dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 136 z 136
  1. #121

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc, to nie wiem czy jestem w stanie Ci cokolwiek polecić...
    -----------------------------------------------------------------
    bielizna modelująca triumph

  2. #122

    Domyślnie

    Nazwa "gonty bitumiczne" to mydlenie oczu naiwnym inwestorom. Czym się różni gont bitumiczny od papy? - głównie nazwą.
    Czy kupili byście samochód z tektury? Nie? A na dach kładziecie papier maczany w smole i posypany piaskiem, tylko dlatego że marketingowcy nazwali go GONTEM i że "ładnie" wygląda.


    Piszesz z przeszłości ? Od dekad nie uświadczysz papy nawierzchniowej z tekturą w składzie!!

    A jesli chodzi o gonty prawdziwe dobre i tanie to sugeruję zajrzeć do Alibaby, tam z pominięciem fiutina via Kitaj ściągnąć modrzewiowe cena zachęcająca . Jak z transportem nie wiem . Na oko łupane.
    https://terema.trustpass.alibaba.com...244a1859ZnJUa2
    Ostatnio edytowane przez gnago ; 17-01-2020 o 15:36 Powód: link

  3. #123
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał gnago Zobacz post
    Nazwa "gonty bitumiczne" to mydlenie oczu naiwnym inwestorom...
    ... papier maczany w smole i posypany piaskiem...
    Delikatnie mówiąc piszesz bzdury. Chcesz zaistnieć a nie masz elementarnej wiedzy. Gont bitumiczny nie jest wykonany z papy izolacyjnej (tekturowej). A nazwa bitumiczny nikomu oczu nie mydli. Jest to oczywiście imitacja gontu (drewnianego, łupanego) lub łupka kamiennego wykonana z dobrej jakości papy (bitumu na osnowie - stąd nazwa bitumiczny), która ma na wierzchu drobny tłuczeń a nie piasek. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej Wilhelmi ; 18-01-2020 o 01:42
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  4. #124
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał zepp_jk Zobacz post
    Gonty kupiłem od lokalnego dystrybutora, po 30 latach już go nie ma... Nie wiem jak długo były składowane, zakurzenia nie było, przynajmniej widocznego.
    Natomiast, jeśli ten klej ma wysychać, to i tak po tylu latach leżenia na dachu pasek by się odkleił... a może powinien się całkowicie "zwulkanizować" z gontem?
    Napewno nie 20cie jak pisałeś, tylko 30cie?
    Klej ma się złapać w takich gontach od razu przy układaniu lub krótko po, wykonawca musi to sprawdzić.
    Przyczyn dlaczego się nie przykleiło może być kilka: gont był układany zbyt zimny z zesztywniałym klejem i/lub zaparowanym (nie suchym) paskiem; dostałeś gont który dłużej niż zaleca producent poleżał.
    Ważne jest uświadomić również powagę tematu eksploatacji dachu: jak robimy samochodowi przegląd, raz na jakiś czas warto robić przegląd budynku, w tym dachu. Miejsca zmęczenia zauważymy przed tym jak staną się problemowe...
    T.zn. nie wykluczam tego że folią 'nie zdejmować' łatwo się zdejmuje po 30tu latach bo to jej żywot (Latwiej było by znając typ/model gontów). To na dachu da się wykryć i podjąć kroki.

  5. #125
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Delikatnie mówiąc piszesz bzdury. Chcesz zaistnieć a nie masz elementarnej wiedzy. Gont bitumiczny nie jest wykonany z papy izolacyjnej (tekturowej). A nazwa bitumiczny nikomu oczu nie mydli. Jest to oczywiście imitacja gontu (drewnianego, łupanego) lub łupka kamiennego wykonana z dobrej jakości papy (bitumu na osnowie - stąd nazwa bitumiczny), która ma na wierzchu drobny tłuczeń a nie piasek. Pozdrawiam.
    Dzięki, lepiej niż Pan już nie odpowiem.

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    zosia3212

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    1

    Domyślnie

    Ja posiadam zabytkową kamienicę. Chcę wymienić dach. Czy ktoś wie, jak wygląda to od strony prawnej?

  7. #127
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    W przypadku gdy kamienica jest pod "opieką" konserwatora zabytków należy z nim wszystko uzgodnić. W przypadku gdy konieczna jest wymiana więźby i konserwator na to pozwoli niezbędny będzie projekt i pozwolenie na budowę. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  8. #128
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    byczonek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Konstantynow Lodzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    3

    Domyślnie Renowacja starego dachu.

    Witam serdecznie nazywam Się Bartek, pozwoliłem sobie na zabranie głosu w tej dyskusji ponieważ zauważyłem że co najmniej są tutaj dwie osoby które posiadają konkretną wiedzę. Jestem właścicielem starego domu o powierzchni dachu 220m2,Kat nachylenia 40 stopni, dach jest dwu spadowy, deskowany, pokryty papą i gontem. Wszystko do zerwania i teraz moje pytanie jaki podkład będzie najlepszy i które gonty wybrac?

  9. #129
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    byczonek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Konstantynow Lodzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    3

    Domyślnie Renowacja starego dachu

    I konkrete pytanie do Pana Gontowy, co wybrać Owens corning czy Technonicol, rosyjski produkt jest godny polecenia, czy jedna dołożyć troszkę i wybrać Amerykański? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

  10. #130
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Deskowanie nie jest najlepszym poszyciem pod goty bitumiczne. Nic bym nie zrywał tylko na to co jest montował nowy gont. Stan pokrycia powinien ocenić dekarz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    byczonek

    Zarejestrowany
    Jan 2020
    Skąd
    Konstantynow Lodzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za tak szybką odpowiedź. Zdaje sobie sprawę z tego co Pan pisze, ale na tą chwilę są już jakieś nieszczelnosci w kilku miejscach, dodatkowo stare gonty są w kiepskim stanie, tzn. Rozwarstwiaja się i rozklejają, dlatego myślę aby dać pod gonty dodatkowo pape lub papę podkładową. Z drugiej strony Pana rozwiązanie było by lepsze mniej pracy i odchodzą koszty utylizacji starej papy.

  12. #132
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał byczonek Zobacz post
    I konkrete pytanie do Pana Gontowy, co wybrać Owens corning czy Technonicol, rosyjski produkt jest godny polecenia, czy jedna dołożyć troszkę i wybrać Amerykański? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
    Tehnonikol ma... jakby delikatnie powiedzieć... specyficzny katalog kolorów/kształtów...
    Jak jest coś co się podoba na dach w kolorach i kształtach oraz jest u obydwu producentów, to jednoznacznie Tehnonikol. Nie ma żartów, produkcja na tej samej technologii, parametry sam porównaj, Owens musi dołożyć transport produktów przez pół-globu, dopłacasz tylko za to.

    Jak jest to coś z wersji Rancho, to zapraszam do prywatnej wiadomości, coś by jakoś...
    Ostatnio edytowane przez Gontowy ; 15-02-2020 o 21:50

  13. #133
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał byczonek Zobacz post
    Witam serdecznie nazywam Się Bartek, pozwoliłem sobie na zabranie głosu w tej dyskusji ponieważ zauważyłem że co najmniej są tutaj dwie osoby które posiadają konkretną wiedzę. Jestem właścicielem starego domu o powierzchni dachu 220m2,Kat nachylenia 40 stopni, dach jest dwu spadowy, deskowany, pokryty papą i gontem. Wszystko do zerwania i teraz moje pytanie jaki podkład będzie najlepszy i które gonty wybrac?
    Panie Bartku,
    Ws. podkładu. Z takim pochyleniem (40%, deszcz normalnie ścieka, nawet jak śnieg mokry leży), oraz brakiem komplikacji z wykonaniem (dach dwuspadowy) podkład na deskowaniu pod gontem asfaltowym nie ma żadnych nadzwyczajnych wymagań. To polecam membrany bitumiczne oraz zbliżone technicznie papy 'membranowe'. To są produkty na osnowie polimerowej, z cienką warstwą porządnej (patrz parametr 'giętkość', powyżej -15 stopnie C) mieszanki bitumicznej (asfaltowej z dodatkami). Pod gontami będą długo trzymały wodę która się przedostanie szczelinami, są cienkie (2,2 mm oraz poniżej, że nie 'pokażą' pogrubienia zakładów na warstwie gontów).
    Ws Gontów. Warto wybrać co się podoba z koloru oraz wzoru. Pan ma dom 'stary', no to fasady-styl-okoliczne budowy są znane. Jakaś osoba (średnio z grafiką komputerową) z Pana otoczenia potrafi dołożyć do zdjęcia domy wzornictwo gontów ze strony producenta... Jak na dom stary wyskakuje Karpiówka...
    Z tymi wzorami i kolorami osobiście uważam za zaj... rąbiste typ 'a-la łupek prostokąt' (nie miałem biznesowego szczęścia w negocjacjach z producentami, to nie podaję nazw, zapraszam na priv).

  14. #134
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Cytat Napisał byczonek Zobacz post
    ... są już jakieś nieszczelnosci w kilku miejscach, dodatkowo stare gonty są w kiepskim stanie....
    Tak jak napisał "Gontowy" dla tego kąta nachylenia połaci nie ma potrzeby stosowania podkładu. Aktualnie występująca nieszczelność nie ma żadnego znaczenia bo po to się montuje nowe pokrycie aby dach był szczelny. Każda warstwa na dachu wyrównuje nierówności deskowania no chyba, że deski były montowane na pióro-wpust (w tamtych czasach nierealne). Nie ma zatem żadnego merytorycznego uzasadnienia demontowanie starego pokrycia. Natomiast taki demontaż będzie konieczny za około 20 lat gdy będzie montowane kolejne nowe pokrycie. Należy pamiętać aby teraz przy montażu pokrycia zastosować gwoździe papowe (oczywiście cynkowane ogniowo) odpowiedniej długości tj. 40~45 mm. Odpowiednią długość powinien wybrać dekarz. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  15. #135
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Gontowy

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-844
    Posty
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej Wilhelmi Zobacz post
    Tak jak napisał "Gontowy" dla tego kąta nachylenia połaci nie ma potrzeby stosowania podkładu. Aktualnie występująca nieszczelność nie ma żadnego znaczenia bo po to się montuje nowe pokrycie aby dach był szczelny. Każda warstwa na dachu wyrównuje nierówności deskowania no chyba, że deski były montowane na pióro-wpust (w tamtych czasach nierealne). Nie ma zatem żadnego merytorycznego uzasadnienia demontowanie starego pokrycia. Natomiast taki demontaż będzie konieczny za około 20 lat gdy będzie montowane kolejne nowe pokrycie. Należy pamiętać aby teraz przy montażu pokrycia zastosować gwoździe papowe (oczywiście cynkowane ogniowo) odpowiedniej długości tj. 40~45 mm. Odpowiednią długość powinien wybrać dekarz. Pozdrawiam.
    Tak jest, na połaci można bez podkładowej warstwy, jednak przy kalenicy i na brzegach jest obowiązkowy, plus dodatkowe uszczelnienie.
    Co do gwoździ ma pan rację 100%!

  16. #136

    Domyślnie

    Drogi Gontowy,
    pozwól, że odświeżę wątek - piszesz o dodatkowym uszczelnieniu przy kalenicy i na brzegach. Co konkretnie masz na myśli?

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony