanych, to nie ma o czym mówić. Jak chce się uniknąć maskownic i nie wydać na to kupę kasy, to faktycznie najbezpieczniej zrobić, po Twojemu. Od strony łazienki, futryna zlicowana z płytkami wygląda bardzo estetycznie. Gorzej z tym otwieraniem drzwi wewnątrz glifu, no ale...
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

  19. #539
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doli.
    Zarejestrowany
    Mar 2017
    Skąd
    Nadolice Wielkie
    Posty
    1.746

    Domyślnie

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Dzięki. Wiem, że mają różne wymiary. Ale 90/15, to chyba najbezpieczniejszy wymiar, a jeszcze wyglądający ładnie. W salonie chciałabym jak najdłuższe płytki - 120/15, bo na dużych powierzchniach IMO wyglądają najlepiej. Ale mam obawy, że przy takiej długości krzywizny mogą być mocno widoczne. 90-tki są bezpieczniejsze.
    Nam wszyscy kafelkarze odradzają płytki dłuższe niż 90cm, właśnie ze względu na krzywizny. Mówią, że już przy długości 90cm trzeba uważać. A mnie też się podobają takie panelowe No nic, będzie trzeba szukac prostych 90-tek
    Dziennik budowy i komentarze: Winter is coming - płyta, reku, xps
    Archiwum komentarzy do dnia 15.12.2017
    ---
    208m2 powierzchni całkowitej, 146m2 powierzchni użytkowej, 967m3 kubatury;
    płyta fundamentowa 25cm, 10cm XPS pod, 10cm EPS na;
    ściany: nośne - YTONG 600 24cm, działowe - YTONG 600 12cm; dach: dwuspadowy 40º, dachówka ceramiczna Jacobi Z10;
    kotłownia gazowa; ogrzewanie podłogowe 100%; rekuperacja; ocieplenie: ściany - 20cm grafitu, dach i strop - 30cm piany PUR; okna 3 szybowe

  20. #540

    Domyślnie

    Spoko Doli Damy 90-tki i też będzie ładnie. U Kaizena, mała powierzchnia, to wiadomo, że ładnie płytki wyglądają. Ale Kriss ma 90-tki na dużej i też mi się bardzo podoba.
    Zaciszny domek pod lasem
    143m2 PU, PF-20cm XPS, ściany-20cm grafit, dach i strop-ponad 30cm PUR, poddasze nieużytkowe 15cm PUR-dach+ściany szczytowe, rekuperacja, 100% OP akumulacyjne, wszystko na prąd

Strona 27 z 38

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony