dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 124 z 214
Pokaż wyniki od 2.461 do 2.480 z 4265
  1. #2461
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Cytat Napisał HeyBobik Zobacz post
    Jacek Aqua

    Prawdopodobnie jest dobry.
    Zrobił u mnie pierwszą część instalacji, ale potem się juz go nie doprosiłem. Otrzymywałem tylko automatyczne odpowiedzi z jego telefonu, typu: "już jadę", "oddzwonię za 5 min", "oddzwonię za godzinę". Terminy - tragedia. Niegodny zaufania w sensie terminów. Ale może inni mieli więcej szczęścia. Przetrzymał mnie pół roku, potem znalazłem innego wodziarza.
    HejBobik gdybys uwazniej czytal wiedzialbys dlaczego Pan Jacek " nie dojechal na czas " .....

  2. #2462

    Domyślnie

    Kurczę, mam problem z instalacją z firmy Aqua, no i chciałam przegląd pieca plus jedną doróbkę, ale niestety - po śmierci pana Jacka już nie da się ich ściągnąć od tak, jak kiedyś, na moment chociażby, jak coś się dzieje. Pan Jacek przyjeżdżał zwykle na tyle szybko, na ile się dało, a z panem Adamem umawiam się od miesięcy, sezon grzewczy się zaczął, w łazience mi nie grzeje i nie ma mi kto tego obejrzeć. Bu.

  3. #2463

    Domyślnie

    UWAGA!

    Ostrzegam przed firmą KOS-BUD (Zakład Budowlany Stanisław Kos i Piotr Kos) Bogoria koło Staszowa. To zwykli oszuści i partacze!
    Proponuję przekazać tą informację gdzie się da, bo Panowie szukają naiwnych w całym kraju!
    Wykonali u nas prace murarskie na parterze wraz z wylaniem stropu nad parterem.

    - nie potrafią czytać projektu: konstrukcja podciagu głównego jest źle umocowana (obok słupa nośnego, specjalnie postawionego aby wspierał podciag). Naprawienie błedu wymagało wielu kombinacji i dodatkowych kosztów.
    - schody wewnętrzne lane wykonane tak źle, że wymagały rozbiórki (każdy stopień miał inną wysokość, zamiast 17 wykonano 16 stopni w tym ostatni o wysokości 41 cm).
    - część konstrukcji nośnej jest przesunięta o kilkadziesiat cm co powoduje, że korytarze i pomieszczenia w części domu są usytuowane inaczej niż w projekcie (m.in. korytarz ma 80cm zamiast 110cm a słup konstrukcyjny stoi na środku korytarza zamiast chować się w ścianie)
    - zamurowali wejscie do jednego z pomieszczeń bo "nie pasowało im w tym miejscu". Dzieki naszej interwencji udało się rozebrac ścianę.
    - po wskazaniu błędów do naprawy ekipa uciekła z miejsca budowy z komentarzem, że "nie będą nic naprawiać bo im sie to nie kalkuluje".
    - nie rozliczyli się z kosztów ani materiałów budowlanych. Obecnie skierowany jest przeciwko nim pozew sądowy.

    Jako, że jest to mój pierwszy post może brzmieć niewiarygodnie. Zapraszam do kontaktów na priv wszystkich, którzy zechcą zweryfikowac te informacje. Posiadam pełną dokumentację i opinie konstuktora.

  4. #2464

    Domyślnie

    Witam !
    Potrzebóje kogoś do ułożenia ok 30 metrów kamienia na elewacji (gnejs ryska bez fugi na kleju) - może kogoś polecicie no i jeśli można jaka jest cena za układanie ?
    koniec języka za przewodnika ..!

  5. #2465
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar kozien
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Skąd
    Sieborowice
    Posty
    107
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    61

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Ma ktoś do polecenia jakiegoś dobrego fliziarza? Ważna dokładność , czas mniej istotny.
    Ja teraz flizuję łazienkę, wc, kuchnię, gospodarczy i garaż jak na razie jestem zadowolony. Jeśli skończą mogę wysłać zdjęcia. Chłopaki robią z głową i nie drogo lecz terminy mają już do końca roku zajęte.
    kozien

  6. #2466
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Wujor
    Zarejestrowany
    Dec 2008
    Skąd
    CKMK->Myślenice
    Posty
    485

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozien Zobacz post
    Ja teraz flizuję łazienkę, wc, kuchnię, gospodarczy i garaż jak na razie jestem zadowolony. Jeśli skończą mogę wysłać zdjęcia. Chłopaki robią z głową i nie drogo lecz terminy mają już do końca roku zajęte.
    Super, zatem pochwal sie w stosownym czasie. Może ich łyknę
    PV 4,65kW (Fronius Symo 4.5-S, 15szt. Boviet BVM6610M-310 310W)

  7. #2467

    Domyślnie

    Kozien nie drogo czyli ile jesli mozna wiedziec? Czy masz z nimi umowe na calosc czy za poszczegolne elementy typu flizowanie ,zabudowa g-k,szlifowanie plytek itd Czy płytki łaczone są pod kątem 45 st? Tez jestem zaintereoswana zdjeciami jeśli jest taka możliwość
    kaka

  8. #2468
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar ulkap
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    216

    Domyślnie

    Witajcie, szukam godnego polecenia salonu z firanami i zasłonami z Krakowa i okolic, ale w normalnych cenach. Ostatnio byłam w Eurofiranach - ogromny wybór materiałów, profesjonalne doradztwo ale ceny powalają... I tak od roku u mnie w oknach nie wisi nic - na szczęście mam rolety zewnętrzne więc można się schować przed sąsiadami.

    Będę bardzo wdzięczna za namiary! Pozdrawiam.
    Home sweet home!

  9. #2469

    Domyślnie

    Fabryka Wnętrz - Agnieszka Chemielewska (Bochnia)
    Parkers - Mateusz Wnęk (Bochnia).
    Obie firmy zajmują się wykonywaniem mebli na wymiar, tzn. P. Chmielewska robi za "naganiacza", a P. Wnęk za wykonawcę (dowiedziałem się o tym po fakcie).
    W moim przypadku: 6 miesięcy opóźnienia, przywiezione meble o drastycznie obniżonym standardzie wykonania, niezgodnie z umową, poobijane, porysowane, generalnie koszmar.
    P. Chmielewska nie odbierała przez kilka tygodni telefonów, odbijała wezwania wysyłane listem poleconym z informacją, że adresat wyprowadził się.
    Radzę uważać.

  10. #2470

    Domyślnie

    Szukam opini o firmie adartt Czernichów okolice Krakowa

  11. #2471
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    michur

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Skąd
    Malopolska
    Posty
    302

    Domyślnie Stolarstwo - schody, meble

    Schody drewniane - z czystym sumieniem polecam firmę Schody Roko z Andrychowa http://www.schodyroko.pl/.

    Również z przyjemnością polecam firmę od mebli kuchennych na wymiar - "Zakład Produkcyjno Usługowy Ignacy" Ignacy Wójcik - okolice Kocmyrzowa-Luborzycy, tel: 606-434-076


    Precyzyjnie, solidnie, czysto - idealnie (zupełnie inaczej niż spece od podłogi ale o tym później, po reklamacji) Fotki z realizacji do obejrzenia u mnie w dzienniku budowy.

  12. #2472

    Domyślnie

    Cytat Napisał Savik Zobacz post
    Mogę polecić mojego tynkarza, wykonał mi tynki gipsowe i cementowo-wapienne - robota pierwsza klasa. Tynki zrobili równiuteńko, a wychodząc wszystko po sobie dokładnie posprzątali. Piotr Śliwa - 0783094608.
    polecam gorąco !
    DOMECZEK ELEKTRA

  13. #2473
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Edyta M
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    8.381
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    108

    Domyślnie

    Malgorf ..... obietnica wykonania kuchni w 2 dni ..... mial gosc fantazje

  14. #2474
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kawiarz

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Kraków
    Posty
    236

    Domyślnie

    gdzie najlepiej kupić deski szalunkowe i stemple. Zaczynam budowę w modlniczce.

  15. #2475

    Domyślnie Siuta Czesław ZŁODZIEJ I OSZUST

    Cytat Napisał Inżynier Zobacz post
    Normalnie zagotowałem!!!!!!! Czy byłaby Pani Gosia81 uprzejma podać gdzie mogę obejrzeć "dzieło" Pana Siuty? Gdybym przed spisaniem umowy z Cz.Siutą zajrzał na forum, to nie straciłbym pieniędzy i nerwów. Ten gagatek uprawia ponad 20 lat taki sposób "zarabiania" na życie. Też dałem się nabrać, obiecuję innym poszkodowanym, że ten gagatek pójdzie siedzieć. Jestem z natury spokojnym człowiekiem, ale Cz.Siuta z Iwanowic tak mnie wkurzył że doprowadzę tego oszusta gdzie jego miejsce.
    Chyba Pani Gosia81 to córeczka Cz.Siuty z Iwanowic bo do tej pory nie odezwała się gdzie można obejrzeć "dzieła" tego oszusta?
    Niebawem będzie smutny FINAŁ tego cwaniaczka.
    O czym poinformuję na tym forum.

  16. #2476
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgorf Zobacz post
    Mam pytanie, jak się dobrać do skóry takiemu oszustowi ? Ja też zamierzam zgotować smutny finał "moim fachowcom" kuchennym. OSZUSTÓW TĘPIĆ, ŚCIGAĆ I WSADZAĆ ZA KRATY. Nie może tak dalej trwać w tym kraju wolna amerykanka.
    Proszę o sugestie pomocowe. Będę wdzięczna.
    Ponieważ dokładnie niedawno przechodziliśmy przez podobny proces myślowy, pokrótce podzielę się naszymi wnioskami. Stwierdziliśmy 4 możliwości:
    1) pierwsza działa tylko w przypadku, kiedy to zleceniobiorca prowadzi działalność gospodarczą i została podpisana umowa. Wówczas można skierować sprawę do Rzecznika Praw Konsumenta w Krakowie (wystarczy droga mailowa z dokładnym opisem zdarzeń, skanami umów czy innych dowodów). Taki Rzecznik naprawdę działa i to skutecznie. Przekonaliśmy się o tym prawie 2 lata temu, kiedy dzięki jego interwencji odzyskaliśmy kasę od naciągacza (działającego na zasadzie "pośrednictwa usług finansowych") - zatem szczerze i gorąco polecamy tę formę. Tym razem niestety nasz Pan od schodów się wykreślił z ewidencji działalności gospodarczej w 2007 roku, więc po opisie sprawy Rzecznik skierował nas na Policję
    2) i to jest właśnie alternatywa nr 2 - Policja. Zgłosiliśmy się do naszego komisariatu (tak jak poprzednio, drogą mailową, choć pewnie szybciej byłoby po prostu się zjawić osobiście; reakcja Policji trwała ok. 2 tygodnie), który nas wezwał, spisał zeznania i skierował sprawę do Policji właściwej ze względu na siedzibę naszego Pana stolarza (dzisiaj akurat mieliśmy od nich telefon, więc sprawa jest rozpatrywana). Co jest ważne przy wyborze tej formy: otóż Policja ściga na podstawie kodeksu karnego - i tutaj powołaliśmy się na jakiś artykuł (nie pamiętam teraz dokładnie, ale zdaje się coś w okolicy 273 tego kodeksu), który stanowi, że zleceniobiorca chciał nas oszukać od samego początku, że nie miał czystych intencji i że jego intencją było naciągnięcie nas. Co też ważne, jeśli Policja się tym zajmie, to można co najwyżej odzyskać pieniądze - bez żadnych odsetek karnych czy innych. Natomiast życie jest takie, że łatwo (nie napiszę tu jak, bo nie chcę dawać "gotowców" ewnetualnym osobom "zainteresowanym") jest się z tego wykręcić i wówczas pozostaje alternatywa nr 3) tj:
    3) ściganie oszusta z kodeksu cywilnego. Tj. idzie się do sądu, na dzienniku podawczym zakłada sprawę z powództwa cywilnego przeciwko oskarżonemu, przedstawia dowody i co najważniejsze, zdaje się coś się wstępnie płaci za to (po ewentualnym wygraniu jest chyba możliwość odzyskania tych kosztów, ale dokładnie nie wiemy, bo jeszcze w ten sposób nie próbowaliśmy odzyskać pieniędzy). I tutaj można odzyskać zarówno kasę jak i wnosić o odsetki ustawowe i zwrot za inne utracone korzyści (zgodnie z Kodeksem Cywilnym). Co ważne, też biorą pod uwagę umowy ustne, no ale wiadomo - to trudniej się udowadnia i tym samym trudniej dochodzi swoich praw
    4) jak już żywcem nic się nie uda, bądź jak zależy Wam na szybkim odzyskaniu pieniędzy, to można sprzedać dług firmie windykacyjnej. Tu tylko 2 uwagi: trzeba mieć umowę na piśmie i odzyskacie część długu (na ogół jakieś 70%) - reszta zostaje w firmie windykacyjnej (słyszałam coś np. o Egzekutorze - ale tylko z plakatów). Jest to legalna forma i działa (siostra sprawdziła u siebie we Wrocławiu).

    To tyle z naszych doświadczeń. Jak ktoś ma jakieś inne cenne uwagi - chętnie też się czegoś nauczymy.

  17. #2477
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgorf Zobacz post
    Dzięki wielkie za cenne sugestie, ale są niestety ALE.
    ...Ale teraz nie odpuszczę, pójdzie facet z torbami.
    Może i naiwna w tym kraju absurdów
    No to powodzenia! Trzeba walczyć z oszustami i "fachowcami". Przyłączam się także.
    Daj znać, co to za firma montowała Ci te drzwi Gerdy - co by inni u nich nie zamawiali.

  18. #2478
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie kostka

    Szukam kogos do zrobienia podbudowy i obsadzenia obrzezy tak by na wiosne zostalo ulozenie kostki

    Znalazlem wykonawce ktory chce 25 zl za m2 ( zrobienie podbudowy plus polozenie kostki) jednak dodatkowo liczy sobie 14 zl za m2 obrzeża
    Zawsze sadzilem ze to wchodzi w sklad m2 kostki

    Czy mozecie napisac jak to było u Was?

  19. #2479
    ELITA FORUM (min. 1000)
    redpradnik

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    1.401
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wujor Zobacz post
    Ma ktoś do polecenia jakiegoś dobrego fliziarza? Ważna dokładność , czas mniej istotny.
    Polecałem juz Pana Wojtka ktory u mnie robił ( z tego co wiem 2 osoby z forum juz skorzystały

    793-991-143

  20. #2480
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mozarcik
    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    22
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie kominki

    Zakończyliśmy "zabawę" z kominkiem. A zatem polecamy:

    1. firmę Cebud z Krakowa, ul. Balicka. Zamówiliśmy u nich kominek Hajduk Volcano 2LH (tańsza wersja Sparthermu). Jak się będzie sprawował, to zobaczymy - ale generalnie firma OK, dostawa na czas, zgodnie z zamówieniem. Chyba nie do końca Panowie sobie poradzili z montażem szybru - na to zwrócił nam uwagę Pan od obudowy. Działałoby, ale powiedzmy było to fantazyjne rozwiązanie

    2. na prawdę gorąco polecam Pana od obudowy: Firma KOMINKI CIEPŁY DOM, Pan Mosurek. Wycenił projekt, przyjechał, zamontował, zgodnie z życzeniem, zgodnie z zamówieniem, wyrysował rysunki kamienia, który zamówiliśmy w Kamico. Wszystko tak jak należy. Ekipa po sobie posprzątała. Pan robi w zawodzie już sporo i jak na masz gust, ma wyobraźnię i potrafi doradzić

    3. kamień zakupiliśmy w Kamico. W sumie mają największy wybór. Ceny może nie zachęcają, ale wszystko przebiegło sprawnie. Terminy teraz też mają nieco długawe (prawie 2 tygodnie).

Strona 124 z 214

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony