dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 40 z 41
Pokaż wyniki od 781 do 800 z 816
  1. #781
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Pamiętać tylko należy by porównywać "jabłka z jabłkami, gruszki z gruszkami"
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  2. #782
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Pamiętać tylko należy by porównywać "jabłka z jabłkami, gruszki z gruszkami"
    Pamiętać też należy aby porównywać te same ilości rur w różnych kolektorach.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  3. #783
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar animuss
    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Warmia&Mazury
    Posty
    4.821

    Domyślnie

    Cytat Napisał yaiba83 Zobacz post
    W porównaniu do innych konkurencyjnych instalacji bo czarna beczka kosztuje 100zł. Cena paradigmy naprawdę zwala z nóg...
    Jak cena zwala z nóg to ktosiek ma duży narzut
    (czytaj ;dobry zarobek ) i lansujetaki taki produkt.
    Źródła ciepła na paliwa stale w nowo budowanych domach, powinno się kalkulować razem z kominem i każdym dodatkowym m2 kotłowni potrzebnej do obsługi takiego kotła.

    PV 9,72 kWp dach. Kocioł Rakoczy 38kW-MultiFun i Ecoal, komora szam.
    Dom-440m2 do ogrzania. Sezon 2015-2016
    https://forum.muratordom.pl/album.php?albumid=4756

  4. #784
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Pamiętać też należy aby porównywać te same ilości rur w różnych kolektorach.
    Jak porównasz dwa kolektory, które mają po 21 rur. Pierwszy ma wymiary szer. 2,4m x wys.1,6m a drugi szer. 2,4m x wys. 2m
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  5. #785
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Jak porównasz dwa kolektory, które mają po 21 rur. Pierwszy ma wymiary szer. 2,4m x wys.1,6m a drugi szer. 2,4m x wys. 2m
    Doprecyzuję:
    kolektory o tej samej ilości rur oraz tej samej średnicy i tej samej długości tych rur.
    A najbardziej miarodajnie będzie porównanie różnych kolektorów, gdzie porównujemy średni referencyjny uzysk dzienny.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  6. #786
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Doprecyzuję:
    kolektory o tej samej ilości rur oraz tej samej średnicy i tej samej długości tych rur.
    A najbardziej miarodajnie będzie porównanie różnych kolektorów, gdzie porównujemy średni referencyjny uzysk dzienny.
    Co do rur to ja uważam takie porównanie za dziwne ale porównanie uzysku referencyjnego, rocznego jest bardzo proste... Datenblatt 2 z SolarKeymark
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  7. #787
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    AdaSalomea

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Oświęcim
    Kod pocztowy
    32-600
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam, tutaj jeszcze nie pisałam, w tym wątku, ale chciałabym nawiązać do tematu „którą firmę wybrać?”

    Chcę zamontować sobie jak najszybciej zestaw kolektorów na dachu. Jestem z okolic Oświęcimia, szuka sprawdzonej firmy.
    Znam tylko firmę Marseb, bo robili mi rekuperator i odkurzacz centralny, z których jestem bardzo zadowolona i firma wykonała robotę bez zarzutu. Opowiadali mi, że robię też kolektory, na stronie mają też to w ofercie http://www.marseb.com.pl/oferta/mars...tory-sloneczne ale jako zawodowy szukacz inspiracji po forach chciałabym się trochę dowiedzieć więcej poznać inne opinie, poszukać opinii o innych firmach, których jeszcze nie znam.

    Widzę, że dużo też Państwo piszą o rodzajach kolektorów, o co też powinnam najpierw spytać firmę, która ma mi to instalować, na co zwrócić uwagę? Z góry wielkie dzięki za pomoc!

  8. #788

    Domyślnie

    Nie patrzeć na firmy które mają w swoim asortymencie wszystko od solarów po kotły z podajnikiem.
    Solary które warto zainstalować produkuje kilka firm (kolejność przypadkowa) Watt, Hewalex i Viessmann resztę (chyba że któregoś dobrego producenta pominąłem??) Jeśli firma którą prezentujesz ma takie w swojej ofercie idź do niej. Jeśli nie szukaj monterów solarów firm które wymieniłem wcześniej.
    Pozostałych "czołowych producentów solarów" omijać jak najszerszym łukiem.

  9. #789
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    Co do rur to ja uważam takie porównanie za dziwne ale porównanie uzysku referencyjnego, rocznego jest bardzo proste... Datenblatt 2 z SolarKeymark
    Chyba nie do końca. Solar Keymark nie oblicza rocznego uzysku a za pomocą programu jedynie go wyznacza. Dzień do dnia można w łatwy sposób porównać, rok do roku jest to nie możliwe.
    To tak jak w pobocznym temacie prezentowanie dziennych, miesięcznych, rocznych uzysków.
    Ale z faktycznym uzyskiem nie ma to nic wspólnego. Jedynie prezentujący mają lepszy humor jak wielkość liczbowa przebija wszystkich. Ale z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego.
    Ostatnio edytowane przez kolektor1 ; 14-05-2015 o 16:08
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  10. #790

    Domyślnie

    a ja nie polecam lokalow - zamiast paneli chcieli mi wcisnac solary ;/ i tlumaczyli głupio ze zbieżnosc nazw

  11. #791
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzych80 Zobacz post
    a ja nie polecam lokalow - zamiast paneli chcieli mi wcisnac solary ;/ i tlumaczyli głupio ze zbieżnosc nazw
    ? Że jak ?
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  12. #792

    Domyślnie

    Cytat Napisał RAPczyn Zobacz post
    ? Że jak ?
    wlasnie tak:
    przyszli, gadka szmatka, od zdania do zdania, ja że panele, oni że maja i cudownie, taaaaakie oszczednosci, i tak sobie gadamy, gadamy, a tu sie okazuje że mowa o kolektorach do podgrzewania wody a nie panelach... ;/ poniewaz byłem wtedy zielony w temacie - zdjecia mi nic nie podpowiedzialy - teraz widze roznice, wtedy nie... nabralybym sie jak jakiś....

    oczywiscie firma lokalna, super oszczednosci, fachowcy - znani, bo z okolicy, eko... reszte dopisz sobie sam... trafiłem na nich przypadkiem

  13. #793
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar RAPczyn
    Zarejestrowany
    Oct 2003
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    03-188
    Dzielnica
    Białołęka
    Posty
    2.171

    Domyślnie

    Rozumiem, że chciałeś instalacje PV a nie kolektory słoneczne.
    "Słońce nie wystawia rachunków"

  14. #794

    Domyślnie

    tak! mialem zamiar dac kase na instalacje fotowoltaiczna... a na dachu wyladowalyby kolektory ;/ katastrofa i poszukiwania na nowo jakiejs sensownej, duzej firmy a nie małych fachowców

  15. #795

    Domyślnie

    Krzych80 ale co się dziwić?
    Kolektor słoneczny to kolektor słoneczny i to robi cwu.
    Fotowoltaika robi prąd
    Panel to panel podłogowy, panel elektryczny, itd.

    Pretensje możesz mieć tylko do siebie idziesz do sklepu też mówisz że chcesz bułkę? A sprzedawca ma zgadywać czy ma to być bułka tarta, kajzerka, francuska, Paryska.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  16. #796

    Domyślnie

    marcinbbb - jasne! psiocze na nich ale i na siebie ;/ wydaje mi sie ze jasno mowiłem czego chcę - teraz tym bardziej wiem... i wiem jak wygladaja wiec moge sobie rozroznic - tak jak kajzerki od wielkich buł śniadaniowych

    podrzucam tylko uwage zeby uważać - kazdy "zielony" to dobra okazja na zysk

  17. #797

    Domyślnie

    Wiesz jak jestem zielony w temacie kupna samochodu to biorę ze sobą kogoś kto ma o tym pojęcie, chociaż nawet wie jak się jeździ samochodem, a nie kogoś kto widział jak ktoś jeździ samochodem.
    Zielony to jest dolar którego ogląda się z każdej strony zanim się go wyda, no chyba że ktoś ma ich aż nad to ale wtedy płaci dwa razy. Opłacając wcześniej podatek od głupoty.
    Ja zanim pomyślałem o własnych PV zasięgnąłem języka u każdego w okolicy który miał fotowoltaikę na dachu, wizytę w 2 firmach, kilkanaście telefonów do różnych firm montujących te tematy nawet była jedna co mi off grida chciała zrobić. I przeczytane większość forów o tych tematach abym potrafił odróżnić "panele od paneli".
    Trwało to kilkanaście miesięcy, aż pewnego razu w październikowy poranek 2015r firma przyjechała i zainstalowała.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  18. #798

    Domyślnie

    marcinbbb - juz wiem ze zacząłem od d**y strony - naprawde nie trzeba mnie dodatkowo walic po glowie z tego wzgledu... ale przewiduje że takich osob jak ja jest wiecej - bo czas, bo nie chce im sie, bo coś tam gdzieś slyszeli...

    dostalem swoja naucze i polecam innym wzmozoną uwagę - sam wplacilem zaliczke o ktora troche walczylem jak sie zorientowalem, że to kolektory
    teraz jestem na etapaie czytania o panelach (dlatego tu trafilem, zreszta nie tylko tu, i sie jakos zadomawiam z ciekawości) - swoich wstepnych obliczen - dzwonienia po firmach

    i moze czeka mnie wkrotce takie zakończenie - jak z bajki jak u Ciebie: "aż pewnego razu w październikowy poranek 2015r firma przyjechała i zainstalowała." - tylko w innym czasie

  19. #799

    Domyślnie

    Tego Ci życzę bo na prawdę instalacja zwraca się szybciej niż myślisz. Niestety wiele razy to pisałem ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, i jeśli uważasz że 5kW na dachu Ci starczy to bardzo się mylisz. Mnie w 150% miało wystarczyć 3,3kW po roku dołożyłem do 5kW a już kombinuje z pewnym daszkiem aby dobić do 10kW i zamknąć temat PV. Przy opuście 0,8
    z 10MWh (zakładam że tylko produkujemy ) 10 * 0,8 = 8 a 12MWh przy opuście 0,7 12 * 0,7 = 8,4A koszty dodatkowych 2kW to około 5-7k PLN.Więc na chwilę obecną moc docelowa inwerterów ( bo to biorą pod uwagę ) 10kW i w panelach około 13kWp.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

  20. #800

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcinbbb Zobacz post
    Niestety wiele razy to pisałem ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, i jeśli uważasz że 5kW na dachu Ci starczy to bardzo się mylisz. Mnie w 150% miało wystarczyć 3,3kW po roku dołożyłem do 5kW a już kombinuje z pewnym daszkiem aby dobić do 10kW i zamknąć temat PV.
    kombinujesz sam - podziwiam rozeznanie! i to wszystko brzmi bardzoooo optymistycznie! zdazylem się już naczytać że w Polsce sie nie da. Sam mam rachunki mniej wiecej około 400 stów na miesiac więc podoba mi sie mysl oszczedzania z panelami

Strona 40 z 41

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony