dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 10
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 199
  1. #101
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    To jak zapytam.
    Co robicie ze sniegiem ktory pozostaje w garażu ?
    Wjezdzacie wieczorem do garażu cały samochod od spodu w nadkolach 300 kilo brudnego sniegu.
    Śnieg opada na płytki i robi się 200 litrow wody.

    co w takim wypadku robić.
    na odwodnienie liniowe mam za pozno za wiele dewastacji.
    mam dosc duzy grzejnik w garażu zasilany wodą o temp 35-40 stopni.
    w takie dni jak dzis z otwartymi drzwiami do pom.gosp. gdzie stoi piec mam w garazu 10 -14 stopni
    bardziej 10 ale jak płytkarze pracują robi się 14 moze lampa 2x 300 wat.

    o czym myslę ? - ogrzewanie elektryczne pod płytki podłogowe aby tą wodę jakoś ten teges
    jaki to jest pomysł ma ktoś sprawdza się ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  2. #102
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar aadamuss24
    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Poznań
    Posty
    3.373
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    189

    Domyślnie

    Czy jak odparujesz taka ilość wody to nie będziesz miał problemu z wentylacja garażu ?
    Dziennik Karii http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157129
    Komentarze http://forum.muratordom.pl/showthread.php?157130
    dom piętrowy 155m2+nieogrzewany garaż w gruncie, pompa ciepła 6,4 kW; WM-Brink Renowent, GWC żwirowy, solary płaskie, okna 0,6; ocieplenie: ściany 33cm szary styropian, płyta fundamentowa styropian biały 20cm +8 cm, strop 63cm wełny cieplejszej, ściany 24cm siporex jakiś podły

  3. #103
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Cytat Napisał f.5 Zobacz post
    To jak zapytam.
    Co robicie ze sniegiem ktory pozostaje w garażu ?
    Wjezdzacie wieczorem do garażu cały samochod od spodu w nadkolach 300 kilo brudnego sniegu.
    Śnieg opada na płytki i robi się 200 litrow wody.

    co w takim wypadku robić.
    na odwodnienie liniowe mam za pozno za wiele dewastacji.
    mam dosc duzy grzejnik w garażu zasilany wodą o temp 35-40 stopni.
    w takie dni jak dzis z otwartymi drzwiami do pom.gosp. gdzie stoi piec mam w garazu 10 -14 stopni
    bardziej 10 ale jak płytkarze pracują robi się 14 moze lampa 2x 300 wat.

    o czym myslę ? - ogrzewanie elektryczne pod płytki podłogowe aby tą wodę jakoś ten teges
    jaki to jest pomysł ma ktoś sprawdza się ?
    Po prostu nie zapominamy o odprowadzeniu wody z garażu (liniowo czy ze spadkiem do środka). Fundowanie sobie ogrzewania podłogowego dla samochodu to jednak w moich kategoriach nieco za duży zbytek.
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  4. #104

    Domyślnie

    skoro myślisz o ogrzewaniu pod płytki,to wychodzi że ich jeszcze nie masz przyklejonych. To dlaczego nie zrobisz korytka środkiem garażu, a płytki później ułożyć ze spadkiem....

  5. #105
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    A w razie czego spadek podgonić w czasie układania płytek..Tylko jeden, mały problem - gdzie odprowadzić wodę ?
    Ostatnio edytowane przez Nefer ; 12-02-2012 o 16:14
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  6. #106
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Spokojnie dlatego pytam.
    Spadek mogę jeszcze wykonać tylko jak znam życie woda zatrzymie się na gumowej uszczelce od bramy przymarznie i nie otworzę bramy.

    W tej chwili w w podziemnym garażu mamy tak ze na chudziaku ze tak to nazwę są co jakiś czas dziury i woda w nie wpada
    - przez te dziury widzę ziemię czyli nie ma tam jakiegos odwodnienia.

    Ogolny garaz jest na jakies 50 samochodow i nigdy nie zauważyłem problemow z wodą.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  7. #107

    Domyślnie

    skoro nie ma szans na odprowadzenie wody, to środkiem garażu ułożyłbym korytko do którego wpada woda spod auta,a korytko zaś ze spadkiem na końcu którego w podłodze umieściłbym pojemnik a`la wiadro lub rurę pionowo i wodę wypompowywać co jakiś czas i tyle

  8. #108
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.146
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    leniin - słusznie zrobiłeś, twoje postępowanie jest jak najbardziej racjonalne w przypadku wyboru garażu ogrzewanego.

    Mnie zastanawia ocieplanie garażu nieogrzewanego, zamiast ściany między garażem nieogrzewanym a domem

  9. #109
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    A co to znaczy ogrzewać garaż ? lub nie ogrzewać ? jaką temp w nim utrzymywać ?
    Mam w garażu tak zwaną konsolę wodną plus 3 podstawowe filtry
    umywalkę kran.

    zastanawiam się ile bedzie mnie kosztowało ogrzanie do na przykład 8 stopni takiego garazu.
    W tej chwili płytkujęmy garaż więc drzwi otwarte plus grzejnik na max utrzymuje 10 stopni aby kleje schły.
    ale idzie mi na dobę 15 m3 gazu

    Wydaje mi sie ze problem nie tkwi w ociepleniu sciany czy styropianie w podłodze tylko w bramie garażowej.
    ile by ciepła dostarczyc i tak zaraz pitnie przez bramę.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  10. #110

    Domyślnie

    U siebie w garażu ogrzewanym zamierzam zrobić odprowadzenie wody liniowe, równolegle do drzwi garażowych. Tak ze 20 cm od nich i ciut szerzej jak same drzwi. Podłoga oczywiście z odp. spadkami w kierunku drzwi i od ścian.
    Doświadczyłem już kiedyś problemów z otwieraniem bramy z powodu przymarzania uszczelki drzwi do podłoża. A garaż był nie ogrzewany, nie ocieplony i osobno poza bryłą budynku a ciepło auta wystarczyło do roztopienia lodu czy śniegu.
    Także wg. mnie jak garaż to tylko z odprowadzeniem wody obojętnie czy ocieplany czy nie.

    Pozdrawiam!
    3 poziomy, pow.całkowita 372m2, pow. użytkowa 277m2, kubatura 995 m3, 24 BK, 15cm styro białego, 15+10cm strych, 4 okna dachowe, 22 dwuszybowe, 3 trzyszybowe, pow. OP 250 m2, grzejniki wszędzie...podpięte 10 szt, 3 źródła ciepła-kocioł Hef 24 kw dolnospalający z 1000L buforem z CWU przepływowo(kaloryfery,OP), Termet 24kw(CWU,OP), PC Panas J7(OP), PV 9.90 kWp, solary 7.56m2, WM z GWC Jangaz 800, OC Profi 42
    Zapotrzebowanie 24 000 kWh na rok CO+CWU
    zbudowałem sam...

  11. #111

    Domyślnie

    Jeśli Ciebie stać to ogrzewaj garaż.

    Ja, jak w całym domu, posiadam podłogówkę w garażu. Na teraz palę paliwami stałymi, w przyszłości będzie to PC. Co mogę powiedzieć?
    Koszt ogrzania garażu ~40m2 jest taki sam jak 100m2 mieszkania dobrze ocieplonego. Wynika to z faktu, że przynajmniej dwa razy dzienni wychładzamy całe pomieszczenie i do tego bramy nie są idealnie szczelne. Sam fakt, że zamykają się na zwykłych uszczelkach daje już spore mostki.

    Samo trzymanie niskiej temperatury w garażu przy podłogówce jest średnie. Woda z powrotu jest zimna i wychładza cały układ. Jak ustawisz małe przepływy to przy długich pętlach na końcu może być już mocno zimno.

    Ja spuszczam wodę z tych pętli i będę miał garaż nieogrzewany. Przemawia za tym tylko czynnik ekonomiczny.

    Pozdrawiam.

  12. #112

    Domyślnie

    Garaż ogrzewany do podstawa, śmietnik przed domem również warto ogrzać. Miło jest wysypywać śmieci do ciepłego kosza.

    Jeśli zakładamy że garaż będzie nieogrzewany (nie wiem skąd założenia że ma być ogrzewany) proponuję nie ocieplać podłogi w garażu i będzie zawsze temp. dodatnia.

  13. #113
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nikt z Was nie ma w garażu hydroforu ?
    Kranu i umywalki tez nie macie ?
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  14. #114
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja mam plan zrobić w garażu podłogę z kostki brukowej. Wtedy jeśli coś sie rozleje to wsiąknie w grunt i tyle. Dodatkowo nie izolowana podłoga będzie podgrzewała garaż. Chodzi tu o temperatury lekko ponad 0st.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  15. #115
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar f.5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    3.226
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie wiem moze chłpaki powyzej mysleli o plus dwadziescia dwa.
    Projekt akurat mam taki ze w garazu mam przyłącze wody a i wyjscie ze studni sie znajduje i hydrofor.

    Ty to nawet podgrzewasz podjazd bo czemu nie jesli masz ochotę. i to rozumiem.
    Powierzchnia użytkowa 200 m2 .Dom budowany przez Dewelopera, BK Ytong 30cm / Styro 12 cm !!!!!! KABE THERM NV / Dach ocieplony wełną około 20 cm , 2 okna dachowe / Podłogówka na dole co 10 cm na górze tylko przedpokój , garderoba , łazienka / 3 Pokoje ne górze grzejniki / okna profil Rehau z pakietem 3 szybowym / Kocioł Viessmann Vitodens 343 F 3.8-19 Kw / Kominek Spartherm Varia Bh + nasada wodna około 4kW /Reku Thessla Green AirPack 500H Enthalpy. CleanBox XL.

  16. #116
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    jak masz hydrofor to musisz zadbać o minimum ciepła. Nie masz wyjścia.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  17. #117
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Domyślnie

    Montując rekuperację wpadłem na pomysl, żeby wylot powietrza z rekuperacji skierować do garazu.Było trochę oporów ze strony firmy montażowej-do tej pory nie spotkali takiego rozwiązania. Na wszelki wypadek dołozyłem jeszcze jedną kratkę wentylacji grawitacyjnej. System spisał się rewelacyjnie.Podczas największych mrozów/Bialystok,-30/nie miałem niższej temperatury w garażu niż+ 10 C. Kilka razy przyjeżdzał szef ekipy aby sprawdzić efekty. W lecie zmieniał u siebie i u trzech klientów.

  18. #118

    Domyślnie

    Cytat Napisał ianb Zobacz post
    Montując rekuperację wpadłem na pomysl, żeby wylot powietrza z rekuperacji skierować do garazu.Było trochę oporów ze strony firmy montażowej-do tej pory nie spotkali takiego rozwiązania. Na wszelki wypadek dołozyłem jeszcze jedną kratkę wentylacji grawitacyjnej. System spisał się rewelacyjnie.Podczas największych mrozów/Bialystok,-30/nie miałem niższej temperatury w garażu niż+ 10 C. Kilka razy przyjeżdzał szef ekipy aby sprawdzić efekty. W lecie zmieniał u siebie i u trzech klientów.
    to nie jest zły pomysł, tą kratkę masz o odpowiedniej wielkości, aby nadmiar powietrza wychodził bez problemu?

  19. #119
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Nie jestem pewien czy to dobry pomysł, już było o tym.

    Po pierwsze w garażu ląduje brudne powietrze z całego domu. Z kuchni, ubikacji itp

    Ale fakt ciepło będzie. Jak to mój znajomy mówił" leprzy ciepły smrodek niż zimny chłodek"
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  20. #120
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ianb

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Kleosin
    Kod pocztowy
    16-001
    Posty
    32

    Domyślnie

    Potrójna kratka w garażu,jeszcze jedna w przylegającej kotłowni.Przy max.nastawieniach rekuperatora-lekkie nadciśnienie w pomieszczeniu.

Strona 6 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony