dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy zrobiłbyś ponownie kominek w domu

Głosujących
294. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Nie róbcie kominków w domu!

    86 29,25%
  • Oczywiście zrobiłbym. Róbcie kominki!

    166 56,46%
  • Mam mieszane uczucia

    42 14,29%
Strona 575 z 652
Pokaż wyniki od 11.481 do 11.500 z 13036
  1. #11481
    mtdeusz
    Guest
    mtdeusz

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Palenie w trujniku dobiega końca. Przyjemne ciepło w pokoju i lekki smrodek wygrzewania kominka. 3 godziny palenia i teraz jeszcze ze 2 godziny będzie dmuchał ciepłym. I pozytyw że pare desek z budowe spalonych
    Podpalane tekturą, podpałką z butelki i kartkami papieru
    Co za kopciuch podpala butelkami?????

  2. #11482

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Palenie w trujniku dobiega końca. Przyjemne ciepło w pokoju i lekki smrodek wygrzewania kominka. 3 godziny palenia i teraz jeszcze ze 2 godziny będzie dmuchał ciepłym. I pozytyw że pare desek z budowe spalonych
    Podpalane tekturą, podpałką z butelki i kartkami papieru
    Faktycznie trujnik. Parę deseczek palone przez 3 godziny, palenisko okopcone w środku, czyli niska temperatura spalania i smrodek "wygrzanego" kominka. Nie dziwię się Twojej frustracji
    U mnie też już dogasa. Polano brzozowe i parę kilo brykietu. Zero smrodu. Piecokominek wygrzany, aż miło się przytulić plecami. I CWU zagrzana na wieczorną kąpiel. Zaraz zamknę dopływ powietrza i spokój do jutrzejszego popołudnia. Jutro ocieplenie, więc rano nie trzeba będzie przepalać.

  3. #11483

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Różnie mówią o tym oczekiwaniu...
    Palenie ognia ku pamięci niechrześcijańskie jest!
    Kasa spora to sukienkowi, oczywiscie, podpinaja sie pod nią.
    Kraj pogan czy chrzescijan?
    Nieważne! Jeszcze nie Mahometański !
    I tak ma zostać!!!

    Adam M.
    Tylko, że poganie nie obronią cię przed Mahometem. Wszystkie wartości naszego kraju z przeszłości, aż do końca 2 wojny światowej oparte były na chrześcijaństwie. Dzięki temu przetrwaliśmy m.in. po to by takie osły jak ty, mogły teraz pisać po Polsku!

  4. #11484
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał donvitobandito Zobacz post
    Tylko, że poganie nie obronią cię przed Mahometem. Wszystkie wartości naszego kraju z przeszłości, aż do końca 2 wojny światowej oparte były na chrześcijaństwie. Dzięki temu przetrwaliśmy m.in. po to by takie osły jak ty, mogły teraz pisać po Polsku!
    "mogły teraz pisać po polsku"
    Tylko, że Ty nie piszesz po "polsku"
    Nie znasz zasad pisania duża i małą literą?
    Niektórym "osłom" wydaje się że wszystko co jest "polskie" należy pisać "Polskie".
    Tego chyba uczyli w szkole podstawowej (powszechnej).
    Piszesz "po Polsku" myśląc że tej jest bardziej patriotycznie ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #11485

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Rozmowa z tym osobnikiem przypomina puste butelki, które zamiast wywalić do kubła na szkło, niepotrzebnie gromadzimy w spiżarni. Wchodzisz, by znaleźć ta jedną pełną potrzebna akurat...trącasz jedną pustą i za chwilę masz w uszach dźwięk kilkunastu...Nie jesteś w stanie stwierdzić które to dzwonią i co zawierały....
    Mega, Podoba mi się.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  6. #11486

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    No ja zmniejszę o 60m3, bo nie muszę oszczędzać na tym by wejść do niższej taryfy.
    A Ty że swoimi instalacjami oszczedzibys że 400m3 i spokojnie zszedł do W2

    No bo przeciez z pewnością byś je zamontował - przecież,jak napisałes, latem twoje spojowki odczuwają, kiedy sasiad grzeje CWU gazem


    Musiałbyś być głupkiem, żeby nie nie zamontowac solarów, czy PC do CWU.
    Dzięki temu twoje spojowki by odetchnęły, a Ty płaciłbyć 240zł abonamentu...

    Chociaż, w sumie.... Jak Ty siebie kilkakrotnie tu nazwałeś ?
    Więc może faktycznie byłoby te 600zł...

    Jesteś "najlepszy". Widać z logiką, myśleniem analitycznym i wyciąganiem wniosków kiepściucho u ciebie. Nic nowego. Zapomniałeś napisać o jeszcze jednej "optymalizacji", czyli obniżeniu temp. do 19C. Sami gaziarze w swoim wątku takie rady dają.
    Co do głupka to trzeba adwersarzowi czasami coś dobitnie napisać, ale widać nawet takich prostej ironii nie potrafi zrozumieć. No nic kończę, bo i tak nic sobą nie prezentujesz , a te nietrafione personalne chamskie i prostackie "docinki" tylko to potwierdzają .
    PS.Na koniec możesz możesz lecieć do moderatora jak to masz w zwyczaju robić.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  7. #11487

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Faktycznie trujnik. Parę deseczek palone przez 3 godziny, palenisko okopcone w środku, czyli niska temperatura spalania i smrodek "wygrzanego" kominka. Nie dziwię się Twojej frustracji
    U mnie też już dogasa. Polano brzozowe i parę kilo brykietu. Zero smrodu. Piecokominek wygrzany, aż miło się przytulić plecami. I CWU zagrzana na wieczorną kąpiel. Zaraz zamknę dopływ powietrza i spokój do jutrzejszego popołudnia. Jutro ocieplenie, więc rano nie trzeba będzie przepalać.
    Oj tam, tutaj większość nie ma pojęcia o co w tym chodzi. Przecież kominek ma instrukcję w której np. pisze jakie rodzaj drewna można spalać. Widać niestety nie dla każdego takie "urządzenie", tak jak to było w tej jedne z reklam sieci ART I AGD. Do tego tak gaziarze oszczędzają gaz, żeby nie wpaść w wyższy abonament i nie płacić 600zł/rok. Zresztą nie poleca, kicha a używa, pewnie w środku 19C i trzeba się dogrzać. "Optymalizuje" zużycie gazu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  8. #11488
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ha, ha...
    No czyli faktycznie miałeś rację z tym głupkiem, skoro uważasz, że mając gaz (i te słynne spojówki ) nie postawiłbys tych paru paneli i solarów.
    Chyba na zasadzie - na złość mamie odmrożę sobie uszy
    No, ale naiwnych nie sieją
    Reasumując - znów piszesz bzdury o tych 600zł. Ale już się do nich przyzwyczailiśmy

    Co do optymalizacji- pewnie nie musiałbyś obniżać temperatury, żeby zmieścić się w 1200m3
    Ja też nie muszę
    https://photos.app.goo.gl/6BCCfLmJzPc3zr2d6

    Normalnie jest 21.8, ale Żona piekła ciasto
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-11-2019 o 19:42
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #11489

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Faktycznie trujnik. Parę deseczek palone przez 3 godziny, palenisko okopcone w środku, czyli niska temperatura spalania i smrodek "wygrzanego" kominka. Nie dziwię się Twojej frustracji
    U mnie też już dogasa. Polano brzozowe i parę kilo brykietu. Zero smrodu. Piecokominek wygrzany, aż miło się przytulić plecami. I CWU zagrzana na wieczorną kąpiel. Zaraz zamknę dopływ powietrza i spokój do jutrzejszego popołudnia. Jutro ocieplenie, więc rano nie trzeba będzie przepalać.
    Jak się podpala od góry to pali się powoli. Czyste spalanie bez dymu, polecam i Tobie
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20191101_182401.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	436572  

  10. #11490
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Oj tam, tutaj większość nie ma pojęcia o co w tym chodzi. Przecież kominek ma instrukcję w której np. pisze jakie rodzaj drewna można spalać. Widać niestety nie dla każdego takie "urządzenie", tak jak to było w tej jedne z reklam sieci ART I AGD. Do tego tak gaziarze oszczędzają gaz, żeby nie wpaść w wyższy abonament i nie płacić 600zł/rok. Zresztą nie poleca, kicha a używa, pewnie w środku 19C i trzeba się dogrzać. "Optymalizuje" zużycie gazu.
    W instrukcji nie "pisze" a "jest napisane".
    Co z tego, że jest napisane jakie drewno i o o jakiej wilgotności można palić skoro skoro prawie nikt nie czyta instrukcji, a jak czyta to mało kto odróżnia rodzaje drewna a już prawie nikt nie jest w stanie poprawnie zbadać wilgotności drewna.
    "Nie dla idiotów".
    Zaletą nowoczesnego kotła gazowego ( jego przewaga nad kominkiem - spalarką drewna) jest automatyzacja procesu spalania i w miarę stałe i znormalizowane paliwo.

    Nie wszyscy "gaziarze" obniżają temperaturę by zaoszczędzić ilość spalanego gazu.
    Za to można przyjąć że prawie wszyscy "kominkarze" spalają drewno aby zaoszczędzić na kasie.

    Abonament gazowy = 600 PLN/rok = 50 PLN/m-c. To tak dużo za wygodę?
    300 PLN/m-c za ogrzewanie domu to dużo?

    Stała temperatura ustawiona na eko-termostacie na 21,5 oC to obniżenie temperatury dla zaoszczędzenia na abonamencie ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  11. #11491

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Jak się podpala od góry to pali się powoli. Czyste spalanie bez dymu, polecam i Tobie
    Dzięki, stosuję. Te cegły szamotowe jaką mają pełnić funkcję?

  12. #11492

    Domyślnie

    Ogrzewanie gazem można porównac do komfortu cieplnego w bloku. Zawsze ciepło i nawet się nie pamieta ze ma się ogrzewanie. Taki komfort kosztował mnie 107m3 w październiku. To naprawde nie są duże pieniądze aby robić za kotłowego

  13. #11493

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Dzięki, stosuję. Te cegły szamotowe jaką mają pełnić funkcję?
    Ograniczone palenisko. Bo konstruktorzy kominków wymyślili że będą robić paleniska szerokie na 90cm. A ja nieświadomy się na to nabrałem - bo kominek ładny. Tylko bez ograniczonego paleniska wszystko pali się na hejnał w moment, w pewnym momencie ciepła jest tyle że nie do wyrobienia w pokoju a potem koniec. Ograniczenie paleniska daje mi możliwość powolnego spalania naturalnego (bez duszenia) i powolną emisję ciepła - lepszy komfort cieplny i wyższa sprawnośc

  14. #11494
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kominki Piotr Batura Zobacz post
    Rozmowa z tym osobnikiem przypomina puste butelki, które zamiast wywalić do kubła na szkło, niepotrzebnie gromadzimy w spiżarni. Wchodzisz, by znaleźć ta jedną pełną potrzebna akurat...trącasz jedną pustą i za chwilę masz w uszach dźwięk kilkunastu...Nie jesteś w stanie stwierdzić które to dzwonią i co zawierały....
    Poniżej Pan Gowin jako wzorzec wiedzy dla
    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    Mega, Podoba mi się.
    Nie dziwię się.
    Reprezentujecie w trójkę: Mistrz Zduński, Ty @vvvv i Pan Gowin podobny poziom wiedzy.
    Pan Gowin: "Ja kompletnie nie rozumiem kształtu tej uchwały eliminującej piece węglowe w Krakowie...
    Ja (Gowin) mam bardzo brzydkie podejrzenie bo... kto jest producentem pieców gazowych ?"
    Kto produkuje piece gazowe? Niemiecki przemysł!

    PS
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Jakiej marki kotły wybieramy 133951-614d.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	18,5 KB
ID:	436573
    https://budujemydom.pl/images/9/5/1/133951-614d.jpg
    Ostatnio edytowane przez d7d ; 01-11-2019 o 21:01 Powód: PS Jakiej marki kotły wybieramy
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #11495

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam626 Zobacz post
    Ograniczone palenisko. Bo konstruktorzy kominków wymyślili że będą robić paleniska szerokie na 90cm. A ja nieświadomy się na to nabrałem - bo kominek ładny. Tylko bez ograniczonego paleniska wszystko pali się na hejnał w moment, w pewnym momencie ciepła jest tyle że nie do wyrobienia w pokoju a potem koniec. Ograniczenie paleniska daje mi możliwość powolnego spalania naturalnego (bez duszenia) i powolną emisję ciepła - lepszy komfort cieplny i wyższa sprawnośc
    Tak myślałem. Czyli próbujesz przerobić palenisko rekreacyjne, na zduńskie

  16. #11496

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    W instrukcji nie "pisze" a "jest napisane".
    Co z tego, że jest napisane jakie drewno i o o jakiej wilgotności można palić skoro skoro prawie nikt nie czyta instrukcji, a jak czyta to mało kto odróżnia rodzaje drewna a już prawie nikt nie jest w stanie poprawnie zbadać wilgotności drewna.
    "Nie dla idiotów".
    Zaletą nowoczesnego kotła gazowego ( jego przewaga nad kominkiem - spalarką drewna) jest automatyzacja procesu spalania i w miarę stałe i znormalizowane paliwo.

    Nie wszyscy "gaziarze" obniżają temperaturę by zaoszczędzić ilość spalanego gazu.
    Za to można przyjąć że prawie wszyscy "kominkarze" spalają drewno aby zaoszczędzić na kasie.

    Abonament gazowy = 600 PLN/rok = 50 PLN/m-c. To tak dużo za wygodę?
    300 PLN/m-c za ogrzewanie domu to dużo?

    Stała temperatura ustawiona na eko-termostacie na 21,5 oC to obniżenie temperatury dla zaoszczędzenia na abonamencie ?

    600 zł na rok? Ja mam wygodę i 600 w kieszeni, a będzie jeszcze lepiej w przyszłym roku.
    21,5 C? Mam 24C. Stabilne. No niestety niezdrowe te 24 lepsze 21,5, a najlepsze 19.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #11497

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krakers70 Zobacz post
    Tak myślałem. Czyli próbujesz przerobić palenisko rekreacyjne, na zduńskie
    Przecież "optymalizuje" zużycie gazu.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  18. #11498
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.842

    Domyślnie

    Cytat Napisał vvvv Zobacz post
    600 zł na rok? Ja mam wygodę i 600 w kieszeni, a będzie jeszcze lepiej w przyszłym roku.
    21,5 C? Mam 24C. Stabilne. No niestety niezdrowe te 24 lepsze 21,5, a najlepsze 19.
    Może dla Ciebie 19 oC jest lepsze. Dla mnie jest za zimno. Ja mam ustawione 21,5 oC jest dobrze.
    600 PLN/rok nie stanowi problemu.
    Wygoda i komfort cieplny. Będę chciał 24 oC to ustawię na termostacie i nie muszę więcej martwić się.
    Najwyżej zapłacę kolejne 600 PLN/rok więcej.
    Te 600 PLN więcej nie jest to problemem.

    PS Odpowiadasz jak dziecko w przedszkolu.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  19. #11499
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    1stopien w górę to o około 7% większe zużycie energii.
    Czyli u mnie w skali roku byłoby to około 70zł
    Straszny pieniądz
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  20. #11500

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Może dla Ciebie 19 oC jest lepsze. Dla mnie jest za zimno. Ja mam ustawione 21,5 oC jest dobrze.
    600 PLN/rok nie stanowi problemu.
    Wygoda i komfort cieplny. Będę chciał 24 oC to ustawię na termostacie i nie muszę więcej martwić się.
    Najwyżej zapłacę kolejne 600 PLN/rok więcej.
    Te 600 PLN więcej nie jest to problemem.

    PS Odpowiadasz jak dziecko w przedszkolu.
    21,5 to nie jest dobrze. Spróbuj 23-24C polecam. Dla mnie 600 zł to dużo.
    A jak myślisz dlaczego tak piszę? Nie czekaj nie myśl. Tak będzie lepiej. Już jeden tutaj dzisiaj wymyślił, jak można zejść ze zużycia m3 gazu. Drugi przerabia palenisko. Kolejny bredzi coś o zniczach. Kabaret.
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

Strona 575 z 652

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony