dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 68 z 68
Pokaż wyniki od 1.341 do 1.359 z 1359
  1. #1341
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    Panowie nie odbiegajmy od tematu wątku.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  2. #1342
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mat3006

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    podkarpackie
    Kod pocztowy
    35-205
    Posty
    1.050

    Domyślnie

    Cytat Napisał systimax Zobacz post
    Dzięki za odpowiedź. Mam wątpliwości co do owinięcia razem z krokwiami, jeśli by doszło do poważniejszego przecieku na krokwi to woda spłynęłaby jak rynienką na murłatę i na ścinę kolankową. Jak wiadomo nie ma możliwości objęcia folią na styku murłata-krokwia. Oczywiście jest to skrajne założenie , ale biorę je pod uwagę. Oczywiście byłoby też mniej pracy z układaniem na całej połaci, niż tylko pomiędzy krokwiami.

    Rozmawiałem też z wykonawcą , który zaproponował alternatywne -droższe rozwiązanie, piankę zamkniętokomórkową.
    Nie wolno! montować membrany "na leniucha" czyli owijając krokwie od dołu. To jeden z gorszych pomysłów. Tylko montaż zszywkami nierdzewne do listewek montowanych do krokwi. Membrana omijająca krokiew od dołu to mnóstwo nieszczelności przy krokwiach oraz korytka magazynujące wodę pod krokwiami przy murłacie.
    SM

  3. #1343
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    systimax

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-150
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki za potwierdzenie moich podejrzeń.
    Jeszcze takie pytanie, czy listwy przybić do krokwi i do listew membranę, czy krokwia+membrana+listwa. I czy to ma jakieś znaczenie.

  4. #1344

    Domyślnie

    Również planuje ocieplić poddasze pianą OK, grubość 15-20cm. Firma wyliczyła koszt około 2tys zł, pow. dachu to około35m2.
    Dach mam na wiązarach, pełne deskowanie, membrana i blacha na rąbek. Czy jeśli konstrukcja dokładnie przeschnie do maja i piana będzie położona bezpośrednio na odeskowanie powinny być z nią jakieś problemy ? Uważam to za lepsze rozwiązanie niż wełna ponieważ liczy sie dla mnie każdy centymetr poddasza a dodatkowo czas wykonania.
    Jakieś porady ?
    Pozdrawiam

  5. #1345
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wojtek1995 Zobacz post
    Również planuje ocieplić poddasze pianą OK, grubość 15-20cm. Firma wyliczyła koszt około 2tys zł, pow. dachu to około35m2.
    Dach mam na wiązarach, pełne deskowanie, membrana i blacha na rąbek. Czy jeśli konstrukcja dokładnie przeschnie do maja i piana będzie położona bezpośrednio na odeskowanie powinny być z nią jakieś problemy ? Uważam to za lepsze rozwiązanie niż wełna ponieważ liczy sie dla mnie każdy centymetr poddasza a dodatkowo czas wykonania.
    Jakieś porady ?
    Pozdrawiam
    Piana otwartokomórkowa przepusci parę wodną która zimą docierając do deskowania się wykropli. w konsekwencji deski z czasem ulegną zagrzybieniu które może przenieść się na krokwie. Dlatego tez zawsze w przypadku pełnego deskowania zalecane jest stosowanie szczelin
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  6. #1346

    Domyślnie

    Witam
    Jako że jest to mój pierwszy post przepraszam za błędy i mało fachowe słownictwo. Mój problem pytanie wygląda następująco: mam dach kopertowy pokryty blachodachówka plus papa i płyty OSB. Chciałem ocieplić to piana . Mam pytanie czy muszę robić szczelinę wentylacyjna ?czy polacze je OSB i piana pur się nie wpłynie na kondycję więźby?Czy może lepiej zrobić ocieplenie wełna? Z góry dzięki za odpowiedź
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 23-02-2021 o 07:13 Powód: Reklama

  7. #1347
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzegorzAdamski Zobacz post
    Witam
    Jako że jest to mój pierwszy post przepraszam za błędy i mało fachowe słownictwo. Mój problem pytanie wygląda następująco: mam dach kopertowy pokryty blachodachówka plus papa i płyty OSB. Chciałem ocieplić to piana . Mam pytanie czy muszę robić szczelinę wentylacyjna ?czy polacze je OSB i piana pur się nie wpłynie na kondycję więźby?Czy może lepiej zrobić ocieplenie wełna? Z góry dzięki za odpowiedź

    Co byś nie robił i jak to i tak szczelina w tym układzie jest potrzebna.Czyli patrząc od spodu płyta KG, folia paroizolacyjna, ocieplenie, folia paro przepuszczalna, szczelina, OSB, papa i co tam chcesz na wierzchu.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  8. #1348
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Co byś nie robił i jak to i tak szczelina w tym układzie jest potrzebna.Czyli patrząc od spodu płyta KG, folia paroizolacyjna, ocieplenie, folia paro przepuszczalna, szczelina, OSB, papa i co tam chcesz na wierzchu.
    Problem jest taki, że idealnie szczelna paroizolacja istnieje, ale w promach kosmicznych.
    Więc para wodna dostanie się do piany OK czy wełny. Teoretycznie powinna ino śmignąć przez membranę - i tak się dzieje, gdy membrana nie osiąga punktu rosy. Ale często osiąga i woda skrapla się na membranie. I mamy zawilgoconą termoizolację pomiędzy dwoma foliami nie przepuszczającymi wody w stanie ciekłym.

    Przy pianie nie ma ratunku. Nad wełną można zrobić szczelinę chroniącą przed zetknięciem i nasiąknięciem kroplami wiszącymi na membranie i pozwalającą na odprowadzenie tej wilgoci.


    http://fachowydekarz.pl/kondensacja-...niezrozumiale/

  9. #1349

    Domyślnie

    Ale tej pary wodnej to jest tyle, ze ho ho ho ho, zwłaszcza w zimie przy sprawnej wentylacji.
    No chyba, że ktoś ustawił gar 50l i cały czas wodę gotuje a wentylacje szczelnie pozatykał.

    czasami jak człowiek czyta te niektóre farmazony, to ..... az pisac wiecej nie chce.


  10. #1350
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    To wyglada na to że mam lepiej jak w NASA bo po 5 latach wszystko suche jak pieprz.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  11. #1351
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Tomaszs131
    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    lubelskie
    Posty
    5.458
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    85

    Domyślnie

    U mnie również sucho.
    Pow. grzanych podłóg 278m2 w tym piwnica 63m2 OZC 30kwh/m2/rok, 5.9 KW, n50=0,66. Pci GW 10KW on/off, DZ 2×100m, 100% OP, ciepłomierz, reku, OC, GGWC. Kominek bez rozprowadzenia. Chybiony zakup. Zużycie prądu na rzecz CO, CWU i chłodzenie:
    2017r. - 3265 kwh,2018r.-2898 kwh, 2019-2745kwh, 2020r-2540 kwh.Temp. w domu 230​C.
    Piwnicy nie ogrzewam.

  12. #1352

    Domyślnie

    Panowie, to niemożliwe, popatrzcie dokładniej, tam na 1000% LEJE SIĘ Wam woda!!!
    Nie macie prawa tam miec sucho! Najlepsi na tym forum Wam tak mówią i fachowydekarz. Oni sie nie mylą.


  13. #1353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    To wyglada na to że mam lepiej jak w NASA bo po 5 latach wszystko suche jak pieprz.
    A konkretnie to jaką wilgotność ma piana w okolicach membrany? Czy przekonanie wynika z braku wyraźnych zacieków na ścianach?

    Wełna - ale dzięki temu można zajrzeć. Mechanizm ten sam.

    Cytat Napisał lesz Zobacz post
    jak to wygladalo u mnie:


    welna jest tylko miedzy krokwiami, brak izolacji jej od wilgoci, wiec to akurat bylo do przewidzenia. teraz wszystko sie stopilo i odparowalo, welna sucha.
    Szron byl tylko w gornej czesci, tak do 0,5-1m od kalenicy, prawd. pomoglo tez moje (za geste) ocieplenie miejsca pod kalenica, co utrudnilo wentylacje pary przez szczyt...

    A tu już piana:

    Cytat Napisał S_Mike Zobacz post
    Witam, potrzebuję porady jakiegoś specjalisty od dachów. Mam dom jak na zdjęciu.


    Przekrój dachu: dachówka ceramiczna, łaty/kontrłaty, membrana dachowa, pianka pur. W zaznaczonym na zdjęciu miejscu, dziś zauważyłem, że z podbitki kapie i spływa mi po ścianie zewnętrznej. To jest poza obrysem właściwym domu. Po odkręceniu podbitki (wykonanej z blachy perforowanej) widać, że membrana jest mocno skroplona od spodu.

    I druga jaskółka

    Pewnie, że im lepiej wykonana paroizolacja, tym większe szanse, że to, co przez zimę się skropli i zepsuje lambdę termoizolacji latem odparuje i w całości wydostanie się przez membranę. Ale każde niedociągnjęcie zwiększa ryzyko kumulacji z roku na rok. A wykonawcy średnio się przykładają, delikatnie mówiąc.
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 23-02-2021 o 15:22

  14. #1354

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Co byś nie robił i jak to i tak szczelina w tym układzie jest potrzebna.Czyli patrząc od spodu płyta KG, folia paroizolacyjna, ocieplenie, folia paro przepuszczalna, szczelina, OSB, papa i co tam chcesz na wierzchu.
    Czyli piana raczej odpada bo ona będzie ściśle dolegać do płyty OSB. A przy wełnie zawsze jest możliwość luzu. I jak rozwiązać sprawę murłaty , chodzi mi tu o to czy upychać tam wełnę czy też zostawić mama szczelinę ? Dzieki za odpowiedź

  15. #1355
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    GrzegorzAdamski - Przy pianie też da się to zrobić. Kazein - zaręczam Ci że szczelina w moim domu spełnia swoje zadanie w 100%. Ale zarówno folię paroszczelną jak paroprzepuszczalną kładłem sam.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  16. #1356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    GrzegorzAdamski - Przy pianie też da się to zrobić. Kazein - zaręczam Ci że szczelina w moim domu spełnia swoje zadanie w 100%. Ale zarówno folię paroszczelną jak paroprzepuszczalną kładłem sam.
    A pomiary wilgotności piany wrzucisz? Czy to tylko deklaracja wiary w siebie?

  17. #1357
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    Chcesz zrobić to bierz sprzęt przyjeżdżaj i mierz. Mi wystarczy że po przyłożeniu ręki między deskowanie a folię che ją "urwać"
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  18. #1358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał plusfoto Zobacz post
    Mi wystarczy że po przyłożeniu ręki między deskowanie a folię che ją "urwać"
    I to ma dowodzić, że pod folią sucho?

    Swoje tezy popieram dowodami. Od innych oczekuję tego samego.

  19. #1359
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.549
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek W Zobacz post
    Piana otwartokomórkowa przepusci parę wodną która zimą docierając do deskowania się wykropli. w konsekwencji deski z czasem ulegną zagrzybieniu które może przenieść się na krokwie. Dlatego tez zawsze w przypadku pełnego deskowania zalecane jest stosowanie szczelin
    Szukano Pana w tym wątku.
    https://forum.muratordom.pl/showthre...prosze-o-pomoc

Strona 68 z 68

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony